Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2023, 16:26   #1
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Aliens: Dark Descent

Aliens: Dark Descent koji je najavljen tokom prošlogodišnjeg Summer Game Festa izlazi 20 juna 2023 za PC i konzole u pitanju je strateško taktička igra.

Aliens: Dark Descent - World Premiere Reveal Trailer | Summer Game Fest 2022


Aliens: Dark Descent - Commented Gameplay Trailer


Citat:
Aliens: Dark Descent, a strategic, real-time squad-based tactical action game, will launch worldwide on June 20, 2023 for PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One and PC. Alongside the release date, the first gameplay video for this terrifying original tale set in the iconic Alien universe is also revealed, breaking down what players can expect when your ship crash lands on Planet Lethe.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2023, 12:23   #2
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Za manje od mesec dana izlazi. Evo jedne najave koja ulazi u detalje sto se tice mehanike. Bas dobro deluje
video snimak
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
pentraksil (26.5.2023)
Stara 26.5.2023, 14:22   #3
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Meni ovo izgleda zaista iznenadjujuce dobro. Samo da se fino ispegla i balansira.

Svidja mi se ideja, oduvek sam zeleo neku ovakvu takticku igru gde se nesto "realnije" pristupa delovanju specijalnih timova vojske i policije gde se krecu skupa kao jedinka, pokrivajuci jedni druge bez potrebe da se mikroupravlja svakim vojnikom ponaosob.

Davno je Full Spectrum Warrior pokusao nesto slicno ali ne bas potpuno uspesno, Door Kickers je ipak indivudalan i drugaciji. Od novijih je jedino se onaj Thunder Tier One nesto priblizio tome ali je opet dosta problematican.

Univerzum "Tudjina" je svakako jos jedan plus
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2023, 20:52   #4
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Izlazi sutra, recenzije su vec tu i za sada dosta pozitivne, ovo izgleda nece biti uopste lose, cak naprotiv.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2023, 0:04   #5
stevi 25
Član
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 232
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 26 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Igra je već izašla.
stevi 25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2023, 2:10   #6
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Citat:
stevi 25 kaže: Pregled poruke
Igra je već izašla.
Da da, prebacio sam se da je sutra 19. kad ono medjutim


Ima naravno i negativnih stvari, igra ima nekih tehnickih problema, bagova, dosta spor pocetak i jos po nesto.

U sustini klasican AA naslov, nebruseni dijamant. Kad probam javljam detaljnije utiske.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2023, 10:35   #7
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Evo jednog zanimljivog video opisa
video


Meni bas deluje dobro i uskoro cu poceti sa igrom.
Ako neko proba, nek pise i ne stedi sa utiscima.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2023, 20:28   #8
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Za sada je zanimljivo, ali tek sam na pocetku. Kvalitet sekvenci je bolji nego sto sam ocekivao, atmosfera koju cine mracni hodnici, alarmi, detektori i muzika jednostavno sabijaju u ovoj kombinaciji.

Grupa marinaca se krece polako kroz maglovito okruzenje dok detektor pisti na sve strane, bas onako

Jos samo kada marinci ne bi stalno komentarisali i malo umuknuli bilo bi dobro. Mislim razumem odakle potice ideja i donekle ima smisla ali bi mogli malo da se stisaju
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.6.2023, 22:57   #9
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Odlicna odlicna odlicna


Izuzetno imerzivna i na momente bas stresna.

Jako mi se dopada sto misije nisu ogranicene i mape su otvorene te vas ne teraju da zavrsite apsolutno sve odjednom. Imate odredjene zadatke i na vama je da odlucite i predvidite sta moze a sta ne tokom svakog slanja trupa.

Da li ce vasi marinci imati dovoljno municije i zivaca da ispitaju signal, da li cete moci da izvucete civila na vreme i rizikovati najezdu i jos mnogo mnogo toga....Ako ne zelite da rizikujete dovoljno je marince poslati nazad gde ce se odmoriti a sutradan ce drugi tim nastaviti gde ste stali...Naravno, najezda na planeti ce biti malo veca tako da ni ta odluka nije potpuno bez rizika.

