Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.5.2011, 1:39   #2521
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke

Ako me je nesto naucio W2, to je da kombinacija uzroka i posledica mogu da dovedu do totalno drugacije geo-politicke situacije na kraju igre. Nisu u pitanju "dve opcije", nego kombinacija raznih izbora tokom igre.

P.S.
Naravno, ako se samo gledaju kratkotrajne posledice koje direktno uticu na samog Geralta, i njegovo putovanje tokom igre, tu su stvari mnogo uze. Mada i tako gledano, jos nisam video drugi RPG koji ima celo drugacije poglavlje u zavisnosti od izbora u igri.
To sto ce oni tebi ispricati na kraju igre ne znaci da je igra bila bogata izborima... npr. kada mi daju neki zadatak u igri, kratkorocan ili dugorocan, ja volim kada imam mnogo nacina da ga resim, a ne samo dve opcije, frakcije, kombinacije, kako god.
Ovde se spominjao Risen. Tu te na pocetku uvedu u grad i posle krene role-play koji ima minimum 3 nacina igranja:
*da te pokupi inkvizicija i nasilno otera u manastir
*postanes order-warior
*placenik...
*nudi se cak i 4. opcija, a to je da se postane inkvizitor kroz bolesne zadatke inkvizicije, a kao nagradu dobijas znanje rune magija.
^i za bilo koji od ovih odabira otvara se nova paleta zadataka i kracih kvestova za sticanje reputacija ili neki drugi nacini pridruzivanja nekoj od frakcija... e to je po meni role-play.
Nije bitana prica i krajnji cilj, nego celi gameplay.
Da ne govorim o kompeksnijem grananju u G1 ili G2 kratkorocnih i dugorocnih zadataka i posledica.

U W2 su te stvari dosta mrsave, kao sto sam vec rekao obicno dve opcije... ali je igra kao avantura zanimljiva.

Poslednja ispravka: Uruk (30.5.2011 u 2:32)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 1:45   #2522
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Napisao sam na GoG forumu pa ću i ovde: I dalje smatram Arcanum za najbolji cRPG. Ipak, to ne znači da Witcher 2 nije najbolji linearni RPG do sad, stoga - slava im što ga napraviše.

(Nadam se da će svi nešto naučiti iz toga, pa da ćemo dobiti ne jedan, nego mnogo boljih od njega.)

Spoiler za opaska koja nije spojler:
Dakle, moja top5 lista se promenila izlaskom W2 i sad glasi:

1.Arcanum
2.Fallout 2
3.Witcher 2
4.Kotor
5.Bloodlines
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
nameless1 (30.5.2011)
Stara 30.5.2011, 1:57   #2523
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
Uruk kaže: Pregled poruke
To sto ce oni tebi ispricati na kraju igre ne znaci da je igra bila bogata izborima... npr. kada mi daju neki zadatak u igri, kratkorocan ili dugorocan, ja volim kada imam mnogo nacina da ga resim, a ne samo dve opcije, frakcije, kombinacije, kako god.
Ovde se spominjao Risen. Tu te na pocetku uvedu u grad i posle krene role-play koji ima minimum 3 nacina igranja:
*da te pokupi inkvizicija i nasilno otera u manastir
*postanes order-warior
*placenik...
*nudi se cak i 4. opcija, a to je da se postane inkvizitor kroz bolesne zadatke inkvizicije, a kao nagradu dobijas znanje rune magija.
Nije bitan krajnji cilj nego celi gameplay.
Da ne govorim o kompeksnijem grananju u G1 ili G2 i kratkorocnih i dugorocnih zadataka i posledica.

U W2 su te stvari dosta mrsave, ali je igra kao avantura zanimljiva.
Heh, jeste Risen pocinje na tri nacina, ali kada prodjes taj dosta kratak deo, koji je specifican za sva tri izbora, sve je posle isto! Drugo, kakvo je grananje u Gothicu? Ponovo biras kome ces da se privolis, imas par posebnih kvestova, ali prica kao prica, je uvek ista, a posledice po nju, nepostojece..

