Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2007, 19:52   #21
Repa88
Novi član
 
Član od: 29.1.2007.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Question Firewall?

Ovaj firewall mi zadaje velike glavobolje!! Pre mesec dana sam od telekoma uzeo adsl 512Kb/s i dosta dobro skida 54kb/s ali nemogu da skinem nikako firewall bilo na lime ware-u,utorentu,azerous ili strong dc++.Imam windows xp sa SP2 i bez drugih firewall-ova.Procitao sam sve nopike na ovu temu ali nisam uspeo da ga skinem! Sve sam pokusao: probao sam da modem povezem pomocu lan-a i USB-a ali opet ista prica,da upisem portove u firewall,da ga ugasim ali nista ne pomaze .
Molio bih bas ako mozete ikako da mi pomognete?!
Hvala
Repa88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 12:48   #22
LebronMVP
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Lokacija: Rt Dobre Nade
Poruke: 393
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 127 puta na 64 poruka
Određen forumom Pitanje oko PTT ADSL-a

Naime pre 11 dana sam potpisao ugovor u posti za ADSL i zvao
mesto gde treba da preuzmem modem gde su mi rekli da me jos nisu
prikljucili i da ce mi poslati mail kad to budu uradili.
Znam da ovo moze da potraje ali neka neko napise koliko su cekali
za uvodjenje ADSL-a kod PTT-a. Ne znam da li da vec trazim drugog provajdera
ili pricekam. Ili mozda da uvedem kablovski internet.
Bojim se da cu osedeti dok me ne prikljuce
LebronMVP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 14:36   #23
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pitanje oko PTT ADSL-a

Malo strpljenja. To ne bi trebalo još dugo da traje.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 15:40   #24
dacha
Novi član
 
Član od: 17.12.2005.
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

imam jedno pitanje u vezi torrenta naima pre dva dana sam dobio ADSL i mogu vam reci da sam zadovoljan paket je 768kb/s download mi je oko 80 sto je super ali na torentima mi je oko 2 kb/s
pa me zanima ako podesim ruter kao sto sam procitao na ovom forumu da li mogu da imam nekih problema sa telekomom?
dacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 19:21   #25
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

@Repa88: izgleda su ti zatvorili port za te p2p servise to jedino da ih nazoves pa da ih pitas sta i kako...

@daca: Koji program koristis? uTorent? ako je tako moras da ukljucis enkripciju i radice ti brze...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 19:36   #26
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
<Rio_da> kaže: Pregled poruke
@daca: Koji program koristis? uTorent? ako je tako moras da ukljucis enkripciju i radice ti brze...
Jeste enkripcija itekako pomaze ali mora i router da se podesi. Ja moj nazalost jos nisam jer ne mogu da provalim kako...
Evo zasto, znas kada ih ima u zagradi po 100 pa i vise, meni se desava ako natrpam dosta trackera da ih ima i po 900 a aktivnih nijedan ili maximum 2. E to je sve zbog routera, ne omogucuje vezu, s tim sto meni nema navodno zabrane i sto mi se konekcija poprilicno popravila otkad sam vas poslusao u vezi onih saveta (including stikliranje Enable encryption) i podesio firewall da mi ne blkira moj port ali fali jos dorade da bi se iskoristile sve slobodne veze u p2p-u.
@Daca
Idi na portforward.com i "nadji se" tamo na spisku, ima i podesavanja za firewall itd. Korisnih saveta ima.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 20:30   #27
dacha
Novi član
 
Član od: 17.12.2005.
Poruke: 10
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

@Daca
Idi na portforward.com i "nadji se" tamo na spisku, ima i podesavanja za firewall itd. Korisnih saveta ima.[/QUOTE]

isao sam i pronasao sam sve ali me brine da li cu imati problema sa telekomom ako to ukljucim dakle da li oni mogu da me sankcionisu na neki nacin?
dacha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 1:08   #28
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Ne vidim sto bi to uradili, to je konfigurisanje nije hakovanje baze BIA-e, mada ja ne mogu da ti garantujem nista povodom toga, ali verujem da nece. Proveri u ugovoru!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 1:56   #29
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Ne možeš imati problema sa Telekomom samo zato što si uključio porto forwarding. To radiš isključivo zato što imaš ruter i zbog toga se vrši NAT (Network Address Translation), tj. tvoja interna mreža ima jedan opseg adresa, a prilikom veza sa Internetom sve se one "od spolja" vide kao jedna adresa i to iz potpuno drugog opsega. Da imaš ADSL modem umesto rutera, to ne bi morao da radiš.

Port forwarding je, dakle, potpuno regularna stvar koju moraš da uradiš i za neke druge servise, recimo automatsko ažuriranje vremena na računaru.

