Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2011, 13:41   #1861
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Istina je malo su za***li Death Note pred kraj, tu negde je trebao da bude zavrsetak sa ili bez
Spoiler za spoiler:
L-ove smrti
, a oni su ga produzili vestacki jos za 10-20 epizoda ubacivsi neke glupe i iritantne likove koji nisu ni bitni. Sam kraj je doduse odlican, samo je trebao da se desi ranije. Ipak i pored ovakvog skrnavljenja Death Note mi je i dalje medju najboljim anime-ima koje sam ikad gledao (zanimljivo, slicna stvar se desila i sa serijom Lost )
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 14:42   #1862
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Istina je malo su za***li Death Note pred kraj, tu negde je trebao da bude zavrsetak sa ili bez
Spoiler za spoiler:
L-ove smrti
, a oni su ga produzili vestacki jos za 10-20 epizoda ubacivsi neke glupe i iritantne likove koji nisu ni bitni. Sam kraj je doduse odlican, samo je trebao da se desi ranije. Ipak i pored ovakvog skrnavljenja Death Note mi je i dalje medju najboljim anime-ima koje sam ikad gledao (zanimljivo, slicna stvar se desila i sa serijom Lost )
Definitivno...Mada svakako mislim da je jedan izuzetan anime koji je ostavio neverovatan utisak na mene.Mislim,cim sam se ja toliko uneo da sam zapravo poceo da se nerviram
Spoiler za spoiler:
sto je L poginuo
sve govori .Evo sad zavrsavam za koju epizodu,pa cu da vidim kakav je kraj.Nego je l' u mangi isto ovako bzv odradjeno ili je to samo dodato u anime-u?

Poslednja ispravka: Iris (19.1.2011 u 19:04) Razlog: spoiler!
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 19:04   #1863
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ja sam uvek za to da se pročita original, tj. manga, pa to predlažem i u ovom slučaju - mada, bonus anime serijalu je prilično dobar OST i definitivno jedan od najboljih ED-ova u poslednjih nekoliko godina!
Zetsubou Billy


I podsećam da se komentari obavezno stavljaju u spoiler! Hvala.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 22:08   #1864
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Malo Anime...

Evo, recimo,
Spoiler za deathnote:
ja sam gotivio Light-a mnogo više od početka i žao mi je što je umro, ali šta je tu je Za L-a mi uopšte nije žao, nem pojma što...
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2011, 4:11   #1865
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Malo Anime...

Light mi je nekako podao,gotovo zao,mada opet da bi ostvario takav cilj ne mozes biti dobrica.Da nije bio takav u startu bi izgubio igru.Dok na drugoj strani L je potpuna suprotnost i nekako odise dobrotom
Spoiler za deathnote:
,pogotovo u epizodi kada umre
,a i mnogo je kul lik s onim njegovim sedenjem,pogledom i nacinom drzanja stvari .
A kraj mi se uopste ne svdija.Na pocetku sam ocekivao da se desi kao neki zakomplikovan dogadjaj izmedju L-a i Lighta,a posle
Spoiler za deathnote:
L-ove smrti
sam se u startu pomirio sa dobrim krajem.A sto me je jos dodatno iznerviralo sto uopste Light nije kriv za to sto se desilo....
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2011, 17:00   #1866
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Ja sam uvek za to da se pročita original, tj. manga, pa to predlažem i u ovom slučaju - mada, bonus anime serijalu je prilično dobar OST i definitivno jedan od najboljih ED-ova u poslednjih nekoliko godina!
Zetsubou Billy


I podsećam da se komentari obavezno stavljaju u spoiler! Hvala.

i ja sam pre za citanje mange, al' posto je citanje na kompu pain in the ass, je se cesce opredelim za anime... samo za bas bas dobre stvari kao sto su Berserk, GTO, Vinland, itd,... imam strpljenja da citam na kompu.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2011, 18:01   #1867
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Stvar ukusa, naravno... ja mnogo ređe gledam anime i odlučujem se uglavnom za originalne radove, koji nisu proistekli iz nekog drugog medija (manga, video igra...), ili za ekranizacije koje je radio isti tim zaslužan i za original (npr. Akira). Sa druge strane, manga dela gutam Pored toga, znam da je većina anime kreirana sa ciljem da se izmuze još novca preko leđa popularnosti manga ostvarenja, i ne zadovoljava ni minimum kvaliteta, po meni - zašto bi ih onda uopšte i gledala?

Možda zbog toga toliko uvažavam kreatore kao što su Hayao Miyazaki - jes' da i on obrađuje druge medije, konkretno popularne dečije knjige, ali se makar ne poštapa o manga i druga ostvarenja, već traži neki svoj put.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2011, 19:14   #1868
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ajde da spomenem dva ostvarenja koja sam odgledao u poslednje vreme.

