Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2010, 0:46   #41
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Horror avantura

Shadow of the Comet sigurno sa svojom celokupnom atmosferom i postavkom price a posto su je radili stari majstori "Alone in the Dark" serijala ne treba posebno naglasavati dozivljaj onima koji su igrali i neki njegov deo

Interesantno je da ga nema na listi, pa izgleda da su se na JA povodili strecanjem i protrcavanjem macke koja rusi kantu kao glavnim elementima u njenom spravljanju jer i sami kazu

"Shadow of the Comet is the best of the ‘Cthulhu’ adventures, the best computer game based on an H.P. Lovercraft story and one of the best horror games ever released"

Phantasmagoria, iako "cheesy" horor, nije bez svojih aduta, kao i malko preterani Harvester koji je ambijentom dosta slican Dark Seedu 2 i koje bi i Dejvid Linc rado potpisao

prebacivanjem odgovora na Pattonovo pitanje u novu (staru) temu dolazimo do interesantne situacije

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Preporucite mi neku horor avanturu jer mi stvarno srce iste malo straha?Treba "samo" da bude u 3rd person, sa bilokakvom kolicinom akcije, lepom 3d grafikom....


ja sam bio najblizi - Shadow of the Comet je iz treceg lica akcije doduse nema puno a i grafika nije exactly your average COD ili Bioshock. Doduse, grafika je 3D jer lik sparta u svim pravcima a jos se i upravlja tastaturom - milina

Wolverine, izvini samo sto nisam bio bas najhitriji sa odgovorom

Poslednja ispravka: dijego_ (3.4.2010 u 2:13) Razlog: spajanje
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Wolverine (3.4.2010)
Stara 3.4.2010, 10:41   #42
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Horror avantura

Prosto je neverovatno da sam sinoc prelistavao ovaj deo foruma i nisam nasao gotovo identicnu temu koja vec postoji Sorry, sto sam pravio ostalim moderatorima posao.

Hvala svima na preporukama. S obzirom da imam Amigu vec preko 20 godina, naravno da nisam propustio nijedan njen hit, tako ni Dark Seed. Drugi deo sam nabavio davno, ali RIP verziju, tek skoro nesto sam nabasao na full verziju sa propratnim video materijalom. Nisam je jos probao. IHNM me odavno vec privlaci, pogotovu sto je u potpisu Cyberdreams (isto kao DS), ali pored ovih fancy sarenisha od igara nikako i ona da dodje na red. Scratches sam odigrao dva puta, cak pisao i recenziju za SK.

Cudi me da niko nije pomenuo Ripper-a

Prvo cu dati sansu Lost Crown-u, a onda cu se pozabaviti ovim starijim naslovima. Ponovo bih presao Dark Seed i obogatio ovaj podforum jednom kratkom recenzijom. Onda dalje Dark Seed 2, Sanitarium, IHNM.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
Wolverine (3.4.2010)
Stara 3.4.2010, 22:17   #43
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Horror avantura

pa dobro, Ripper je horor koliko i Gabriel Knight 2 recimo, uz to su i detektivske a najpre bi se reklo misterije/trileri

mada se apsolutno slazem da igra kao i film ne mora biti po "kalupu" zanra da bi bismo je tu i ubrajali, pa cak i da bi bila dobra horor igra

To je i stvar licnog dozivljaja. Meni su recimo "Znam sta ste radili" tipovi filmova uvek bili pre zabavni ili smesni nego sto sam ih smatrao strasnim (dobro, nije bas najbolji primer). Ne kazem da ne volim ovakve filmove, cak naprotiv - ali gledalac ce u filmu poput Petak 13. ili Noc Vestica unapred znati koju vrstu strave da ocekuje iako naravno ni to nije nikakav garant da se nece uplasiti, strecnuti ili slicno. Zato ova druga grupa koja igra na kartu postavke radnje i price moze ispasti mnogo strasnija, tipa Psiho, Duhovi u nama itd.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2010, 23:05   #44
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Horror avantura

Odigrao sam Downfall (v.1.4) sa dole spomenute liste i sviđa mi se.
Mislim da je nepotrebno kotirana tako visoko u poređenju sa drugim naslovima sa iste te liste, no dobro....svako ima svoje.

Sam dizajn igre je lepo osmišljen.
Nije mi bila scary, mada je horror atmosfera lepo dočarana.Zagonetke nisu teške i nema mnogo šetanja tamo/vamo, i kratka je - za ubiti dva popodneva.
Nešto kao psihološki triler(?) sa primesom blage jeze.
I ima malo "violence and gore, sexual content and strong language and it is suitable only for persons of 18 years and over".

Poslednja ispravka: draske73 (5.4.2010 u 23:20) Razlog: dopuna
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2010, 21:14   #45
vozdovcanin
Član
 
Član od: 14.9.2007.
Lokacija: vozdovac
Poruke: 239
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Horror avantura

dosta volim horore,ali od tih manje poznatijih ima npr clock tower za sony 1 vrlo istripovana igra,pa npr nije losa obscure,zatim parasite eve 2 odlicna igra koja je bila za sony 1,x files za sony 2 sve su to manje vise zapostavljene igre a vrede da se odigraju bar neko ko voli horor zanr
vozdovcanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 14:39   #46
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Horror avantura

Ljudi da li neko ima iskustva sa igranjem Eternal Darkness Sanity Requiem htio bih je probati po preporuci druga koji kaže da te igraprosto opsjedne atmosferom i strahom.Nisam našao nikakvi tag o njoj na forumu a htio bih eto znati iz nečijeg iskustva da li je vrijedna igre pošto je dosta davno izašla.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 18:19   #47
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Horror avantura

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Ljudi da li neko ima iskustva sa igranjem Eternal Darkness Sanity Requiem htio bih je probati po preporuci druga koji kaže da te igraprosto opsjedne atmosferom i strahom.Nisam našao nikakvi tag o njoj na forumu a htio bih eto znati iz nečijeg iskustva da li je vrijedna igre pošto je dosta davno izašla.
ta igra nije za pc, vec za gamecube... raspitaj se o njenim utiscima na podforumu konzole (http://www.sk.rs/forum/forumdisplay.php?f=80)...

a trebala bi svakako biti vredna- pokupila je odlicne ocene (9/10) kada je izasla (2002.)... evo ign link-a: http://cube.ign.com/objects/015/015887.html ...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Goldfinger (21.9.2010)
Stara 21.9.2010, 20:10   #48
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Horror avantura

pa ima emulator za GC
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adventure, avanture, horor, horror, predlozite mi avanturu, preporuka avantura, preporuka igara

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com