Vidim, da su neki ozbiljno shvatili moj post, o mediokritetu radnje u TW2, a hvaljenju Risena! Zapravo, bio je sarkazam u pitanju (odgovor na haterove nebuloze), jer Risen ima bukvalno jednu od najsmesnijih i najjadnihih prica, koje sam imao privilegiju da dozivim u video igrama. Pa, sam prolog u TW2, je neuporedivo bogatiji pricom, dogadjanjima, literarnim stivom, nego ceo Risen..

P.S. Reci za TW 2 da je prosek, ili iznad proseka, je nebuloza epskih razmera!

Poslednja ispravka: nameless1 (30.5.2011 u 2:05)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Bathoryy (30.5.2011), Iceman_37 (30.5.2011)
Stara 30.5.2011, 2:13   #2524
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Heh, jeste Risen pocinje na tri nacina, ali kada prodjes taj dosta kratak deo, koji je specifican za sva tri izbora, sve je posle isto! Drugo, kakvo je grananje u Gothicu? Ponovo biras kome ces da se privolis, imas par posebnih kvestova, ali prica kao prica, je uvek ista, a posledice po nju, nepostojece..
!
...kako nepostojece. Ulazim u kraj igre kao mocni mag koji ubija pogledom, kao placenik ili paladin sa svojim kvalitetima ili kao mish na speed potovima slabog levela. Posledice mog nacina u tim igrama su vise nego ocigledne. Jeste u Risen upropastena igra na kraju.
RPG nije samo prica.
Ja da sam hteo pricu ja bih avanturu neku igrao ili knigu neku procitao... dobar strip...

Poslednja ispravka: Uruk (30.5.2011 u 2:24)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 2:29   #2525
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
Uruk kaže: Pregled poruke
...kako nepostojece. Ulazim u kraj igre kao mocni mag koji ubija pogledom, kao placenik ili paladin sa svojim kvalitetima ili kao mish na speed potovima slabog levela. Posledice mog nacina u tim igrama su vise nego ocigledne. Jeste u Risen upropastena igra na kraju.
RPG nije samo prica.
Ja da sam hteo pricu ja bih avanturu neku igrao.
A, sta to ovde fali od tih tvojih RPG elemenata? I ovde mozes na kraju igre biti ubojiti macevalac, mag ili alhemicar, u zavisnosti od character builda, a ono sto je najvaznije za RPG, svet, delovi price.. ce se menjati u zavisnosti od tvojih odluka. To je kljucna stvar, i ono sto nedostaje Gothicu, Risenu, Tes-u..

Risen stvara laznu sliku o izborima, zato sto je uveo restrikciju u razvoju lika, pa ti mislis da je to nesto znacajno..

Citat:
Uruk kaže: Pregled poruke
Ja da sam hteo pricu ja bih avanturu neku igrao ili knigu neku procitao... dobar strip...
Postujem ja tvoj stav, vidim da volis open world igre, volim ih i ja, ali one uvek fejluju u najvaznijem segmentu za jedan RPG (i igre uopste), a to je kvalitetna prica; gameplay je takodje izuzetno vazan, i Gothic igre su fantasticne sto se toga tice, ali i onaj u Witcheru je vrlo kompleksan, a kad na to dodas jos mnogo jacu naraciju, TW2 je ispada daleko kompletnija igra, IMO!!

