Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.10.2006, 7:31   #141
SRB_RUSS
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Magna Serbia
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Nije mi jasno zasto u Blitzkrieg-u ne moze da se puca na padobrance dok su u vazduhu?
SRB_RUSS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 9:17   #142
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Nije po Zenevskoj Konvenciji
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 13:30   #143
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Juče vidim na jednom BK 1 sajtu, mapu "Sandomirski mostobran", i piše da je mapa odlična pogotovo, što znam kako je to sve bilo u stvarnosti. Jel ima neko iskustva šta se radi sa mapom kad se skine , kako se upotrebljava ?

Citat:
Slaymara kaže:
Nije po Zenevskoj Konvenciji
Konvencija ?!

Poslednja ispravka: Djordje81 (14.10.2006 u 13:57)
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 13:33   #144
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Koliko se ja secam,postoji poseban direktorijum za te mapeAli se secam da mi je uz mapu dosao i .txt gde je pisalo gde da se stavi.Procakaj malo,snaci ces se.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 13:35   #145
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Verovatno za te mape treba BH i RT, tako da pitam teretski
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 13:46   #146
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Kad se već spominju padobranci sećam se dokumentarnih snimaka kako su nemci pucali iz lakih flakova , pušaka i mitraljeza koje su postavili na naslagane kutije na padobrance u operaciji " Marketgarden", tako da je glupo što nije predviđena ta mogućnost

Poslednja ispravka: Djordje81 (14.10.2006 u 14:06)
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 13:55   #147
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Sve mape i custom chapters koje skinete sa neta idu u idu u Blitzkrieg\Run\data\ folder a kada skidate pisace vam da li je za Bk ili za BH/RT
E konacno su izbacili patch u kom Opel-Blitz kamioni mogu da vuku 88-ce.
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 13:59   #148
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Hvala, ova "sandomir bidgehead" je toliko dobra da sigurno nije za osnovni Blickrig , kad se skine jer se sa njom igra pojedinačna misija, i kakvih modova ima ?
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 14:57   #149
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Djordje81 kaže:
Hvala, ova "sandomir bidgehead" je toliko dobra da sigurno nije za osnovni Blickrig , kad se skine jer se sa njom igra pojedinačna misija, i kakvih modova ima ?
http://bkportal.com/default.asp?content=256 Ovdje stvarno ima mapa, misija, modova da igras godinama
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 15:02   #150
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Djordje81 kaže:
Kad se već spominju padobranci sećam se dokumentarnih snimaka kako su nemci pucali iz lakih flakova , pušaka i mitraljeza koje su postavili na naslagane kutije na padobrance u operaciji " Marketgarden", tako da je glupo što nije predviđena ta mogućnost
Ja sam gledao jedan drugi dokumentarac, kada su Britanci napravili masakr nad bespomocnim nemackim padobrancima na ostrvu Krit. To je bila nemacka najveca padoranska operacija i zavrsila se neslavnije nego "Marketgarden". Posle tog nemci vise nisu ni pokusavali neki veci padobranski desant.
A sto se tice BK i padobranaca, pomalo su traljavo odradili taj deo. Momenat kad prvi poadobranac dotakne zemlj nepomicno stoji(i prima olovo) dok i zadnji ne padne na zemlju. U vecini slucajeva svi izgini pre nego sto uopste mogu da ih kontrolisem. To se resava tako sto ih ispustam na neku "cistu" teritoriju, ali ipak to nije to(a transporter ponekad zna i da promasi LZ).
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 15:11   #151
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
madsrdjan kaže:
http://bkportal.com/default.asp?content=256 Ovdje stvarno ima mapa, misija, modova da igras godinama
Šta praktično znači "mapa" i "custom chapter", kad se skine, mapa je samo jedna misija, a "custom chapter", skup misija zar ne ?


