Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Internet i WWW vodič

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.6.2008, 23:54   #1
Snoopy
Član
 
Član od: 14.11.2006.
Poruke: 286
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 44 puta na 22 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Snoopy
Određen forumom 2012: The year The Internet Ends

Dok sam surfovao netom naisao sam na ovaj sajt:
http://ipower.ning.com/netneutrality
Citat:
Every significant Internet provider around the globe is currently in talks with access and content providers to transform the internet into a television-like medium: no more freedom, you pay for a small commercial package of sites you can visit
Ja ne znam sta da mislim o ovome.Mozda je neka prevara,mozda je stvarno.Jednostavno.....
Pogledajte sami.
Snoopy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2008, 23:57   #2
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: 2012:The year The Internet Ends

Internet nije centralizovana stvar, te ga samim tim ne moze niko posedovati niti naplacivati njegovo koriscenje (osim veze, naravno), tako da je ovo cista nebuloza!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 0:05   #3
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Internet nije centralizovana stvar, te ga samim tim ne moze niko posedovati niti naplacivati njegovo koriscenje (osim veze, naravno), tako da je ovo cista nebuloza!
Obzirom da nisi razumeo tekst i ono na šta autor cilja, nemoj uletati u diskusiju i prozivati nešto nebulozom ako ne znaš o čemu se radi. Jesi li uopšte čitao Internet rubriku u poslednjih nekoliko godina?

@Snoopy: O tome smo već pisali u časopisu - u tekstu Net neutralnost imate jedan pogled na predmet debate, a nastavak priče u tekstovima Video je ubio Internet, odnosno u ovom broju, Otvoreno o svemu: "Spomenuto je i pitanje digitalne televizije, koja se u EU mora uvesti do 2012. godine, tačnije tada će se ukinuti analogna televizija. U ostatku sveta ovo će se odigrati do 2015. godine."



Pregledajte tekstove, pa možemo da diskutujemo

Poslednja ispravka: Iris (8.6.2008 u 1:33) Razlog: off
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 0:43   #4
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: 2012:The year The Internet Ends

@ Iris: Pravo da ti kazem, ne citam casopis od korice do korice, pa tako ni Internet rubriku ne citam uvek. Nisam je procitao ni ovog puta, tacnije ostalo mi je vise od polovine casopisa neprocitano.
Ne birnem se da ce internet postati komercijalizovan, isto tako se ne brinem da ce naestati piraterije. Upravo gledam film Equilibrium na RTS-u, koji je najbolji dokaze da , koliko god neko pokusava da drzi sve konce u svojim rukama i centralizuje vlast (net), uvek ce biti sacica pobunjenika koja ce spasti svet!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
milanzzivic (26.12.2010)
Stara 8.6.2008, 1:09   #5
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
koliko god neko pokusava da drzi sve konce u svojim rukama i centralizuje vlast (net), uvek ce biti sacica pobunjenika koja ce spasti svet!
Ali to nije najgore

Bliža je i dramatičnija činjenica da se približavamo maksimumu iskorišćavanja Internet kapaciteta, odnosno maksimumu propusne moći Internet konekcije zbog sve većeg broja online video fajlova i širenja širokopojasnog Interneta u svetu. Još ako se 2012., odnosno 2015. godine analogna televizija ukine, tj. preseli u digitalni svet - šta ćemo onda? Duro, šef razvoja TV tehnologije za Google upozorava da "Google ulaže ogromna sredstva samo da bi protok informacija uopšte postojao..."
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 1:12   #6
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Povezaćemo se bežično. Prvo sa komšijama iz zgrade, pa iz ulice, pa iz grada, pa iz susednih gradova, pa onda okolnih država...

I internet će krenuti od nule, kao resetovan.

Naravno, neko će uvek platiti radije 3000 dinara da ima pristup na google i 5 linkova dalje. Ali neće nikad svi, i dok god je tako, ja se ne brinem.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Iris (8.6.2008), Mr.Deeds (25.9.2008), PopMilo (22.4.2009)
Stara 8.6.2008, 1:27   #7
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: 2012:The year The Internet Ends

@ Iris: Malo mi fali da uzmem SK i pogledam taj clanak, al' nekako mi se mute slova, moracu u stand by!

Ja verujem da ce pronaci neko resenje koje ce prevazici potencijalnu krizu.
Valjda ce pronaci neke nove opticke kablove kroz koje ce signal teci jos dalje i jos brze, ili neku levu tehnologiju koja ce nam omoguciti da zauvek (nista nije vecito, al' dobro) uzivamo u blagodetima WWW-a!
Nikako ne mogu da zamislim da neko ima monopol nad netom, odnosno da ga kontrolise i ubria prihode na nacin na koji to rade kablovski operateri. Jednostavno, internet je u svakom pogledu sira i veca stvar od televizije, bez obzira na to sto je dosta mladji. Da moram da biram koje cu kanale imati na TV-u izabrao bih Discovery, National Geographic i jos 3-4 slicne tematike. Ali, ne bih mogao da podnesem da budem prinudjem da biram kojim cu sajtovima surfovati! Internet = Freedom!


