Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.11.2006, 1:10   #121
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Najbolji moguci razvoj situacija je bio da su upotrebili taj svoj fenomenalni engine,prepisali diplomatiju iz Knights of honour,i naravno sto se tice istorije konsultovali Knights of honour i nista drugo do wikipediu,kreteni....Ljude boli k...za istorijsku tacnost....
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 1:34   #122
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Arrow Re: Medieval II Total War

Da, da, medium tezina je prelaka. Jel se secate u Medieval I bilo je realnije sto je postojala mogucnost revival-a frakcija koje su istrebljene i pobune na osvojenim teritorijama. Ovde to nema, pa je malo glupo, mada je i u kecu bilo glupo sto stanovnistvo pocne da se buni tek kad ga potpuno konvertujes u svoju veru (valjda treba obrnuto )...
Isto me ovde nervira sto moras uvek imati generala u gradu da bi bilo sta uradio mada je to realnije. A i ne svidja mi se nacin upgrade-ovanja gradova, bolji je bio u Medieval I.
Ipak je meni I mnogo bolji.
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 2:12   #123
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Jeste kec bolji od dvojke. Dzaba grafika kad nije tu ona atmosfera koja me je ostavljala budnog celu noc. Osecao sam se kao da sam stvarno kralj. Sad imam osecaj da igram neku prosecnu igru. Ni Rome Total War mi se nije nesto preterano svidjao, a i bio je mnogo lak. Neznam zasto su se ponovo vratili na period srednjeg veka. Ako su se vec vratili trebali su samo da naprave upgrade keca. Da na vec postojecu mapu dodaju ono sa marsiranjem vojske (umesto prebacivanja figurica) i dodaju jos koju frakciju, kao naprimer nas, a ne stavljaju Milan koji osvaja pola evrope, a nemci nemogu da se pomere dalje od 3 regiona, dok francuzima ne pada napamet da brane gradove ko da je to jeres. Sve u svemu nevredi igrati Medieval II Total War osim ako neigras sa Vizantijom (zbog vec pomenutog 4S) ili kad izadje mod sa srbijom. Tako barem moze covek da se utripuje da je Stefan Dusan.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 16:30   #124
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Talking Re: Medieval II Total War

Citat:
dragomix kaže:
osim ako neigras sa Vizantijom (zbog vec pomenutog 4S) ili kad izadje mod sa srbijom. Tako barem moze covek da se utripuje da je Stefan Dusan.
E, lud si ko struja
Bas si me nasmejao posteno.
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 0:41   #125
Santanista
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 52
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Medieval II Total War

cim startujem igru izbaci mi sledece:



zasto, o zasto?!
GeForce 4 MX 440...
znaci nema nikakve sanse da igram medieval II sa ovom grafickom???
Santanista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 0:55   #126
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
Santanista kaže:
cim startujem igru izbaci mi sledece:



zasto, o zasto?!
GeForce 4 MX 440...
znaci nema nikakve sanse da igram medieval II sa ovom grafickom???
Pre nabavke svake igre ili bilo kakvog softvera uvek treba proveriti da li tvoja konfiguracija zadovoljava minimum hardverske zahtevnosti. Sa GF4 MX 440 je apsolutno nemoguce pokrenuti MDTWII. Ja sam je imao do skora i presao sam na Power Color Radeon 9600 Pro 256 MB sto preporucujem i tebi (best buy). Pozz
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 1:08   #127
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Mene cudi da ista novo moze da se pokrene sa mx440...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 1:23   #128
Santanista
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 52
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Medieval II Total War

poludeo sam danas kad sam instalirao medieval II, a ono nece da radi...
Santanista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 2:42   #129
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Obrnuo ja sa Engleskom i otvore mi se sve frakcije. Ja brze bolje uzmem Vizantiju i sav srecan krenem kampanju. I onda razocarenje. Ona vizantija je ubedljivo najgora. Sve neki strelasi na konjima i kopljasi koji nemaju pojma. Ovi sa zapada me ubise zivog. Na Medieval I Vizantija je bila najaca. Imali su one sa macem i trouglastim stitom kojima niko nije mogao nista. Cela moja taktika u kecu se zasnivala na njima, a sad ih nema. Inace odusevio sam se u borba kad se zaviori zastava sa 4S i nekim grbom koji je veoma slican nasem. Samo da nisu Ljubicasti nego Crveni extra. Moram da provalim neku novu taktiku, a do tad da se mucim. Inace extra je osecaj kad nema Pape da ti S**E non stop.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 3:22   #130
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
dragomix kaže:
Obrnuo ja sa Engleskom i otvore mi se sve frakcije. Ja brze bolje uzmem Vizantiju i sav srecan krenem kampanju. I onda razocarenje. Ona vizantija je ubedljivo najgora. Sve neki strelasi na konjima i kopljasi koji nemaju pojma. Ovi sa zapada me ubise zivog. Na Medieval I Vizantija je bila najaca. Imali su one sa macem i trouglastim stitom kojima niko nije mogao nista. Cela moja taktika u kecu se zasnivala na njima, a sad ih nema. Inace odusevio sam se u borba kad se zaviori zastava sa 4S i nekim grbom koji je veoma slican nasem. Samo da nisu Ljubicasti nego Crveni extra. Moram da provalim neku novu taktiku, a do tad da se mucim. Inace extra je osecaj kad nema Pape da ti S**E non stop.
Igrao si dosad sa engleskom i vizantijom i zakljucio si da je vizantije ubedljivo najgora?

