Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.7.2008, 21:36   #1
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Pitanja vezana za wireless...

Kroz nekih nedelju dana bi trebalo da stavim net...
Tacnije wireless na 5.8GHz... (Trebalo je u subotu al su mi brda poredjana tacno ispred svake bazne stanice u okolini, pa sad moram da ih obilazim)...
Da ne duzim...
Posle malo veceg raspitivanja dosao sam do sledecih informacija...
Bezicni internet se postavlja u tri neke "Standardne" frekvencije
2,4
3,5
5,8

2.4 je onaj najobicniji sto stavljaju svima, 3,5 je WiMax ili tako nesto, tacnije wireless za koji ne treba opticka vidljivost...
I 5.8 koji je skup ko djavo.... Mislim oprema sama je skupa...

E sad
Interesuje me sta je bolje 2.4 , 3.5 , 5.8 ili ADSL?
Drugo pitanje: Jel zna neko da koristi mikrotik?
Drugo pitanje pod a: Javlja mi se problem da nesto starije ploce, tacnije ploce sa isa slotom nece da prepoznaju tj. mikrotik nece da vidi pci wireless karticu TP-Link 653AG... Zasto? Predpostavljam da je upitanju nesto u vezi voltaze ili napajanja al mozda gresim...
Trece pitanje: Sem stabilnosti koja je razlika izmedju W na 2.4GHz i W na 5.8GHz?

Hvala!
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 0:17   #2
cc13
Član
 
Član od: 22.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 161
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 27 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

1.ADSl sigurno,3.5Ghz zaboravi,skupo je i koristi se za pravna lica.
2.Znam ja.
a) ako ploca iz vremena p2-p3,Mikrotik mora da prepozna tu karticu.Wirless kartice rade na svim plocama koje imaju PCI slot 2.2
ako je ploca stara (sa AT napajanjem) onda ima pci slotove v2.0 ili 2.1 i nece raditi,morao bi da napravis ispravljac napona sa 5V na 3.3V

Na 5.8Ghz je signal cistiji nego na 2.4,mnogo manje smetnji moze da bude ako zivis u nekom mestu gde je etar zagadjen raznim wireless signalima,u takvoj situaciji ping ce biti mnogo bolji sa opremom na 5.8Ghz.

Oprema na 5.8 i nije toliko skuplja nego na 2.4Ghz ako imas komp (kantu) za mikrotik,treba ti kartica koja radi na 5.8 (A standard,pise na karti a/b/g) koja je oko 25-30 Eur,antena parabola 26 dBi (domaci volt+) koji odlicno radi nije vise od 40-50 Eur a i HyperLink gridovi 26dBi na 5.8 su oko 60-70Eur

Wireless moze imati prednosti u nekim situacijama,ali ako si obican kucni korisnik ADSL ti je mnogo bolje resenje.

Poslednja ispravka: cc13 (23.7.2008 u 0:38)
cc13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 16:01   #3
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Neam ja uslova za ADSL...
Sto se tice opreme gore pomenuta 653AG je 37e+ PDV a antena oko 30 evra, sa sve tanjircetom

Zar Wireless nema mnogo vece mogucnosti kao i veci protok od ADSLa?

E sad sto se tice ploca jesu iz p2-p3 perioda al nece da vidi karticu...
Ta starija terminologija mi nije bas najjasnija pa da kazem ovako
ploce imaju onaj standardan prikljucak za napjanje onaj sa 24 pinova ili tako nesto...

Jel bi mogao da mi napises neke najosnovnije komande za mikrotik?
Ili mi das neki link za to?
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 16:19   #4
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Neam ja uslova za ADSL...
Sto se tice opreme gore pomenuta 653AG je 37e+ PDV a antena oko 30 evra, sa sve tanjircetom

Zar Wireless nema mnogo vece mogucnosti kao i veci protok od ADSLa?

