Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2007, 17:27   #1
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Exclamation Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

Kao sto sama tema kaze pitanje je sta uzeti umesto Palita 8800gt Sonic ?
S'obzirom da cekam svoj primerak vec dve nedelje !!!

- koja bi kartica bila ekvivalentna zamena za doticni Palit (po ceni i karakteristikama)
i gde bi to moglo da se nadje...

Hvala svima i izvinite na spamu u obliku besa i ne zadovoljstva...

P.S. ako imate neku radnju u kojoj imaju palit ili ekvivalent a pritom POSHTUJU svoje mushterije bio bih zahvalan da mi posaljete na PM.

Poslednja ispravka: Nergal (25.12.2007 u 18:53) Razlog: Nećemo ime firme, ni reklamu ni antireklamu...
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 17:37   #2
buzzer
Član
 
Član od: 11.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 181
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

jbg a ja sam prezadovoljan uslugom kod doticnih. kupovao par puta preko neta 15-tak minuta posle porudzbine mi se jave da potvrde i sve ok.
bas sam uzimao i taj palit, za njih se uglavnom ceka malo. sta de radis nije to bas sve njihova krivica, tu su ti carine i drugi k**ci.
buzzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 17:39   #3
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

A kad si ti narucio kad dobio ti karticu ? ako nije tajna jer meni su rekli da stize 50 komada 20-og kad su me otkacili...
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 17:44   #4
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

Verovatno je uelteo neko povlasceniji umesto tebe. Nista neobicno, pogotovo za firme kod nas.

I ja sam imao slicnih problema kada sam uzimao karticu, 8600gt doduse. Jedan dan zovem i covek mi preko fona javi da ima kada posle 10min mene tamo a drugi kaze da nema, u svakom slucaju cekao sam par dana i da nije dosla za taj sledeci termin uzeo bih neku drugu jer uostalom imas extra hladjenje za 20e a sve ostalo je manje vise isto.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 17:52   #5
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

ja sam lepo rekao da su *****, a vi necete da me susate.
Pa oni iskusno prime rezervacije za sve, jer znaju da neko moze da ih otkaci pa da se lepo osiguraju i u napred znaju da nece imati dovoljno ako si budu hteli svoj primerak i onda samo podele prvo povlascenima i ono sto ostane onome koji s eprvi prijavio ili ko naleti u prodavnicu....standard....
Na njihovom sajtu uvek sve ima, tj kad ih malo detaljnije pitas, oni kazu be=ice ovih dana....ma boli me k za "ovih dana" , treba mi sad.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 18:01   #6
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

@Qrjak:
zao mi je, sto nisi rezervisao kartu na vreme? ja sam svoju rezervisao 6.12. i dobio sam je u 1. turi bez ikakve veze. a mogle su se rezervisati od 26.11. ako se dobro secam. bilo je i kasnjenja, ali za to nije doticna firma kriva, jbg, visa sila. kome je bilo stalo da kupi dobru kartu po odlicnoj ceni, taj je medju prvima rezervisao i dobio je kartu. ko se neckao - taj je popusio. ostaje ti da kupis neku 2. 8800GT (ili 2. kartu) ili da cekas do polovine januara...
ako hoces na nekoga da se ljutis, ljuti se na samoga sebe
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 18:15   #7
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

A da li se isplati Ati HD 3870 512ddr4 kosta 194 e (ali me dusa boli posto sam ja zakleti Nvidia-vac) koliko sam video po netu uglavnom je slabija od 8800gt bilo kog...
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 18:18   #8
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

kad si vec popusio sacekaj jos 20 dana da im dodje ta druga serija

@garrison

sta je bre on kriv, sto se neckao
Pa sto mu onda ***** odmah nisu rekle "e slusaj sinko ti tvoju karticu mozes da dobijes tek za mesec dana" a ne da ga tu loze ko nekog debila.
Ako je rezervisao za xx dan ima tad i da dobije sve drugo je neprofesionalno i jadno i tu nema dileme.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 18:25   #9
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

nisam ja advokat doticne firme ali da odgovorim...
"kriv" je sto nije medju prvima porucio. da jeste sada bi imao pun PCI-E slot na ploci. a sto se tice odlaganja, za 8800GT vlada pomama svuda u svetu, a nvidia ne uspeva da zadovolji traznju i otuda se desavaju takve stvari. dakle, rec je o izuzetno deficitarnoj robi, te su odlaganja normalana pojava. za to je tesko ta domaca firma kriva.
rezime: ko je imao zivaca da ceka i rezervisao je kartu na vreme, odlicno je prosao (kao npr. ja), ko nije - molim lepo...sledeci put pamet u glavu.
rekao sam sta sam imao na ovu temu, a ako neko hoce da krivi doticnu firmu - njegova stvar
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr. Garrison na korisnoj poruci:
Partybreaker (25.12.2007)
Stara 25.12.2007, 18:28   #10
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

Ej bre pa kao da vi ne znate kako to sve funkcionise... Normalno da ce da ga drze u neizvesnosti do poslednjeg dana, i to ne bi radili samo ********ovci vec i bilo ko drugi... Jok nego ce da okrecu telefone i svima koji nisu u prvoj turi da kazu: znate vi niste upali medju prvih 50 i ne zna se kada cete dobiti svoju karticu... Time bi izgubili mnogo, nazovi, musterija...
Ja sam isto strepeo da li cu da dobijem svoju kartu i evo danas ili sutra bi trebalo da mi stigne zajedno sa ostatkom kompa. Ali jbg ja sam rezervisao 28.11. . Ne moze jedno ovakakvo parce hardware-a (jos sa ovakvom cenom) da prodje neopazeno i da ga ima na lagerima svih firmi u svakom trenutku... Budimo realni...