Menjaj taktiku, koristi placenike. Vizantija je bogata, pretpostavljam da ima para za placenike dok ne docekas da sam pravis dobre jedinice...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 10:13   #131
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Kad sam video jedinice vizantije ukljucio sam skoro sve frakcije da vidim kakve su njihove jedinice na pocetku, i sve imaju bolje i jeftinije jedinice od Vizantije barem na pocetku. Znaci moram da predjem na taktiku naseg cara u osvajackim pohodima. Ostavi seljake da obradjuji zemlju, a ti lepo unajmi placenike i osvajaj. Probacu.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 13:47   #132
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Citat:
dragomix kaže:
Obrnuo ja sa Engleskom i otvore mi se sve frakcije.
Zar ja nisam ovde već ostavio kako se otključavaju sve fakcije?
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 14:35   #133
noskich
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Sidnej
Poruke: 181
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Cool Re: Medieval II Total War

Cini mi se da je najbolje startovati sa Rusima. Jesu najslabiji u pocetku, ali su potpuno izolovani sto pruza priliku muznjevitog prosirenja i osvajanja rebels teritorija. Sa Vizantijom je dosta tesko igrati. Po default-u ced uvek zaratiti sa Venecijom i Turcima, a vrlo verovatno i sa Madjarima.
noskich je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 15:59   #134
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Vizantija je u ovoj igri raspad totalni, nemaju nijednu dobru pesadijsku jedinicu na pocetku, cak i strelci su ima krs, a i ne volim konjanike strelce. Nekako sam uspeo da pobedim veneciju ali sad su protiv mene i nemci i madjari, pa verujem da sam prso, ali boricu se do kraja.
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 16:03   #135
degeneracija92
Novi član
 
Član od: 23.11.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

da li znas gde ima da se kupi medieval 2 Total War?
degeneracija92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 17:44   #136
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Vizantija Francuzi Rusija i Skoti moji favoriti.Svidjaju mi se razlike u naglascima.
Uvek treba igrati na very hard i bitke i kampanju tako da kompjuter nece praviti glupe i nelogicne poteze.Heraldika i svi simboli na vitezovima su fantasticni.
Zanima me samo da li je moguce imenovati naslednika prestola kao u Rimu.

Poslednja ispravka: Milan Djurdjevic (23.11.2006 u 18:05)
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2006, 21:25   #137
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Meni se cini da je imenovanje prestolonaslednika nemoguce. Ja sam hteo da postavim za kralja lika koji je ima 7 command zvezdica, ali umesto njego doso neki smokljan koji je samo sedeo u glavnom gradu. Vizantija jeste na pocetku losa, ali im se kasnije popravljaju jedinice. Ja sam potukao madjare i krenuo na veneciju. Sklopio sam neka saveznistva sa katulickim zemljama kao i sa svim muslimanskim dok nenapravim vojsku dovoljno jaku da im se suprotstavi.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 0:35   #138
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

hmm u pravu si popravljaju mi se jedinice, evo dobio sam neke lancere koji su sasvim solidna teska konjica (mozda bolja od mailed knightsa al nisam siguran), dok mi pesadiju i strelce sacinjavaju placenici. Uspeo sam da pokorim i madjare, dok su nemci prsli od milana . Jedan general mi je dobio maksimalan broj zvezdica tako sto je samo sedeo u gradu, u koji je dosao sa 4. Steta sto je covek poginuo u opsadi istog.
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 2:16   #139
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Mene napali turci i blokirali mi sve luke. U istom trenutku sam usao u ogroman minus (sve mi se zasnivalo na trgovini) pa sam presao na taktiku napusti grad pa ga ponovo zauzmi i sad treba da pocnem osvajacke ratove prema istoku. Ja sam uspeo da napravim solidnu pesadiju sa macevima koji su veoma dobri u borbama, a i oni sa kopljima nisu losi protiv konjice tako da sam balansirao i napravio jednu armiju koju mi niko nije porazio u 10 borbi dosad. Sa njima sam zauzeo i madjare i veneciu, a od nemaca sam napravio rebel faction (ubio sam im kralja).
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2006, 17:02   #140
Milan Djurdjevic
Član
 
Član od: 20.7.2006.
Poruke: 137
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Medieval II Total War

Papa se nesto stalno buni kad ratujem protiv katolika e onda ja lepo uzmem i popljackam njihove gradove i sa istim parama potplatim papu da cuti.
Milan Djurdjevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
medieval, patch, total war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval Total War + Viking Invasion DukeofSerbia Strateške igre 100 9.8.2012 11:25
Medieval II Total War - najava!!! DukeofSerbia Strateške igre 544 8.11.2006 21:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com