Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.10.2020, 15:34   #1
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom King Arthur: Knight’s Tale

Announcement Trailer



Citat:
NeocoreGames has announced King Arthur: Knight’s Tale; a tactical RPG for PC and next-generation consoles that reimagines the Arthurian legend as a dark, gothic fantasy. Launching first on Steam in early 2021, the game is also planned for PlayStation 5 and Xbox Series X.King Arthur: Knights Tale mixes an XCOM-style turn-based battle system with traditional RPG mechanics, including character development, choices that impact the direction of your campaign, and upgrading your home base of Camelot. The story follows Sir Mordred, who travels with a band of knights across Avalon in search of King Arthur. This is already an interesting twist on the classic legend, as Sir Mordred is King Arthur's nemesis, traditionally shown as the king's traitorous nephew. In this version of the tale, Mordred has actually mortally wounded Arthur, and is now stalking him through the isle of Avalon to finish the job on command of The Lady of the Lake.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2022, 2:26   #2
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Uf mnogo je bolji pocetak nego sto sam ocekivao a ocekivao sam da bude dobro.
Muzkika me je prvo udarila u srce, uvodni sinematik u mozak a produkcija same igre prija za oci.
Bez sale odmmah se po muzici videlo da se neko potrudio a i dalje se to vidi na svakom koraku.
Tek sam poceo a obican udarac macem pokazuje isto sto i muzika tj neko je zeleo da napravi dobru igru.
Heroj koga vodimo i postavka za sada su mi veoma interesantni.
Nadam se da sve ovo nije lazni utisak a po ocenama sa Stima mi se cini da nije.
Sa radom igre nema problema.Nesto je veca instalacija to je sve.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2022, 14:17   #3
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Deluje interesantno igra, podseca me na miks XCOM i klasicnih cRPG-ova, definitivno ce se probati kad-tad.

recenzija
Leonida je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2022, 14:35   #4
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Baš nisam ljubitelj ovog tipa combata, ali me sve ostalo privlači. Koliko procentualno se igra fokusira na combat zapravo?
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2022, 0:10   #5
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Baš nisam ljubitelj ovog tipa combata, ali me sve ostalo privlači. Koliko procentualno se igra fokusira na combat zapravo?
Oko borbe se mnogo vrti mada se dosta oslanja na sistem izbora a i prica nije da nije dobila paznju.
Ima "drvo" koje ide u vertikalu i horizontalu i na osnovu izbora se otkljucava po zelji i vrsti poena. Horizontala je religioznost i jedni izbori daju poene za paganstvo drugi za hriscanstvo a vertikala je odnos prema sopstvenoj vlasti tj kakav vladar zelis da budes.
I na tom drvetu se otkljucavaju misije sa orginalnim likovima , izmedju ostalog .
Dakle ako hoces da budes hriscanin onda ce neke stvari biti zakljucane za ceo prelaz koje su na paganskoj strani.
Ima igra i pricu koja gura sve to i glasovno je odglumljena pa ako je borba ni tamo ni vamo mislim da ostalo moze da gura kroz igru ( ako su dobro uradili) ali ako je nekome borba bas odbojna onda moguce ali ne verujem.

Na samom sam pocetku ali ovo je izvesno i taj sistem izbora mi je interesantan sam za sebe jer izgleda da zaista utice na prelaz igre i pricu npr vec nemam lika koji je interesantan i jedinsven jer sam morao da biram.

Poslednja ispravka: Koreli A. (29.4.2022 u 2:31)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2022, 9:02   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Reciklaža 10+ godina starih igara.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2022, 10:42   #7
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Reciklaža 10+ godina starih igara.
A svi drugi developeri donose značajne pomake u inovaciji gejminga, jel?
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2022, 12:24   #8
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Pa ne baš, ali mi ovde odsustvo bilo kakve ambicije baš bode oči.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2022, 22:45   #9
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Veoma interesantna igra . I ako je je takticki potezna makljacina kao Expeditions:Rome u svemu ostalom potpuno drugacija od te igre koja je zaista odlicna , sem da i ovde i tamo glasovna gluma potpuna i dobra .
Obe su mi izuzetno zarazne i zaista se vidi trud .
Posto sam vise odmakao sada mogu da kazem da me postavka sveta i lore koji se oslanja potpuno na artujanski folklor a ipak je neso potpuno za sebe i orginalno vuce kroz igru najvise i kako su uvezali to sa izborima vezanim za religiju i nacin vladavine.
Ne secam se fantazije gde su likovi eksplicitno hriscani i idu u borbu sa hriscanskim poklicima , sto je zanimljivo u odnosu na samu pricu .
Veoma unikatan tvist sto se postavke price tice ,ocekivao sam neku verziju poznate legende .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2022, 11:56   #10
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Prvi put sad vidim ovo, meni deluje interesantno i rado cu odigrati.
Leonida, da nisi mozda probao igru?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2022, 13:33   #11
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Prvi put sad vidim ovo, meni deluje interesantno i rado cu odigrati.
Leonida, da nisi mozda probao igru?
RPG naslove ne igram dok ne prodje makar par meseci od izlaska (FS naslovi su jedini izuzetak), da prvo lepo zakrpe igru. Narednih par meseci su rezervisani za Expeditions Rome i Pathfinder WoR, taman ce do tada (makar se nadam) lepo srediti i ovu igru.