Sve promene na mapi su stalne, tako da ukoliko ostavite pokvareni turret (koji niste mogli da popravite) i tokom sledeceg slanja moguce je da drugi tim ode i pokupi ga. Ukoliko pokupite neku municiju to je to, na sledecoj misiji ona nece biti dostupna na tom mestu na toj mapi.

Uz standardne zadatke male sitnice poput municije, opreme, stanja svesti vasih vojnika, iznenadna najezda i nepredvidjen "tudjin" daju svakoj misiji neodoljiv smek i odredjenu dozu realisticnosti. Primete vas i vi se takticki povlacite u obliznju sobu dok tim pokriva koridor vatrom a jedan marinac postavlja mine ili turet, dok drugi zavaruje vrata iza vas kako vas ne bi opkolili. Tako zabarikadirani cekate da se smiri bipkanje tragaca, proveravate da li su svi dobro i da li ima dovoljno okvira za dalje istrazivanje. Imerzija je neverovatna.

Stvarno je i pored nekih problema igra je odlicna za sada.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
filpan (22.6.2023)
Stara 22.6.2023, 8:32   #10
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Ovako nesto sveze je veoma dobrodoslo.

Bas si me zaintrigirao ovim opisom, plus sam vec naostren na igru.
Cim predjem nesto sto trenutno igram, bacam se na ovo.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2023, 10:02   #11
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

@pentraksil

cujem da je doom brojcanik prisutan, i da moze lagano da se desi da bude game over ako ne pazis na vreme. Dakle nema opustanja ni malo, i trosenja dana da bi se odmorio tim?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2023, 21:09   #12
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
@pentraksil

cujem da je doom brojcanik prisutan, i da moze lagano da se desi da bude game over ako ne pazis na vreme. Dakle nema opustanja ni malo, i trosenja dana da bi se odmorio tim?
Postoji Infestation koji se povecava dnevno po malo i odlucuje koliko ce misije biti teske, tj. koliko ce tudjina biti na mapi. Cerberus Protocol je taj doom sat, ali po nekim pricama mozes par dana da se zadrzis na misijama i bice sve OK. Ali nisam siguran koliko je oprostiv, ja trenutno igram nesto opustenije i tek je druga mapa u pitanju. Za sada ne vidim da je nesto preterano naporan ali mozda ce me pogoditi kasnije.

Svakako moze da se podesava tezina posebno za par stavki tako da ne mora da se trpi mnogo ako neko ne zeli
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
filpan (23.6.2023)
Stara 27.6.2023, 21:08   #13
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Da dodam jednu stvar koja mi malo smeta, iako nije toliko strasna...

Ako izgubite ceo tim ne postoji opcija da se vratite na Otago (vas brod) vec morate da ucitate prethodni autosave.....Znaci nemoguce je izgubiti ceo tim i ziveti sa posledicama....

Imajuci u vidu da se igra fokusira na konstantnost mapa malo mi je ubilo imerziju Bilo bi odlicno da mozes da se vratis i jednostavno primis poraz k'o musko sto bi rekli, i posaljes novu grupu da dovrsi posao, pokupi ostatke itd. Jos bolje bi bilo da je moguce neke od poginulih ili kidnapovanih marinaca osloboditi iz gnezda koje se mogu naci na mapi (mozda je i moguce ali mi se do sad nije desilo tako nesto)

Sve u svemu to su neke sitnice, ali imajuci u vidu gomilu nekih detalja i odlicnih resenja, ne znam kako im je ovo promaklo Bez obzira na sve, ipak su to sitnice, igra je i dalje odlicna
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2023, 14:50   #14
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Joj meni je ovo toliko napeta i stresna igra, da je to strasno Ima mnogo RNG-a kod levelovanja marinaca. S obzirom da postoje dva doom clock u igri, globalni i onaj u misiji i onda na sve to random events svakog dana i nasumicni skilovi kod levelovanja, mislim da su ga malo preterali. Sta znam, tako mi deluje. Nedostaje mi i pauza dok se gleda mapa.

