Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.4.2010, 21:31   #1741
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Malo Anime...

EA je već izdao igru, po kojoj je film rađen (zato i nema veze sa književnim delom na koje aludira). Zato sam i rekao promo anime. Takođe, EA je platio i dirigovao tokom snimanja ovoga.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ketchua na korisnoj poruci:
hacker_aca (29.4.2010)
Stara 29.4.2010, 21:32   #1742
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Those who hunt elves. Zna li itko po humoru slično?
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2010, 1:00   #1743
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Devil May Cry i prvi Street Fighter su super, nemoj da ih trpash u tu tresh kategoriju
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2010, 3:25   #1744
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ma gde su super, super su za treš kategoriju. Nemoj pogrešno da me shvatiš, volim ja njih, ali su neuporedivo lošiji od.. mnogo čega. Ta 2 šiju Dante's Inferno samo zato što je za njih plaćao Capcom, koji nije štedeo novca, i znao je koga da unajmi. A paori iz EA su uzeli I.G. i Manglobe, između ostalog, i platili im da crtaju, dok su za scenario i kerektr dizajn uzeli nekog svog brđanina. I naranvo da je mecha-loše.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2010, 16:10   #1745
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Dobri su za tu kategoriju, cisto akcionih, no brainer lepo crtanih i animiranih anime-a. Ponekad mi bas dodje da gledam tako nesto, cisto da odmorim mozak.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 0:40   #1746
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Da se pohvalim... danas sam video i kupio na trafici Ostricu besmrtnika odnosno Blade Of Immortal odnosno Mugen no juunin. Bas je kuul, ide sa desna na levo i sve to Super je videti po prvi put, nakon toliko procitanih jpg-ova, mangu na papiru...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2010, 1:06   #1747
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

To je jos od decembra prosle godine pocelo, kupio sam prve tri Ne znam da li je cetvrta izasla.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2010, 13:11   #1748
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

U ovoj trafici gde sam kupio prvi deo, nemaju vise delova... Gde da trazim ostale? Po drugim trafikama ili gde?
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2010, 15:34   #1749
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Bilo ih je u Mamutu, u Sremskoj. Znam da taj i druge naslove objavljuje hrvatska izdavačka kuća Algoritam, na njihovom sajtu možeš da ih naručiš.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2010, 11:54   #1750
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Kada smo već kod manga izdanja, sajt ANN je objavio listu manga bestselera u Americi za poslednju nedelju aprila, via New York Times: http://www.animenewsnetwork.com/news...april-25-may-1
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2010, 9:53   #1751
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Malo Anime...

Sta biste vi od ponudjenog gledali: Reign the Conqueror, Soul Eater ili Ah my goddess? I valja li ista od ovog sto sam nabrojao?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2010, 10:57   #1752
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Soul Eater. Ah! my goddess je nepatvoreno *****e, zaobiđi ga u velikom luku, a za Reign - the Conqueror ne mogu ništa da ti kažem, pošto ga nisam gledala.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2010, 14:50   #1753
vasto lorde
Član
 
Član od: 3.5.2010.
Poruke: 56
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

soul eater, ja kazem :
vasto lorde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2010, 16:36   #1754
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Soul Eater je zakon! To je kao Naruto koji je radio Tim Barton na esidu (ponavljam se, znam)! Oh my goddess je toliko provaljena fora (prelepa cura koja je uz to i boginja dolazi da zivi sa sheprtljom koji ne moze da nadje ribu) da stvarno nema nikakvu poentu, da je hentai pa ajd i nekako da shvatim Za ovo trece nikad nisam ni cuo.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2010, 17:29   #1755
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Oh my goddess je toliko provaljena fora (prelepa cura koja je uz to i boginja dolazi da zivi sa sheprtljom koji ne moze da nadje ribu) da stvarno nema nikakvu poentu, da je hentai pa ajd i nekako da shvatim Za ovo trece nikad nisam ni cuo.
Manga i prva OVA su imale poentu jer u to vreme naslovi ovog tipa nisu ni postojali. Pojam harem anime je bio nepoznanica. Tada nisu delovali ni provaljeno, ni glupo, ni neozbiljno, jednostavno su bili originalni. Ah! My Goddess čak i nije klasičan harem.