Poslednja ispravka: nameless1 (30.5.2011 u 2:41)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Iceman_37 (30.5.2011), player1 (30.5.2011)
Stara 30.5.2011, 2:35   #2526
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Aman bre, Witcher 2 nije samo igra. Mnogo je više od igre. Interaktivni roman gde umesto pasivnog čitanja i pravilnu upotrebu mašte (koja kod mnogih izostaje), neposredno učestvujete u izgradnji priče (tj. pričA) i bukvalno samo od Vas zamisi kako će redovi "romana" biti ispisani. I uvek ćete poželeti da "pročitate" još zbog osećaja da ste nešto bitno propustili ili prevideli.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Parkman na korisnoj poruci:
bokela (30.5.2011)
Stara 30.5.2011, 2:39   #2527
gamer4life
Veteran
 
Član od: 4.2.2008.
Lokacija: Subotica, Vojvodina
Poruke: 719
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 142 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gamer4life Slanje poruke preko Skypea korisniku gamer4life
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Izgleda da ljudi još uvek nisu naučili da se ukusi razlikuju. Šta je za nekog odlična priča za drugog je "već viđeno". Molim vas, dragi forumaši, manite se toga.
OK je da se priča o tome da li nešto vredi, ali kada svako tera svoje, to je već previše, i potpuno nepotrebno. A još kada kažete ad vam se u linearnom RPG-u ne sviđa linearnost priče i manjak stvarnih odluka? Po tome vi biste tri igre u jednoj. Pa ne ide to tako.

Po meni, kao što sam već spomenuo, ta mogućnost izbora možda nema veliki uticaj na sam kraj igre (ne znam, nisam još prešao ni prvi put, a kamoli dva puta) ali svakako dodaje na replajabilnosti (čudna reč ) igre. Barem mene čisto zanima šta bi se desilo da sam rekao ovo ili ono.

E sad, da se vratimo na samu igru.
Da li je i od kolikog značaja da li
Spoiler za izbor:
dam Iorvethu mač u prvom poglavlju? Znam da mogu i posle gozbe ili progona neljudi da odaberem da li ću biti sa Rocheom ili Iorvethom, ali opet, pitam.
gamer4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 2:45   #2528
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
A, sta to ovde fali od tih tvojih RPG elemenata?
Po meni fali veci izbor nacina na koji bi resio neki zadatak ili kvest i posledice tog nacina(ne samo dva, levo-desno, crno-belo), fali open word sistem, vise frakcija, bolja interakcija sa okolinom, veci izbor skilova, kvalitetniji AI i pticja perspektiva iz keca... i one kartice :P
Citat:
I ovde mozes na kraju igre biti ubojiti macevalac, mag ili alhemicar
...kakav mag? Nije valjda da smatras ove vesceve znake za magije?
Citat:
volim ih i ja, ali one uvek fejluju u najvaznijem segmentu za jedan RPG (i igre uopste), a to je kvalitetna prica
Prica je bitna u nekoj avanturi. Za RPG su bitnije druge stvari. Ali sto kazu stvar ukusa... svasta danas zovu RPG.

Poslednja ispravka: Uruk (30.5.2011 u 3:05)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 4:01   #2529
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
Uruk kaže: Pregled poruke
...kakav mag? Nije valjda da smatras ove vesceve znake za magije?
Prica je bitna u nekoj avanturi.
Prica je bitna u nekoj avanturi. Za RPG su bitnije druge stvari. Ali sto kazu stvar ukusa... svasta danas zovu RPG.
Witcher 2 ima mnogo realniji svet. Ljudima nije namenjeno da koriste magije pa otuda i posledice. Preterano koriscenje vise magija i padate u nesvest (Kao triss na pocetku) sto se tice pravih magova ovde je svet mnogo suroviji. Geralt je vestac i kao takav ne moze on da baca vatrene lopte sa neba (ne mogu ni pravi magovi, za to su potrebni opasni rituali koji samo najiskusniju magovi mogu da izvedu) Vestac je kroz teski proces mutacije dobio korisne magije koju nisu overpowered, nego su tu kao alat da pomogne.

Vidis, nije u pitanju kopija, u pitanju je originalnost sveta u TW2 i ako tebi treba mag koji ce da baca ledenu kisu, nadju drugu igru, svi su takvi u drugim igrama. Ovde sve ima svoju pozadinu i pricu.

