Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.7.2007, 14:13   #61
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Moguce da je povezano sa modemom. Kako ti je prikacen za masinu?
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2007, 19:04   #62
Chemist
Veteran
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 507
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ja se izvinjavam, znam da odstupam od teme, ali moze li mi neko reci zasto ne mogu ni jednu temu da postavim...jednostavno mi se pojavi blanko prozor...ono sto mogu to je da samo ucestvujem u postavljanju odgovora na bilo koju temu?
Chemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2007, 19:10   #63
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
Chemist kaže: Pregled poruke
Ja se izvinjavam, znam da odstupam od teme, ali moze li mi neko reci zasto ne mogu ni jednu temu da postavim...jednostavno mi se pojavi blanko prozor...ono sto mogu to je da samo ucestvujem u postavljanju odgovora na bilo koju temu?
Najbolje bi bilo da pitaš admine na PP. Mada se to zna desiti bez ikakvoga razloga da ne možeš da postaviš post, pa ni temu.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 8:35   #64
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Starija konfiguracija pri ukljucivanju, smrzne se pri ucitavanju processora. Ploca Platinix2, SDram 512mb, Intel Celeron 1.7. Jel' do ploce ili je nesto drugo u pitanju? Probao sam da ga ukljucim bez hdd-a, bez jednog pa bez drugog modula, sa drugom grafickom itd. i ista stvar. Pomoc?
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 12:08   #65
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
K'R' HooD kaže: Pregled poruke
Starija konfiguracija pri ukljucivanju, smrzne se pri ucitavanju processora. Ploca Platinix2, SDram 512mb, Intel Celeron 1.7. Jel' do ploce ili je nesto drugo u pitanju? Probao sam da ga ukljucim bez hdd-a, bez jednog pa bez drugog modula, sa drugom grafickom itd. i ista stvar. Pomoc?

Proveri sve kondenzatore na ploči da li su u redu imaš ovde kako mogu da izgledaju loši kondenzatori . Meni najviše liči na ti jer sam imao računare sa sličnim simptomima i u 90% slučajeva su bili kondenzatori i jedini izla u tom slučaju je zamena dotrajalih primeraka .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 13:02   #66
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Hmm jel ih tesko zameniti? Ono odleme se od pozadi pa se zaleme drugi ili?!
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 13:25   #67
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
JovanK kaže: Pregled poruke
Najbolje bi bilo da pitaš admine na PP. Mada se to zna desiti bez ikakvoga razloga da ne možeš da postaviš post, pa ni temu.
Kao što je neko jednom dao savet, otvori temu sa nazivom koji se sastoji od nekoliko tačaka ili 5 istih slova. Tada obično hoće da prihvati. Posle toga imaš 15 minuta da ispraviš naslov teme (pogledaj meni "Alati vezani za temu" i stavku "Parametri teme")
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 13:27   #68
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
K'R' HooD kaže: Pregled poruke
Hmm jel ih tesko zameniti? Ono odleme se od pozadi pa se zaleme drugi ili?!
Nije ih toliko teško zalemiti ako imaš čime i znaš kako. Mnogo je teže naći nove, odgovarajuće. Ne idu bilo koji, nego baš oni namenjeni za ugradnju na ploče. Zovu ih LoESR, što bi trebalo da znači "sa niskim gubicima". Obični kondenzatori mogu da rade dobro, ali češće izazivaju resetovanje ili mašina čak neće da se podigne.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2007, 22:12   #69
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

