Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.5.2008, 10:54   #21
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Half Life Priča

Citat:
grdja kaže: Pregled poruke
Alo ljudi, wtf. Odigrao sam i HL i HL2 vise puta, kao i obe epizode. U svako cose sam zavirio, proveo sate jureci G-Mana, odslusao audio comentare. I ne mozete da kazete da se idalje u glavnom ne zna nista. Ono sto imamo konkretnog znanja o radnji i svetu igre moze da stane na jedan list papira.

Npr. kome je palo napamet da od Vortova koji su bili Nihilantovi robovi napravi rasu Joda?! Cemu, zasto?
Ne odustaješ

Gledaj, jedino objašnjenje za tvoj problem vidim u tome da nisi ništa skapirao. Ako su svi ostali skapirali a samo ti nisi onda treba malo da razmisliš o ozbiljnijim stvarima od priče u HL
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2008, 11:10   #22
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Half Life Priča

HL je u najmanju ruku fascinantna igra, pa i za one koji ne vole FPS. Jes' da je linearna ko vozic na kalemegdanu, ali to je dobro : makar ne mozes da se pogubis trazeci nekakve crvene i zelene kljuceve... Sreca, pa je igra odlicno rezirana, i tu linearnost primetis samo tako sto uvek znas kuda treba ici, ali nikad na sta ces naici.
Ja jos na zalost nisam igrao epizodu 2. Nameravam da kupim orange box, mislim da za takvu igru stvarno vredi dati pare...

Sto se tice pricanja, kao sto neko iznad mene rece, ili nek cuti, ili kotor (resenje iz kotora je fenomenalno, ali HL ima pricu koja ne moze da se grana i menja).

Half Life (2) komotno moze da se poredi sa filmom. Obrati paznju na pokrete i ponasanje glumaca (koji su stvarno ko glumci, a ne neki bezvezno skriptovani 3d modeli), posebno gledaj mimiku Alyx i njenog robota. Iako je Gordon, kako ti kazes, mutav, jasno se vidi njegov odnos prema drugima, a posebno Alyx, sa kojom je sve blizi kako vreme prolazi. Takodje, obrati paznju na simboliku koju nosi Combine, i pobunjenici protiv njih. Prica iz HL pomalo podseca na pricu iz teme "Nove licne karte (elektronske)", zar ne ?

Jos nesto, HL nosi isto sto i serija LOST. Toliko neizvesnosti, da je nastavak price potpuno otvoren za diskusiju i raspravu. Ljudi se mesecima/godinama trude da smisle sta ce biti i kako, dok ne izadje nova epizoda. Isto kao LOST
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku fingerprint na korisnoj poruci:
ForceCommander (20.5.2008), MaxXx (25.5.2008), player1 (20.5.2008), SirDuck (20.5.2008)
Stara 20.5.2008, 13:15   #23
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Half Life Priča

BTW koliko kosta Orange Box,posto i ja nameravam da uzmem ako nije skup? Ja nisam presao HL2 jer sam imao nekog retardiranog pirata gde se AI zakucavao posle ucitavanja pozicije,pa sam morao da izadjem iz igre pa da je ponovo startujem itd.
I sto se tice AI-a u HL2 i Crysis ,pa nema igre u kojoj je AI inteligentan Ni ove dve igre nisu izuzetak,u HL2 sam par puta samo potracao ka protivniku i tom "inteligentnom" AI-u iz HL2 prosviro metak izmedju ociju sa 2 metra,a "inteligentni" AI u Crysis-u kao trazi neki zaklon,dovoljno je promeniti poziciju pa ga skinuti ili sacekati par sekundi da izadje iz zaklona i opet ga skinuti ko od sale Recimo da obe igre imaju bolji AI od DOOM-a 2 i nista vise Sto se tice price HL1 (nekada moja najomiljenija igra) ,ja bi to pre nazvao atmosferom nego pricom,a za HL2 ne znam posto nisam presao igru.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2008, 18:42   #24
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Half Life Priča

OB kosta samo 2.999 din.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zdravkelja na korisnoj poruci:
Cernobil (20.5.2008), MaxXx (25.5.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Half Life 2 modification: Black Mesa Wolverine Akcione igre 324 15.11.2021 14:22
Half Life 2 Smoke Akcione igre 972 29.4.2020 19:00
Najbolji half life svih vremena Bozidar Akcione igre 59 14.4.2009 16:58
kako da skinem half life 2 sa neta Crusader88 O igrama uopšte 15 26.8.2006 12:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com