E sad sto se tice ploca jesu iz p2-p3 perioda al nece da vidi karticu...
Ta starija terminologija mi nije bas najjasnija pa da kazem ovako
ploce imaju onaj standardan prikljucak za napjanje onaj sa 24 pinova ili tako nesto...

Jel bi mogao da mi napises neke najosnovnije komande za mikrotik?
Ili mi das neki link za to?
Zavisi koliko uplatis tj koji paket. Od toga ti zavisi i protok. Mislim da su cene slicne kako kod adsl-a tako i kod bezicnog.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 16:42   #5
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Citat:
Teva kaže: Pregled poruke
Zar Wireless nema mnogo vece mogucnosti kao i veci protok od ADSLa?
Tako bi trebalo da je. U Crnoj Gori M-Tel nudi wireless sa neogranicenim protokom za 17 evra, sto je (po tom pitanju) bagatela u poredjenju sa T-Comom koji nudi 1GB paket po cijeni od 15 evra. Mada se ADSL generalno smatra pouzdanijim i stabilnijim.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2008, 16:47   #6
cc13
Član
 
Član od: 22.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 161
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 27 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Pa ima prednosti npr: odnos up/down 1:1,bolji ping (ako radi kako treba) Paketi sa vecim upoladom su dosta skuplji od ADSl-a.retko koji provajder ce ti dati brzinu vecu od adsl-a (1.5Mbit) a da nije nekoliko dosta skuplje,tako da su vece brzine prednost samo za firme.
Wireless na 5Ghz moze odlicno da radi u zavisnosti od provajdera,moze da se desi da cesce imas prekide nego na ADSl-u,da ping podivlja... ADSl je definitivno pouzdaniji od wireless-a,jeftiniji je i to su mu je najvece prednosti.

Mikrotik je najlakse konfiguristai preko Gui-a winbox. (skini sa njihovog sajta)
http://www.mikrotik.com/testdocs/ros...ide/winbox.php

Evo jedno uputsvo za osnovna podesavanja na srpskom.

http://wireless.uzice.net/uputstva/m...net-konekcije/

Poslednja ispravka: cc13 (23.7.2008 u 16:56)
cc13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2008, 21:47   #7
pedjja
Novi član
 
Član od: 17.7.2008.
Lokacija: Derventa-Rep.Srpska
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Napokon čista tema za wireless:
Već sam postavio pitanje o pingu na wireless-u ali bez konkretnog odgovora.
Koristim opremu na 2.4 Ghz NoName kartica sa Atheros čipom,6m Cfd 200,biquad na sat.tanjirčetu 80 cm,udaljenost do AP 250 m ,jačina signala i kvalitet linka (po kartici 100%/100%),po Networkstumbler-u jačina signala je -58Db,provajder mi javlja da oni mene vide sa -60Db (provajder je Zona.ba).
E sad pre 20 dana su počeli problemi sa pingom.Prosječnom korisniku to ne znači puno ali igračima....dođe mi da pojedem antenu skupa sa nosačem.Ping divlja od nevjerovatnih 30ms do 600 i više u roku od par sekundi,pa se malo smiri i onda ponovo.
Zato me interesuje ovaj komentar cc13 (ako radi kako treba)...Cimao sam provajdera 20-tak puta ali bezuspješno.Paket koji koristim je 384/192 i protok je u granicama normale od 30-45 KBs zavisno od servera.Problem je samo PING.Evo imate i slike pa mi recite šta pametno da uradim jer Adsl nemogu da imam (nema paketa u Telekomu),drugog wireless provajdera nema .... Ako znate/možete pomozite...Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ping 1.JPG
Viđeno:	227 puta
Veličina:	86,9 KB
ID:	23255

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ping 2.JPG
Viđeno:	200 puta
Veličina:	79,2 KB
ID:	23256

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ping 3.JPG
Viđeno:	192 puta
Veličina:	57,7 KB
ID:	23257

