Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2010, 13:31   #121
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Probaću, igra jednostavno stane posle 10 minuta igre.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 13:49   #122
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Avanturisti, da li možete da mi preporučite neku avanturu za nekoga ko nikada nije igrao avanture (osim ovih novijih Sam & Max igara, ali to su lite avanture)?
Nije loše da nam prvo kažeš koji su ti afiniteti, tj. kakvu bi otprilike avanturu voleo da igraš: hoćeš li neku sasvim ozbiljnu ili humorističku avanturu, da li si više ili manje raspoložen da rešavaš zagonetke, hoćeš li da igra bude sa likovima ili bez njih (nešto u stilu "Mysta"), kroz kakvu bi priču (kriminalističku, SF, horor; običnu/normalnu, uvrnutu) želeo da prođeš, kakav tip grafike voliš (2D, 2.5D, 3D; "crtanu" ili realističnu/FMV - ko na filmu/televiziji), hoćeš li lakšu ili težu igru za savlađivanje, da li bi kraću ili dužu avanturu. Kao početniku ti preporučujem neku kraću avanturu sa likovima i dijalozima, sa manje težine i sa grafikom i radnjom prema tvom nahođenju.

Javi šta voliš pa ćemo (nadam se) da ti nađemo nešto.

Što se tiče Grim Fandanga, mislim da je malo težak za početnika i da je igranje na XP-u problematično, ali igra je pravo remek-delo.
BTW, to je bila moja peta odigrana avantura u životu.

P.S. Ako nisi siguran kakva ti grafika odgovara, prelistaj malo mug shots avantura pa kaži koja te se dojmila (koje/kakve ti se slike sviđaju).
P.P.S. Ubadanje Pjanovića u oko () na samom startu aktivnosti u "avanturističkom zabranu" nije dobra ideja. Mogao bi to da ti zapamti.

Poslednja ispravka: zoran845 (21.7.2010 u 14:02)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 13:51   #123
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Probao si launcher i patch?
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 14:38   #124
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Nije loše da nam prvo kažeš koji su ti afiniteti, tj. kakvu bi otprilike avanturu voleo da igraš: hoćeš li neku sasvim ozbiljnu ili humorističku avanturu, da li si više ili manje raspoložen da rešavaš zagonetke, hoćeš li da igra bude sa likovima ili bez njih (nešto u stilu "Mysta"), kroz kakvu bi priču (kriminalističku, SF, horor; običnu/normalnu, uvrnutu) želeo da prođeš, kakav tip grafike voliš (2D, 2.5D, 3D; "crtanu" ili realističnu/FMV - ko na filmu/televiziji), hoćeš li lakšu ili težu igru za savlađivanje, da li bi kraću ili dužu avanturu. Kao početniku ti preporučujem neku kraću avanturu sa likovima i dijalozima, sa manje težine i sa grafikom i radnjom prema tvom nahođenju.

Javi šta voliš pa ćemo (nadam se) da ti nađemo nešto.

Što se tiče Grim Fandanga, mislim da je malo težak za početnika i da je igranje na XP-u problematično, ali igra je pravo remek-delo.
BTW, to je bila moja peta odigrana avantura u životu.

P.S. Ako nisi siguran kakva ti grafika odgovara, prelistaj malo mug shots avantura pa kaži koja te se dojmila (koje/kakve ti se slike sviđaju).
P.P.S. Ubadanje Pjanovića u oko () na samom startu aktivnosti u "avanturističkom zabranu" nije dobra ideja. Mogao bi to da ti zapamti.
Izvinjavam se, nisam znao da postoji toliki dijapazon kvalitetnih avantura.
Voleo bih nešto ozbiljno, po mogućnosti u sadašnjem ili Sci-Fi setting-u, vrsta priče nije važna sve dok nije horor, važniji mi je kvalitet.
Nije mi baš jasno šta misliš u vezi likova.
Što se težine tiče, nemam ništa protiv mozganja, ali sam ipak samo početnik.
Grafika mi nije važna, to uopšte ne gledam kod igara, ali nisam fan cartoony igara (video sam slike iz igre "Culpa Innata", tako nešto je ok).
Dužina zavisi od priče, tako da mi je svejedno sve dok priča ne pati zbog dužine.
Dijaloge, kao svaki RPG igrač mnogo volem.
EDIT: Skroz sam zaboravio na Fahrenheit obožavam tu igru, ako ona može da posluži kao neki pokazatelj mojih interesa...

