Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.11.2010, 23:55   #501
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Samo to ne, samo to ne... -.-
Nisu mi neka obrazlozenja, moje misljenje je da je TW bolji od DA. Svaka igra zeli da ima sto bolju grafiku, ne kapiram kako to misle da srede dijaloski sistem O.o. Naravno, odlicna prica je vazna u igri, tako da ne kapiram kakve to veze ima sa DA :S Ako mi zeznu borbeni sistem, nece se dobro provesti...

Najbitnije mi je da ima dobru pricu, zanimljive kvestove, dijaloge i borbeni sistem. Grafika moze da bude krs sto se mene tice..
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 0:09   #502
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Samo to ne, samo to ne... -.-
Nisu mi neka obrazlozenja, moje misljenje je da je TW bolji od DA. Svaka igra zeli da ima sto bolju grafiku, ne kapiram kako to misle da srede dijaloski sistem O.o. Naravno, odlicna prica je vazna u igri, tako da ne kapiram kakve to veze ima sa DA :S Ako mi zeznu borbeni sistem, nece se dobro provesti...
Vidiš ja nisam hteo da poredim u cilju utvrđivanja koji je bolji, već da se vidi kako je CDP svestan toga ko je glavni i na koga treba da se ugledaju. Tu dobijaju masivne poene od mene.
Dijaloški sistem se poprilično razlikuje od onog u kecu, koristi sistem parafraza kao i DA2.
Priča nema veze sa DAO već sa poslovnom politikom BW-a koja je "Priča na prvom mestu". CDP je pokazao da imaju slične ciljeve tako da je to još jedan +

P.S. Vrlo je teško porediti DAO i TW jer su to veoma različite igre, gameplay wise.

P.P.S. My point was, da će CDP postati veliki igrač u RPG vodama ako nastavi ovako.

P.P.P.S. Umesto da smo srećni što ćemo dobiti barem dva fenomenalna RPG naslova sledeće godine, već smo počeli da odlučujemo koji će biti bolji i zašto. (ovo važi ne samo za SKF, već na osnovu mojih posmatranja interwebs-a)
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
bokela (24.11.2010)
Stara 24.11.2010, 0:20   #503
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.082
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Izometrijski pogled u Witcheru je ionako bio bezveze.
Ali sve kompanije pre ili kasnije pođu putem Biowarea, u ovom slučaju bitno je da to bude što kasnije

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
P.P.P.S. Umesto da smo srećni što ćemo dobiti barem dva fenomenalna RPG naslova sledeće godine, već smo počeli da odlučujemo koji će biti bolji i zašto. (ovo važi ne samo za SKF, već na osnovu mojih posmatranja interwebs-a)
Misliš jedan RPG i jednu akcionu avanturu?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 0:22   #504
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Izometrijski pogled u Witcheru je ionako bio bezveze.
Ali sve kompanije pre ili kasnije pođu putem Biowarea, u ovom slučaju bitno je da to bude što kasnije
No excuses, it's gone.
Što kasnije, tek su na drugoj igri, a čak i za prvu su zajmili endžin.
To je odlična stvar.

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Misliš jedan RPG i jednu akcionu avanturu?
TW2 će ipak biti RPG, šta god ti pisao.

Poslednja ispravka: Vulee (24.11.2010 u 0:39) Razlog: addendum
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 0:48   #505
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

meni se jako dopadao u prvom delu pogled na Geralda iz pticje perspektive. uglavnom sam igrao sa tom kamerom. a grafika je bila super , ma predivna.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 1:08   #506
Mithrandir
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 371
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 62 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mithrandir
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Baš sam ovih dana ponovo počeo TW pa imam sveže utiske:

1) Nijedna kamera nije sjajna. Međutim, kombinacija izometrijske za borbe sa više protivnika i OTS za sve ostalo jeste odlična. Moram priznati da je kamera u DA bila jako dobra (pre svega jer se lako upravljalo njome), no, ipak je gameplay različit.
2) Borbeni sistem je bio fantastičan! Fluidan, realističan! Nisam igrao mnogo igara sa izvođenjem prikaznom na dosadašnjim gameplay klipovima tako da mene najviše podseća na Risen, što je u odnosu na borbeni sistem u TW veliki minus. Nadam se da će ispasti dobro. Naravno, sa ovim borbenim sistemom je razumljivo što nema izometrijske kamere.

