Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Internet i WWW vodič

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2010, 22:29   #1
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Upravo sam zavrsio citanje ove na prvi pogled "jos jedne" facebook price, i mogu vam reci da nista pametnije na tu temu nisam procitao od samog nastanka facebooka. Nadam se da postoji jos ljudi koji razmisljaju na ovaj nacin i da ce se jednog dana prosiriti glas po svetu o stvarnim pretnjama po privatnost ljudi!

Svaka cast autoru teksta! Ovo ima da odstampam i delim drugarima kao propagandni materijal (uz dozvolu autora naravno)

Prosledite tekst svim dnevnim novinama kako bi sto vise ljudi moglo da se obrazuje
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sale013 na korisnoj poruci:
A M G (3.3.2010)
Stara 3.3.2010, 1:58   #2
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Drustvene mreze i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Mene mnogo više brine Google nego Facebook. Ljudi Facebook koriste mahom za zezanje, ja na friends list imam hrpu ljudi za koje ne znam ni ko su tačno (mada nemam mnogo ljudi na spisku).

Ali Google... Google o meni zna bezmalo sve, više nego što zna i jedan živ čovek. Svi ljudi koji me poznaju imaju samo deo slagalice, Google ima skoro celu, ima moju prepisku na sve zamislive teme, od političkih do seksualnih, zna koje sajtove posećujem, zna s kim se privatno sastajem... Teško da sam ja važan da bi se neko s tim zezao, ali da nekoga kome su dostupni ti podaci zanima imao bi o meni više podataka no što bi ma koja klasična tajna policija mogla i da sanja.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2010, 11:56   #3
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Drustvene mreze i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Citat:
Wizard kaže: Pregled poruke
zna s kim se privatno sastajem...
wtf?
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2010, 14:52   #4
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Drustvene mreze i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Ovaj tekst je odličan, i od mene svaka čast autoru.Baš odavno nisam pročitao tekst u kom je tema tako kvalitetno obrađena.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2010, 15:36   #5
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Drustvene mreze i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

@Reloader

Pa kako ne zna... Dogovaram se o tome u mailovima, pa GoogleTalk... I-haaaj, pa ja sam o sebi ne znam koliko Google. Ne šalim se, desi mi se da nađem nečiji mail od pre nekoliko godina i moje odgovore, a da sam potpuno zaboravio da sam ikad s tom osobom bio u kontaktu.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2010, 16:00   #6
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Šta nije da se niko ne dogovara preko neta da se nađu
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2010, 16:50   #7
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

@Wizard Pa po toj logici, internet provajderi znaju sve o nama

Nije bas logicno porediti babe i zabe, google i facebook.. Na google, ako i iskoristi tvoj neki upit, to je stvar za statistiku i nijedan pojedinac (osim ukoliko te pojuri policija) nece znati nista o tebi i tvom delovanju na google search. A facebook je npr toliko nenormalan, da ne mozes obrisati u potpunosti svoj napravljeni nalog! Napravio sam nalog davno cisto da vidim kako to funkcionise (da ne bi ispao neznalica u razgovoru na tu temu) i sada mi je nalog samo disablovan, ceka me da se vratim
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2010, 21:06   #8
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Probaj da ga izbrises preko sajta Suicide Machine.

Pa dobro, ni GMail se ne moze izbrisati. Opciju za brisanje mejla koliko znam ima samo Hotmail. Ne znam za ostale.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2010, 23:24   #9
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Sale, Internet provajderi znaju prilično o nama, ali ako koristimo SSL vezu šta oni naročito znaju, osim toga koje smo sajtove posetili? Pritom su mnogi tokom godina koristili razne Internet provajdere, stvari su raštrkane, logovi pobrisani...

Ali Google, Google čuva sve. On nam nudi i mail, i chat, i documents, i PDF viewer, i RSS reader, i statistiku pretraživanja... Kako možeš da obrišeš Google nalog? Nikako. A i ako ga nekako obrišeš, po svemu što znamo Google nikada ne briše svoje baze.

Možda sad Google podatke o meni koristi samo za statistiku. Ali, da sutra postanem predsednik države jesi li siguran da neko ne bi bacio pogled i na štošta drugo? Ti govoriš samo o upitima, kao da Google nudi samo search. Zaboga, Google danas nudi svašta. Kako da znamo da je ta ponuda motivisano isključivo bona fide razlogom?

Facebook je mala maca u odnosu na Google.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2010, 0:23   #10
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

inače za sve koje hoće privatnost neka koriste http://www.scroogle.org/
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2010, 3:12   #11
ivan.a
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 283
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 60 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Napravio sam nalog davno cisto da vidim kako to funkcionise (da ne bi ispao neznalica u razgovoru na tu temu) i sada mi je nalog samo disablovan, ceka me da se vratim
Sale,
verovatno znaš da na FB postoje 2 opcije za brisanje naloga - deaktivacija i permanentno brisanje (s tim što podaci opet ostaju kod njih).
Ja sam moj nalog još davno izbrisao i čekao sam potvrdu oko 2-3 meseca. Pre nego što sam dobio potvrdu da mi je nalog uklonjen sa servera mogao sam ponovo da aktiviram isti (što je sada slučaj sa tobom). Takođe, napisao sam im 2 maila u vezi brisanja accounta (ko zna da li bi izbrisali uopšte da nisam pisao). Sada kada pokušam da se ulogujem izbacuje da taj nalog ne postoji.