U današnje vreme harem, moe, pedo, loli, kliše, anime naslova ima u ogromnom broju. Broj je toliko veliki a tema toliko popularna da i u "ozbiljnijim" naslovima mogu da se vide elementi ovoga. Toliko popularni Code Geass, na primer, je samo obična blju****na sastavljena od ovih elemenata. Ja ne pamtim kad sam zadnji put odgledao stvarno ozbiljan i realističan anime koji nije sadržao te elemente.

Za nekoga ko se nagledao novijih naslova i shvatio koliko su glupi, neoriginalni i izmuženi do krajnjih granica, kada pogleda na ove matore naslove, ne vidi nikakvu razliku. Za onoga ko je gledao u obrnutom smeru, od starijih ka novijim, stari naslovi imali su neku vrednosti i smisao što se ne može reći za novije naslove.

Radije bih gledao Tenchi Muyou ili Ah! My Goddess nego bilo koji noviji anime koji imalo liči na pomenute naslove. Oni makar imaju neku dozu originalnosti - niti je glavni protagonista šmokljan i šeprtlja, niti svi ženski likovi obleću oko njega a on bi da povali svaku, niti su likovi isklišeizirani, niti je humor forsiran...

Ako nešto vredi u Ah! My Goddess to je pogled na svet, šta je božanstvo, šta je raj i kako je organizovan, sve to inspirisano nordijskom mitologijom, koji makar malo navodi na razmišljanje. Ako ikoji "harem" anime ima smisla gledati to su Tenchi Muyou Ryo-ohki i Ah! My Goddess (i to matora OVA i film, ne ovi noviji serijali).

-> Iris, da su uloge u Ah! My Goddess obrnute, tj. da je u pitanju inverzni "harem", da li bi isto rekla?

Poslednja ispravka: bvitnik (12.5.2010 u 17:43)
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2010, 19:29   #1756
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
-> Iris, da su uloge u Ah! My Goddess obrnute, tj. da je u pitanju inverzni "harem", da li bi isto rekla?
Da. Nisam ljubitelj fan servisa bilo koje vrste, a da hoću da gledam u obilje nacrtanih tipova, radije bi birala kvalitetan yaoi ili neku dobru sportsku mangu tipa Dear Boys. Ne, ono što mi je najviše zasmetalo u ovom slučaju je što Ah! My Goddess prosto vrišti "Ah! Moja Mama", i to na kilometar. Da sam želela edipovce i gomilu feromona, otišla bi na neku drugu stranu. Lično ovaj naslov ne doživljavam kao "harem" niti mi je ikad bilo jasno ni zašto je stavljen u seinen žanr...

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Ako nešto vredi u Ah! My Goddess to je pogled na svet, šta je božanstvo, šta je raj i kako je organizovan, sve to inspirisano nordijskom mitologijom, koji makar malo navodi na razmišljanje. Ako ikoji "harem" anime ima smisla gledati to su Tenchi Muyou Ryo-ohki i Ah! My Goddess (i to matora OVA i film, ne ovi noviji serijali)
Ako želiš interesantne mitološke ideje, bolje gledaj/čitaj X, Fullmetal Alchemist, Mushishi ili Mirage of Blaze.

Poslednja ispravka: Iris (12.5.2010 u 19:37)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2010, 20:09   #1757
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Da.
Nešto nisam uveren u to, pogotovo kad bi iza takvog, hipotetičkog, naslova stojao recimo CLAMP.

