Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.8.2008, 11:39   #41
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Vidim dosta vas preporucuje CCleaner pa rek'o ajde da ga probam
Cini mi se da je dobar, nasao je neke stvari u registru koje Registry Mechanic koji koristim vec dosta dugo nije nasao!
Isto tako mislio sam da cookies i ostale gluposti ne zauzimaju puno, kad ono oslobodilo se oko 80mb hard diska...

Moje pitanje bi bilo koliko je CCleaner bezbjedan za upotrebu sto se tice registra prvenstveno, a onda
i ostalih stvari??

Da li hoce da obrise nesto sto ne bi trebalo??

Koristim Registry Mechanic kao sto rekoh i on je odlican sto se tice toga, nikad nisam imao problema!
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 11:42   #42
rade_pg
Član
 
Član od: 28.12.2007.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 233
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
eeeeeeeeeeeee ja sam iskusio nesto gadno kad sam imao nod32
A sta je to bilo toliko gadno Reci nam da znamo !!!
rade_pg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 12:04   #43
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Moje pitanje bi bilo koliko je CCleaner bezbjedan za upotrebu sto se tice registra prvenstveno, a onda
i ostalih stvari??
Svaki od tih programa za "sredjivanje" registra mogu da naprave ogromnu stetu, a ne mogu da donesu nikakvu korist. Jedino sto oni rade je brisanje kljuceva koji su nepotrebni, a njihovim brisanjem se ne dobija bas nista. Tih nekoliko nepotrebnih kljuceva uopste ne uticu na performanse sistema, a zauzimaju nekoliko kilobajta. Moja preporuka je da uopste ne koristite takve programe. Ova tvrdnja je zasnovana i na teorijskom znanju i na visegodisnjem iskustvu.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nighthawk na korisnoj poruci:
evanghelion (19.10.2008), Progis (9.10.2011)
Stara 20.8.2008, 12:18   #44
rade_pg
Član
 
Član od: 28.12.2007.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 233
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 7 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Mozda se ne osjeti na novijim masinama, ali na mojoj pentium IV iz 2001 se i te kako osjeti kad poslije izvjesnog vremena sredim registry bazu podataka !
Jednostavno poslije toga uzleti ali ozb.

Da ne radim redovno defragmentaciju hard diska i jos neke stvari za odrzavanje sistema racunar bi mi bio neupotrebljiv

Moguce je da programi tipa CCleaner mogu nanijeti stetu nepopravljivu, ali ja ga koristim dugo i nisam imao problema mada uz njega koristim i TuneUp Utilities 2008...
rade_pg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 12:39   #45
Aljosa
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd - Zemun
Poruke: 504
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
rade_pg kaže: Pregled poruke
A sta je to bilo toliko gadno Reci nam da znamo !!!
Trazilo mu je da plati original NOD32.

Salu na stranu ja ovde na poslu imam Symantec SGS i to je to. Sve sam radi i nikakvih problema nemamo.
Kuci imam instaliran NOD32, Diskeeper 2008, CCleaner, Registry Mechanic i koliko god ih ja koristio sve je isto. Jedino antivirus vredi i CCleaner koji mi stvarno oslobodi prostor na HDD kad nadje neke nepotrebne fajlove, dok ovi ostali programi mlate praznu slamu. Nadju i izbrisu nesto i sistem i dalje radi kao i pre njihovog ciscenja. Najefikasniji lek koji ja koristim je reinstalacija sistema koja ubrza svaki racunar na kome sam radio do sada. Jeste da se mora paziti na backup podataka i ponovnu instalaciju svega ali je efikasno 200%. Mada se i vecinom sredjivanje racunara svodi na ponovnu instalaciju sistema kao najefikasnije resenje (bar kod mene)...
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 12:40   #46
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Svaki od tih programa za "sredjivanje" registra mogu da naprave ogromnu stetu, a ne mogu da donesu nikakvu korist. Jedino sto oni rade je brisanje kljuceva koji su nepotrebni, a njihovim brisanjem se ne dobija bas nista. Tih nekoliko nepotrebnih kljuceva uopste ne uticu na performanse sistema, a zauzimaju nekoliko kilobajta. Moja preporuka je da uopste ne koristite takve programe. Ova tvrdnja je zasnovana i na teorijskom znanju i na visegodisnjem iskustvu.
Pa to je sve sto i treba da rade , ne trebaju mi one opcije defragmentacija registra, optimizacija registra... nista!
Mada mogu da ti kazem da sam primjetio da Registry Optimizer koji je dio Advanced Uninstaller PRO programa bas pravi razliku u performansama racunara, na bolje naravno
To sam primjetio kod podizanja sistema najvise...
Mada ga u zadnje vrijeme ne koristim, sve radi kako treba a sto nije pokvareno ne treba popravljati jel da?