Katanagatari

Priča o "samuraju" bez mača (go figure), koji putuje sa nekom "ženskom" (njegova gospodarica) u potrazi za 12 specijalnih katana.
Ima 12 epizoda, svaka traje oko 45 minuta. Izgled likova je malo drugačiji od onog na šta sam navikao. E i da, poslednja epizoda je epic
Katanagatari Promo


Bakemonogatari
Citat:
Although there are still traces of the brief period he became a vampire, third year high school student Koyomi Araragi is human again. He happens upon others with their own supernatural problems and finds that he can empathize. Koyomi becomes involved in their lives, seeking to help them and occasionally asking for advice from Meme Oshino, the homeless man who helped him become human again.
Crtež, soundtrack i dijalozi su genijalni, ne znam šta drugo da kažem
Bakemonogatari

P.S. Nemojte da vas "trailer" prevari. Više je psiho nego horor i isto tako, više se zasniva na dijalozima (odnosima između likova) nego na borbi.
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku iMa_NeKo_PljUgU na korisnoj poruci:
Iris (23.1.2011), Marshall George (23.1.2011)
Stara 24.1.2011, 1:33   #1869
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Izvinjavam se sto ovako upadam, da li neko slučajno zna da li postoje engleski (ili bilo kakvi) titlovi za Robotech 2. i 3. sezonu ("Masters" i "The New Generation", iliti epizode 37-85)?

btw u poslednje vreme gledam ovo... bas mi nekako dodje zao danasnje dece
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2011, 4:05   #1870
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Stvar ukusa, naravno... ja mnogo ređe gledam anime i odlučujem se uglavnom za originalne radove, koji nisu proistekli iz nekog drugog medija (manga, video igra...), ili za ekranizacije koje je radio isti tim zaslužan i za original (npr. Akira). Sa druge strane, manga dela gutam Pored toga, znam da je većina anime kreirana sa ciljem da se izmuze još novca preko leđa popularnosti manga ostvarenja, i ne zadovoljava ni minimum kvaliteta, po meni - zašto bi ih onda uopšte i gledala?

Možda zbog toga toliko uvažavam kreatore kao što su Hayao Miyazaki - jes' da i on obrađuje druge medije, konkretno popularne dečije knjige, ali se makar ne poštapa o manga i druga ostvarenja, već traži neki svoj put.
potpuno se slazem sa tobom, da su mange kod nas 'dostupne' kao i anime u 99% slucajeva bih se odlucio za mangu.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2011, 12:55   #1871
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Dostupne jesu, ako znaš gde da ih tražiš

Žao mi je samo što naše tržište nije dovoljno veliko da iole zainteresuje japanske izdavače, što je ponuda koju hrvatski izdavač Algoritam trenutno nudi smešna, što su ostvarenja koja Plato prodaje preskupa... a ako budemo čekali da se kod nas pojave licencirana manga izdanja - osedećemo.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2011, 13:14   #1872
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Izvinjavam se za dupli post, ali kad već pričamo o (ne)uspešnim ekranizacijama i razlozima za i protiv, postujem svež review filma Gantz, rađenog po istoimenom, veoma popularnom manga ostvarenju.

Naslov (bukvalno) kaže: "Kako da razvodniš manga-u dok se potpuno ne udavi" I to je po meni suština svake manga-to-anime priče...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2011, 13:44   #1873
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ma daj, kao bolje je citati 1800 epizoda dnevno crtanog ili bolje reci zvrljanog crnog belog stripa nego odgledati lepo odradjen i animiran crtac? Puh-lease, pricaj ti to nekom drugom iz tvog nerd kluba :P Svaka manga koju sam poceo da citam me je ubila u pojam svojim obimom. Prica bude razradjenija ali i previse i ugusi se svojom masom. E sad, MOGUCE je da sam citao pogresne mange (DBZ, Berserk, Akira...) al nekako ne bih rekao posto imam jos tonu na hard disku i ovlas sam ih pogledao i rekao bih da je svuda ista prica. U zapadnjackim stripovima radnja bude mnogo konzistentnija. E sad sve navedene anime su mi se jako dopale (tu je Japan dva koplja ispred zapada), ukljucujuci i Gantz, a sto se tice igranih filmova tacno je da Japanci nesto nikad nisu imali srece (Death Note ). Ipak cu nabaviti ovaj jer mi se anime mnogo dopao.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2011, 19:27   #1874
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Pa sada, da li je bolje pročitati mangu ili pogledati anime je više neko subjektivno mišljenje... Do sada nisam čitao nijednu mangu (mrzelo me je da se "zamaram" s tim) ali sam pogledao gomilu anime serija i filmova. Verujem da bi valjalo pročitati i mangu zato što su to ipak radili originalni tvorci, a i zato što je to - manga. Ali eto, ja više volim da čitam mangu u 25 (ili 30) fps-a sa samurajima/robotima/vanzemaljcima koji skaču, pucaju i kolju se nego u jedan fps... ako me razumete. Ipak, ko zna, ako krenem da čitam nešto možda se neću moći zaustaviti.