Napucavanje je dobro odradjeno, steta sto krljanje alien ne daje xp vec samo kada se trigeruju oni masovni napadi. Imati Recona sa snajperom i prigusivacem je, po meni, obavezno u svakom timu. Interesanto mi je da je svako od tih specijalnih oruzja izuzetno korisno. Dobio sam mine i onda sam jednu misiju minirao sve zivo. Kako koji Alien izadje bude raznesen. Flamethrower je isto odlicna alatka, napravi se vatreni zid pa onda oni zaobilaze, DOT ako moraju da prodju. Jedino mi je onaj nesretni Tech onako, meh, ne znam sta cu sa njime a dronic se cesce glavi nego sto je koristan.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2023, 2:47   #15
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

^^ Ja da li nisam imao srece pa nisam imao nekog RECONa sa vecim levelom, sta li je....Ali meni nesto ne izlaze skillovi za njih kada pritisnem SPACE

Cini mi se da sam par puta pokusao da imam i snajpera i komandira kojima je nadogradjeno sve za te skillove ali ne mogu da ih vidim na SPACE. Da nisu negde sakriveni iza nekog dodatnog skilla kao sto je to slucaj sa Dronom recimo?

Moguce da sam se nesto pogubio, par puta sam morao da pocinjem misiju pa sam mozda nesto pomesao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2023, 0:54   #16
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Za Recon moras da "izucis" a onda i da opremis snajpersku pusku na mesto one pocetne sacmare. Snajper je skill kao i sacmara, kao i mine, verovatno to nisi uradio i obavezno mu izuci prigusivac. Komandir ti dodaje +1 poen za skilove tu i nemas nista da dobijes na space.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2023, 21:52   #17
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
Za Recon moras da "izucis" a onda i da opremis snajpersku pusku na mesto one pocetne sacmare. Snajper je skill kao i sacmara, kao i mine, verovatno to nisi uradio i obavezno mu izuci prigusivac. Komandir ti dodaje +1 poen za skilove tu i nemas nista da dobijes na space.
Ma jesam bas sam tako krenuo, prvo otkljucao pa onda umesto sacmare snajper jos ima i prigusivac. Nego je vrlo moguce da sam u citavom haosu morao ponovo da pocinjem neku misiju pa slucajno zamenio marinca nekim drugih. Ko ce ga znati
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2023, 15:14   #18
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Aliens: Dark Descent

Obrnuo, prilicno kratka igra. Mada mozda je to sto sam svaku misiju sem prve i druge presao sa prvim squad. Samo sam jednu Recon dogurao do 10 lvl. Sve u svemu interesantan koncept gde su mikromenadzment olaksali tim grupnim kretanjem. Ume da iritira kada ne mozes da odaberes ko ce da ti bude, on point, jer nekada zelis da Recon ulazi prvi u prostoriju i cisti sve sa snajperom. Ja nisam uspeo da provalim kako da bas uvek znam koji ce marinac sta da radi, odnosno smetalo mi je sto kada stisnes space nestane UI element sa imenima marinaca, klasama, pucaljkom i HP/stresom. Vise bi mi odgovaralo da su ga sklonili negde pa kada izaberes skill da ti obelezi tu koji marinac ce da koristi taj skill, posto recimo ne zelist da za cover fire koristis onoga ko ima flamethrower jer isti mozda zelis da upotrebis a neces moci. Tako neke sitne gluposti. Mada najveci nedostatak mi je sto se leveluje presporo, makar dve tri-misije da se odigraju sa maxovanim ljudstvom...
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Alone in the Dark m1aden Akcione igre 1 13.8.2022 3:07
Amnesia: The Dark Descent Sun Tzu Avanturističke igre 139 16.9.2015 18:17
The Dark Phantom Dekip Akcione igre 0 4.9.2014 20:55
Aliens, Trolls and Dragons player1 Akcione igre 1 13.7.2014 17:41
Warhammer 40,000: Dark Millennium Online Thuzar MMORPG igre 14 20.3.2014 20:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com