Što se poređenja sa Biowareom tiče, CDP nije ni izbliza toliko ljigav, naprotiv. Drugo, počinju jako da me nerviraju najave novijih igara. Marketing za svaku igru je manje-viši isti, svi jure neke awesome momente, epitet epski se razbacuje, ljudi koji vode prezentacije pričaju kao stereotipni američki tinejdžeri, tako se i ponašaju... Ljigavo. Pratim samo najave za TW2, Diablo 3 i DA2 i opet CDP izgleda najzrelije (što ne govori puno, s obzirom na konkurenciju - prezentacije na Blizzconu su bile jezive, npr). S druge strane, ja nisam ciljna grupa, pa sve ovo možda i ima smisla .
Mithrandir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 1:19   #507
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Meni smeta i kako se oblace, nekako izgledaju gayevski. Skroz ljigavo, bre..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
r0nIn (24.11.2010), Snipe (24.11.2010)
Stara 24.11.2010, 1:27   #508
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Primetio sam da CDProjekt ide u koracima BioWare-a.
Obrazloženje:

-Stalno pričaju o tome kako oni žele da naprave igru sa odličnom pričom kao najvažnijim adutom.
-Redizajniraju dijaloški sistem.
-Izbacuju izometrijski pogled.
-"Režiraju" kadrove za cinematic feel.
-Pokušavaju da što više doteraju grafiku.
-QTE
-Unapređuju borbeni sistem da bude reaktivniji
...

Thoughts?
Ne ide koracima BioWare-a, vec koracima svih vecih kompanija. Naravno nema nista lose u dobroj grafici, atraktivnosti poteza, animacije itd, sve dok ostalo ne trpi. Ali mislim da Poljaci nece bas toliko da zaglibe, jer ipak svoj uspeh i popularnost imaju zahvaljujuci poslovanju i radu koji se kosi sa danasnjim mlatiparama. Videcemo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 13:21   #509
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
P.P.P.S. Umesto da smo srećni što ćemo dobiti barem dva fenomenalna RPG naslova sledeće godine, već smo počeli da odlučujemo koji će biti bolji i zašto. (ovo važi ne samo za SKF, već na osnovu mojih posmatranja interwebs-a)
Zašto to što odlučujemo koja je igra bolja znači da nismo srećni što ćemo dobiti dva (potencijalno) odlična (ne bih rek'o "fenomenalna" jer za to moraju da imaju odličnu priču, u šta čisto sumnjam) RPG-a?
Citat:
Najbitnije mi je da ima dobru pricu, zanimljive kvestove, dijaloge i borbeni sistem. Grafika moze da bude krs sto se mene tice..
Meni je i grafika bitna jer dosta utiče na atmosferu.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 17:44   #510
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Vulee, kakva su ovo prozivanja, a?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 18:24   #511
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Nasao sam neki info na TW2 forumu o onim free DLC-ovima u zavisnosti kod koga se preorderuje.
STEAM ima svoje achievements-e.
Citat:
* Finisher Pack: This pack contains additional finishing move animations which were especially motion captured and additional advanced fighting techniques. Available via pre-order at thehut.com and Gamestop (for Irish customers).

* Mysterious Merchant: In each chapter you’ll find a shady tradesperson offering unique items which usually can’t be bought in-game. Available via pre-order at GAME and Game.co.uk.

* Ultimate Alchemy Suit: THE ultimate suit for every player focusing on alchemy. It contains unique items, increases the loot output and extends the duration of potions. Available via pre-order at HMV and HMV.com.

* Ultimate Magical Suit: If players focus on spells and magic this would be their DLC of choice. Contains a unique set of items, enhances the new sixth magical sign and boosts the effectiveness of all other signs. Available via pre-order at Play.com.