Povlacim da je mnogo kratka. Krenuo sam da igram opet drugi chapter ali na drugoj strani. Koliko se razlikuje nisam mogao da verujem. Kao da igram novu igru. Sve mi je bilo isto interesantno iako sam je vec "zavrsio". Onaj ko ne odigra opet (ja sam krenuo od save-a gde se rastajem) nije zavrsio igru. Toliko sadrzaja na obe strane drugog poglavlja. Razumem donekle zbog cega je na kraju morao malo da pretrpi chapter III.

Za RPG nije bitna prica nego neke druge stvari ? au sta rece covek i ostade ziv

Nije samo to bitno naravno, zato je tw2 meni pokrio i ostale delove kako treba. Kompletno iskustvo, fantasticna igra. Koji prosek ?

Naravno da se razlikuju ukusi, samo pre nego sto uzmete da komentarisete pojedite sve i polizite tanjir pa onda dodjiite ovde sa argumentima da vam je nesto bilo pokvareno, da ova igra nema posledice, da je ovde crno-belo? Ima li ko ovde da je presao TW2 ?

Poslednja ispravka: Iceman_37 (30.5.2011 u 4:14)
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
nameless1 (30.5.2011), Parkman (30.5.2011)
Stara 30.5.2011, 8:01   #2530
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Argumenti:
Spoiler za izbor:
Da crno-belo, levo-desno...npr. u tamnici, mogu da saradjujem sa Rocheom ili ne, posle opet mogu da biram samo dva puta za beg iz tamnica... onoj trojici sa pocetka necu ni da govorim kojom sam lakocom uzeo medaljon, a mogao sam da im ga i ostavim, opet samo levo-desno... dalje kod vesanja, opet samo dva izbora. Mogu da provociram strazare ili da huskam gomilu na njih. Mogu da idem po ruze secanja sa Tris ili bez nje...mislim izbor do q...a... da dam mac Irovetu ili ne... da napadnemo grad po njegovom ili mom...itd... treba li jos? to je celo 1. poglavlje...

O tome govorim. Nema toga da ako hocu da udjem u grad imam minimum 3-4 nacina da prodjem strazara kao u G2. I kad se odlucim koji cu nacin da iskoristim i prodjem male zadatke da bih to ostvario, posle imam direkte posledice u gradu vezane za taj nacin koji sam odabrao. Da ne govorim o izboru koji mi se nudi za ulazak u gornji deo grada...
Necu nikog da vredjam ovde zbog stava i ukusa, pa bih voleo da se tako odnosite i prema mom misljenju...
W2 je odlicna igra, ali po meni daleko od kvalitetnijih rpg*jeva... pozz.

Zapinjanje o okolinu, udaranje u nevidljive zidove, nemogucnost da preskocim i najnize kamenje ili uzvisine i takva vrsta linearnosti mi nije bitna...

Poslednja ispravka: Uruk (30.5.2011 u 8:18)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 8:26   #2531
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
gamer4life kaže: Pregled poruke
Spoiler za izbor:
dam Iorvethu mač u prvom poglavlju? Znam da mogu i posle gozbe ili progona neljudi da odaberem da li ću biti sa Rocheom ili Iorvethom, ali opet, pitam.
Pa eto, kao sto i sam vidis, taj izbor ima uticaja na samu zavrsnicu prvog poglavlje.

Spoiler za mada:
Kada sam u oba slucaja podrzao Iorvetha (znaci bio je progon), u sledecem poglavlju su me saletali neki patuljci i elfovi da mi zahvale, sto sam ih spasao.

Ocigledno, da nisam dao mac, pa onda kasnije izabrao Iorvetha, da se oni ne bi pojavljivali (jer ne bi bilo progona.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 9:20   #2532
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Meni je bitno koliko je igra dobra mnogo vise nego koliko je igra istinski RP. Iako su vecina meni omiljenih igara svrstane u RPG, meni se npr. mnogo vise svidjaju Bloodlines, Kotor, Deus Ex, Mass Effect, Witcher (pogotovo nastavak) ... nego neki stariji RPG (mada ih svakako jesam igrala), da ne govorim o Risen-u, koji, opet po meni, nije ni izbliza igra na nivou pomenutih, bez obzira sto je veci RP od nekih.