Citat:
Ne, ono što mi je najviše zasmetalo u ovom slučaju je što Ah! My Goddess prosto vrišti "Ah! Moja Mama", i to na kilometar. Da sam želela edipovce i gomilu feromona, otišla bi na neku drugu stranu. Lično ovaj naslov ne doživljavam kao "harem" niti mi je ikad bilo jasno ni zašto je stavljen u seinen žanr...
Prvi put čujem da neko na ovaj naslov ovako gleda. Nikad nisam imao utisak o prisutstvu edipovog kompleksa niti da ovo nije "harem". Moguće je da je to rezultat toga što je naslov prevashodno namenjen muškoj publici.

Naslov je stavljen u seinen žanr jer su skoro svi likovi punoletni odnosno zrele osobe. Glavni lik je, jelte, student neke vrste mašinskog fakulteta, znači u kasnijim serijalima on bi trebao da ima oko 20+ godina, što je po mom mišljenju dovoljan kriterijum da se naslov smesti u seinen žanr. Da su u pitanju klinci, srednjoškolci, to bi već bila druga priča.

Sa druge strane, mnogi noviji moe, pedo, loli naslovi sa srednjoškolkama su seinen. Kodomo no Jikan je seinen a ima i naslova sa decom predškolskog uzrasta koji su seinen. Koja je tu logika?

Citat:
Ako želiš interesantne mitološke ideje, bolje gledaj/čitaj X, Fullmetal Alchemist, Mushishi ili Mirage of Blaze.
Odgledano sve davno, osim Mirage of Blaze.

A zar Mirage of Blaze ne sadrži elemente inverznog "harema", odnosno pretežno muški likovi i još shounen ai? Meni deluje da ipak ima fan service-a .

Poslednja ispravka: bvitnik (12.5.2010 u 20:44)
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2010, 20:59   #1758
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Nešto nisam uveren u to, pogotovo kad bi iza takvog, hipotetičkog, naslova stojao recimo CLAMP.
Kod njih me oduševljavaju prevashodno priča, potom i crtež. Ne znam kakve veze ima CLAMP sa nazovi harem manga naslovima Ako potražiš njihove starije naslove, tipa Tokyo Babylon ili X, shvatićeš zbog čega ih volim...

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Prvi put čujem da neko na ovaj naslov ovako gleda. Nikad nisam imao utisak o prisutstvu edipovog kompleksa niti da ovo nije "harem". Moguće je da je to rezultat toga što je naslov prevashodno namenjen muškoj publici.
Ili ga možda na drugačiji način posmatraš... Analogije su čudo

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Naslov je stavljen u seinen žanr jer su skoro svi likovi punoletni odnosno zrele osobe.
Koliko znam, seinen je žanr namenjen zrelijoj mlađoj čitalačkoj publici, nezavisno od toga koliko godina imaju protagonisti. Zašto ovaj konkretan naslov nije shoujo, ima sve potrebne elemente za to? Naravno, prihvatam argumente protiv ali još niko do sada nije izneo uverljive.

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Sa druge strane, mnogi noviji moe, pedo, loli naslovi sa srednjoškolkama su seinen. Kodomo no Jikan je seinen a ima i naslova sa decom predškolskog uzrasta koji su seinen. Koja je tu logika?
Upravo zbog onoga što sam maločas navela - gleda se uzrast čitalaca. Ne možeš očekivati da se klincima u osnovnoj ili srednjoj školi prodaje shotakon

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
A zar Mirage of Blaze ne sadrži elemente inverznog "harema", odnosno pretežno muški likovi i još shounen ai? Meni deluje da ipak ima fan service-a .
Znači, ne smem da čitam dobar naslov zato što sadrži pretežno muške likove i gomilu akcije, gde se povremeno provuče i neki bishonen, a bogami i poneka shounen ai alegorija? Majku mu, pa daj onda Ah tu Moju Majku!

Poslednja ispravka: Iris (12.5.2010 u 21:07)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2010, 21:29   #1759
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ne znam kakve veze ima CLAMP sa nazovi harem...
Zato što sam uveren bi CLAMP uz minorne prepravke u priči i možda invertovanjem polova i uz njihov vizuelni stil napravio naslov koji bi ti bio i više nego prihvatljiv nezavisno od toga što CLAMP ne pravi harem naslove.

