Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.11.2006, 17:19   #101
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Za one koji mozda nisu znali, evo kakva je zapravo bila situacija na podrucju Balkana u vreme kralja Bodina (sto je otprilike period kada pocinje igra). Kakav crni zagreb, Srbija do Jadrana bre
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Srednjevekovna Srbija.jpg
Viđeno:	525 puta
Veličina:	27,5 KB
ID:	4389  
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2006, 19:38   #102
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Bravo za mapu! Mada mi se igra svidja mnogo, ipak bih voleo da se medieval total realism pojavi sto pre
Kako vam radi? Ja imam P4 1.8 768mb rama i 7600gs i sa svime na low-med radi mi pristojno ali nista dok se ne kupi nov komp, staro je ovo mnogo...
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2006, 22:32   #103
Alek
Veteran
 
Član od: 23.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 795
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 54 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Alek
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Eh da i jos nesto.. Kako pobogu da istreniram ubice i trgovce da mogu da urade BILO STA, totalno su beskorisni. U rome je palilo da ubijas tudje diplomate i pojacas ubicu ali ovde i njih nemoze da ubije a da ne spominjem generale ili ne daj boze kardinala. Trgovci koliko sam primetio slue da trguju onim resursima na mapi i to je ok, kliknes na resurs i toliko, ali kad dodje protivnicki trgovac skoro uvek mi preuzme resurse jel je iskusniji od mog. Kako da to sprecim? Naravno pokusao sam i ja da preuzimam ali neznam da li treba da spominjem koliko je bilo bezuspesno

Zasto mi je papa dao 283 "dinara", da da dobro pise 283!!! za ostvaren krstaski pohod tj osvojen jerusalim?!?!? Malo bezveze jel da..

Pozz
Alek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2006, 22:54   #104
Santanista
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 52
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Alek kaže:
Zasto mi je papa dao 283 "dinara", da da dobro pise 283!!! za ostvaren krstaski pohod tj osvojen jerusalim?!?!? Malo bezveze jel da..
283 je l' u kesu ili preko racuna?
Santanista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 6:18   #105
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Grimm_SBL kaže:
Nema...

Iako rizikujem da me spale na lomaci, ali igra je samo kopija stupidnog Roma... Skoro sve je isto: Ekonomija, mapa, kretanje trupa, borba... muzika je promenjena, ima ingame animacija na foru Shoguna, zahtevna je (ali nista sto se ne da resiti smanjenjem kvaliteta grafike)...

Ma, rekoh sebi da je necu uzeti i opet sam se slagao...

Ne znam, mozda da nisam igrao ni jednu Total War igru pre, mozda bi mi se svidela...

Stvarno se pitam, sta je na tih 11GB? verovatno animacije i teksture... blago meni...

Sa starim Medievalom deli samo jedno - vremenski period u kom se igra desava...
Ja jos uvek nisam nabavio igru ali odigrao sam demo i cini mi se da je ostvaren veliki napredak. Ko je bio u toku, znao je da ce engine biti isti kao u rome-u samo malo nabudzeniji. Posto su u demou bile 2 skriptovane bitke, nisam mogao bas da ocenim AI, ali me je zato odusevilo kako se jedinice bore. Nema vise uber nadrkane teske konjice kojom se setas po mapi, sada moras da napadnes pesadiju s boka, ili da je uhvatis kad nije u zbijenoj formaciji, vojnici ne ginu tako brzo itd, itd...
Kako funkcionise campaign mapa, ne znam, ali i ovo sto su popravili je veliki napredak po meni. Ne mozes vise sa 4 cathatracta da meljes po tabli, vec moras da taktiziras...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 10:17   #106
Aca973
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Izgleda da niko nije ukapirao kako se koriste svestenici? Uopste mi nije jasno sta da radim sa njima. Da li da ih setam, da li da ih drzim u gradu... Imam jos jedno pitanje. Mora li trgovac da ostane na resursu kako bi se odrzala ruta, ili moze da se seta od jednog do drugog resursa?

