Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2011, 17:09   #721
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ali ajde kazite mi iskreno, gde ste vi u Witcheru pozeleli da skacete?
E, upravo u tome je problem! Zamisli neki RPG sa kol'ko-tol'ko zanimljivom atmosferom i questovima u sprezi sa velikim svetom gde čovek ima razloga da skače (tipa Gothic). Nirvana. To što u Witcheru nema gde da se skače je samo još jedna mana manje-više pravolinijskog sveta (što je naročito očigledno u prvom poglavlju).
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2011, 17:15   #722
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

cek ove 2prve knige nepostoje na srpskom?

a sto se tice skakanja naravno da fali!i evo recu dva mesta gde fali i ko kaze da mu nije smetalo=laze!
1.mesto u mocvari kod onog teleport zida na malom brdu da bi se doslo do njega mora se proci lavirint koji je tu iz nekog nepostojeceg,nerazumnog razloga a kod te lokacije moras ici jedno 10 puta jel je jako vazna
2.kanalizacija da bi se popeo na visi nivo potrebne su stepenice i mora se ici okolo
3.u oba dela i mocvara i kanalizacija drowneri respawnuju ko ludi pa sad vi gledajte
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2011, 17:16   #723
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
cek ove 2prve knige nepostoje na srpskom?
Postoje, ali ih je skoro nemoguće naći.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2011, 17:46   #724
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.363
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.829 puta na 2.387 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
cek ove 2prve knige nepostoje na srpskom?

a sto se tice skakanja naravno da fali!i evo recu dva mesta gde fali i ko kaze da mu nije smetalo=laze!
1.mesto u mocvari kod onog teleport zida na malom brdu da bi se doslo do njega mora se proci lavirint koji je tu iz nekog nepostojeceg,nerazumnog razloga a kod te lokacije moras ici jedno 10 puta jel je jako vazna
2.kanalizacija da bi se popeo na visi nivo potrebne su stepenice i mora se ici okolo
3.u oba dela i mocvara i kanalizacija drowneri respawnuju ko ludi pa sad vi gledajte
Evo meni nije zasmetalo, jer sam uzivao igrajuci, i nije mi bilo potrebno da sto pre dodjem do izlaza. Drugo, mocvara je imala nevidljive zidove, a ne prepreke koje si mogao da preskaces. E sad kao mana mogu da se navedu ti nevidljivi zidovi koji su sprecavali igraca da skrati put gde je potrebno (pogotovu u mocvari), ali nista toliko bitno da me je odvratilo od igranja. Potpuno sam zaboravio na to.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2011, 18:00   #725
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
E, upravo u tome je problem! Zamisli neki RPG sa kol'ko-tol'ko zanimljivom atmosferom i questovima u sprezi sa velikim svetom gde čovek ima razloga da skače (tipa Gothic). Nirvana. To što u Witcheru nema gde da se skače je samo još jedna mana manje-više pravolinijskog sveta (što je naročito očigledno u prvom poglavlju).
Slazem se. To je ocigledna mana praovolinijskog sveta igre. NPC-ovi sa istim facama i odelima , ok hajde moze da se trpi ali "motiv zatvorenih vrata" - taman udjes u grad a ono jos jedna koja cuvaju strazari (stari deo grada pod karantinom) ao jbt svaki RPG ima bar dvoje troje takvih vrata
Sto se slobode i zivosti sveta tice tu Gothic jeste neprevazidjen (ali su opet u Gothicu dijalozi nebulozni) mada ni Witcherovi nisu bas na nivou jednog DAO.

Poslednja ispravka: Laskaris (13.2.2011 u 18:12)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2011, 19:53   #726
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

DAO dijalozi su previse ozbilljni da ne kazem epski >_> nema humora,sexa a ni ruznih reci i ako su rekli da je mature igra jedina doza humora je dolazila od onog patuljka koji skoro nikad nije bio u mojoj druzini ipak po meni wicher ima mnogo bolje dijaloge jeste da mozda nekad ima previse ruznih reci sto je nerealno za neke situacije u igri i vremenu u kojoj se igra odvija ali nema veze

Najbolji dijalozi sa glasovnom glumom su ubedljivo u Vampire:Bloodlinesu bez ikakve konkurencije:humor,psovke,sex sve sve u pravoj meri
takodje dobri dijalozi su u ME1,2 posebno ako se igra sa renegade mada i ta igra je operisana od humora u vecoj meri ali nekako dijalozi su mi najrealniji jel Shepard bi uvek rekao sto sam ja mislio u toj situaciji sto me je uvek prijatno iznenadilo i ako je SF igra u pitanju.