@ K'R' HooD

Kao što reče Voja nije ih suviše teško zameniti već moraš naći odgovarajuće zamene , ja bi ti još dodao da moraš posedovati i kvaalitetan alat (SMD lemilicu i u kekim slučajevima i "duvaljku") kako bi kvalitetno zamenio kondenzator ili neki drugi sitan deo na matično a da pritom ne rizikuješ da je spališ ili oštetiš neki osetljiv deo prevelikom temperaturom na vrhu lemilice . Konkretno u nišu ima 2-3 kvalitetna majstora koji mogu da tako nešto odrade na gotovo svakoj ploči ili elektronskom sklopu uopše ... U svakom slučaju nebih ti savetovao da sam radiš bilo kakve intervencije lemilicom na matičnoj i ako ustanoviš fizičko oštećenje/promenu na nekom od delova na matičnoj Već da to odnesešu neki provereni servis da ti to saniraju ako je moguće . Ja sam skoro sređivao jednu ploču koja je imala 3-4 problematična kondenzatora i još par sitnijih smd komponenti , mene je ta intervencija koštala 1200 dinara i nako toga ploča je proradila i radi do dana današnjeg sa jednim bartonom na 2800+ klokovanim na 3700+ . Šta sam ti hte oreći ovim postom to je da ploču trebaš nositi kod nekog dobrog majstora samo u slučaju da smatraš da se ulaganje popravku tako nečega isplati ...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
technikum (17.3.2012)
Stara 28.8.2007, 1:01   #70
K'R' HooD
Veteran
 
Član od: 30.5.2006.
Lokacija: Wien
Poruke: 603
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 70 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Hmm moracu da potvrdim da li je do toga. Posto taj racunar nije kod mene, treba da mi stigne za koji dan. Ne verujem ni da je ploca skuplja od 20e. Samo ne znam koju da nadjem (naravno polovnu) posto ne znam koje podrzavaju Celeron i SDRam, tj. ne znam po onim oznakama.
K'R' HooD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2007, 1:27   #71
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
K'R' HooD kaže: Pregled poruke
Hmm moracu da potvrdim da li je do toga. Posto taj racunar nije kod mene, treba da mi stigne za koji dan. Ne verujem ni da je ploca skuplja od 20e. Samo ne znam koju da nadjem (naravno polovnu) posto ne znam koje podrzavaju Celeron i SDRam, tj. ne znam po onim oznakama.
Kada su starije Soket 478 ploče u pitanju tu nemaš neki izbor , jer se on svodi na ploče sa i845 čipsetom jer je to jedini čipset za 478 procesore koji podržava SDRAM memoriju ..... Znači traži ploče sa i845 čipsetom ......
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
K'R' HooD (28.8.2007)
Stara 3.9.2007, 1:09   #72
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Zamrzavanje kompa....

Ovako problem je sledeci... na masini:
AMD Athlon 64 X2 4600+
Asus M2N32-SLI Deluxe/WiFi-AP
Corsair XMS2 PC6400 2x1Gb
MSI NX7900GTO,
WD WD2500KS 250Gb
LC power Hyperion 700W
komp mi se zamrzava kada igram igre u najvecoj akciji ali vrlo retko se to desava ... prvi put je pocelo na C&C TW (rekao sebi nije strasno losi programeri,bug u igri), ali desilo se i u Doti, e sada na lanpartynu mi se desavalo, vrlo cesto kada sam ostavio sve procese (inace iskljucujem bez potrebne), ali kada sam iskljucivao onda se isto vrlo retko, posumnjao na par programa (posebno nTune) unistalirao i nista ok. Evo sada u Lost Planetu (dosta cesto) ali desilo se i u CoH sto se ranije nije desavalo. Mada sto je cudno desilo mi se i kada sam igrao Guild Wars u prozoru i gledao u firefoxu. Znaci zamrzavanje je vrlo rekto (osim Lost Planet) ali nervira, TW sam igrao negde oko 20sati i desilo se 4-5 puta.