Druga je stvar ako budeš imao problema zbog sadržaja koji skidaš, ali to je već druga tema
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
dacha (19.3.2007)
Stara 18.3.2007, 3:23   #30
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

The router username is always
admin

The default password is
password
or
1234


Edit: Moram da pitam: Ako krenem da podesavam port forwarding za neku drugu karticu, ne indenticnu mojoj ali istog proizvodjaca (Asus WL-138G V2 moja a nema je pa reko da probam s podesavanjima za Asus WL-500G) jel mogu nesto da za*ebem?

Poslednja ispravka: Nicolas (18.3.2007 u 3:42)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 1:08   #31
Necrorectumonomicon
Novi član
 
Član od: 19.3.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ptt Adsl

Konacno sam shvatio da nema potrebe da placam Eunet-u 2000 dinara za 256kbs ADSL kad za iste pare mogu da uzmem 512kbs kod drugih provajdera. Zanima me kakva su iskustva korisnika PTT ADSL-a posto se razmisljam izmedju njih i Telekoma
Necrorectumonomicon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 3:17   #32
Robotomi
Novi član
 
Član od: 19.3.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Nego ljudi sta ako se vas router ne nalazi na listi podrzanis na portforward-u kao naprimer moj sagem(f@st) 1241s.

I sta ako bih vam rekao da i pored doplacene opcije za gameing kod eunet-a dok ping-ujem gogle ima timeout i 3400ms medju 80-98ms a tehnicka podrska mi kaze: "pa ne znamo sto je to tako pozovite u 9h".

Poslednja ispravka: Iris (19.3.2007 u 12:35)
Robotomi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2007, 18:26   #33
LebronMVP
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Lokacija: Rt Dobre Nade
Poruke: 393
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 127 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Ptt Adsl

Citat:
Necrorectumonomicon kaže: Pregled poruke
Konacno sam shvatio da nema potrebe da placam Eunet-u 2000 dinara za 256kbs ADSL kad za iste pare mogu da uzmem 512kbs kod drugih provajdera. Zanima me kakva su iskustva korisnika PTT ADSL-a posto se razmisljam izmedju njih i Telekoma
Samo znam da ja cekam 14 dana da me prikljuce na slobodan port.
I pitam se dokle............
LebronMVP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LebronMVP na korisnoj poruci:
GoranM (5.1.2008)
Stara 19.3.2007, 19:48   #34
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
The router username is always
admin

The default password is
password
or
1234


Edit: Moram da pitam: Ako krenem da podesavam port forwarding za neku drugu karticu, ne indenticnu mojoj ali istog proizvodjaca (Asus WL-138G V2 moja a nema je pa reko da probam s podesavanjima za Asus WL-500G) jel mogu nesto da za*ebem?
Vidi, kad shvatiš princip podešavanja Port Forwardinga, videćeš da je to sve u osnovi isto. Kažeš mu koji port i koji protokol (TCP, UDP, oba... itd.), u kom smeru (ka "napolje", ka "unutra", dvosmerno) - i to je sve. Ostalo je samo pitanje kako je napravljen interfejs kojim te podatke unosiš. Da li port i protokol biraš iz neke liste ili kucaš sam i slično. I naravno, dobro prouči kako se sve to snima!
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2007, 15:23   #35
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Da pitam nestho ako se pretplatim na Telekomov ADSL paket 256/64 to bi trebalo da znachi da mi brzina downloada bude 32Kb/s a uploada 8kb/s, zato sto je 256 kbits /8 = 32 kbytes, e sad me interesuje koliko tu ima varijacija u brzini prilikom klasicnog ftp download-a mislim ne desava li se da se brzina protoka spusta ispod 16kbps, i koliko ce biti efektivni protok.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2007, 8:10   #36
SMarko
Novi član
 
Član od: 28.3.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Evo problema...

Uplatio sam kod telekoma adsl (router thomson speed touch),i sve je u pocetku islo super,i onda se javio problem sa torentima...Zvao sam tehnicku podrsku,i rekli su mi da napravim bridge konekciju,sto sam i uradio.Koristim bit comet,u u donjem desnom uglu mi se vidi zuti kruzic,gde pise blocked pa ip adresa koju je blokirao(moja eksterna ip adresa).

Nemam firewallove...

Zanima me da li na portforwordu.com mogu da koristim uputstvo za moju bridge konekciju kao i za rootere(za sta je napisano uputstvo)?


I jel postoji jos neko resenje?
SMarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 10:26   #37
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Ptt Adsl

Citat:
Necrorectumonomicon kaže: Pregled poruke
Konacno sam shvatio da nema potrebe da placam Eunet-u 2000 dinara za 256kbs ADSL kad za iste pare mogu da uzmem 512kbs kod drugih provajdera.
Meni se čini da je kod EuNeta 1390 dinara 256 kbs FLAT.