Poslednja ispravka: Ekiman (13.2.2011 u 20:02)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
pentraksil (13.2.2011)
Stara 13.2.2011, 20:01   #727
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

^ Witcher ima, najblaže rečeno, jako loše dijaloge, uzrokovane lošim prevodom na engleski. Pošto sam koristio poljski VO sa engl. titlovima, veoma često sam video kako u titlovima piše jedna rečenica, a ovaj priča više od pola minuta.
To što će te prolaznik opsovati ne čini dijaloge boljim od onih iz DA:O.

Poslednja ispravka: Vulee (13.2.2011 u 20:43)
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2011, 20:23   #728
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

To stoji, sećam se pre-Enhanced Witchera, prolog, deda koji onoj ribi kaže "babe", fejspalmovao sam momentalno...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Maladikt (13.2.2011), Vulee (13.2.2011)
Stara 14.2.2011, 11:57   #729
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Ja sam igrao samo EE wichera i meni se svidja to je moj tip dijaloga,meni je to bolje nego bilo kakav dijalog u DAO koji ce u drugom delu dobiti glas kod glavnog junaka...mada kao sto rekoh ima isforsiranih scena i psovki ali generalno mi je godilo...izgleda da mi se generalno vise svidjaju igre gde glavni lik ima voice over i ako je to danas jos uvek retkost u rpg zanru
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2011, 14:12   #730
Crowen
Član
 
Član od: 17.8.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
...izgleda da mi se generalno vise svidjaju igre gde glavni lik ima voice over i ako je to danas jos uvek retkost u rpg zanru
Zato što je lik potpuniji i mnogo realniji, a ne neki tamo _______ "nameless hero"
Crowen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2011, 14:14   #731
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Ti to nesto mene prozivas, a?!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
nikola s (14.2.2011)
Stara 14.2.2011, 14:45   #732
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
mocvara je imala nevidljive zidove, a ne prepreke koje si mogao da preskaces. E sad kao mana mogu da se navedu ti nevidljivi zidovi koji su sprecavali igraca da skrati put gde je potrebno (pogotovu u mocvari), ali nista toliko bitno da me je odvratilo od igranja. Potpuno sam zaboravio na to.
U močvari nisu bili problem nevidljivi zidovi, nego ono rastinje oko kule do koje moraš da dođeš. Ja sam se tu vrteo jedno pola sata pre nego što sam pronašao ulaz. Pravi lavirint, što je još gore s obzirom na to da je močvara u pitanju, a ne neki enterijer.
Citat:
Crowen kaže: Pregled poruke
Zato što je lik potpuniji i mnogo realniji, a ne neki tamo _______ "nameless hero"
Ahm, jesi čuo ti za roleplaying? Ti sam upotpunjuješ ličnost svog lika (to je, uz rollplaying, manje-više poenta većine RPG-ova), zato manjak glasa nije problem, čak je i plus - lakše je za uživljavanje. Dobiješ izbor šta ćeš da kažeš, malo razmisliš, odlučiš i klikneš, i odma' ti sagovornik odgovara. Kad treba da čekaš da tvoj lik izgovori to nakon kliktanja, onda mu to dođe kao da si ti dva puta rekao nešto. If you know what I mean.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
nikola s (14.2.2011), Vulee (14.2.2011)
Stara 14.2.2011, 20:40   #733
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ahm, jesi čuo ti za roleplaying? Ti sam upotpunjuješ ličnost svog lika (to je, uz rollplaying, manje-više poenta većine RPG-ova), zato manjak glasa nije problem, čak je i plus - lakše je za uživljavanje. Dobiješ izbor šta ćeš da kažeš, malo razmisliš, odlučiš i klikneš, i odma' ti sagovornik odgovara. Kad treba da čekaš da tvoj lik izgovori to nakon kliktanja, onda mu to dođe kao da si ti dva puta rekao nešto. If you know what I mean.
Kada smo već kod toga, u TW-u ima gomila situacija gde ti ne možeš da kontrolišeš Geraltove odgovore, and that is not cool.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2011, 21:15   #734
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Ja se ne sjećam baš puno akvih situacija osim one što me iritirala. To je ona kad te Sigfried pida da se pridružiš Orderu a on odbija bez da tebe pita i oda ne možeš kupovati, prodavati i upgradeovati oružje kod onih Order armorera i sl.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2011, 21:43   #735
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Umm da mozes
Ne mozes se prikljuciti ali ako si kul sa njima mozes uzimati oruzja i armor kod njih.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2011, 21:46   #736
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Možeš kasnije ali ne možeš tada. Znam jer mi je očajno trebao novi armor (taman sam bio skuckao na kocki nekih 6000) kad ono jedva nađoh onog patuljka pošto voi neće da pričaju sa mnom.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 11:01   #737
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Ne možeš da kupuješ od Order-a, ako si odbio Sigfried-ovu ponudu da zajedno lovite onu zver u kanalizaciji.