Moguci (sumnjivi krivci):
Memorija kao takva je kupljena na dva razlicita mesta, ali potpuno identicna (osim cipovi jedna ima Elpida a novija Elpida E), kazem desavalo mi se i sa 1gb i sada sa 2gb mada cini mise da je sada izrazenije. Nisam probao da testiram MemTestom ili GM, ali mislim da nema potrebe.
Procesor:
Kuler sam stavio na Silent (box) i vrlo retko prelazi 60C inace kutiste je dobro provetreno,, testirao sam i vise obrataj stavio Prime95 na svako jezgro razlika je mozda 2C posle 2sata (plus sam pre testirao proc),
Graficka:
E mislio sam da je mozda do nje jer, u lost planetu sam je OC pa sam pomislio da je to inace OC na 700/1600 sa 650/1320 sto nije veliki OC, ali isto je i bez inace na TW se to desavalo bez OC, igre koje nikada nisu se zamrzle su Oblivion, Titan Quest, GRAW2, Tomb Radier Anniversary, Dark Messiah.. puno njih.
Maticna:
E ovde je bios sumnjiv (najnoviji je prekjuce stavljan 1201, i opet isto), realno posto nista nije OC, chipset se negreje 45C prosek (ili najvise). Ali u biosu ima puno setovanja stavljena na [Auto] sto sam znao stavio sam na sigurne vrednosti ... mem na 5-5-5-12 1.9V jer tako proizvodjac preporucuje, i ova ostala za proc jedino sam CpuV ostavi na Auto ali u biosu i programu mi pokazuje 1.39 stavio sam na 1.35 i dalje je bilo 1.39 ali mi se resetovao komp ... pa pomislim ovaj moje je jos gladan za naponom.
Setovanja za memoriju ima pun... a posebno mi je sumnjiv AI Clock Skew i tamo neke (pikosekunde) za DC... sto sada pokusavam na netu da iskopam za sta sluzi.
Napajanje:
Naponi nisu ni blizu 5% varijacie jedino malo 5.0 je manji ide ponekad do 4.92v
i dvanest ponekad varija, mereno iz program i biosa isto.
Hard disk:
Nema sanse.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 1:10   #73
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Zamrzavanje kompa....

E ovako Softver je veoma sumnjiv a evo i zasto posle instalcije sam stavio sve moguce stvari za dual-core, da mi kao XP koristi sto je moguce vise/bolje DC. Evo sta sam stavio:
-amdcpusetup (driver za AMD)
-AMD Dual-Core Optimizer
-WindowsXP-KB896256-v4-x86-ENU (neki fix)
-i jos sam dodao neki kljuc u registri ali nemogu da se setim tacno koji i izgubio sam link, ali mozda mogu da ga nadjem
Znaci nesto od ovoga me zeza, ali opet jedan lik mi je rekao da stavim 64bitni OS tj. Win XP ,necu da se igram DX9 u Visti (imam 64bit Ultimate) jer bezveze zdere resurse... ali igleda da cu morati vistu cisto da proverim da li nije do hardvera ovo kocenje, tesko mi pada format Win XP.
Hvala na korisnom feedbacku

Evo i slika sa temperaturama i voltazom , iteresanto je da HW monitor pokazuje 4.89 za 5V... inace ove temperature nisu prolazili 60C jedino graficka... po najvecoj vrucini (nema klimu) posle par sati igranja.
http://img374.imageshack.us/img374/7599/temptu4.jpg (150kb)

Poslednja ispravka: zokocx (3.9.2007 u 1:18)
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2007, 16:26   #74
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Smile Re: Zamrzavanje kompa....

Evo danas sam malo ispitivao i ustavari ispada da je os OK (u sustini nije, kao svaki Win ) zanci radi... na ovome forumu ljudi su se stvarno priblizili problemu, koji je vezan za ASUS M2N32-SLI Deluxe(/WiFi-AP)... ljudi su na samom pocetku imali velike probleme sa OCZ memorijom ali izgleda da i ovi sa Corsair nisu skroz postedeni...
Problem je vezan za AI Clock Skew i Voltazu memorije... oni su preporucili da se ipak memorija stavi na 0.1+ od predvidjene znaci ja sam moju sa 1.9 stavio na 2.0 nadam se da to nije mnogo , i probao rukom negreje se nista (mlaka), ali za AI Clock Skew su preporucili Advanced 450ps (mozda je to samo za OCZ) ali ja sa mojom nisam mogao ni da butujem na Advanced 450ps sve na advanced je izgleda meni nestabilno, nisam probao skroz da testiram na 150ps (najmanja vrednost
znaci ide 150,300,450,600,750,900ps tolko u Delayed i Advanced a izmedju je normal) realno ja sam stavio 150ps Delayed i 2.0V za memaru i sada sam igra preko 3 sata Lost Planet ni jedan freeze a pre ih je bilo uf... dobro nije 100% sigurno.