Poslednja ispravka: pedjja (27.7.2008 u 22:07)
pedjja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2008, 22:45   #8
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Vidim da ima ljudi koji se razumeju u tematiku pa da izlozim i ja svoj problem
Nedavno sam od prijatelja dobio opremu za wireless koju je on koristio par godina pa je presao na ADSL za koji ja nemam tehnicke uslove.Elem,AP je od mene udaljen oko 1km vazdusnom linijom i gledamo se "s brda na brdo" medjutim kada sam postavio opremu i proveravao signal nije mogao da prebaci nekih 15%.Poenta je da tu i tamo ima nekih smetnji tipa,krosnja,krov kuce itd.Zanima me da li bih dobio nesto ako bih kupio onu "sirokopojasnu" antenu posto sam ja na brdu a ceo grad mi je na oko 5km i ima gomila AP-a u tom rangu?O toj anteni sam citao bas ovde u SK forumu samo ne znam koja tema...
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2008, 23:29   #9
pedjja
Novi član
 
Član od: 17.7.2008.
Lokacija: Derventa-Rep.Srpska
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

"širokopojasnu" ??? valjda "uskopojasnu" jer što antena ima uži snop zračenja-prijema to je bolja ...manje "hvata"šumove sa strane pogotovo tamo gdje je vazduh "zagađen" gomilom AP... po meni dobra grid,Yagi (zaštićen od vlage),biquad na sat.tanjiru,na toj daljini sa 10m kvalitetnijeg CFD 200 ili CFD 400 bi morali da imaju min 70-80% jačine signala
pedjja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2008, 0:40   #10
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Verovatno misli na grid antenu. Pisano je na tu temu. Pogledaj ovo. Tu imas objasnjenje.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2008, 23:31   #11
stivstivo
Novi član
 
Član od: 14.5.2008.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Wireles Cudo

E ovako, signal mi je od 24-26db, sto je skoro max. Daljina do ap je oko 3km, opticka vidljivost perfektna, uperio sam jagi antenu direktno u ap.

Kartica je tp-link 550g/551g, maticna ploca p5n-d, e sad sve to lepo radi i surf i download ali, kada ukljucim kompjuter, konektujem se odmah, ali onda na svakih 15, 10 sec prekine se link pa dodje i tako nekih 1h vremena bilo kad i u bilo kojim uslovima sto me onemugucava da koristim rapid share u prvih 1h i megaupload i ostai download bez resume suport-a.

Jos cudnije je da se signal po net stumbleru ne gubi, a i po twcu-programu koji ide uz driver za tp link, signal se ne gubi, ali se u prvih sat vremena stalno rekonektuje.

Ako nesto znaci da pomenem i da pre neki dan instalirah naj novije driver-e i jedno tri dana skidah bez problema dok mi majka neugasi komp metodom vadjenja utcnice iz stekera i sad opet imam problem.

A naj noviji drajveri su iz 2006 godine, ako neko zna za neke novije ili prepravljane poboljsavane molim za link.

Koristim xp-sp3.

Svaka pomoc je dobrodosla i hvala unapred.
stivstivo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2008, 3:20   #12
cc13
Član
 
Član od: 22.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 161
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 27 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Citat:
pedjja kaže: Pregled poruke
Napokon čista tema za wireless:
Već sam postavio pitanje o pingu na wireless-u ali bez konkretnog odgovora.
Koristim opremu na 2.4 Ghz NoName kartica sa Atheros čipom,6m Cfd 200,biquad na sat.tanjirčetu 80 cm,udaljenost do AP 250 m ,jačina signala i kvalitet linka (po kartici 100%/100%),po Networkstumbler-u jačina signala je -58Db,provajder mi javlja da oni mene vide sa -60Db (provajder je Zona.ba).
E sad pre 20 dana su počeli problemi sa pingom.Prosječnom korisniku to ne znači puno ali igračima....dođe mi da pojedem antenu skupa sa nosačem.Ping divlja od nevjerovatnih 30ms do 600 i više u roku od par sekundi,pa se malo smiri i onda ponovo.
Zato me interesuje ovaj komentar cc13 (ako radi kako treba)...Cimao sam provajdera 20-tak puta ali bezuspješno.Paket koji koristim je 384/192 i protok je u granicama normale od 30-45 KBs zavisno od servera.Problem je samo PING.Evo imate i slike pa mi recite šta pametno da uradim jer Adsl nemogu da imam (nema paketa u Telekomu),drugog wireless provajdera nema .... Ako znate/možete pomozite...Prilog 23255