BTW, bar jednom da Srbi ne budu krivi za neko stanje (da ne kazem s****e) u svetu i da nas ne bombarduju zbog toga!
Da svi imaju brzine kao sto su nase, vladala bi sloga i mir u internet svetu!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 8:32   #8
HaveBreak
Veteran
 
Član od: 27.4.2008.
Lokacija: Αικατερίνη
Poruke: 1.120
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 255 puta na 137 poruka
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ali to nije najgore

Bliža je i dramatičnija činjenica da se približavamo maksimumu iskorišćavanja Internet kapaciteta, odnosno maksimumu propusne moći Internet konekcije zbog sve većeg broja online video fajlova i širenja širokopojasnog Interneta u svetu. Još ako se 2012., odnosno 2015. godine analogna televizija ukine, tj. preseli u digitalni svet - šta ćemo onda? Duro, šef razvoja TV tehnologije za Google upozorava da "Google ulaže ogromna sredstva samo da bi protok informacija uopšte postojao..."
Moje resenje je da se ugasi sajt youtube ili da se njegovi video fajlovi svedu na razumnu meru.Tamo ima videa koji su stvarno korisni i oni koji gde je snimljena macka kako k*nja,prikazivanje napacenog lika koji ljubi kolekciju igrica za PS3,namestenih tuca u skolskim dvoristima...sve te klipove treba obrisati.Youtube je postao zaraza jer dozvoljava da se uploaduje,sve sto snimis,bez ikakve koristi za gledaoce
HaveBreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku HaveBreak na korisnoj poruci:
Corwin (8.6.2008), Dusan Maksimovic (6.7.2008), Johny Atos (6.8.2008), Mr.Deeds (25.9.2008), Predrag Stankovic (11.8.2008), yahhoo (8.6.2008)
Stara 8.6.2008, 8:42   #9
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Hmmm... ja radim preko interneta... ako nestane internet moracu da pocnem da radim u skoli kao profesor informatike... ali o cemu cu onda da predajem
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
Eni (8.6.2008)
Stara 8.6.2008, 15:58   #10
Freeloader
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Start > run > regedit
Poruke: 269
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Hmmm... ja radim preko interneta... ako nestane internet moracu da pocnem da radim u skoli kao profesor informatike... ali o cemu cu onda da predajem

Predavaces istoriju informatike
Freeloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Freeloader na korisnoj poruci:
Deusdies (11.7.2008), Kisr (24.4.2009), Mr.Deeds (25.9.2008), Nikola Lavrnja (20.4.2009), rudar (31.8.2008), yahhoo (8.6.2008)
Stara 8.6.2008, 20:23   #11
KiB0rG3000xII
Banned
 
Član od: 26.5.2007.
Lokacija: Ebon Hawk
Poruke: 509
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 95 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Oh nooooo it's the end of the world,pa sta ako ako nema vise interneta neces crci a i izadji napolje sa drugovima ili radi nesto a ne da visis ceo dan na kompu
KiB0rG3000xII je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 20:33   #12
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: 2012:The year The Internet Ends

Citat:
KiB0rG3000xII kaže: Pregled poruke
Oh nooooo it's the end of the world,pa sta ako ako nema vise interneta neces crci a i izadji napolje sa drugovima ili radi nesto a ne da visis ceo dan na kompu
To kaze covek kome je interesovanje igranje igrica!
Pa necemo crci, ali ce to biti jedan veliki korak unazad! Nema vise dopisivanja sa ljudima koji se nalaze na drugom kraju sveta, brze razmene fajlova, online gaminga, kupovine, rezervacije karata, provere vremena pre nego sto se krene na put....i jos milijardu korisnih stvari koje internet pruza i koje cine zivot laksim i jednostavnijim.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
altas (15.6.2008), Iris (8.6.2008), Nikola Lavrnja (20.4.2009), superdeki13 (15.11.2011)
Stara 8.6.2008, 20:36   #13
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
...približavamo maksimumu iskorišćavanja Internet kapaciteta...
!?!?!?
a ja se jos uvek za*ebavam sa ovim dial up-om
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dark mesiah na korisnoj poruci:
Johny Atos (6.8.2008), Mr.Deeds (25.9.2008)
Stara 8.6.2008, 20:38   #14
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Ma ja sam za to da se vratimo u kameno doba!!!Nije bilo mnogo toga (skoro svega) cega ima danas pa su ljudi opet ziveli.I ako pukne internet boze moj cega nema bez njega se moze.Bar ce da ima posla u ludnici , bice puna WoWovaca i Myspaceovaca .
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Stojadin na korisnoj poruci:
culer (16.7.2008), drashkos (28.9.2008), Mr.Deeds (25.9.2008), Nikola Lavrnja (20.4.2009)
Stara 8.6.2008, 20:46   #15
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
To kaze covek kome je interesovanje igranje igrica!
Pa necemo crci, ali ce to biti jedan veliki korak unazad! Nema vise dopisivanja sa ljudima koji se nalaze na drugom kraju sveta, brze razmene fajlova, online gaminga, kupovine, rezervacije karata, provere vremena pre nego sto se krene na put....i jos milijardu korisnih stvari koje internet pruza i koje cine zivot laksim i jednostavnijim.
pa bice sve toga i posle, ali ces morati sve to da platis

ako se ovo desi da li to znaci da cemo morati da placamo i posete ovom forumu , ili ce mozda cak morati da se ugasi