Witcher ima izuzetan kvalitet, a to sto ne morate da jedete bar jednom dnevno, da spavate, da pesacite satima (jer Boze moj, daleko je kraj sume od grada) se meni svidja. Ne kazem ni da je dobro, ni da je lose, vec da je meni zanimljivije.

Zatim, neko je rekao da RP igra ne mora da ima dobru pricu, a ja mislim da skoro svaka igra, koja pretenduje da je okarakterisu kao dobru, mora da ima dobru pricu i atmosferu. To ne znaci da mora da bude originalna, jer je za to potrebno da je rade istinski umetnici (isto vazi i za knjige, filmove, muziku), a umetnike, u bilo kojoj oblasti, jos od Antike do danas, skoro da mozemo da izbrojimo na prste. Witcher ima interesantnu pricu, dobru atmosferu, zanimljive likove, lepu muziku i grafiku, solidan sistem borbe. Da ce postati moja omiljena igra - nece, ali je svakako jedna od najboljih koje sam odigrala, vredna originala.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
bokela (30.5.2011), Iceman_37 (30.5.2011), Parkman (30.5.2011)
Stara 30.5.2011, 9:26   #2533
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Kad se vec pominje KOTOR (meni jedan od omiljenih RPG-a), da kazem da svako ko je igrao KOTOR 1 i upotrebio mozak, shvata da centralna radnja nema veze sa zdravim razumom! Trazis sta? Star Forge? Najobicniju fabriku koja pravi letelice cija je jedina specijalnost da pravi brze od ostalih fabrika Sta, pravi brze letelice od SVIH ostalih fabrika u svemiru (nebuloza),a cak i da je tako ,jel klonira pritom i pilote, posto te letelice neko mora da vozi. Jos je i nekim cudom i ziva i na tamnoj strani sile Ali i pored toga KOTOR mi je idalje medju top 5 sigurno Ono sto hocu da kazem je da sagledate stvari realno, i u KOTORU imas uglavnom samo par izbora ,svetla i tamna strana itd.

Witcher 2 ima daleko ozbiljniju radnju i svet od mnogih drugih RPG-a,ali po meni ono sto TW2 izdvaja najvise od drugih RPG-a su motivi likova/organizacija. Izuzetno su realni i imaju logike. Takodje mnogi likovi nisu tu eto cisto da bi postojali,nego svako od njih ima nekakav motiv i cilj ,a ne samo Geralt.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Krilce (30.5.2011), nameless1 (30.5.2011)
Stara 30.5.2011, 9:44   #2534
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Kad se vec pominje KOTOR (meni jedan od omiljenih RPG-a), da kazem da svako ko je igrao KOTOR 1 i upotrebio mozak, shvata da centralna radnja nema veze sa zdravim razumom! Trazis sta? Star Forge? Najobicniju fabriku koja pravi letelice cija je jedina specijalnost da pravi brze od ostalih fabrika Sta, pravi brze letelice od SVIH ostalih fabrika u svemiru (nebuloza),a cak i da je tako ,jel klonira pritom i pilote, posto te letelice neko mora da vozi. Jos je i nekim cudom i ziva i na tamnoj strani sile Ali i pored toga KOTOR mi je idalje medju top 5 sigurno Ono sto hocu da kazem je da sagledate stvari realno, i u KOTORU imas uglavnom samo par izbora ,svetla i tamna strana itd.

Witcher 2 ima daleko ozbiljniju radnju i svet od mnogih drugih RPG-a,ali po meni ono sto TW2 izdvaja najvise od drugih RPG-a su motivi likova/organizacija. Izuzetno su realni i imaju logike. Takodje mnogi likovi nisu tu eto cisto da bi postojali,nego svako od njih ima nekakav motiv i cilj ,a ne samo Geralt.
Slazem se sa svim sto si rekao, mada sticem utisak da ti mene nisi razumeo. Nisam rekla da bilo koja od navedenih igara ima logicnu pricu, ali je prica zanimljiva (onaj deo oko Ravena). Kad vec spominjes pricu u Kotoru, nastavak ima mnogo bolju pricu.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 9:47   #2535
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Sta ja znam. Nisam jos stigao ni da igram TW2 k'o co'ek, posto imam puno posla ali nije me dojmio toliko. Doduse, nijedna igra u poslednjih nekoliko godina me nije dojmila toliko, moze biti da matorim.

