Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.5.2022, 10:35   #1
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Salt & Sacrifice

Nastavak igre Salt & Sanctuary izlazi sutra.

Kao i prethodni deo, igra je 2D akcija, odnosno etiketirana kao Dark Souls metroidvania. Kome se video prvi deo (meni i te kako), verujem da ce uzivati i u nastavku.

Evo stranice ka igri:
https://ska-studios.com/games/salt-and-sacrifice/
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2022, 12:35   #2
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Salt & Sacrifice

Meni se čini da nisu baš nešto mnogo unapredili temelj postavljen u prvoj igri, ovo mi deluje nekako... meh. Lošija atmosfera, i dalje clunky combat.
No videćemo.
S&S mi je bio zabavan, ali u retrospektivi, postoji daleko boljih metroidvania igara koje dodaju tu souls formulu na vrh. Recimo: Blasphemous, Death's Gambit, Grime(!), Vigil: The Longest Night, Hollow Knight.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2022, 14:58   #3
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Salt & Sacrifice

Hah, samo za Epic...

Hollow Knight je naravno daleko ispred svega ostalog, ali i S&S je odlična soulslike metroidvania. Ne mogu se sjetiti nijedne veće zamjerke na igru, dopali su mi se i combat i platformisanje. Mislim da nema potrebe za većim promjenama u nastavku...
Dantheus je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dantheus na korisnoj poruci:
filpan (9.5.2022)
Stara 24.5.2022, 14:09   #4
Nesic8693
Član
 
Član od: 14.1.2014.
Poruke: 84
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Salt & Sacrifice

Sinoć sam prešao igru.
Priča i dalje ima tu specifičnu kriptičnost što je i očekivano (drugačija je al' dođe na isto).
Dizajn sveta je dosta izmenjen, i dalje je vrlo upečatljiv ali deluje manje mračan što može da bude i plus i minus. Jednostavno, stvar ukusa.
Naravno, najvažniji je gejmplej. Autori su u mnogo čemu pokušali da prodube osnovnu formulu viđenu u prvoj igri, ali i da je izmene. Neki eksperimenti su uspeli, neki ne baš.
- Početnih klasa i dalje ima 8 ali su donekle izmenjene.
- Creed-ovi i specifične beneficije koje donose su izbačeni.
- Uvedene su nove klase oružja: 13 klasa za blisku, 6 za borbu na daljinu (pre ih je bilo 16)
- Uveden je koncept gde materijal koji skupljate služi za izradu municije i bombi.

- Promenjen je koncept nivoa: Pre je bila jedna ogromna mapa sa sektorima. Sad postoji glavna baza (Pardoner's Vale) i nekoliko zona do kojih se stiže preko centralnog portala (5 + jedna bonus zona). Predpostavljam da je ovakav koncept ubačen da bi se olakšalo dodavanje novih zona putem DLC-ova.
Svaka od zona ima po dva bosa (obično jedan na početku, drugi na kraju) i po nekoliko sektora gde se u svakom sektoru može pokrenuti lov na magove. Ubijanje magova otključava nove sektore i donosi loot koji služi za izradu nove opreme. Za razliku od bosova lov na magove zahteva jurnjavu preko pola nivoa sve do arene za okršaj što je i plus, ali i minus. Suštinski zanimljivije je za gejmplej, ali često se desi da potrošite sav materijal za lečenje i izradu municije dok stignete do arene i onda morate da prekinete poteru farmate opremu pa sve ispočetka.
Kad likvidirate maga dobijate opciju da ponovite lov sa jačom verzijom istog radi farmanja soli i materijala za opremu. Ovo je često neophodno i deluje kao veštački način da se grindom produži igra. Ipak, ovakav način je mnogo zanimljiviji način za grind od klasičnog farmanja kripova viđenog u Salt and Sanctuary.

- Ukinuta je oprema za fast-travel što je možda i najveća mana. Svaki put kad preko portala uđete u zonu (koje su ogromne a mape nema) pojavljujete se na istom mestu, pa onda morate pešice tamo gde ste pošli što često zna preterano da se oduži. Ovo je pogotovo problem ako se između tačke A i B nalazi zahtevna platforming sekvenca ili treba da se vratite u glavnu bazu da napravite novu opremu pa onda opet od početka do sredine zone.

To je otprilike to. Sve u svemu dopala mi se igra. Nije me oduševila kao prvi deo, ali je vrlo zabavna. Svaka čast autorima, ipak je u pitanju dvočana ekipa.
Spoiler za Prelazak:

Izabrao sam Sage klasu
Oko borbe nije bilo većih problema, ali platforming mi je kidao živce, naročito pri kraju.

Oklop: Na sredini igre sam nabavio Swarming set, dok sam u završnici koristio Umbral set.
Oružje za blisku borbu: Najpre Galvanic Stave, u završnici Stave of Scrolls.
Oružje za borbu na daljinu: Najpre Windstorm Rod, u završnici Codex Rod.

Poslednja ispravka: Nesic8693 (24.5.2022 u 15:32)
Nesic8693 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nesic8693 na korisnoj poruci:
filpan (24.5.2022)
Stara 30.6.2022, 22:50   #5
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Salt & Sacrifice

Probao i obrisao posle par sati. Nedostojan nastavak fantasticnog prvog dela. Neke nove mehanike su ucinile igru dosadnom i repetativnom. Sve je nekako bilo bolje i interesatnije u prvom delu.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars 2 nesa24casa MMORPG igre 9745 5.9.2023 23:03
Salt and Sanctuary Dantheus Role-Play 19 26.10.2022 12:42
SACRIFICE , žrtvovanje ili nešto drugo? Chaos Strateške igre 14 24.8.2013 1:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com