Poslednja ispravka: VojaM (26.12.2007 u 19:49)
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Mr. Garrison (25.12.2007)
Stara 25.12.2007, 18:39   #11
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

Aha a cemu onda ono "stize druga tura 24." pa "da da sigurno danas dolaze mi ce mo vam sklopiti conf..." da bi mi sasvim treci lik rekao "ma jok one su TREBALE da stignu 28. ali se odlaze za posle NG" jel i to uredu po vama ili su mogli da kazu odma nema vise sledece stizu xx januara... a ne da me vozaju ko majmuna + sto ja ceo komp kupujem kod njih sa monitorom, zvucnicima... do tog nekog januara ce i to da "NESTANE" iako je rezervisano, a ja mogu da p*shim onda sa svojim kompom ! A sta mi znaci da kupim sve to bez grafike, kad necu moci ni da ga upalim ?!?
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 18:46   #12
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

Tako je bilo i meni koji sam uleteo u prvu turu... Bice 15. 12., pa su mi javili da stize 21. 12. . Toga je uvek bilo i uvek ce biti, moras da budes strpljiv i spreman na cimanja tog tipa... Ali ne mozes sve da dobijes na tacnu, baska sto si narucio nesto specificno, a ne gotovu konfiguraciju... Ako ti je tolika frka otkazi narudzbinu i kupi komp na drugom mestu sa 3870...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 18:54   #13
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

alo ljudi da li ste vi normalni, pa to je nedopustivo. Ne mogu da ti kazu da nesto dolazi pa da te onda *****u ne jednom nego dva puta.
Alo breee
Sta sad stte vi koji ste odmah rezervisali neki hrabri momci koji su se momentalno odlucili za taj potez, a ovi koji su se malo dvoumili i vise gledali na netu testove oni su kao usporeni, piglu, manje hrabri ili sta vec.
Ako su rekli do ce dobiti svoju karticu 24 mora da je dobije.
Sad vi mozete pa sto nije ranije rezervisao..bla..bla..bla

Mada bih ja pre svega dodao, jadni vi kad morate da se borite u zivotu za graficku karticu koje ce biti koliko hoces za mesec dana...mora da je teska kriza uhvatila.
Isto sam i na benchu gledao svadje oko ove kartice ko da je ne daj boze lek u pitanju.
Boze me sacuvaj oko cega se vi ubijate....ako hocete uvredite se ali morao sam da kazem
@ ovi koji nisu dobili karticu

Iskulirajte malo bice toga jos, mozda i boljih ponuda a za mesec dana necete da umrete od nedostaka gaminga (valjda)
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nikola87 na korisnoj poruci:
Qrjak (25.12.2007)
Stara 25.12.2007, 19:00   #14
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

Haha... ovo je bilo zanimljivo... svaka chast @nikola87
Nego ljudi ovo je potpuno postalo off topic nije ovde cilj napucavanje oko postupaka smrdljive firme vec SAVET ZA KARTICU koja je ekvivalentna po ceni i performansama u odnosu na Palit 8800GT Sonic !
Pa bih vas molio da se vratimo na temu pa da mi malo pomognete... ako moze
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 19:02   #15
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

jako je velik problem kad na svoju narucenu robu moras jako puno cekati da bi je dobio...a jos je veci problem kad ti na kucnu adresu posalju pogresnu graficku umesto sto si narucio.naprimer narucio si palit 8600gt sonic+ a oni ti posalju obican palit 8600gt.zamisli tek onda koliko bi to bilo kidanje zivaca i cimanje,dobiti pogresan deo pa ici na lice mesta psovati im kevu i sve po spisku pa cekati jos mesec dana dok ne dobijes onu pravu robu koju hoces(ako uopste i dobijes)...ja sam isto sastavio jako lepu konfu u doticnoj firmi,ali ipak jos cekam prolazak nove godine pa da lepo jos malo padnu cene,ali kao sto je svima vec poznato,najveci je problem sacekati da ti stigne na kucnu adresu roba,odnosno da oni prvo dobiju tu robu pa tek onda da salju...veliki sorry za offtopic ali morao sam i ja da nesto kazem.i nadam ce da ces naci sebi odgovarajucu grafu i da ces se kvalitetno igrati.zop
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bojanh na korisnoj poruci:
Qrjak (25.12.2007)
Stara 25.12.2007, 19:02   #16
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
alo ljudi da li ste vi normalni, pa to je nedopustivo. Ne mogu da ti kazu da nesto dolazi pa da te onda *****u ne jednom nego dva puta.
Alo breee
Sta sad stte vi koji ste odmah rezervisali neki hrabri momci koji su se momentalno odlucili za taj potez, a ovi koji su se malo dvoumili i vise gledali na netu testove oni su kao usporeni, piglu, manje hrabri ili sta vec.
Ako su rekli do ce dobiti svoju karticu 24 mora da je dobije.
Sad vi mozete pa sto nije ranije rezervisao..bla..bla..bla