Kazes "tih nekoliko nepotrebnih kljuceva"!
Ja otprilike jednom mjesecno pokrenem Registry Mechanic (ili nakon deinstalacije nekog programa) i on zna da nadje i po 150 nepotrebnih kljuceva!
Svaki novi folder koji napravis, izbrises, premjestis, svaka izbrisana, premjestena precica, ma bilo sta sto uradis ostane upisano u registru jel da?
Logicnije mi da ce racunar brze da radi ukoliko "prebira" po 1000 kljuceva nego po 1500 kljuceva jel tako?

E sad, to je cisto logicko-laicko razmisljanje , da li je stvarno tako ne znam, ali ja primjecujem poboljsanje u performansama
nakon sredjivanja registra!
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.8.2008, 12:47   #47
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Nema tu nikakve mudrosti, postoji gomila benchmark programa za merenje performansi hard diska, grafike, procesora, itd. Slobodno može svako da izmeri sve to pre "sređivanja" sistema i posle i vidi koliku je razliku dobio. Samo se nemojte puno začuditi ako ne bude bilo razlike.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Aljosa (20.8.2008)
Stara 20.8.2008, 20:12   #48
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
rade_pg kaže: Pregled poruke
Moguce je da programi tipa CCleaner mogu nanijeti stetu nepopravljivu, ali ja ga koristim dugo i nisam imao problema mada uz njega koristim i TuneUp Utilities 2008...
CCleaner ne moze da nanese stetu ako se koristi za ono zasta je primarno napravljen - ciscenje nepotrebnih fajlova koji jedu prostor na disku. Kopanjem po registru on moze da napravi stetu.

Citat:
Marko 0401 kaže: Pregled poruke
Logicnije mi da ce racunar brze da radi ukoliko "prebira" po 1000 kljuceva nego po 1500 kljuceva jel tako?
Pa stvar je u tome sto komp ne mora da "prebira" po svakom kjucu da bi nasao onaj pravi. Registry baza ima hijerarhijsku strukturu, pa sistem moze da nadje kljuceve koji mu trebaju bez obzira koliko ih ima. Sistem tacno zna gde treba da trazi, tako da vishak kljuceva jednostavno ignorise.

Ovo moze da dovede do nekog neprimetnog pada performansi zbog povecanja velicine same baze i fragmentacije, ali to je neprimetno.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2008, 3:04   #49
zonki
Novi član
 
Član od: 20.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 24
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 8 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku zonki Slanje poruke preko AIM-a korisniku zonki Slanje poruke preko MSN-a korisniku zonki Slanje poruke preko Yahooa korisniku zonki
Cool Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
rade_pg kaže: Pregled poruke
Ja koristim:
1. Tune UP Utilities 2008
2. CCleaner

I kompjuter radi perfektno...

Uz to imam Nod32 v_3 i Ad_Aware 2007 tako da sam zasticen od svih malicioznih programa u potpunosti ))

Ove programe preporucujem toplo svima !

za Tune si u pavu...ipak 2 antivirusa u istovreme! i to Nod32...
on ti je covece za slabe kompove...takodje one koji nemaju Service pack 2
zonki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2008, 12:00   #50
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
zonki kaže: Pregled poruke
za Tune si u pavu...ipak 2 antivirusa u istovreme! i to Nod32...
on ti je covece za slabe kompove...takodje one koji nemaju Service pack 2
Nod32 je odličan AV, dok Ad-aware nije anti-virus, već anti-spyware.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2008, 12:17   #51
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
zonki kaže: Pregled poruke
on ti je covece za slabe kompove...takodje one koji nemaju Service pack 2
I ovo ne vredi puno komentara... "za slabe kompove i one koji nemaju SP22 - nema veze sa životom.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2008, 21:45   #52
zonki
Novi član
 