@dijego: Sve sam probao.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 15:06   #125
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
EDIT: Skroz sam zaboravio na Fahrenheit obožavam tu igru, ako ona može da posluži kao neki pokazatelj mojih interesa...
Aaa, znači voliš igre koje se igraju bez tebe. Onda odigraj Dreamfall, pa pređi na neku konzolu gde su kvik-tajm iventovi kao dobar dan.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 15:07   #126
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Na osnovu svega što si rekao, mislim da je za tebe nešto poput "The Moment of Silence" ili "Perry Rhodan" ili (kao što si sam rekao) "Culpa Innata".
Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Izvinjavam se, nisam znao da postoji toliki dijapazon kvalitetnih avantura.
Nema potrebe da se izvinjavaš, mnogi to ne znaju (ali ko im je kriv ). Da znaju, grdni ljudi bi (ubeđen sam) manje igrali koljačine i neke druge žanrove.
Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
I... vrsta priče nije važna sve dok nije horor, važniji mi je kvalitet.
Možda će te to iznenaditi, ali ima i kvalitetnih horor naslova, čak i sa dobrom pričom.
Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Nije mi baš jasno šta misliš u vezi likova.
Imaš dve vrste avantura: sa likovima i bez likova. U prvima imaš dijaloge, razgovaraš sa nekim ljudima, životinjima, mitskim bićima, itd. i biraš šta ćeš da kažeš. U drugima (izdancima najčuvenije avanture - "Myst") ili nemaš nikakav (raz)govor ili ima nešto minimalno nasnimljenih monologa, tek koliko da te upute u radnju. Mislim da takve avanture nisu za tebe, ili da bar nisu u ovoj fazi tvoje avanturističke karijere. Kad imaš malo više vremena obavezno (makar) probaj "Real Myst" (2000). Možda ti se i dopadne.

P.S. "Bezimeni kec" je u pravu: Zaboravio sam "Blade Runnera"! Odlična igra.
P.P.S.
Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
... kako to da niko nije spomenuo The Longest Journey?
Spomenuo bih ja da igra nije tako duga i da mislim da bi mu se dopala tematika. Mislim da čovek preferira malo "prizemnije" stvari.

Vule, ovo ti je samo izbor na prvu loptu. Avantura ima (za sada) oko hiljadu komada (nikako da sastavim "ultimativnu listu" pa ne znam tačan broj) i sigurno da bi iz te gomilčine moglo da se izdvoji mnogo više naslova nego što ti je ovde preporučeno. Uzmi prvo odigraj nešto od nabrojanog, a onda polako čitaj o avanturama (ima na forumu puno dobrih tekstova o njima, a "Pogodi avanturu" ti je nabolji putokaz) i izgrađuj svoj ukus.

Poslednja ispravka: zoran845 (21.7.2010 u 15:35)
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Psychon@ut (21.7.2010), Vulee (21.7.2010)
Stara 21.7.2010, 15:08   #127
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

^ Imas i Blade Runner avanturu, odlicna stvar, pogotovu ako volis film. Mogao bi da isprobas i Machinarium, sigurno ce ti se svideti..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 15:10   #128
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Aaa, znači voliš igre koje se igraju bez tebe. Onda odigraj Dreamfall, pa pređi na neku konzolu gde su kvik-tajm iventovi kao dobar dan.
Provaljen sam.
Da li je bilo potrebno reći da sam igrao Fahrenheit zbog priče, a ne zbog QTE?
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 15:12   #129
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Pravdaj se nekom drugom. Srsly, naravno da nisi igrao zbog QTE (da jesi, igrao bi Gitar Hiro, a ne nešto sa tako malo istih kao što je Fahrenheit), ali ne mogu da poverujem da ti se priča dopala (ako izuzmemo prvih pola sata, oni su baš super).
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 15:19   #130
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Pravdaj se nekom drugom. Srsly, naravno da nisi igrao zbog QTE (da jesi, igrao bi Gitar Hiro, a ne nešto sa tako malo istih kao što je Fahrenheit), ali ne mogu da poverujem da ti se priča dopala (ako izuzmemo prvih pola sata, oni su baš super).
Ne sećam se svih pojedinosti u vezi priče, ali sećam se da je igra ostavila pozitivan utisak na mene, mora da je bila neka suša igara ili tako nešto.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 15:21   #131
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Ili si možda imao 10 godina, što bi objasnilo sve.

Eh, da, kako to da niko nije spomenuo The Longest Journey?
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 15:24   #132
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
ali ne mogu da poverujem da ti se priča dopala (ako izuzmemo prvih pola sata, oni su baš super).
Upravo to. Prica je u prvoj trecini vrh. Krivica, napetost, kajanje itd. Ko da igras ''Zlocin i Kazna: The Game''. Da bi odjednom sve otislo u pm. Masoni, astescka vudu magija, smak sveta, indigo deca... Bas su ga uhebali
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 15:31   #133
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Nevar forget teh Cyborgs!
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 15:40   #134
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Nevar forget teh Cyborgs!
I supertajnu organizaciju klosara koji cuvaju mir u svetu i odrzavaju balans moci izmedju Masona/Iluminata i Cyborga .
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2010, 19:05   #135
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Baš ću da probam taj Perry Rhodan (i Culpa Innata ako stignem), nisam odavno igrao avanture(zadnju Runaway the road adventure prije više od pola godine), a volio bih neku sa elementima SF-a da odigram. Moment of Silence mi se mnogo svidio, ne mogu da se pohvalim sa velikim brojem odigranih naslova ali ostavio je jak utisak na mene.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2010, 22:29   #136
666martin
Novi član
 
Član od: 29.7.2010.
Poruke: 27
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

E sada,i ja bih da počnem sa avanturama.Našao sam neke avanture koje mi deluju dobro,ali ipak da vas malo ispitam pošto ne znam da li su preteške za pocetnika.