Inace malo pojasnjenje kako sa tim AI Clock Skew (neznam tacno sta je to , ili da li ima uticaj na prformanse ovo moje Delayed umesto Advanced)
-nikako na [Auto]
-preporucljivo je pokusavanje sto sam ja iskusio i sada radi, videcemo
-voltazu na memoriji povecati za 0.1+

Ova opcija je problem na ASUS M2N seriji tako da slicne probleme mogu da iskuse i korisnici sa slabijim M2N plocama , ali kod njih je najveci problem sto tu opciju nemaju u BIOSu, nije garantovano da ce se to desavati svakome (bilo sa nF590 SLI, ili slabiji) bilo je ljudi kojima je sve radilo ok. Ali ako je problem prisutan na slabijom chipsetu M2N serije, onda jedino resenje je druga ploca.
Izvor: http://icrontic.com/forum/showthread.php?t=48305
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2007, 19:09   #75
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Cim ukljucim neki dodatni program odmah se restartuje racunar.
Mogu samo da surfujem i da dowmloadujem, ne smem da ukljucim ni jedan player, da ne pricamo o igrici itd.
Pretpostavljam da je napajanje ili mozda graficka, ali kako da to resim.
Pri paljenju racunara neki kuler zuji strasno jako jedno minut i onda se sve vraca u normalu.

Odakle da krenem, sta da radim ?

p.s.Racunar sam uzeo nov, pre pola godine, ima integrisanu graficku, napajanje od 400, procesor 1.8 i ram od 500.
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 3:22   #76
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ti jos nisi sredio taj kuler? Moguce da je problem do masine ali je moguce i da je do OS-a. Ako ti je masina nova, pretpostavljam da imas i garanciju pa lepo uprti to pod misku i pravac servis! BTW, zar nisi bio u servisu kad si trebao da 'flesnes' rezac?
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2007, 0:13   #77
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Opet moj stari problem(strana 2) samo što nije više onako intenzivan kao pre, našao sam lek..
Sad kad počne da secka kao pre, udarim kućište rukom i odjednom prestane, na početku sam mislio da je to samo slučajnost ali uvek isto. Probao sam da izvadim RAM i da ga ponovo vratim ali opet isto..
Šta bi još moglo da bude?

I imam još jedan problem, kad palim komp na power dugme neće da krene sa paljenjem dok ne udarim rukom u tom predelu gde je prekidač.. Jel' moguće da se pokvario prekidač?
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2007, 14:15   #78
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

@Željko
Proveri sve kontakte u kucistu, kako od napajanja, tako i one sa front panela (povezuju prednje prekidace i diode) gde se povezuju za maticnu plocu i na prednji deo kucista.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoranM na korisnoj poruci:
Željko (17.9.2007)
Stara 17.9.2007, 20:48   #79
Željko
Starosedelac
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Loznica
Poruke: 1.821
Zahvalnice: 832
Zahvaljeno 443 puta na 240 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Željko
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Sve sam povadio i vratio na staro mesto, sad se pali iz prve samo još ostaje da vidim da li će početi da usporava kao pre...
Željko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2007, 8:15   #80
dragang
Novi član
 
Član od: 25.9.2007.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Od skoro imam sledeći problem. Konfiguracija je Matična ploča Asus A7N8X, procesor Barton AMD 2500.
Prilikom uključenja računara računar stalno klikće jedno desetak puta pa se onda sistem digne normalno.
U čemu bi bio problem
dragang je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com