Član od: 20.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 24
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 8 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku zonki Slanje poruke preko AIM-a korisniku zonki Slanje poruke preko MSN-a korisniku zonki Slanje poruke preko Yahooa korisniku zonki
Cool Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Nod32 je odličan AV, dok Ad-aware nije anti-virus, već anti-spyware.
sorry moja greska na brzinu sam pregledao pa sam mislio da je avastov...


a ti moderator bas moras tako da odvalis?
iz iskustva znam (i ne samo svog) da NOD nije kompatibilan za rad na jacim kompovima (mnogo propusta ima itd.)

ako ne verujes pitaj nekog ko je koristio ---NOD je slab protect
zonki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2008, 22:15   #53
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Nije kompatibilan za rad na jačim kompovima? Šta znači ta rečenica uopšte? Naravno da NOD nije savršen, kao što nije nijedan AV, ali to što si rekao zaista nema nikakvog smisla.
A što se tiče iskustva, slobodno navedi u kojim firmama si radio i na kojoj poziciji, svakako ću ti se izvinuti ako možeš da dokažeš tu svoju tvrdnju, tj. ako je potkrepiš s nekim činjenicama.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2008, 0:29   #54
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
zonki kaže: Pregled poruke
sorry moja greska na brzinu sam pregledao pa sam mislio da je avastov...


a ti moderator bas moras tako da odvalis?
iz iskustva znam (i ne samo svog) da NOD nije kompatibilan za rad na jacim kompovima (mnogo propusta ima itd.)

ako ne verujes pitaj nekog ko je koristio ---NOD je slab protect
Stvarno odakle ti ovakva odvala, pa antivirusi se prave da stite sve moguce vrste kompova , bili oni jaki ili slabi, jedino sto sam cuo a da makar malo lici na ovo tvoje je da se neki antivirusi ne slazu sa starijm operativnim sistemima. Ali za tvoju izjavu prvi put cujem
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2008, 0:33   #55
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Jedino od AV mozes da ocekujes da je "slabiji i jaci" u radu sa virusima.

Nod mozes da instaliras i na kompu od pre 5-7god. ali kako ce da radi. Verovatno dobro, posto je poznato da nod32 ne jede toliko memoriju.

Neki AV "jedu" vise a neki manje memoriju tako da... Ali je to ovih dana zanemarljivo posto jedno 70% kompjutera danas ima 1gb ili vise rama. Toliko...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2008, 23:25   #56
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
rade_pg kaže: Pregled poruke
A sta je to bilo toliko gadno Reci nam da znamo !!!
PA NPR. Nije mi nasao smitfraud ili kako se vec pise. u stvari koji antivirus to detektuje???
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 7:53   #57
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Smitfraud nije virus vec spada u malware i njega tesko da neki antivirus detektuje i da ga cist, tacnije neki detektuju ali ga poluuspesno ciste. Zato ima nekoliko tema na forumu kako i sa cime da se ocisti ta napast iz kompjutera.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 21:19   #58
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
Nutsbre@ker kaže: Pregled poruke
Stvarno odakle ti ovakva odvala, pa antivirusi se prave da stite sve moguce vrste kompova , bili oni jaki ili slabi, jedino sto sam cuo a da makar malo lici na ovo tvoje je da se neki antivirusi ne slazu sa starijm operativnim sistemima. Ali za tvoju izjavu prvi put cujem
ESET smart security je meni trenutno najbolji AV i firewall.A voleo bi da neko navede kakve propuste ima u odnosu na druge AV
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 22:33   #59
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
IGRACH kaže: Pregled poruke
ESET smart security je meni trenutno najbolji AV i firewall.A voleo bi da neko navede kakve propuste ima u odnosu na druge AV
Upotpunosti se slazem. Do skoro sam koristio NOD32 2.7 i zamenio ga sa ESET SMART Security - om. I veoma sam zadovoljan.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 0:25   #60
IGRACH
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Poruke: 265
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za odrzavanje sistema (defragmentacija, sredjivanje registra, internet..

Citat:
Greko Darstiva kaže: Pregled poruke
Upotpunosti se slazem. Do skoro sam koristio NOD32 2.7 i zamenio ga sa ESET SMART Security - om. I veoma sam zadovoljan.
Pa neprimetan je i vidi sve viruse I NEMA zauzece memorije to nika pre nisam vide da nekom antyvirusi treba tolko malo resursa
IGRACH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
cleanup, defragmentacija, održavanje sistema, sredjivanje registra, utility

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com