Pre brisanja accounta ručno sam brisao sve moguće "tragove"...ne pitaj koliko je trajalo.
ivan.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2010, 21:48   #12
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Tek sada pročitah tekst. Stvarno dobro napisano, a ujedno i tačno. Skoro pa isto mišljenje kao moje. Moram neke deliće da izbacim na FaceBook kao belešku, ako mi autor teksta dozvoli. Posle objavljivanja očekujem da će se broj mojih prijatelja na FB smanjiti, ako pronađu sebe u tekstu. Mada retko ko čita beleške kada neko napiše, osim ako se ne pominje ono "ako ne pošalješ na 500 profila... ili, napiši ime osobe sa najboljim..."
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 23:49   #13
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Ovo ima da odstampam i delim drugarima kao propagandni materijal (uz dozvolu autora naravno)

Prosledite tekst svim dnevnim novinama kako bi sto vise ljudi moglo da se obrazuje
Hehe, neces dobiti dozvolu autora, pa kako bi redakcija zaradjivala?
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 23:56   #14
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Citat:
Ivan Vesić kaže:
Narcisoidni korisnik će svoju dnevnu rutinu dodavanja izveštačenih fotografija (na kojima, zavisno od pola, pući usne ili zadržava dah) pravdati objašnjenjem da je to način druženja sa prijateljima.


Ovu rečenicu je ubo k'o prstom u du.. ooovaj u oko. Ostatak teksta je takođe dobar.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 0:05   #15
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Citat:
Haker95 kaže: Pregled poruke
Hehe, neces dobiti dozvolu autora, pa kako bi redakcija zaradjivala?
Čim izađe tekst na sajt možeš da pitaš za štampanje teksta, šta imaju da zarađuju kada izlazi drugi broj i sve se zaboravlja šta je bilo u predhodnom
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2010, 0:12   #16
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Tek sada pročitah tekst. Stvarno dobro napisano, a ujedno i tačno. Skoro pa isto mišljenje kao moje. Moram neke deliće da izbacim na FaceBook kao belešku, ako mi autor teksta dozvoli. Posle objavljivanja očekujem da će se broj mojih prijatelja na FB smanjiti, ako pronađu sebe u tekstu. Mada retko ko čita beleške kada neko napiše, osim ako se ne pominje ono "ako ne pošalješ na 500 profila... ili, napiši ime osobe sa najboljim..."
Mozes pod uslovom da navedes izvor i/ili link na sajt SK sa adresom na kojoj se nalazi dotican txt. Delove teksta dok je broj "aktuelan" a pun tekst kada izadje naredni.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2010, 18:29   #17
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Svaka cast autoru, mada 90% fb-ovaca tesko da ce razumeti ijedan deo.
Ja vise stvarno ne mogu idiotima (prijateljima, poznanicima) objasnjavati po n-ti put sta je spam, sta je phising, sta su internet prevare, itd. Najgore u svemu tome je, kad ih uputis na slican tekst, na slicne razgovore, na upozorenja o opasnosti, jos vise im nije jasno, jos vise srljaju u glupost!
Oni tada prestaju da veruju, oni ZNAJU da ce im Gugl dati besplatne poruke, oni znaju da im je g-din Aserim Ben Halil Hasan Abudabi rodjak po "babine" linije ("ako mi ne verujes, pitaj moju babu"), oni znaju, mada se secaju kroz maglu (kazu da su garant popili te veceri) da su odigrali dobitnu kombinaciju loto tiketa Etiopske narodne lutrije i znaju da kad im neko klikce na referal linkove svaki dan dobiti iPhone gratis!!!

Sto se mene tice, ne zelim da im odmazem, naprotiv, za sve gore navedeno, imaju moju preporuku! Ako je to njihov izbor, a s druge strane pokusavas da mu objasnis (cak te i prvi pita!), ako ti je negativan odgovor - ti si budala, ti nemas pojma! Dosta sam bio budala, zelim malo da vidim kako je to biti pametan, na njihov nacin.
altas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2010, 15:03   #18
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/181201...buka-i-Tvitera
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2010, 14:08   #19
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Ali ovo je poražavajuće

It's Official: Facebook Rules the Web



Citat:
Not the First Time


Facebook has been ranked as the number one online destination before, but this is the first time the social network has held that title for an entire week. During last year's holiday season, Facebook beat out Google on Christmas Eve, Christmas Day, and New Year's Day, Experian Hitwise says. The social network also took top site honors among U.S. visitors during the weekend of March 6 and 7. It's not clear why Facebook would have beat out Google during the recent March weekend, but one possible explanation for Facebook's holiday dominance is the desire for users to connect and share holiday experiences with loved ones and friends scattered across the country and the globe.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.7.2010, 21:56   #20
blaeks
Novi član
 
Član od: 19.2.2006.
Lokacija: srbija
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku blaeks Slanje poruke preko MSN-a korisniku blaeks Slanje poruke preko Yahooa korisniku blaeks Slanje poruke preko Skypea korisniku blaeks
Određen forumom Re: Društvene mreže i njihov uticaj: Knjiga lica SK 03/2010

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Mozes pod uslovom da navedes izvor i/ili link na sajt SK sa adresom na kojoj se nalazi dotican txt. Delove teksta dok je broj "aktuelan" a pun tekst kada izadje naredni.
e, olujo
a sta sprechava napaljene klince [ukljuci tu i mene] da prekucaju txt i multipliciraju ga na milijardu mesta ne netu? da necete da angazujete paravojnu formaciju kao apple da zatvorite pirata koji je umnozio i razdelio materijal?
msm, na koju foru ocekujete da kada nesto pustite u etar ne bude kopirano?
blaeks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
facebook, privatnost

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com