Citat:
Koliko znam, seinen je žanr namenjen zrelijoj mlađoj čitalačkoj publici, nezavisno od toga koliko godina imaju protagonisti. Zašto ovaj konkretan naslov nije shoujo, ima sve potrebne elemente za to? Naravno, prihvatam argumente protiv ali još niko do sada nije izneo uverljive.
Uzrast čitalačka publike treba da prati uzrast protagonista. Na taj način se čitalac može poistovetiti sa protagonistima. Ako su protagonisti zrele mlade osobe, ne vidim razlog da takav naslov ne bude namenjen upravo zrelim mladim čitaocima. Na taj način je naslov najbolje prilagođen publici. Što se tiče Ah! My Goddess, ne vidim smisao da bude klasifikovan kao shoujo, eventualno može kao shounen. Ne vidim šta prosečna srednjoškolka može da nađe u naslovu koji je više vuče ka muškoj publici. To što bi naslov mogao da se strpa i u "magical girl" žanr takođe ga ne čini shoujo sadržajem. "Magical girl" je takođe postao žanr u kome "uživaju" matorci.

Zato što postoji razlika u uzrastu protagonista i čitalačke publike dolazimo do pojave naslova "sa malim devojčicama koje čitaju matorci". Smisao takvih naslova ne postoji osim da se ozvaniči pedofilski sadržaj. Japanci na to gledaju na drugačiji način ali nama je nepojmljivo.

Možemo polemisati do sutra o tome da li je neki naslov namenjen mlađoj ili starijoj publici ali odnos "uzrast protagoniste = uzrast čitaoca" je najosnovnija logika koja bi trebalo da bude tačna u većini slučajeva.

Citat:
Znači, ne smem da čitam dobar naslov zato što sadrži pretežno muške likove i gomilu akcije, gde se povremeno provuče i neki bishonen, a bogami i poneka shounen ai alegorija? Majku mu, pa daj onda Ah tu Moju Majku!
Onda znači da ipak nisi protivnik fan service-a svih vrsta .

Poslednja ispravka: bvitnik (12.5.2010 u 21:40)
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2010, 23:12   #1760
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Zato što sam uveren bi CLAMP uz minorne prepravke u priči i možda invertovanjem polova i uz njihov vizuelni stil napravio naslov koji bi ti bio i više nego prihvatljiv nezavisno od toga što CLAMP ne pravi harem naslove.
To je već uvreda njihovog rada, i mog ukusa. Ponavljam, prvo pročitaj njihove naslove, upoznaj se sa njihovim opusom pa možemo da pričamo o tome šta bi meni bilo manje ili više prihvatljivo, i da li su CLAMP bljuvotina.

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Zato što postoji razlika u uzrastu protagonista i čitalačke publike dolazimo do pojave naslova "sa malim devojčicama koje čitaju matorci". Smisao takvih naslova ne postoji osim da se ozvaniči pedofilski sadržaj. Japanci na to gledaju na drugačiji način ali nama je nepojmljivo.
Ali isto tako ne možemo odbaciti činjenicu da naslovi kao što je GANTZ ne mogu i ne trebaju biti namenjeni srednjoškolcima, iako su dvoje srednjoškolaca glavni protagonisti. Pripada seinen žanru sa razlogom.

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Onda znači da ipak nisi protivnik fan service-a svih vrsta .
Jesam, samo se ne gnušam intrigantnih odnosa među likovima i zbog njih ne odbijam dobre naslove. A oni koji se baziraju na fan servisu - obično to nisu. Sa druge strane, naslovi koji se igraju sa ekspresivnošću i eksperimentišu sa tematikom to itekako mogu da budu. Razmisli šta pokušavam da ti kažem.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
animacija, anime, japan, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16359 17.4.2024 19:28
DivX to DVD VMedic Video/TV softver 67 29.6.2014 22:01
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com