Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.6.2012, 23:24   #61
Zeldaš
Član
 
Član od: 1.3.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 51
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Zavisi šta tražiš... Tesla je najbolja, ali ti treba dosta poena. Probaj Končara.
Zeldaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 1:29   #62
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Upis elektro. nikom nikad ne bih preporucio. Iso sam tim putem i znam da tu nema sta da se nauci, nemas prednost ako upisujes elektro. faks kasnije i sto je najvaznije: nema devojaka.
Oces racunare kontam da imas neku ambiciju i nemas valjda sve 2ke, tako da suri gimnaziju opsti smer i boli te patka, ako zabodes tamo zestoko i neces da se cimas vise ondak posle upises privatni faks i uzmes diplomche podjednako bezvredno ko vecina diploma u srbiji.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 3:20   #63
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Pa ono, realno, nisu ni gimnazije ništa bolje, one se upisuju sa ciljem da se završi fakultet.
Btw. nema svako pare za privatni fakultet, a da ne pominjem koliko su državni mnogo bolji...
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2012, 3:37   #64
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Ako planiraš posle ETF il PMF (programiranje) odmah da ti kažem da sa Teslama i drugim tehničkim nemaš ama baš nikakvu prednost u odnosu na bilo koju gimnaziju. S tim da je gimnazija puna devojaka, što je bitno

Da, bitno je da uzmeš prirodni smer jer se matematika malo više radi, ostalo je sve isto.

Poslednja ispravka: SirDuck (10.6.2012 u 4:07)
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2012, 15:15   #65
Zeldaš
Član
 
Član od: 1.3.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 51
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Ljudi, kakav je smer multimedija u Tesli? Šta se tamo uči? Da li bih imao rupe u znanju ako posle odem na ETF? Koliko bi se radilo modelovanje, obrada zvuka i video snimaka?

Poslednja ispravka: Zeldaš (18.6.2012 u 16:00)
Zeldaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 15:51   #66
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Multimedija

Ja se sad dvoumim izmedju Tesle (smer administator racunrskih mreza i el. tehnicar informacionih tehnologija) i izmedju gimnazije prirodnog smera..
Na prijemnom imam 96.5 poena
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Luka Filipovic na korisnoj poruci:
Zeldaš (24.6.2012)
Stara 24.6.2012, 16:01   #67
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
Luka Filipovic kaže: Pregled poruke
Multimedija

Ja se sad dvoumim izmedju Tesle (smer administator racunrskih mreza i el. tehnicar informacionih tehnologija) i izmedju gimnazije prirodnog smera..
Na prijemnom imam 96.5 poena
Moj savet je da ideš u gimnaziju, ne prvu, ne petu, najobičniju gimnaziju, i posle upišeš fakultet/višu.

Reci mi, zašto bi hteo teslu, a zašto gimnaziju?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 17:07   #68
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Moj savet iz mog licnog iskustva...Okanite se svih gimnazija, to je prosirena osnovna...I nemojte da upisujete jake skole. Najbolje je upisati neku osrednju srednju skolu, koaj nema visoke kriterijume ocenjivanja, jer posle kod upisa na fax, niko vas nece pitati da li ste vi za neku zakljucnu peticu ucili cele godine, ili ste ucili kol'ko-tol'ko i dobili na kraju pet.
Ja sam upisao i zavrsio jaku skolu u Nisu (Ekonomska) dok je moj drug upisao slabiju skolu (Turisticka). I sad, glup primer...I ja i on smo imali sociologiju kao predmet. On je sociologiju ucio usput i imao pet, ja sam sociologiju ucio cele godine i na kraju imao 3. Samo zbog kriterijuma ocenjivanja. I sada on vuce vise poena od mene. Tako da, manite se dobrih skola, to ne vredi uopste. Upistie neku osrednju skolu i na konju ste
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 17:20   #69
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
Moj savet iz mog licnog iskustva...Okanite se svih gimnazija, to je prosirena osnovna...I nemojte da upisujete jake skole. Najbolje je upisati neku osrednju srednju skolu, koaj nema visoke kriterijume ocenjivanja, jer posle kod upisa na fax, niko vas nece pitati da li ste vi za neku zakljucnu peticu ucili cele godine, ili ste ucili kol'ko-tol'ko i dobili na kraju pet.
Ja sam upisao i zavrsio jaku skolu u Nisu (Ekonomska) dok je moj drug upisao slabiju skolu (Turisticka). I sad, glup primer...I ja i on smo imali sociologiju kao predmet. On je sociologiju ucio usput i imao pet, ja sam sociologiju ucio cele godine i na kraju imao 3. Samo zbog kriterijuma ocenjivanja. I sada on vuce vise poena od mene. Tako da, manite se dobrih skola, to ne vredi uopste. Upistie neku osrednju skolu i na konju ste
Gluposti, da sam ja imao strožijeg profesora iz fizike koji bi me terao da učim verovatno bi je na fakultetu položio u januaru umesto u oktobru.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 17:23   #70
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Dobro, donekle si upravu, jer sam uzeo u obzir da su radne navike vec stecene u osnovnoj skoli...
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2012, 23:18   #71
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Moj savet je da ideš u gimnaziju, ne prvu, ne petu, najobičniju gimnaziju, i posle upišeš fakultet/višu.

