Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.10.2009, 15:07   #1621
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
P.S. Koristi pauzu i rečnik .
Ima jedna epizoda u 2nd GIG-u u kojoj Tachikome postaju samosvesne, čini mi se. Cela epizoda je posvećena njima, u onom belom beskonačstvu (gledao pre par godina, zaboravio detalje). I sad, koristio sam pauzu, ali filozofija o kojoj raspravljaju mi je delovala toliko kompleksno da ću, izgleda, ovaj put morati da gledam sa rečnikom u krilu i sa prstom na space bar-u
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 15:17   #1622
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Mnogo je to posla, niko neće da gubi toliko vremena.
... Za džabe, zaboravio si da dodaš
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 15:54   #1623
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Što "za džabe"?

Ne razumem...
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 16:05   #1624
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Niko neće da gubi vreme i prevodi za džabe, posebno sa japanskog koji je vrlo komplikovan jezik...

Moja preporuka ti je da se zadovoljiš engleskim prevodom, kao i svi.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 16:13   #1625
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

A, "za džabe" kao "for free"... OK, hvala na preporuci.
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 16:16   #1626
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Pandemonium kaže: Pregled poruke
Ima jedna epizoda u 2nd GIG-u u kojoj Tachikome postaju samosvesne, čini mi se. Cela epizoda je posvećena njima, u onom belom beskonačstvu (gledao pre par godina, zaboravio detalje). I sad, koristio sam pauzu, ali filozofija o kojoj raspravljaju mi je delovala toliko kompleksno da ću, izgleda, ovaj put morati da gledam sa rečnikom u krilu i sa prstom na space bar-u
Pazi. Tu je uvek problem i sam engleski prevod. Ko zna koliko je on dosledan. Nemoj previše da se opterećuješ time. Jednostavnije je da nađeš neke forume ljubitelja ovih serija, pročitaš malo šta oni pišu, i verovatno ćeš naći dobra objašnjenja/diskusije/tumačenja na temu koja te interesuje. Ne stidi se internet-a .

P.S. Nekad ni sami autori ne znaju o čemu pričaju...
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 21:07   #1627
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Ja odgledah tu legendarnu animu Evangelion napokon i ne znam sta da mislim.Svi je hvale ali ja sam ostao zbunjen...
Ja se kraja cak ni ne secam a odgledao sam anime relativno skoro... Verovatno bi mi anime bio vau da sam ga gledao sa 13 godina
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 21:47   #1628
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Wink Re: Malo Anime...

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
^ Čovek je tražio srpske titlove ne engleske.

Koliko je meni poznato niko se još nije potrudio da prevede ove serije na srpski. AnimeOverdose se bavi prevođenjem serija ali što se tiče GitS SAC-a, preveli su samo prvu epizodu. Mnogo je to posla, niko neće da gubi toliko vremena.

P.S. Koristi pauzu i rečnik .
Ja sam ovo našao,a anime serija prevedenih na srpski ima veoma malo...Uglavnom evo mu engleski titlovi,pa neka se snađe...A ako ne zna toliko engleski da prati crtanu seriju, onda je to njegov problem šta da ja radim...Neka nauči,znanja nikada na odmet... A ima i izreka-'Koliko jezika znaš,toliko vrediš'
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2009, 22:49   #1629
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Malo Anime...

Sengoku Basara - ne znam kako da opisem ovaj anime....mozda je najjednostavnije reci - zabavno-akcioni opustajuci. Radjeno po popularnoj video igri (koje, naravno, nema za PC). Iako su glavni likovi istorijske licnosti, sve je ipak podredjeno video igri. Znaci, napadi tipa "Super fire demon runner boar double striker killer" i slicni koji razvaljuju pola bojnog polja i slicno (dobro, imena napada su kraca). Radnja ce vam biti manje-vise interesantna (mada se sve svodi na rivalstvo koje povezuje prijateljstvo). Grafika je iznenadjujuce dobra (vidi se da se nije stedelo na budzetu ), a povremeno se izvrse transformacije u crtezu kad prikazuju neke duele. Borbe su lepo uradjene i ima ih dosta. Likovi su posebna prica, od sjajnih do nekih bas bzvzno odradjenih (mada me je nerviralo kako Date izgovara engleske fraze skroz neprirodno). Muzika je dobra, pogotovo, tokom borbe i ostalih desavanja (po meni je veliki plus).
Sve u svemu, nije nesto spektakularno, ali je interesantno i skroz neobavezan naslov. Ne znam kad ce ta 13. epizoda (valja ce neko da je sredi sa dvd-a ), ali 2010. krece druga sezona. Toliko.

edit: e da, cisto da znate, Sanada se bori sa dva ogromna koplja, a Date sa sest(!) katana. Mislim, dual-wield je cool, ali ova dvojica su sve zeznula.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
steve89 (12.10.2009)
Stara 6.10.2009, 23:44   #1630
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Thumbs up Re: Malo Anime...

