Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.3.2011, 22:42   #161
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Ček, jel final verzija dostupna za download ili je ovo neka pre final verzija?
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=147

ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
miša topola (15.3.2011)
Stara 16.3.2011, 14:14   #162
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Čemu tolika buka i galama oko novog MS-ovog browsera kada nije nešto poseban. Čak je zadržao onaj stari glupavi izgled sa sve onim jadnim opcijama. Ne znam šta su ljudi iz MS-a mislili kada su pravili ovaj "novi" browser... Nadam se da će uspeti da zadrže Kineze na IE browseru
Nadam se da će sledeći MS-ov browser biti normalniji i da neće tražiti da instaliram dodatke za svaki sajt posebno.
Tresla se gora, rodio se miš.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 14:55   #163
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Pa buka i galama po tome sto je brzi od svih browsera kojih trenutno ima. GPU acceleration, po mom ukusu bas lep izgled, pogotovo kad je ukljucen aero i ima skoro sve funkcije kao i drugi browseri. Al meni najvaznija brzina..
Ako niste probali sto posecujete ovu temu, samo pricate napamet i nebuloze.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 15:06   #164
User
Član
 
Član od: 26.9.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Probao sam IE9 i veliko je poboljsanje za MS i njihov pretrazivac... Ja sam se nekako navikao na Safari i Chrome i nemam razloga da ih menjam za sada! Video sam i Download Manager, nije nista posebno. Bolji je na Firefoxu. Pozdrav
User je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 15:22   #165
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Pa buka i galama po tome sto je brzi od svih browsera kojih trenutno ima. GPU acceleration, po mom ukusu bas lep izgled, pogotovo kad je ukljucen aero i ima skoro sve funkcije kao i drugi browseri. Al meni najvaznija brzina..
Ako niste probali sto posecujete ovu temu, samo pricate napamet i nebuloze.
Jedna napomena za GPU acceleration treba najmanje directx10 ili 11 graficka
@User daleko bolji nego na googlu hrome ali ja i ovako ne koristim defality Download Manager ni na jednom pretrazivacu .
Meni je zanimljiva mogucnost pin to taskbar neke web stranice i kad pokrenes tu precicu otvori se odmah ta web stranica.
Dobar je savetnik za dodatke a ostalo nista posebno i prosecno je.
Na nivou ostalih pretrazivaca i bolji je od firefox 4 ali bez ad-onsa .
Zbog ad-onsa firefox 4 je i dalje bolji.
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 15:28   #166
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Pa buka i galama po tome sto je brzi od svih browsera kojih trenutno ima. GPU acceleration, po mom ukusu bas lep izgled, pogotovo kad je ukljucen aero i ima skoro sve funkcije kao i drugi browseri. Al meni najvaznija brzina..
Ako niste probali sto posecujete ovu temu, samo pricate napamet i nebuloze.
Možda zato što imam slabu mašinu pa ne mogu da iskoristim na najbolji način ovaj browser, ali i ovako zbog dodataka koje traži da se instaliraju MS-ovci nisu mnogo napredovali.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 16:10   #167
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
Meni je zanimljiva mogucnost pin to taskbar neke web stranice i kad pokrenes tu precicu otvori se odmah ta web stranica.
To može svaki browser: samo drag&drop favicon na taskbar (quick launch)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 16:38   #168
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
To može svaki browser: samo drag&drop favicon na taskbar (quick launch)
Da ali se pojavi na listi pretrazivaca u taskbaru a ne moze da bude prisutna na samom taskbaru u win 7.
Plus ima sopstvenu listu kao facebook sa nekoliko opcija itd
http://www.youtube.com/watch?v=kUwUo...eature=related
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 16:51   #169
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

meni ovaj final crashuje windows... hes stoped working..send...
vratiću se na rc1
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 17:05   #170
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Pa buka i galama po tome sto je brzi od svih browsera kojih trenutno ima. GPU acceleration, po mom ukusu bas lep izgled, pogotovo kad je ukljucen aero i ima skoro sve funkcije kao i drugi browseri. Al meni najvaznija brzina..
Ako niste probali sto posecujete ovu temu, samo pricate napamet i nebuloze.
Ja od svega toga ne videh jedan jedini kredibilni benchmark/test koji pokazuje da je IE9 brži od FF4 i Chrome-a 9 Beta, a diže se tolika halabuka. GPU acceleration je za sve pohvale, ali velikom broju korisnika neće ništa značiti, pošto su Direct2D i DirectWrite dostupni samo u DX10+ i na Windows Visti i 7. Ja sam probao IE9 na laptopu (na kome silom prilika imam W7, doduše bez potrebne hardverske podrške za DirectX 10 i jači) i iskreno nisam primetio neku razliku u brzini, doduše jeste malo manje lagovao nego prethodna verzija koja je bila instalirana (mislim da je 8).
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 17:10   #171
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