Ali koliko vidim na steamu utisci su uglavnom i vise nego pozitivni, jedine vece kritike su na racun veceg broja bagova i nesto losije optimizacije.
Leonida je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
filpan (4.5.2022)
Stara 11.7.2022, 22:24   #12
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Igra izuva, iznenadjenje godine za mene. Ima li neko da je presao da cujemo utiske? Ja sam odusevljen svim elementima igre za sada.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2022, 22:57   #13
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Upravo igram peti chapter. Meni igra odlična. Nekako mi je baš legla. Stil, atmosfera, šmek, borba, likovi, pogotovu glavni lik, sve su lepo uklopili.
E sad, peti chapter je nešto kao bonus misije, ima nekoliko boseva koji se pominju u igri, a developeri su ga izgleda zamislili kao sezonski endgame sadržaj iz akcionih rpg-ova. Može se reći da se igra završava četvrtim chapterom, pa bih tu dao solidnih 8 ili 8,5/10, dok taj bonus sadržaj, bar po meni smanjuje ocenu na 7,5. Ima i besplatna mini kampanja gde se igra sa negativcima, ali to još uvek nisam probao.
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dushke na korisnoj poruci:
filpan (12.7.2022)
Stara 16.7.2022, 22:43   #14
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Prekinuo sam u 3 cinu negde glavna misija nivo 10 ako se secam, kad se ponovo pojavljuje otac jednog od heroja i tu borbu sam ponavljao 7,8 puta na HARD .Uspeo sam da ga dobijem ali pobije mi heroje. I to kad resetujem nivo i odem pravo na njega sa neokrnjenim herojima.
Nisam hteo da mi ubijaju heroje jer ne znam ima li sadrzaja za specificne likove kasnije ali nema veze.
Igra je odlicna samo sam presao nesto drugo da igram( previse sam petljao prelaz, menjao tezine , levelovao pogresne heroje) . Sad kad zavrsim banner Saga 3 krenucu ispocetka Artura.

Treba mi savet vezano za tezinu. Sad je ova 1.2.1 verzija i kao malo je bolje izbalansirana i sada moze roguelike da se kombinuje sa biranjem tezine.Ne bih da menjam tezinu u sred igre nego od pocetka do kraja jedna tezina.
Navodno je igra balansirana prema hard , ne znam da li je to istina.
Da li je za roguelike normal optimalna tezina sad ili je prelako ? Jeste pitanje preference ali nema veze ,opet neka zapazanja pomazu da se donese odluka .
P.S Mislim da trenutna verzija veoma razlicita po pitanju tezine od onih koje sam igrao a igrao sam samo do pola.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2022, 9:36   #15
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Spoiler za Misije:
Što se tiče sadržaja za specifične likove, ima u prvom chapteru za 3 heroja misije gde treba da ih vodiš (Ser Ector, Lady Dindraine i Ser Kay). Nakon toga, ima event za Ser Tristana, mislim chapter 2, i konačno za Lady Guinevere, event i mislim misija, ali mora da ti bude za okruglim stolom, ne u aspirant heroes.



U vezi težine, igrao sam na hard, ali ne u rogulike modu. Počeo sam, mislim sa verzijom 1.1. Znam da su dosta menjali u vezi težine specifičnih misija, pre svega onih gde se regrutuju heroji.
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dushke na korisnoj poruci:
Koreli A. (17.7.2022)
Stara 6.8.2022, 3:37   #16
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: King Arthur: Knight’s Tale

Sve je bolja i bolja sto se dalje stigne. Ako je prvi cin 7/10 treci je 9/10.
Dobro je sto mogu da se nelojalni heroji da zamene drugim . Neki bas ne vole moje izbore. Fundamentalisti su odlicni ako isto misle , ocas im lojalnost ode maksimum i 20% damage bonus sto znaci mnogo a i suprotno je tacno.
Bolje je ispo ovaj moralni sistem nego sto se cinilo u pocetku. kasnije ima solidan uticaj na izbor heroja. Dobro je i sto moze se vidi u svakom momentu kod kojih odluka su kako reagovali heroji jer neki su trajno nepodobni element
Borbe se bas razviju takticki i sve su bolji scenariji nivoa i borbe . Zaista bas fina progresija igre.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Shattered: Tale of the Forgotten King Exia Platformske igre 0 17.6.2016 10:02
The King of Fighters '98 Ultimate Match Final Edition Boondock Saint Akcione igre 2 1.1.2015 22:02
King Arthur DeCoy Strateške igre 31 17.2.2012 16:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com