Prilog 23256

Prilog 23257
Nasi provajderi kada postavljaju bazne stanice gledaju da prodju sto jeftinije (ovo naravno ne mora da znaci da je i kod tebe slucaj,ali uglavnom tako funkcionise) najcesci problem je kada ima previse korisnika na anteni tada ping pocinje da luduje.Kada sam ranije radio kod jednog provajdera bilo je na jednu Hyperlink sektorku zakaceno preko 30 korisnika preko dana kada je dosta ljudi koristilo net ping je bio ocajan da bi tek nocu bio ok,nije se radilo o zagusenosti linka vec zastareli 802.11b/g standard niti moze da izdrzi to niti je namenjen za tako nesto.Kako su vremenom smanjio broj korisnika tako je ping postajao sve bolji,provajder ti sigurno nece reci "do nas je problem jbg stavili smo vas 100 na jedan mikrotik i na jednu antenu"
Tvoj problem sigurno nije sa tvoje strane vec je do provajdera.

Ovo kod tebe i nije strasno (sta sam sve video i kako moze da bude) ali za igranje nije nikako,tako ti je to sa wirelessom i 10 i vise godina starim standardima.Moze dobro da radi ali samo ako nema mnogo korisnika ili ako se provajder iscima da postavi nekoliko mikrotikova sa vise antena,uglavnom se nasim provajderima to ne isplati i gledaju da uvale internet sto vecem broju firmi (takozvani poslovni korisnici,mogu debelo da naplate,firme uglavnom samo proveravaju mejlove,nisu uopste zahtevni korisnici) dok sa obicnim korisnicima imaju samo muke za male pare.Firmama obicno i daju kvalitetniju vezu Na 5.8Ghz. Zna i 5Ghz da podivlja ali je mnogo bolje nego 2.4Ghz

Poslednja ispravka: cc13 (29.7.2008 u 4:01)
cc13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cc13 na korisnoj poruci:
pedjja (2.8.2008)
Stara 31.7.2008, 18:11   #13
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Pazi ako je lepo odradjen 5.8GHz ima gubitak od oko najvise 5% i strasno je stabilan u odnosu na 2.4....Gledam kod ortaka koji ima 2.4 on na svojih 512 nema punih 512 vec mu varira protok... sto je slucaj kod vecine provajdera... Dok 5.8 sa kantom ima punih 512kbps...

Pazi daju svi provajderi 5.8 al je pretplata skuplja, pa se u principu ne isplati ako surfujes netom bez ikakvog odredjenog cilja, ono klasicno kucno koriscenje...

@CAGES Smetnja negde pri sredini tipa, drveta ili neceg slicnog ne predstavlja neki problem al ako se to drvo ili kucica nalaze blizu bazne stanice ili tebe to ti moze predstavljati ogroman problem.

@Dimo Meni se cini da si ti pomesao protok i download... Ni ja nisam siguran kako se sta zove strucno al protok je brzina i merise u bitima po sekundi (kbps = KiloBitPerSecond), a download je kolko skines i to ide u bajtima... Za neupucene 1bajt je 8bitova...
Ima provajdera koji reklamiraju kao neogranicen protok, al u stvari je ogranicen na mogucnost bazne stanice koja u principu ima 2mbps, i pri idealnim uslovima mozes da imas 1,5mbps...