ma kad ima podršku tek onda kida.. sa dobrom grafičkom
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 17:27   #172
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
meni ovaj final crashuje windows... hes stoped working..send...
vratiću se na rc1
Ma kao i firefox 4 koji ce izadji 22 marta(verovatno) oba su jos uvek u beti.
Kad sam morao sam da resava bagove u oba pretrazivaca dovoljno govori za sebe.
Pogotove me iznerviralo za IE9 UREDNO im prijavio bag jos od prve bete i u finalu je ostao(Poremeti i deformise mi se izgled gadgets ) na kraju sam bag sam resio na laptopu .
Na deskopu sam danas instalirao 64 bit verziju i radi dobro.
Oseti se dobro hardverska aksceleracija i na slabijoj grafickoj sa directx 10 koju imam na laptopu a tek na deskopu sa hd 6870.
Dobro je da imaju podrsku za 64 bit.
Sve u svemu firefox 4 zbog ad-onsa mi je bolji jos uvek i ostaje mi defality pretrazivac ali za pocetnika IE9 kad ga srede bice dobar izbor ali oni ce opet da se opuste pa za 2-3 god IE10 a ostali ce ih presisati opet.
Ko im kriv sto insistiraju na tolikoj integraciji.

Poslednja ispravka: DAKINS (16.3.2011 u 17:40)
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 17:36   #173
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Odlican browser, hejters plz leave the room. Ima ih kolko hoces ovde a i u komentarima na b92 sajtu gde se tacno vidi kolko su ljudi ne informisani i koriste xp od pre 10 godina...imas alternativu (chrome, ff) a novu tehnologiju ako nemas cime da podrzis onda nije IE9 za tebe. Meni na ovoj konfiguraciji IE9 leti, ja sam prezadovoljan, prebrz je, odlican interfejs, radi posao i apsolutno me ne zanima politka M$ jer ja zivim u sadasnjosti i znam sta je danas dobro obavljen posao za kompaniju
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 18:10   #174
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
Iceman_37 kaže: Pregled poruke
novu tehnologiju ako nemas cime da podrzis onda nije IE9 za tebe.
Na ovo sam se slatko ismejao.
Ovo zvuči kao "nećeš/nemaš pare da kupiš najnoviji Win? Onda se je*i". Pa normalno da će svaki korisnik sa bar 10g mozga pre da skine FF/Chrome nego što će da se upgradeuje na Win7 samo da bi imao novi M$ov browser. Stojim iza toga da u Srbiji najveći deo Win korisnika koristi XP (koji je operativni sistem koji i dalje radi kako treba i ne postoji ni jedan jedini objektivan razlog da se isti mora bezuslovno promeniti) i umesto našminkane IE9ke koja zahteva najnoviji OS (isključivo da bi se muzle pare od krajnjih korisnika, ne može niko da me ubedi da IE9 ne može da se kompajluje i za starije OS-ove) koriste alternative tipa FF ili Chrome koje su u ovom slučaju daleko racionalnije. M$ je praktično sam sebi zabô nož u leđa ovim postupkom, istina je da Vista i 7ica postaju mainstream ali i dalje ne dovoljno da Microsoft praktično ukine podršku za XP.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 18:42   #175
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Na ovo sam se slatko ismejao.
Ovo zvuči kao "nećeš/nemaš pare da kupiš najnoviji Win? Onda se je*i". Pa normalno da će svaki korisnik sa bar 10g mozga pre da skine FF/Chrome nego što će da se upgradeuje na Win7 samo da bi imao novi M$ov browser. Stojim iza toga da u Srbiji najveći deo Win korisnika koristi XP (koji je operativni sistem koji i dalje radi kako treba i ne postoji ni jedan jedini objektivan razlog da se isti mora bezuslovno promeniti) i umesto našminkane IE9ke koja zahteva najnoviji OS (isključivo da bi se muzle pare od krajnjih korisnika, ne može niko da me ubedi da IE9 ne može da se kompajluje i za starije OS-ove) koriste alternative tipa FF ili Chrome koje su u ovom slučaju daleko racionalnije. M$ je praktično sam sebi zabô nož u leđa ovim postupkom, istina je da Vista i 7ica postaju mainstream ali i dalje ne dovoljno da Microsoft praktično ukine podršku za XP.
Kada je to narod Srbiji kupio xp
Objektivno 80% ljudi ima bar jednog pirata na jednoj od svoj masina
Razlog u Srbiji sto ne prelaze na win 7 je ocajan hardver i navika ljudi .
Poslovnim korisnicima je stvarno i skupo da prelaze na win 7
Xp nije dobro resenje za nov hardver i xp u Srbiji pa i u svetu jos uvek dominira.
http://gs.statcounter.com/#os-ww-mon...103-201103-bar
Kod nas je izrazenije ali win 7/vista su vec preko 30%http://gs.statcounter.com/#os-RS-mon...103-201103-bar
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 18:49   #176
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
M$ je praktično sam sebi zabô nož u leđa ovim postupkom, istina je da Vista i 7ica postaju mainstream ali i dalje ne dovoljno da Microsoft praktično ukine podršku za XP.
Pa normalno da ce da ukine podrsku za XP, jer ovi koji legalno kupuju windows7 dobijaju i odlicni IE9, a i oni koji ne "kupuju" legalno su na dobitku. Sta briga MS za XP korisnike , kad znaju da svi koji imaju XP, imaju ga nelegalno/piratski.
Mislim kojom logikom da izbace za XP, koji ce oni tu profit imati? Kad je sam browser besplatan. A oni koji MORAJU da kupe XP (ako jos ima da se kupi legalno), sigurno nece preci na linux zato sto, pazi molim te, nemaju IE9. Nek skinu chrome/FF niko im ne brani.
Evo ja ga imam, kolko znam nisam im nista platio.