Neko je pre pomenuo "Panty & Stocking with Garterbelt". Pogledao sam malo na YT-u i samo sam zinuo... Veoma psihodelično.

A Gantz film: ne brinem se za njega, nije ni anime nešto. (za mangu nemam pojma)
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2011, 20:28   #1875
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
hacker_aca kaže: Pregled poruke
A Gantz film: ne brinem se za njega, nije ni anime nešto. (za mangu nemam pojma)
Manga je sjajna
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2011, 22:38   #1876
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ukoliko se nakanim možda i pročitam.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2011, 15:45   #1877
ridiculus
Član
 
Član od: 27.9.2008.
Poruke: 191
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 86 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Ma daj, kao bolje je citati 1800 epizoda dnevno crtanog ili bolje reci zvrljanog crnog belog stripa nego odgledati lepo odradjen i animiran crtac? Puh-lease, pricaj ti to nekom drugom iz tvog nerd kluba :P Svaka manga koju sam poceo da citam me je ubila u pojam svojim obimom. Prica bude razradjenija ali i previse i ugusi se svojom masom. E sad, MOGUCE je da sam citao pogresne mange (DBZ, Berserk, Akira...) al nekako ne bih rekao posto imam jos tonu na hard disku i ovlas sam ih pogledao i rekao bih da je svuda ista prica. U zapadnjackim stripovima radnja bude mnogo konzistentnija.
Apsolutno se ne slažem sa nekim konstatacijama ovde. Ne u smislu "šta je bolje" ili ko šta više voli nego u vezi nekih objašnjenja. Mrzi me da pišem doktorsku disertaciju ispod, ali samo par napomena:

1. U odnosu na većinu mangi, obično su animirane TV adaptacije "nažvrljane" i zbrzane, a ne "lepo odrađene i animirane". Mislio sam da svako do sada već zna da je japanska TV produkcija niskobudžetna i da koristi ograničenu animaciju (korišćenje istih ćelija, kretanje kamere po statičnoj pozadini, ista ćelija u nekoliko nadovezujućih frejmova, itd.), ali očigledno da nisam u pravu. Za razliku od toga, u manga-industriji se obrću milioni dolara k'o od šale.

2. Nisi čitao "pogrešne" mange, ali od više stotina hiljada naslova mislim da TRI ne stvaraju neku moćnu predstavu o raznovrsnosti medija. Kratkih mangi ima koliko hoćeš - na godišnjem ili bilo kom nivou više od francuskih i američkih naslova zajedno.

3. Ovo što kaže hacker_aca, o 25fps naspram 1fps - gotovo da je obrnuto. Mange umeju da budu daleko dinamičnije i brže (u istim scenama)...ako znaš kako da ih čitaš. Za sada je ta veština pretežno rezervisana za Japance. Za animacije nije potrebna nikakva specijalna veština da bi ih razumeo (nezavisno od kulturnih običaja ili teško prevodivih izraza), za mange jeste. Iskustvo čitanja zapadnjačkih stripova jednostavno nije dovoljno. Zato su animei našli plodnije tlo na Zapadu, kao lakši put inicijacije. I zato se na Zapadu često dive ljudima koji su dobri ILUSTRATORI, ali slabi MANGA-AUTORI.
ridiculus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ridiculus na korisnoj poruci:
Iris (27.1.2011)
Stara 27.1.2011, 16:31   #1878
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ja bih sada trebalo nešto da odgovorim ali mi (ne)iskustvo ne dozvoljava.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2011, 16:41   #1879
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

Ridiculus je jedan od strucnjaka na tom polju

Ako neko bude raspolozen u SKC-u se sutra u 19h otvara 6. TRADICIONALNA GODIŠNJA IZLOŽBA SKC-ove RADIONICE STRIPA I ILUSTRACIJE “ĐORĐE LOBAČEV”. Izlozba ce biti otvorena u Srecnoj galeriji u prizemlju a koliko znam, izlagace i nekoliko autora koji rade po uzoru na japanske mangake, pa ce vam mozda biti interesantno da vidite njihove ilustracije...

Poslednja ispravka: Iris (27.1.2011 u 16:50)
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2011, 20:10   #1880
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Malo Anime...

E pa kad naucim da citam mange kao japanci citacu ih, do tada, neka
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
animacija, anime, japan, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta slušate od muzike... Covenant Opšta kultura 16355 19.3.2024 17:48
DivX to DVD VMedic Video/TV softver 67 29.6.2014 22:01
Malo kritike nije na odmet Covenant O SK-u uopšte 77 3.7.2006 13:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com