* Ultimate Swordsman Suit: The art of sword fighting is led to new heights with this pack. Like the other suits it contains a set of unique items but also boosts the sword fighting statistics as well as increases the chance for triggering rare effects in combat. Available via pre-order at Amazon.co.uk.
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 21:21   #512
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Zašto to što odlučujemo koja je igra bolja znači da nismo srećni što ćemo dobiti dva (potencijalno) odlična (ne bih rek'o "fenomenalna" jer za to moraju da imaju odličnu priču, u šta čisto sumnjam) RPG-a?
Pa zato što mi se čini da su ove dve igre shvaćene kao ljuti protivnici, a svaki RPG fan koji drži do sebe će obavezno BAREM probati obe.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Vulee, kakva su ovo prozivanja, a?
Ljudi ne mogu da se pomire sa činjenicom da je njihov voljeni CDP krenuo putem omraženog BW-a.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 0:25   #513
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Ljudi ne mogu da se pomire sa činjenicom da je njihov voljeni CDP krenuo putem omraženog BW-a.
Niko ovde ne mrzi BW, a i ne znam prema cemu se to CDP okrece njima? Sto prate igracke trendove? Pa nije BW izmislio igrice.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Maladikt (25.11.2010)
Stara 25.11.2010, 11:25   #514
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Niko ovde ne mrzi BW, a i ne znam prema cemu se to CDP okrece njima? Sto prate igracke trendove? Pa nije BW izmislio igrice.
Malo generalizujem, bear with me.
Znam da niko ne mrzi BW (osim Sarmatiana ), a da TW prati igračke trendove bio bi MMO, ili bi barem imao MP.
Povucite crtu gde će sa jedne strane biti promene TW->TW2 a sa druge DAO->DA2, rezultati će biti zanimljivi.
BW je ponovo popularizovao RPG-ove, kao što se većina shootera poredi sa CoD-om, tako se i RPG-ovi porede sa BW/Beth igrama.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 13:00   #515
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Bioware je, sto se mene tice, do sada bio odlican, ali postoji opravdana bojazan da ce se isuvise okrenuti casual gejmerskoj populaciji, zarad profita, i zaboraviti na nas koji ipak trazimo neku inteligenciju u igrama. Najlakse je impresionirati i napraviti igru za neke balave klinje, pritom zaraditi milione, nego se oznojiti, zasuti rukave i napraviti nesto sto ima vrednost. DA 2 ce biti test, i nadam se ne prekretnica sto se BW-a tice. A CD Project je jos mlada kompanija, neiskvarena ogromnom kolicinom novca, i njih vodi strast i zelja da naprave nesto vredno, da se dokazu i to se vidi. Zbog toga ja imam mnogo veca ocekivanja od TW2 nego od DA2.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Andross (25.11.2010), Mithrandir (25.11.2010), pentraksil (25.11.2010), Psycho13 (25.11.2010)
Stara 25.11.2010, 16:22   #516
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Možda je CDP strasniji i željniji dokazivanja, ali nemaju oni to znanje i iskustvo koje ima Bioware ( @Vulee).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Vulee (25.11.2010)
Stara 25.11.2010, 17:19   #517
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Ni Bioware nije imao mnogo iskustva kada je pravio Baldur's Gate, pa su im te dve igre ujedno i najveca dostignuca. Ako povucemo paralelu izmedju Witchera i Baldura, mozemo doci do sledecih pretpostavki/zakljucaka: kod obe igre je prvi deo slavljen kao instant klasik, donevsi nesto novo sa sobom, ali mesta za unapredjenje su itekako postojala, dok je BG 2 pretstavljao, i dan danas pretstavlja, savrsenstvo CRPG-a; nakon njega Bioware stanca sjajne igre, ali ipak se oseca pad u inteligenciji i dubini. Ako CDP ide koracima BW-a (kao sto Vulee kaze), onda od Witchera 2 mozemo ocekivati grandioznost drugog Baldura. Al' sam se izlupo, but you get the picture..

P.S. Interesantan tekst na ovu temu..

Poslednja ispravka: nameless1 (25.11.2010 u 17:41)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 17:36   #518
DacUF
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Colchester, UK
Poruke: 139
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 64 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Kako ste nasli da poredite jednu avanturu i jedan cRPG , nije mi jasno....
DacUF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 19:55   #519
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

A ti si bese onaj sto tvrdi da je Witcher avantura?!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 21:33   #520
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ni Bioware nije imao mnogo iskustva kada je pravio Baldur's Gate, pa su im te dve igre ujedno i najveca dostignuca. Ako povucemo paralelu izmedju Witchera i Baldura, mozemo doci do sledecih pretpostavki/zakljucaka: kod obe igre je prvi deo slavljen kao instant klasik, donevsi nesto novo sa sobom, ali mesta za unapredjenje su itekako postojala, dok je BG 2 pretstavljao, i dan danas pretstavlja, savrsenstvo CRPG-a; nakon njega Bioware stanca sjajne igre, ali ipak se oseca pad u inteligenciji i dubini. Ako CDP ide koracima BW-a (kao sto Vulee kaze), onda od Witchera 2 mozemo ocekivati grandioznost drugog Baldura. Al' sam se izlupo, but you get the picture..

P.S. Interesantan tekst na ovu temu..
Identična stvar je i meni pala na pamet u vezi TW i BG-a, ali nisam hteo da postavljam jer sam mislio da ćete me konačno proglasiti za ludaka.

Što se tiče teksta, čovek je toliko dobrih stvari rekao:

Citat:
We're thinking, if people like role-playing games they will buy all of them because you get two or three role-playing games a year – triple-A ones. OK, yes, they are competition, but if one competitor wiped out another one, it would mean a 30 per cent decrease in the role-playing game market. Who wants that? That's not good for anyone.
Citat:
The story is never dumbed down. Good role-playing games kept really good story, and you experience the story in an even deeper way than you would previously because of better graphics, direction and cut-scenes.


Citat:
Eurogamer: What's your honest assessment of the direction BioWare's taking Dragon Age II?


Tomasz Gop: Well, it doesn't look worse than the first one. So it doesn't look bad. I had an issue with the demo at gamescom. There was a lot of combat and not too much story. I would like to get deeper into story.
Until I know more about the story of Dragon Age II, I can't tell you more.
I already like this guy.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, the witcher, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01
Ne Radi Assassin's Creed 1 Delete Kvarovi 12 5.9.2011 21:15
[SPOILER ALERT] Priča Assassin's Creed serijala gamer4life otpaTci 2 5.4.2011 16:11
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com