Ovo će isto biti vredno pogledati,anime japansko-rusko-kanadske proizvodnje
First Squad:The Moment of Truth(Udarni Odred-Trenutak Istine)

http://www.youtube.com/watch?v=emWaX...eature=related


Citat:
It is 1942. The Red Army is putting up a violent and effective resistance against the German invaders. 14 year-old Nadya is a medium. In a deadly air raid the girl is shell-shocked. Recovering from her concussion, Nadya discovers her new gift the ability to foresee the Moments of Truth - the most critical moments of future combat encounters, in which one persons actions will decide the outcome one way or the other.

Nadyas ability is indispensable for the classified 6th Division of the Russian Military Intelligence, which is waging a secret war against the Ahnenerbe an occult order within the SS. The Ahnenerbe summons from the realm of the dead the powerful prince of darkness, Baron von Wolff. With him on their side they hope to change the course of history and achieve world domination. To oppose the Baron, Nadya decides to enlist the support of her old friends from the beyond the Pioneers of the First Squad.
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marshall George na korisnoj poruci:
steve89 (12.10.2009)
Stara 9.10.2009, 21:57   #1631
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Malo Anime...

Evo i mene posle poduže pauze. Upravo sam priveo kraju Silent Mobius, i moram reći da stvari nisu onakve kakvim se čine. Ne sećam tačno šta me je privuklo gledanju ove serije, ali ne mogu da poverujem da je u pitanju bio (idiotski, po običaju) sažetak na ANN, ili cover.

Elem, kao i u "slučaju Trajgan", prvi utisak vara. Šta čovek može da pomisli o seriji čiji su glavni likovi pet devojaka, koje su najčešći stereotipi ličnosti, i sve imaju različite boje kose? Shonen alert!

Na moju veliku sreću, Silent Mobius je ipak ozbiljna serija, sa jako dobrom i razrađenom karakterizacijom, čvrstim, stabilnim i prilično nepredvidivim scenariom (malo patetike s vremena na vreme ne kvari utisak preterano), fenomenalnim OST-om (onako "Karpenterski", napet i jednostavan) i solidnim crtežom (ipak je '98.). Neverovatno je kako su dobro uklopljeni ležerni elementi sa ozbiljnim pitanjima koja Mobius postavlja gledaocu.

Sve u svemu, odličan anime, ko se odluči da ga pogleda, neće zažaliti.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
steve89 (12.10.2009)
Stara 10.10.2009, 12:17   #1632
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

@Ketchua

Mislio sam, kada si pitao za Silent Mobiusa, da misliš na filmove, iako nisam stigao da odgovorim. Seriju nisam gledao, ali koliko se sećam priče filmovi su mračniji.

U stvari, najgora stvar koju iko može da kaže o Mobiusu je to da je autor Kia Asamija (Kia Asamiya), prema kome se moj odnos može sumirati kao . Međutim, filmovi imaju dobru atmosferu, poput Dosijea X u Los Anđelesu 2019. (iz Blejd Ranera).
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2009, 12:28   #1633
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Malo Anime...

Hm... Bacio sam pogled na sažetke filmova, i čini mi se da se serija i filmovi preklapaju, tj. pokrivaju isti vremenski period. Probaću da se dokopam filmova, ako ništa, da uporedim.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2009, 21:58   #1634
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Odgledah First Squad:The Moment of Truth. Zanimljiva tematika (još nisam gledao WW2 anime). Priča je korektno odrađena ali ništa spektakularno. Čak mi se čini da je previše kratka (sat i deset minuta su mi prošli veoma brzo). Zanimljivo je i to što su između scena ubacivali ruske i nemačke vojnike, psihologe, istoričare i druge (pravi ljudi, kao kada se snima neki dokumentarac) kako bi objašnjavali šta se dešavalo tokom rata i o samim načinima ratovanja. Jbt, nisam znao da su se ljudi u to vreme bavili crnom magijom i čime sve ne da bi pobedili rat. Ja sam mislio da je to samo izmišljotina iz filmova (tipa Hellboy).