Reci mi, zašto bi hteo teslu, a zašto gimnaziju?
Tesla zato sto se radi nesto konkretno ( ne uci se sve i svasta kao u gimnazijama)
Gimnazija zato sto mozda budem odustao od ETFa i budem isao na nesto drugo i zbog devojaka.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 1:04   #72
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
Luka Filipovic kaže: Pregled poruke
Tesla zato sto se radi nesto konkretno ( ne uci se sve i svasta kao u gimnazijama)
Gimnazija zato sto mozda budem odustao od ETFa i budem isao na nesto drugo i zbog devojaka.
Teslaši nemaju ama baš nikakve prednosti na ETF-u koje se ne mogu nadoknaditi za dva dana učenja. Sve to što učiš u Tesli, kao i u gimnaziji, se pređe za trećinu jednog predavanja, tako da ti je moj savet da ideš opušteno u gimnaziju. Ako se predomisliš za ETF uvek možeš da spremaš nešto drugo, a ako ostaneš pri njemu ništa pametno nisi izgubio.
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 1:59   #73
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Luka, šta ti upisa na kraju? Baš me interesuje.
Ma nije bitno da li je stručna ili gimnazija, svako će upisati fakultet ako se dobro spremi za prijemni i ima solidan broj bodova iz škole.
I Luka, ako si odlučio da upišeš gimnaziju, Prvu ili Petu, moje saučešće.
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 12:37   #74
Darko 0 0 7
Novi član
 
Član od: 20.6.2018.
Poruke: 0
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Thumbs down

Ljudi potreban mi je sto brzi odgovor sutra imam upis.Imam 85 bodova i ne znam sta bi bilo najbolje da upisem,razmisljao sam gimnaziju ali ne znam koliko je to dobro,koliko se tamo uci,i sve to.Ako mozete da mi pomognete sta bi bilo najbolje i da li je dobro upisati gimnaziju

I sta mislite o ekonomskom tehnicaru

Poslednja ispravka: DeCoy (28.6.2018 u 13:29)
Darko 0 0 7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 13:42   #75
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
Darko 0 0 7 kaže: Pregled poruke
Ljudi potreban mi je sto brzi odgovor sutra imam upis.Imam 85 bodova i ne znam sta bi bilo najbolje da upisem,razmisljao sam gimnaziju ali ne znam koliko je to dobro,koliko se tamo uci,i sve to.Ako mozete da mi pomognete sta bi bilo najbolje i da li je dobro upisati gimnaziju

I sta mislite o ekonomskom tehnicaru
Ako razmisljas u smeru "da ucim sto manje" vec pri upisu za srednju skolu, sta ce biti kada budes birao fakultet? Srednja skola ti je samo stepenik, ali bitan, za dalje skolovanje i karijeru. Takodje, u pitanju su cetiri vrlo duge godine u tvom zivotnom dobu, ako ne znas sta ces, ti upisi tamo gde ima puno devojaka, tako neces pogresiti sigurno. Ja sam nakon srednje masinske skole probao sa tri fakulteta gde je bilo 90% devojaka samo kako bih nadoknadio propusteno

Sent from my HTC U Play using Tapatalk
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 13:51   #76
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Dete dan pre upisa ne zna šta hoće da upiše ... Nemam komentar.