Citat:
Slaymara kaže:
Ja sam gledao jedan drugi dokumentarac, kada su Britanci napravili masakr nad bespomocnim nemackim padobrancima na ostrvu Krit.
Englezi su im naneli teške gubitke, iako su bili vrlo slabo opremljeni, mislim da ni dovoljno ašova za kopanje rovova nisu imali
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 16:40   #152
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Singleplayer map su pojedinacne misije. To ti, kada ubacis u run/data folder ,bude pod custom missions u igri. Custom chapters su mini kampanje od po nekoliko misija koje se nalaze pod custom chapters u igri. I njih takodje ubacujes u run/data folder
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 16:47   #153
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Šta treba, pored BK 1 , oba nastavka, ili samo onaj poslednji ? Ako naprimer imam instalirane sve nastavke, da li onda ne moram da gledam za koji je deo mapa ? Koliko ima pečeva koji su važni ? btw ona mapa sa mostobranom me oduševila, po izgledu (nisam je igrao)
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2006, 17:52   #154
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Djordje81 kaže:
Šta treba, pored BK 1 , oba nastavka, ili samo onaj poslednji ? Ako naprimer imam instalirane sve nastavke, da li onda ne moram da gledam za koji je deo mapa ? Koliko ima pečeva koji su važni ? btw ona mapa sa mostobranom me oduševila, po izgledu (nisam je igrao)
Brate pogledaj malo tamo na sajtu ciji sam link ostavio. Sve lijepo pise. Imas mape i custom chapters i za Bk i za BH/RT. Sto se tice patcheva u sustini ti trebaju samo oficijalni koje mozes skinuti sa zvanicnog sajta a svi ostali (Desetine koje su pravili fanovi i sve ih mozes naci na sajtu ciji sam link postavio) su u stvari samo modifikacije osnovne igre. Npr imas tamo mod ili mali patch da ti unisteni tenkovi ne nestaju vec da ostaju na mapi. Takodje imas da minobacaci imaju mnogo veci domet sto ih cini mnogo efikasnijim nego sto je bio slucaj, pa onaj sa Opel-Blitz i 88-om o kome sam pricao i mnoge druge. Sve zavisi sta ti hoces da bude u igri. Promijenili su bukvalno sve (eksplozije, muziku, zvukove u igri, skinove jedinica, uniforme, oznake, nove zgrade, balans jedinica ...) Znaci sta god ti treba tu je. Procackaj malo, nadji sta ti se svidja i sta bi htio da izmijenis, skini, ubaci i uzivaj.
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2006, 8:55   #155
SRB_RUSS
Član
 
Član od: 7.9.2006.
Lokacija: Magna Serbia
Poruke: 71
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Shlaymara kaže:
Ja sam gledao jedan drugi dokumentarac, kada su Britanci napravili masakr nad bespomocnim nemackim padobrancima na ostrvu Krit. To je bila nemacka najveca padoranska operacija i zavrsila se neslavnije nego "Marketgarden". Posle tog nemci vise nisu ni pokusavali neki veci padobranski desant.
A sto se tice BK i padobranaca, pomalo su traljavo odradili taj deo. Momenat kad prvi poadobranac dotakne zemlj nepomicno stoji(i prima olovo) dok i zadnji ne padne na zemlju. U vecini slucajeva svi izgini pre nego sto uopste mogu da ih kontrolisem. To se resava tako sto ih ispustam na neku "cistu" teritoriju, ali ipak to nije to(a transporter ponekad zna i da promasi LZ).

Nije se zavrsila neslavno jer su Nemci osvojili Krit.U kasnijem periodu rata nisu masovno upotrebljavali padobrance zbog nedostatka transportnih aviona
SRB_RUSS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2006, 8:59   #156
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
SRB_RUSS kaže:
Nije se zavrsila neslavno jer su Nemci osvojili Krit.U kasnijem periodu rata nisu masovno upotrebljavali padobrance zbog nedostatka transportnih aviona
Jesu osvojili Krit, ali po koju cenu? Izginulo je mnogo elitnih padobranaca.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2006, 13:33   #157
Djordje81
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: principal Vicker's office
Poruke: 346
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje81
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Jel igrao neko mapu "Sandomir Bridgehead", izgleda dobro, ali na početku treba da zarobim nemačkog oficira, ali ne znam kako? Ako neko zna nek kaže
Djordje81 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2006, 18:01   #158
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Ajde ako je neko probao onaj novi mod Achtung Panzers da mi kaze kakav je. Ako je dobar da ga nekako skinem. Ogroman je. 140MB plus patch-evi. Preko 30 misija ima u njemu.
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2007, 1:20   #159
madsrdjan
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 386
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 25 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Upravo sam zavrsio War Front-Turning point i jedva sam cekao da se vratim starom dobrom Blitzkrieg-u Definitivno najbolja WW2 strategija. Pored toga BK comunity je i dalje jako,jako aktivna na Bk portalu. Vidjeli ste na sajtu? Cetiri godine Bk portala i imaju vec sad cak 1 000 000 download-ova Svaka im cast. Bk ne odumire.Nakon Achtung Panzers-nemacke kampanje od 36 misija ovih dana ce izbaciti i rusku kampanju tako da ko voli da igra sa Rusima uzivajtehttp://www.blitzkrieg-portal.co.uk/
madsrdjan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2007, 0:00   #160
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Ne razumem zasto ljudi toliko pljuju Blitzkrieg 2? OK, jeste losija igra neko kec, ali nije za bacanje.

Ja sam je presao jednom, sutra dobijam Fall of Reich, ekspanziju za Blitzkrieg 2, pa cu javiti utiske

Ne ocekujem nista specijalno, ali nadam se da ce biti bar neceg novog vezanog za ovo doba rata.

Inace, gde mogu da nadjem () Blitzkrieg 1 i sve delove za njega? Trazio sam svuda po netu () ali nisam nasao... Pa ako neko zna, neka javi na PM posto bih hteo da se malo "podsetim" stare garde.
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blitzkrieg, rolling, rts, thunder

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com