Crtež je kvalitetno odrađen, to se vidi i po trejleru. Dizajn likova takođe. Ne bih imao šta ovde da dodam.
Glasovna gluma nije baš nešto kvalitetno odrađena. Posebno Nađa. U pojedinim scenama se može primetiti kako se napreže i (trebalo bi) viče a čuje se kao da normalno priča.

Nisam baš shvatio finalnu borbu ali ajd, šta da im radiš...

Preporuka.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hacker_aca na korisnoj poruci:
steve89 (12.10.2009)
Stara 12.10.2009, 23:22   #1635
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

A konačno, Fairy Tail anime krenuo sa prikazivanjem.

Eo ga prvi opening


http://www.youtube.com/watch?v=YnAn6CwFiQM

Opening



Citat:
A young sorceress, Lucy Heartfilia, travels to the land of Fiore to join the magical Fairy Tail Guild. Along the way, she meets Natsu Dragneel, a teenage boy looking for a dragon named Igneel. Shortly after their meeting, Lucy is abducted by Bora of Prominence, who was posing as Salamander of Fairy Tail, to be sold as a slave. Natsu rescues her and reveals that he is the real Salamander and has the skills of a Dragon Slayer. He offers her membership into the guild, which she accepts, and they become a team performing various missions for the Fairy Tail guild.

Manga je perverzija, dakle i anime će da bidne.

Preporučujem gledanje u 720p.
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku steve89 na korisnoj poruci:
Iris (13.10.2009)
Stara 13.10.2009, 2:02   #1636
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Podseca me mnogo na Soul Eater, mada vuce i na Naruta. Pass
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2009, 2:23   #1637
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

A ja otkrih Xam'd: Lost Memories. Trejler me je privukao samo tako. Po ANN-u vidim da je serija veoma dobro ocenjena. Ovo ću morati odgledati.

Xam'd: Lost Memories


Citat:
Genres: action, fantasy, romance, science fiction
Themes: aircraft, mutants
Plot Summary: Enter Sentan, a lush, tranquil island encased in war between the military and those with Hiruko, known as X'amd. On one of these warlike days, Akiyuki Takehara heads off to school and gets caught in a raid by the creatures. Through a series of events he is transformed into a X'amd, and with the help of a Tessikan woman Nakiami along with his highschool friend Haru, Akiyuki is forced to learn to live with the Hiruko or faces the danger of losing his self-control and turn to stone.
Anime News Network: Xam'd: Lost Memories
Xam'd: Lost Memories
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hacker_aca na korisnoj poruci:
steve89 (13.10.2009)
Stara 13.10.2009, 8:41   #1638
steve89
Starosedelac
 
Član od: 1.8.2006.
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 1.485
Zahvaljeno 2.094 puta na 760 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Podseca me mnogo na Soul Eater, mada vuce i na Naruta. Pass
Pazi kad je Iris pročitala mangu, a ona hejtuje Naruta... od drugih anime/manga ostvarenja podseća po crtežu na one piece, i to je to. Autor ovoga je bio asistent onom glavnom liku iz one piece-a.
steve89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2009, 11:14   #1639
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Xam'd mi deluje interesantno

Ja trenutno gledam FMA, prvi serijal. Prvih 10-ak epizoda sam gnjavio mesec dana, nije me nesto vukle, a sada, samo u poslednja dva dana sam pogledao sam pogledao 15 epizoda

Ko jos nije gledao, svaka preporuka
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2009, 12:56   #1640
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
steve89 kaže: Pregled poruke
Pazi kad je Iris pročitala mangu, a ona hejtuje Naruta... od drugih anime/manga ostvarenja podseća po crtežu na one piece, i to je to. Autor ovoga je bio asistent onom glavnom liku iz one piece-a.
Ladno se pozivaš na mene, ne verujem

@Nash Knight: Ako ti se svideo One Piece, svideće ti se i ova manga. Nije preterano originalna i u mnogo tačaka vuče na prethodno ostvarenje, ali je good read, posebno ako nisi čitao OP. I nema veze sa Narutom

Doduše, ako si za nešto "jači", ne toliko mainstream shounen, probaj Bakumana (radili ga autori Death Note-a).
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Nash Knight (13.10.2009), steve89 (13.10.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
animacija, anime, japan, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16359 17.4.2024 19:28
DivX to DVD VMedic Video/TV softver 67 29.6.2014 22:01
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com