Gimnazija se upisuje samo ako je u planu neki fax kasnije, mada to danas i nije nešto bitno, ko ne može da završi normalan kupi diplomicu na privatnom. Te iz tog ugla možeš da se provučeš kroz gimnaziju i da tresneš lovu za neki papir kasnije, ako ti je to plan ...
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 14:03   #77
Darko 0 0 7
Novi član
 
Član od: 20.6.2018.
Poruke: 0
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post

Nisi me razumeo,ja sam vec odlucio gimnazija ili ekonomski tehnicar samo sam hteo da saznam nesto vise o tim skolama...

Ne bezim ja od ucenja,sta vise ja volim da ucim,smo me interesuje da li e bolje upisati gimnaziju opsti smer ili ekonomskog tehnicara

Zanima me kako je u gimnaziji i da li je dobro upisati nju ili ekonomskog tehnicara

Poslednja ispravka: Picard (28.6.2018 u 14:25)
Darko 0 0 7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 19:52   #78
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
Darko 0 0 7 kaže: Pregled poruke
Nisi me razumeo,ja sam vec odlucio gimnazija ili ekonomski tehnicar samo sam hteo da saznam nesto vise o tim skolama...

Ne bezim ja od ucenja,sta vise ja volim da ucim,smo me interesuje da li e bolje upisati gimnaziju opsti smer ili ekonomskog tehnicara

Zanima me kako je u gimnaziji i da li je dobro upisati nju ili ekonomskog tehnicara
ne znam koliko su se stvari menjale, ali ako kao ekonomski tehnicar mozes na bilo koji faks, onda je mozda to bolje resenje od gimnazije.
u gimnaziji naucis od svega po nesto i na kraju ne znas nista specijalno, a ovde ucis o ekonomiji sa cime sutra mozes i da napravis nesto.
ako nekada krenes na fakultet koji nije ekonomski, tu bi gimnazija imala neku malu prednsot u smislu predznanja, ali bi lako nadoknadio.
sa druge strane, verovatno ces lako osvojiti vise bodova za faks kao ekonomski tehnicar. slicno sam ja uradio.
ja sam sa srednjom skolom i smerom elektrotehnicar racunara bez problema presao na novinarstvo na fakultet politickih nauka (i zavrsio u roku, ako je bitno). druga je stvar sto je to bio pogresan izbor za mene.
kakogod, ovo ti je samo da eventualno razmislis o svemu na mozda neki drugi nacin. ne uzimaj savete ljudi sa foruma zdravo za gotovo - to ti je moj glavni savet. sigurno imas jos koga da pitas, nekoga ko te zna.
srecno.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Darko 0 0 7 (28.6.2018)
Stara 28.6.2018, 22:04   #79
Darko 0 0 7
Novi član
 
Član od: 20.6.2018.
Poruke: 0
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Re: Pomoć za izbor srednje škole

Ne moze sa ekonomske bilo koji fakultet
Darko 0 0 7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2018, 22:36   #80
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pomoć za izbor srednje škole

Citat:
Darko 0 0 7 kaže: Pregled poruke
Nisi me razumeo,ja sam vec odlucio gimnazija ili ekonomski tehnicar samo sam hteo da saznam nesto vise o tim skolama...

Ne bezim ja od ucenja,sta vise ja volim da ucim,smo me interesuje da li e bolje upisati gimnaziju opsti smer ili ekonomskog tehnicara

Zanima me kako je u gimnaziji i da li je dobro upisati nju ili ekonomskog tehnicara
Svejedno, to se ne pita dan pre upisa. Mislim, šta si do sada radio uopšte?

Ako ne znaš šta hoćeš dalje (a i ako "znaš", to se ionako menja) upiši gimnaziju, ne znam kakav bi drugi odgovor mogao da očekuješ ...
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ne možete da se setite imena igre? (C64, Amiga, DOS, Arcades...) The Dark Gamer Stare igre 2224 11.11.2022 23:46
VB, hitna pomoć SK fan Pravljenje igara 9 28.5.2008 8:34
SMF pomoć SK fan Klijentske aplikacije 4 9.2.2008 17:16
koju agp grafičku kupiti ati 9800 xt ili 7300 gt agp pomoć Iilija64 ŠDK - Grafika 13 25.10.2007 18:01
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com