Mada bih ja pre svega dodao, jadni vi kad morate da se borite u zivotu za graficku karticu koje ce biti koliko hoces za mesec dana...mora da je teska kriza uhvatila.
Isto sam i na benchu gledao svadje oko ove kartice ko da je ne daj boze lek u pitanju.
Boze me sacuvaj oko cega se vi ubijate....ako hocete uvredite se ali morao sam da kazem
@ ovi koji nisu dobili karticu

Iskulirajte malo bice toga jos, mozda i boljih ponuda a za mesec dana necete da umrete od nedostaka gaminga (valjda)
Slazem se sa tobom oko toga da niko nece da crkne bez gaminga, evo ja ne igram nista novije od pes6 i sta mi fali... (Ali sada cu da se bacim na malo novije stvari)

A ovo sto si rekao da je nedopustivo i da mora da dobije.... vidis kako je "nedopustivo" i "kako mora"... Sve ide na foru "no mercy" i nista nije obavezno... Slazem se da nije fer i da je totalno nekorektno, ali vidis i sam da su oni u stanju da diktiraju pravila igre (sto i cine)...

A sada dosta vise
Ajde da pomognemo coveku u nalazenju alternative...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 19:03   #17
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

Citat:
Qrjak kaže: Pregled poruke
Aha a cemu onda ono "stize druga tura 24." pa "da da sigurno danas dolaze mi ce mo vam sklopiti conf..." da bi mi sasvim treci lik rekao "ma jok one su TREBALE da stignu 28. ali se odlaze za posle NG" jel i to uredu po vama ili su mogli da kazu odma nema vise sledece stizu xx januara... a ne da me vozaju ko majmuna + sto ja ceo komp kupujem kod njih sa monitorom, zvucnicima... do tog nekog januara ce i to da "NESTANE" iako je rezervisano, a ja mogu da p*shim onda sa svojim kompom ! A sta mi znaci da kupim sve to bez grafike, kad necu moci ni da ga upalim ?!?
imas na istom mestu Leadtek za malo vise para, pa ako ti je hitno...mada, pitanje je da li je i on razgrabljen, moras biti brzi...

Citat:
Sta sad stte vi koji ste odmah rezervisali neki hrabri momci koji su se momentalno odlucili za taj potez, a ovi koji su se malo dvoumili i vise gledali na netu testove oni su kao usporeni, piglu, manje hrabri ili sta vec.
tako ispada, ko je medju prvima porucio - taj je dobro prosao, ko je mrsio ****, taj je pojeo *****. kakvi testovi, kakvi bakraci, GT k'o GT. zao mi je, porudzbina je limitirana i ne mogu svi da dobiju iz objektivnih razloga. ako neko ne moze da razume odlaganje - to je njegov problem. ko gubi ima prava da se ljuti
iskreno, i ja sam lako mogao da popusim. umesto da se prijavim 26.11. ja sam se prijavio tek 10-ak dana kasnije, ali i da sam ispusio, ne bih krivio nikoga 2. do sebe...
Citat:
Mada bih ja pre svega dodao, jadni vi kad morate da se borite u zivotu za graficku karticu koje ce biti koliko hoces za mesec dana...mora da je teska kriza uhvatila.
zivimo u extremno siromasnoj zemlji i naravno da ce se ljudi boriti kako bi ustedeli par desetina evra. sta ti tu nije jasno a za mesec dana: ko ziv - ko mrtav
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 19:29   #18
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

Citat:
Qrjak kaže: Pregled poruke
Kao sto sama tema kaze pitanje je sta uzeti umesto Palita 8800gt Sonic ?
Zaključak: Ako nećeš da te još zavlače(možda i nije do njih), uzmi kod njih konfu bez grafe, a dotičnu juri kako znaš i umeš na drugom mestu! Juri bilo koju 8800GT(a ima ih), ako ti je baš hitna i ako možeš da platiš, ako ne, onda uzmi nešto jeftino do 50e i čekaj Januar da dođu nove isporuke Palita! Nema ti druge!!!
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku KOLOS na korisnoj poruci:
Partybreaker (25.12.2007)
Stara 25.12.2007, 20:34   #19
Qrjak
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 171
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 24 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

Ajde ljudi jel ima jos nekih preporuka u vezi 8800gt kog proizvodjacha i gde...
Verovatno cu da pojurim neku drugu s'obzirom da od palita nema vajde ?!
Qrjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 20:39   #20
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Koja grafika umesto Palit 8800gt Sonic ???

ja ti rekoh da juris Leadtek-a u istoj firmi.
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja grafika? jericho_mo ŠDK - Grafika 5 3.4.2007 17:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com