E da sto se tice winboxa... Zakacim moju masinu i mikrotik (nije jos podesen, u sredu sad stavljam net) instaliram os na kanti sve super, proverim preko komande d, enter, p, enter i u spisku se nalazi kartica, e sad winbox vidi MAC mikrotika i kad pokusam da udjem u njega on izbaci ne secam se tacno sta al nesto tipa , request timed out, ili invalid adress nesto na taj fazon, ja sumnjam na kabal jer je homemade i malo je tu i tamo, ono ukrstanje propusta max 10mbps...
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2008, 18:15   #14
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Evo jos jednog pitanja za neke malo iskusnije...
Kako da pobijem ostale 2.4 signale?

Posto tu i tamo radim za ovog provajdera, kao ono pomazem i tako to...
Upadaju signali drugih provajdera... Kako da ih pobijem ili ugusim?
Znam da je 2.4 nacionalna frekvencija tj nije nicije vlasnistvo ali ovi su stvarno kvarni...
Cale mi je pricao da postoji nekakva oprema, dok je radio u rts-u beotel net ili neki slicni su upadali u taj frekvencijski opseg i rts je nasao neku opremu kojom je prosto ugusio njihov signal i ostavio sam svoj... Medjutim ne seca se sta je to bilo i po kom principu je funkcionisalo, da ne zna neko od vas neki nacin da se to uradi?
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2008, 20:45   #15
stivstivo
Novi član
 
Član od: 14.5.2008.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom vista spas

E od kako sam instalirao vistu ultimate, vise mi veza ne puca izgleda da windows xp ne voli bas tp-link 551g.

Sada mi uopste ne pravi problem, a sa xp 1-3h po ukljucenju stalno puca veza i to ukljuci se iskljuci se, moze da se surfuje ali download bez resume suport-a je nemoguc u visti sve lepo radi cudno zar ne.
stivstivo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2008, 21:10   #16
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Možda problem nije do samog XP-a kao sistema, moguće je da novi SP3 pravi probleme!
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2008, 14:21   #17
stivstivo
Novi član
 
Član od: 14.5.2008.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Moguce, vrlo moguce.
stivstivo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2008, 21:55   #18
cc13
Član
 
Član od: 22.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 161
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 27 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Citat:
E da sto se tice winboxa... Zakacim moju masinu i mikrotik (nije jos podesen, u sredu sad stavljam net) instaliram os na kanti sve super, proverim preko komande d, enter, p, enter i u spisku se nalazi kartica, e sad winbox vidi MAC mikrotika i kad pokusam da udjem u njega on izbaci ne secam se tacno sta al nesto tipa , request timed out, ili invalid adress nesto na taj fazon, ja sumnjam na kabal jer je homemade i malo je tu i tamo, ono ukrstanje propusta max 10mbps...
Hoce ce da zeza logovanje preko mac-a,pre nego sto se ulogujes preko winboxa udji u konzolu (kada se podigne mikrotik i stavi IP adresu na mreznu kartu,kasnije se loguj preko winboxa ali preko te IP adrese,neces vise imati problema.

u konzoli kucaj:

/ip address add address=192.168.1.1/24 interface=ether1
cc13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.8.2008, 22:51   #19
rapsod
Član
 
Član od: 29.10.2006.
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Gdje to nudi m-tel 17 eura za wireless? To mozda ima samo u pg.
rapsod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2008, 23:04   #20
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Citat:
rapsod kaže: Pregled poruke
Gdje to nudi m-tel 17 eura za wireless? To mozda ima samo u pg.
To je wiMax, al zaboravi, nema antena (mislim to im je izgovor).
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bežičan internet, wireless

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
wireless me ubi... forrest_gump Internet tehnologije 17 20.10.2007 11:41
Par prostih wireless pitanja TheReaper Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 14.6.2007 1:00
Wireless Pitanja Axis Internet usluge 7 10.3.2007 18:03
Nekoliko wireless pitanja B@NE Internet usluge 12 12.6.2006 15:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com