Poslednja ispravka: dark mesiah (8.6.2008 u 21:46)
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 23:19   #16
Marko Stanojkovic
Član
 
Član od: 16.1.2006.
Lokacija: SP
Poruke: 169
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko Stanojkovic
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Moje lično mišljenje je da neće biti ništa od toga... Jeste da smo okruženi internet "junkom" ali ovo nije rešenje. Pogotovo mislim da Google neće da se složi sa tim. Po nekim slobodnim procenama Google će do 2012 imati na raspolaganju kompletni webOS...

A i nešto mi govori da se neće baš svi provajderi ujediniti...
Marko Stanojkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2008, 23:34   #17
korisnik
Veteran
 
Član od: 12.11.2005.
Poruke: 1.033
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 76 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku korisnik
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Razvojem potreba za kapacitetima ide i razvoj tehnologije. Ovo je po mojem misljenju samo jos jedna od teorijaz zaverm, a osim toga u trznoj ekonomiji u kojoj je konkurencija stvorili bi se drugi provajderi koji bi uporadno pravili novu decentralizovanu mrezu.
Ova prica o zasicenosti linija je kao ona da je 640k dosta rama za sve. Napravit ce se brze linije i to je to.
korisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku korisnik na korisnoj poruci:
A M G (9.6.2008)
Stara 9.6.2008, 0:49   #18
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: 2012:The year The Internet Ends

Citat:
korisnik kaže: Pregled poruke
Razvojem potreba za kapacitetima ide i razvoj tehnologije. Ovo je po mojem misljenju samo jos jedna od teorijaz zaverm, a osim toga u trznoj ekonomiji u kojoj je konkurencija stvorili bi se drugi provajderi koji bi uporadno pravili novu decentralizovanu mrezu.
Ova prica o zasicenosti linija je kao ona da je 640k dosta rama za sve. Napravit ce se brze linije i to je to.
Slazem se, internet je stvar globalnih razmera, pa bi njegovo eventualno stavljanje pod "kljuc" trazilo globalno ujedinjavanje. Tako nesto se nije dogodilo nikada. Jedino da nas vanzemaljci napadnu pa da se cela planeta ujedini!

Jednostavno, internet je kao sloboda, kada je jednom okusis, vise nikada neces moci bez nje!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 15:09   #19
Snoopy
Član
 
Član od: 14.11.2006.
Poruke: 286
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 44 puta na 22 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Snoopy
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Bas zamisljam kraj interneta ko zadnju scenu Braveheart-a

FREEEEEEEEEDOOOOOOOMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!..........t sssssk....ode glava!

Salu na stranu ako stvarno urade ovako nesto sigurno ce neko osnovati underground provajdere i mreze i svi cemo se povuci u ilegalu......ko pravi hx00r
Snoopy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2008, 19:25   #20
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: 2012:The year The Internet Ends

Logično je pretposaviti da je ovo krenulo iz kuhinje filmskih studija koji su najviše pogođeni piraterijom, mislim da su pokušavali čak i na sudu da izdejstvuju zabranu interneta. Ali net je najveća konkurencija TV stanicama, kojima je gledanost opala zadnjih godina. Uzmimo za primer serije koje se premijerno prikazuju u USA npr BSG, kod nas je prvu sezonu otkupio Naziv: pinkfujqa4[1].gif, pregleda: 1018, veličina: 7,2 KB čini mi se...
Nešto ne vidim da su nastavili sa emitovanjem i to nije prva serija čije su emitovanje naprasno prekinuli, dakle da nema neta ne bi mogli da gledamo ovu seriju ili bi bili osuđeni na po pola sata reklama (setite se prijatelja) uz višegodišnje kašnjenje u emitovanju (verovatno tada serije pojeftinjuju) i uz kliznu satnicu
Zato je net trn u oku TV-smaračima koji plivaju u lovi od reklama, manja gledanost njihovog programa znači manji rejting i naravno jeftiniju sec reklamnog prostora pa im postojanje slobodnog neta značajno smanjuje profit....
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Barni na korisnoj poruci:
A M G (10.6.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Internet u Zemunu? kinteC Internet usluge 1 13.11.2007 23:28
Japanci menjaju internet! ForceWare Internet usluge 23 3.9.2007 0:43
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34
Internet Explorer 8 Beta to begin later this year jonathan Aplikativni softver 6 28.6.2007 17:02
Deinstalacija Norton Internet Securitya Marti Misterija Zaštita 3 5.3.2007 2:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com