A sto se tice otkljucavanja ostalih frakcija, odigrajte kratku kampanju sa Engleskom prvi put. Lako se zavrsava. Pokusao sam i sa Sv. Rimskim Carstvom, ali sam vec posle desetak krugova bio u ratu sa svim komsijama...
Aca973 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 11:15   #107
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Aca973 kaže:
Izgleda da niko nije ukapirao kako se koriste svestenici? Uopste mi nije jasno sta da radim sa njima. Da li da ih setam, da li da ih drzim u gradu... Imam jos jedno pitanje. Mora li trgovac da ostane na resursu kako bi se odrzala ruta, ili moze da se seta od jednog do drugog resursa?

A sto se tice otkljucavanja ostalih frakcija, odigrajte kratku kampanju sa Engleskom prvi put. Lako se zavrsava. Pokusao sam i sa Sv. Rimskim Carstvom, ali sam vec posle desetak krugova bio u ratu sa svim komsijama...
E to se i ja pitam, jednostavno, sta rade ti svestenici?!
Trgovce i assasin-e jednostavno ne mozemo da koristimo jer su im sanse za uspjeh manje od 15%

Rimsko carstvo je super, sada sam na 88turnu i vec sam zauzeo citavu Italiju, pola Francuske, Dansku, Balkan i jos malo pa Madjarsku Bilo je masu zeznuto prvih 50 turnova, ali sam uspeo.
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 12:04   #108
Aca973
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Assasini su bas lose uradjeni... Na Rome su mogli da se lepo izvezbaju na diplomatama, a ovde ni sebe ne mogu da ubiju. Samo sam sa jednim uspeo da zakoljem trgovca i napravim stetu u gradu (he, he, ide dobra animacija), ali su ga savatali vec u sledecoj misiji...
Aca973 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 19:19   #109
Bodin
Član
 
Član od: 18.11.2006.
Poruke: 60
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Jim Bravura kaže:
Za one koji mozda nisu znali, evo kakva je zapravo bila situacija na podrucju Balkana u vreme kralja Bodina (sto je otprilike period kada pocinje igra). Kakav crni zagreb, Srbija do Jadrana bre
ЖИВЕО БОДИН

Игрјате (ако већ нисте) Knights of Honour - имате Рашку и игра је много добра, изашла је у исто време када и RTW али се мени дипломатија много више свиђа, док је за борбе RTW први међу стратегијама.
Bodin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 20:52   #110
Aca973
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Na Knights of Honour je diplomatija fenomenalno uradjena! Steta sto nije slicna na MIITW...
Aca973 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 22:21   #111
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Talking Re: Medieval II Total War

Evo i ja sam konacno poceo da igram MTW II (treca sreca ).
I opet moram da kazem da sam odusevljen ljudima na ovom forumu. Aca973 mi je pozajmio diskove i instalacija je prosla glat . Znaci, ipak nije problem do optickih uredjaja vec do diskova. I kao sto je to bio slucaj sa Milanom DJurdjevicem ni Acu nisam poznavao pre, a cak me je on kontaktirao i ponudio pomoc
Igra je dobra, unapredjeni Rome, mada bih ja vise voleo da je unapredjeni Medieval I posto je to po meni i najbolji deo ove epopeje. Nekako mi to sarenilo i raznolikost opcija koje u sustini nemaju nikakvu svrhu malo razvodnjava stvari.
Naravno, svakako vredi nabaviti igru, kad je predjem skroz i kad mi dosadi vracam se starom Medievalu koga igram od kad je izasao 2003 do danas
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.11.2006, 23:35   #112
kameni
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Zitiste
Poruke: 148
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku kameni
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Kakva li nas expanzija ocekuje za 6 meseci opet invazija Mongola ili nesto drugo
kameni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2006, 6:32   #113
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
kameni kaže:
Kakva li nas expanzija ocekuje za 6 meseci opet invazija Mongola ili nesto drugo
Mongoli vrse invaziju na Evropu oko 70-80 turn-a
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 17:13   #114
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Pretpotavljam da postova nema dva dana jer svi neprestano igraju MTW2
U svakom slučaju, da javim da sam provalio za sveštenike - treba ih slati među "nevjernike", čim malo povećaju broj katolika u provinciji i čim se pojavi upražnjeno mjesto među kardinalima izabraće ga. A onda, kad se papa upokoji, među 13 kardinala se bira novi, pri čemu svaki kardinal ima 1 glas. Ako kardinal iz tvoje fakcije bude izabran odnosi sa Papom postaju maksimalno dobri (ne mogu da opišem koliko ovo povoljnosti nosi sa sobom - čim te neko pipne, Papa traži od njega da prestane ili ga ekskomunicira, uvijek odobrava krstaške pohode protiv ekskomuniciranih fakcija itd.). Prema tome, upravo pravim jedno 10-15 sveštenika i šaljem među nevjernike!