Grafika je sjajna, tu nema sta da se prigovori ali me prica jos nije odusevila, a ni likovi bogme. Ne kazem da je bilo sta od toga lose, sve je na mestu ali jos nisam dobio "wow" efekat.

Borba je suvise akciona za moj ukus sa svim tim kliktanjem i prevrtanjem ali ima mesta i za taktiku i planiranje sa napicima, bombama i zamkama.

Videcu sta ce biti kad odmaknem dalje, pretpostavljam da prica dobija na zanimljivosti.

Poslednja ispravka: Aibo (30.5.2011 u 10:46) Razlog: Malo offtopic-a
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 9:51   #2536
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

@mesomebody
Nisam odgovarao nikome konkretno (kad sam poceo da ga pisem tvog posta nije ni bilo ),nego generalno.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 10:00   #2537
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Takodje sto se tice borbe, najbolji moguci sistem borbe u RPG-u je onaj koji zahteva skill i igraca (refleksi, taktika...) i lika u igri (statistika, dmg, zivoti...). A borba je odradjena maestralno,skace i udara,vitla macem, blokira ,izbegava udarce, to takodje em prati lore em poboljsava immersion. Mislim jel on Witcher (mutant,sa nadprirodnim refleksima) ili nije. To je mnogo bolje nego da Geralt pobedjuje neprijatelje eto jer cisto ima veci DMG od njih i vise healtha od njih, a u toku borbe ne mora ni da se pomera
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 10:01   #2538
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Takodje sto se tice borbe, najbolji moguci sistem borbe u RPG-u je onaj koji zahteva skill i igraca (refleksi, taktika...) i lika u igri (statistika, dmg, zivoti...).
Ja mislim da je to samo pitanje ukusa.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 10:05   #2539
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Slazem se, ali je ipak taj sistem preovladao (na moju srecu ).

Witcher 2, Mass Effect 3, Skyrim, Risen 2 noviji naslovi koji ce svi pratiti (vec prate) takav sistem borbe.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 10:47   #2540
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Ја бих вас само замолио да и даље користите спојлере. Те борба са змајем, те са убицом краљева, имајте разумевања према нама који се још нисмо ухватили у коштац са игром онако како треба :d. Хвала.

Ја нећу никакав утисак износити о игри за сад, јер ми је потпуно глупо да ја који сам прешао само пролог по други пут дајем неки суд. Али ми се чини да се полако привикавам на инвентар и журнал. У односу на пробно играње пре печа направио сам у прологу другачију одлуку и мени се много свиђа како су одрадили сам резултат. И у погледу ликова и у погледу хм, да кажем кретања кроз одређене просторије.

Spoiler za Одлука:
У првом наврату сам убио Аирена и у затвору сам срео бароницу и оног емисара који ми је дао кључ за излазак из замка. У другом наврату сам убедио Аирена да се преда и није ни трага било од баронице и емисара, већ сам њега спасао од мучења, са њим сам пронашао излаз а он је скончао како је скончао.


Тек када пређем целу игру даћу коментар везан за њу генерално, а то бих препоручио и другима, јер најлакше је пљувати. А никад ми неће бити јасно да људи оцењују игру на основу рецензија, клипова, других коментара, а сами нису одиграли до краја...
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, the witcher, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01
Ne Radi Assassin's Creed 1 Delete Kvarovi 12 5.9.2011 21:15
[SPOILER ALERT] Priča Assassin's Creed serijala gamer4life otpaTci 2 5.4.2011 16:11
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com