U pitanju su:

Echo:The Secrets of Lost Cavern
Nostradamus:The Last Prophecy
Syberia
Agatha Christie:Murder in Orient Express
Sherlock Holmes versus Arsen Lupin

Kao što rekoh jedino bih vas zamolio da mi kažete koje od ovih igara mogu da prođu kao počrtničke,a koje su teške a ako su sve za one iskusnije avanturiste da mi preporučite neku drugu.
666martin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2010, 23:01   #137
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

@Echo: Secrets of the Lost Cavern

Nisam igrao ali znajuci Kheops mozes da ocekujes raznovrsne zagonetke i dosta predmeta u inventaru, verovatno nije preteska ali nije bas ni za pocetnika, jos procitaj ovde

@Nostradamus: The Last Prophecy

Isto vazi i za Nostradamus

@Syberia

Dobices iscrpan opis uskoro od drugog clana

@Agatha Christie: Murder on the Orient Express

Da, nije lose za pocetnika jer je nesto laksa od ostale dve Agata igre. Ocekuj dosta baratanja sa inventarom i dijalozima

@Sherlock Holmes versus Arsene Lupin

Nikako za pocetnika, ali to ne znaci da nece leci nekom ko je tek zagazio u avanturisticke vode ako voli jurcanje po muzejima i parkovima i jedinstven i zaboravljeni smek koji Frogwares unosi sa zagonetkama oko upisivanja resenja i kvizom. Ne bi bilo lose da se nabavi remasterizovana verzija koja nesto menja stvari posto dobijas mogucnost i point & click igranja iz 3. lica mada mislim da je tek izasla i da se retko nabavlja - jedva sam nekako pribavio i Awakeneda upravo danas

Poslednja ispravka: dijego_ (30.7.2010 u 23:18)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2010, 0:16   #138
666martin
Novi član
 
Član od: 29.7.2010.
Poruke: 27
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
@Echo: Secrets of the Lost Cavern

Nisam igrao ali znajuci Kheops mozes da ocekujes raznovrsne zagonetke i dosta predmeta u inventaru, verovatno nije preteska ali nije bas ni za pocetnika, jos procitaj ovde

@Nostradamus: The Last Prophecy

Isto vazi i za Nostradamus

@Syberia

Dobices iscrpan opis uskoro od drugog clana

@Agatha Christie: Murder on the Orient Express

Da, nije lose za pocetnika jer je nesto laksa od ostale dve Agata igre. Ocekuj dosta baratanja sa inventarom i dijalozima

@Sherlock Holmes versus Arsene Lupin

Nikako za pocetnika, ali to ne znaci da nece leci nekom ko je tek zagazio u avanturisticke vode ako voli jurcanje po muzejima i parkovima i jedinstven i zaboravljeni smek koji Frogwares unosi sa zagonetkama oko upisivanja resenja i kvizom. Ne bi bilo lose da se nabavi remasterizovana verzija koja nesto menja stvari posto dobijas mogucnost i point & click igranja iz 3. lica mada mislim da je tek izasla i da se retko nabavlja - jedva sam nekako pribavio i Awakeneda upravo danas

Hvala na pomoći mislim da ću za početak nabaviti AGatha Christie:Murder in Orient Expres.
666martin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2010, 13:09   #139
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
@Echo: Secrets of the Lost CavernNisam igrao ali znajuci Kheops mozes da ocekujes raznovrsne zagonetke i dosta predmeta u inventaru, verovatno nije preteska ali nije bas ni za pocetnika, jos procitaj ovde
Ja sam igrao, prije skoro dvije godine doduše. Igra nije teška (a ja nisam pretjerano aktivan sa avanturističkim žanrom), prilično je zanimljiva i obrađuje relativno nepoznat i interesantan istorijski period. Igrač nailazi na mnogo lijepih scena i predjela kroz igru, grafika je dopadljiva, a ima i mnogo raznovrsnih zagonentki (uključujući i igre sa zvukom i slikanjem).

Na trenutke je pomalo tjeskobna jer je igrač većinu vremena sam po šumama i pećinama, ali lijepa i topla priča, upijajuća radnja i zanimljivi izazovi su vrijedni igranja. Muzička podloga je fantastična, da dodam.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
666martin (7.8.2010)
Stara 26.10.2010, 13:19   #140
oblivion gate
Član
 
Član od: 20.10.2010.
Lokacija: Helms Deep
Poruke: 41
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Nekoliko saveta za novog avanturistu

Ova obavestenja za sve pocetnike.NIKAKO ne pocinjati sa Syberiom.Ne bih zeleo nikog uvrediti ali igra je takvo lineralno smece da ne bi trebalo ni da je pogledate.
oblivion gate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, preporuka avantura, preporuka igara, saveti

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com