Za to da su dijalozi bili delimično loši se slažem. Mada više volim taj "east european" Voice Over, nega Američki. Posebno, recimo, u S.T.A.L.K.E.R-u. Dodje mi nekako "orginalnije"

Isto tako, vidim neki traže da se uvede skok u igru. Ne znam čemu to. Mass Effect 2 nema klasičan skok. U Witcher 2 će biti moguće preskakanje prepreka, kao i u ME2.
Ovo je RPG igra. Znači, priča, atmosfera, borbeni sistem, dijalozi, inventar, muzika i još 100 stvari dolaze ispred skoka i ostalih gluposti.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 15:00   #738
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Ja sam prihvatio ponudu da zajedno odemo da ubijemo cockatrice.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 16:51   #739
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Ако си прихватио онда имаш могућност да од чланова Реда купиш оклоп, ако ниси, онда можеш од Дворфова на препоруку Золтана. Или касније када сретнеш Зигфрида у мочвари, у зависности на чију страну станеш у борби (Реда или Веверица), моћи ћеш да купујеш оклоп и друге ствари код њихових продаваца.

Јесте да је се односи на први део, али кад сам већ почео, ај да наставим . Опет сам имао проблем са Винсентом и доказивањем његове невиности јер нисам ишао на док да пронађем Колмана и докажем његову невиност, јер ми је за излазак на док потребан прстен који добијам доказивањем његове невиности (?!) или да подмитим стражаре. Као алтернативу за доказивање невиности и добијање прстена, на нету сам прочитао да треба да одем у складиште, да му поверујем, да побијем Веверице и да после поразговарам са њим, након чега ћу добити прстен. Јбм ли га, дал сам ја луд, али након што сам то све урадио није дошло до давања прстена, већ је једини начин да докажем његову невиност да причам са Колманом и да решим мисију Кртица...
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2011, 19:59   #740
Crowen
Član
 
Član od: 17.8.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: The Witcher 2-Assassins of Kings

Jeste poenta roleplaying-a da oblikuješ lika po svojoj želji, ali ovde grešite, makar što se witchera tiče. Gerald je već oblikovan lik (makar vizuelno i vokalno) kao i načini kako komunicira sa drugim likovima u igri (sarkazam) Oduzmi ovo sve i nemaš skoro nikakvu priču iza toga, nemaš karakternog lika... Znači u rpg-u nije uvek cilj 100% kastomizacija lika i svega živog, jer se gubi nit priče, kao i mnogo potrebni "šmek"
Slažem se da bi opcije dijaloga u witcheru trebale biti malo slobodnije, tj sa više slobode
Crowen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, the witcher, witcher


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01
Ne Radi Assassin's Creed 1 Delete Kvarovi 12 5.9.2011 21:15
[SPOILER ALERT] Priča Assassin's Creed serijala gamer4life otpaTci 2 5.4.2011 16:11
King's Bounty: Crossworlds Juraj Strateške igre 69 17.10.2010 14:39
King's Bounty: Armored Princess draske73 Strateške igre 312 13.2.2010 16:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com