Ja imam pitanje u vezi ADSL:

skoro mi je ubeden ADSL, ali ja na nesreću nisam tada bio kući, tako da nisma video proceduru kreiranja konekcije. Može li neko da objasni kako se pravi konekcija, šta je važno podesiti i da li postoji neki parametri za svakog provajdera posebno.

Hvala unapred!
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2007, 12:34   #38
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Ptt Adsl

Uglavnom ti to sve piše na sajtu provajdera.
Ako je ADSL modem povezan USB kablom onda se podešavaju dve stvari: drajver za modem sa parametrima ADSL signala i napravi se nova konekcija (kao da je dial-up).

Za prvo podešavanje najbitnija su ti dva parametra koja zavise od provajdera, VPI i VCI, čije se vrednosti daju kao VPI/VCI. Za većinu provajdera je to 8/35, ali kod EUneta je 8/64.

Takođe je važno izabrati protokol PPoE (ili PPP over ATM). Ako postoji izbor, treba izabrati tzv. ADSL Anex B (za obične telefonske linije, a ne za ISDN) i takozvanu LLC enkapsulaciju.

Kod podešavanja konekcije unosi se korisničko ime i to ovako.
Ako je ime, recimo pera, onda username za ADSL glasi
adsl.pera@eunet
Lozinka - standardno.
DNS serveri sledeći: 194.247.192.33 i 194.247.192.1

I to bi bilo sve.

Sve ovo možeš pročitati na EUnetovoj web stranici podrške korisnicima:
Kod:
https://my.eunet.yu/support/adslparametrizapristup
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Proxima (30.3.2007)
Stara 19.4.2007, 14:20   #39
Hokamh
Novi član
 
Član od: 19.4.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

NE MOGU DA UDJEM NA ADRESU http://192.168.1.1 STA JE OD OVOG USERNAME A STA PASSWORD admin
-Basic->NAT-TAKO SI NAPISAO.HVALA U NAPRED
Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Ovih dana treba da dobijem ADSL od Telekoma,paket 1(256/64kbps) i dotični modem pa me zanima par stvari...
Konekciju na net ćemo koristiti ja i ujak,ja na desktop on na laptop računaru,pa me zanima kakva je procedura spajanja 2 računara na isti modem ako je to moguće...Moja braća tj. moji su dobili pre 2 dana modem,video sam kako se povezuje sve-spajanje je prosto k'o pasulj,ali kako spojiti 2 kompa nemam pojma...

Da li je ovo preporučljivo,što sam pročitao na subotičkom forumu:

''A evo uputstvo kako da podesite ruter da bi dobili high id u eMule(i ostale stvari, npr da budete server za igricu itd, tj da je vas racunar vidljiv sa interneta):

-otici adresu na http://192.168.1.1 (to je adresa rutera Huawei MT882) , username i password je admin
-Basic->NAT , tu treba da je selektovano DMZ(demilitarized zone), idete na New i tu ukucate IP adresu vaseg racunara u mrezi (u slucaju ako ste povezani preko mrezne kartice, IP je 192.168.1.3), klik na Submit pa na Save all
-klik na Tools->Save & Reboot, i tu oznacite Reboot pa klik na Submit. Gotovo, ruter se restartuje.

Bilo bi pozeljno da imate instaliran neki softverski firewall jer vas u ovom slucaju vise ne stiti hardverski firewall rutera.''

Još sam na Ubuntu forumu čitao da modem bolje radi kada se priključi na PCI mrežnu karticu...
Imam matičnu Abit NF7-S(v 2.0)i na njoj integrisanu LAN karticu,10/100MB LAN Port gde se priključuje RJ-45 kabel,a što se ujaka tiče ima Dell Inspiron 8100 ili 8300 laptop star oko 4 godine.
Imam i pitanje u vezi isključivanja računara i modema:da li će modemu smetati kada isključim računar,a njega ostavim uključenog, ili najbolje da isključim i njega i to kako - na 'Power' dugme ili 'Disable' u Control Panel-u u Windows-u ????

Mislim da će mnogi u mom postu pronaći i rešenje za probleme sa Huawei modemom...
Hokamh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2007, 15:26   #40
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Hokamh kaže: Pregled poruke
NE MOGU DA UDJEM NA ADRESU http://192.168.1.1 STA JE OD OVOG USERNAME A STA PASSWORD admin
-Basic->NAT-TAKO SI NAPISAO.HVALA U NAPRED
Username i password su isti i glase admin (sve malim slovima), a tačno to ti je i on napisao. Ono što si ti video je početak sledećeg reda koji počinje crticom i odnosi se na opcije iz menija u koje treba da uđeš.

Citat:
Marshall George kaže:
-otici adresu na http://192.168.1.1 (to je adresa rutera Huawei MT882) , username i password je admin
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, internet

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
Fedora 5 + USB Adsl Eni Slobodni softver 0 5.9.2006 16:36
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com