Još jedna primjedba u vezi AI - čini mi se da se popravio ali ne previše. I dalje važi stara taktika, napadneš pešadijom a odmah zatim masom konjice sa strane ili otpozadi. AI nema strategiju kojom se ovome suprotstavlja. Strijelci mi više i ne trebaju osim za odbranu gradova i tvrđava. Osim ovoga, primjetio sam da pješadija i dalje stoji dok ih Longbowmeni tuširaju strijelama.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 22:15   #115
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Igrao sam ovu igru poslednja 2 dana, i mogu da kazem da je odlicna, nisam mogao da prekinem dok nisam pobedio. Igrao sam s Englezima na medium tezini i izgleda previse lako, negde oko 40 turna me je papa ekskomunicirao pa sam morao sam protiv svih, ali to uopste nije predstavljalo problem jer sam imao dosta zamkova u francuskoj. Jedini problem sam imao kad su poljaci poslali 2 krstaska pohoda na tuluz ali uz odlicne Yeomen archere i placenike nekako sam ga odbranio. Francuzi su ladno pukli odmah na pocetku, Nemci su me iznenada napali i sa njima sam se malo pomucio. Najvecu glavobolju mi je zadao Milano, sto deluje malo nerealno ali s njima sam se natezao pola partije. Inace pobedio sam negde izmedju 90. i 100. turna (uzeo jerusalim)
Taktika iz Roma i ovde pali, stim sto je konjica malo slabija u jurisu (brzo je ubiju spearmeni) i strelci su dosta jaci.
Ko nije probao, neka proba sto pre! Extra igra!
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 9:28   #116
Telepatic
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.871
Zahvalnice: 713
Zahvaljeno 200 puta na 117 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Telepatic
Određen forumom Re: Medieval II Total War

aj kazite minimalnu i pozeljnu konfiguraciju?
Telepatic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 10:56   #117
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

sto se tice minimalne konf., da moze da se igra, mozda mogu da pomognem, tu suvereno vladam

PIII 933 MHz
512 SDRAM 133MHz
9250 128/64 od juce
i uzasno spori hard na ata 33 kabelu

Radi, borba sa punim jedinicama ide glatko na nekoj srednjoj udaljenosti, strele ne prave problem, radio sam i opsadu i ok je... Kada zumiras previse zasece ali ne mari, nije iskljuceno nista, samo malo spusteno , namerno nisam ni travu ni efekte ugasio. Doduse sve trupe mi izgledaju isto, tj. nisu razlicito obuceni i sve te pratece dzibrudzibrarije, ali to ti nije ni potrebno za testiranje strategijskih dometa .

poz

Poslednja ispravka: Viper (21.11.2006 u 11:06)
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 16:59   #118
kameni
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Zitiste
Poruke: 148
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku kameni
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Kako se prave krstasi
kameni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 21:07   #119
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

E igrica je malo dosadna. Jeste sve super, grafika za 10, ali istoriska tacnost 0. Rusija? Ko je stavio rusiju u srednji vek i to u 1080 god. Nista igracu je ovako dok nenabavim neki mod sa nama. Mada Vizantija ima 4XS tj SSSS na svojoj zastavi pa cim ih otkljucam isto ko da igram sa Srbijom u ljubicastom :-)
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 21:41   #120
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
kameni kaže:
Kako se prave krstasi
Kad papa pozove na krstaski pohod klikni na nekog od tvojih generala (tamo de pisu njegove osobine) i dole ce ti se pojaviti ikona da ti armija postane krstaska. Onda mozes da regrutujes krstaske jedinice kao placenike.
Slazem se u vezi istorijske tacnosti ali nisam vise ocekivao od igre koja je pravljena za siroke narodne mase (komercijala). Kad bi Evropa bila podeljena ko u Europa Universalis 2, e to bi vec bilo nesto!
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
medieval, patch, total war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval Total War + Viking Invasion DukeofSerbia Strateške igre 100 9.8.2012 11:25
Medieval II Total War - najava!!! DukeofSerbia Strateške igre 544 8.11.2006 21:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com