Ne vidim poentu ljudi koji imaju XP a dolaze vamo da raspravljaju o IE9 i da hvale FF.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 18:52   #177
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

pa kad bi stavili sve novo što ima win7 onda niko ne bi ni menjao xp.. 10 godina je trajao xp
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 19:01   #178
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
pa kad bi stavili sve novo što ima win7 onda niko ne bi ni menjao xp.. 10 godina je trajao xp
GPU acceleration i ne mogu da stave u xp i da hoce u punoj meri .
Firefox 4 koliko se secam trebao je da delimicno ubrzava xp ali ne potpuno ..nisam pratio pricu sta je bilo sa tim .

Dodje trenutak kad jednostavno nije moguce krpiti stari os inace ubuntu ne bi izbacivao nova izdanja.
Pa i logicno je da koristis hardver sa onim os koji si kupio ili za koji je namenjen.
Xp ce imati sigurnosne updates do 2014 god

Ko bude 2014 god imao masinu koja ima manje od 1gb rama cpu ispod 1ghz i manje od 128nb directx9 i ne znam za sta bi je mogao koristiti.
Linux mozda i moze da stavi da mu sluzi za nesto ali kao glavni kompjuter sumnjam
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 20:18   #179
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Mislim kojom logikom da izbace za XP, koji ce oni tu profit imati? Kad je sam browser besplatan.
Kojom logikom onda Google da izbaci Chrome za sve glavne operativne sisteme? Ili Mozilla FF? Koji profit oni tu imaju? M$ ima problem što je alav na pare i samo gleda da ućari nešto od naroda. To je jedan od razloga što IE9 nije izbačen za operativne sisteme starije od Viste i W7ice. (Da napomenem da je Vista izašla pre 4 godine, a Windows 7 pre 2, što je nedovoljno vremena da svi migriraju, posebno nesrećnici koji imaju Windows servere i sl.)
Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
Ko bude 2014 god imao masinu koja ima manje od 1gb rama cpu ispod 1ghz i manje od 128nb directx9 i ne znam za sta bi je mogao koristiti.
Mogao bi da je koristi za sve za šta je koristi danas, kompovi nemaju rok trajanja (osim iscrpnog korišćenja).
Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Pa normalno da ce da ukine podrsku za XP, jer ovi koji legalno kupuju windows7 dobijaju i odlicni IE9, a i oni koji ne "kupuju" legalno su na dobitku.
Ne razumem tačno šta si ovim hteo da kažeš, ali ako je neko imao piratski XP do sad normalno da neće da kupi W7 nego će da nastavi sa piratskim Win7, tako da Microsoft ni u tom slučaju neće da napravi neki ogroman profit.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 20:45   #180
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Internet Explorer 9

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke

Mogao bi da je koristi za sve za šta je koristi danas, kompovi nemaju rok trajanja (osim iscrpnog korišćenja).
Ovo je preterana tvrdnja za sta moze da se koristi kompjuter koji je pravljen za win 95?
Za nista na internetu to je sigurno jer samo sadrzaj u pretrazivacu bi mu bio previse pa taman da koristi linux.
Ja recimo moj stari kompjuter sada sa linuxom pentium 1 sam stavio kod mojih u vikendicu za slusanje muzike pa kad crkne crkne
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
browser, microsoft


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kaspersky Internet Security & Anti-Virus 2010 9.0.0.459 Final rogi23 Zaštita 116 18.12.2009 1:00
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
Problem sa internet explorer Kristijan Kvarovi 15 16.4.2009 21:59
Internet Explorer 8 Beta to begin later this year jonathan Aplikativni softver 6 28.6.2007 17:02
Internet explorer 7 VS Opera 9.20 daco kralj Aplikativni softver 22 20.5.2007 10:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com