Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2009, 1:04   #1
sax69
Član
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Kompjuter se ne pali

Danas sam promenio kuler na amd 965 be .Stavio sam vendetta 2 ,prilikom skidanja fabrickog kulera koji je bio zacementiran malo sam pomerio (iskrivio)
2 pina sa donje strane procesora koja sam vratio na mesto makar ja tako mislim.Kad sam stavio procesor u leziste usao je glat bez nekog otpora.Kad sam prikljucio vent na 4-pinski cpu fan ulaz nije vrteo uopste pa sam probao u drugi tropinski od ventilatora u kucistu proradio je-u orginalnom od cpu fana nece da radi pa sam ga ubacio u dugi ulaz posto ih ima vise na ploci-u pitanju je asus m4a79xtd evo.Spakovao sam sve i ukljucio komp , dugme za paljenje svetli i restart dugme u isto vreme(kuciste cooler master mystique) ,nisam siguran da li je tako svetlelo mislim oba posto je nova masina.Rade oba vent u kucistu vendeta hladnjak se greje i vent radi napajanje takodje vrti ventilator ali ne cuje se bip kod dizanja sistema a monitorsko power dugme zeleno se pali i gasi ekran ne reaguje crn je .
Sta da probam ,koji su saveti?

Poslednja ispravka: sax69 (12.12.2009 u 1:16)
sax69 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 1:20   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Kompjuter se ne pali

Slaba vajda od popravke , mislim da cim iskrivis bilo koji od pinova na procesoru mozes da se pozdravis sa njim, tj kupis novi. Mozes da probas da ih poravnas nekom podesnom alatkom (npr. tvrdje vizit karte ili nova licna karta) u sto pribliznije stanje pre klrivljenja.Sry na ovakvom odgovoru ali sta je tu je.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 2:55   #3
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Kompjuter se ne pali

kao sto je oraholomac rekao probaj da te iskrivljene pinove poravnas necime dovoljno tankim poput kreditne kartice i nadja se najboljem,jos jednom liku se to desilo i on je samo poravnao pinove i procesor je radio,ali koliko ce dugo tako da radi pitanje je. Drugo kad se vadi box kuler i montira novi opsteje poznato da se box prvo zagreje tj kontaktna povrsina i cpu optereti kako bi se "zvaka" malo opustila i onda se polagano skida bez preterane upotrebe sile sto je u tvom slucjau dovelo do krivljenja pinova.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 11:32   #4
sax69
Član
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kompjuter se ne pali

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
kao sto je oraholomac rekao probaj da te iskrivljene pinove poravnas necime dovoljno tankim poput kreditne kartice i nadja se najboljem,jos jednom liku se to desilo i on je samo poravnao pinove i procesor je radio,ali koliko ce dugo tako da radi pitanje je. Drugo kad se vadi box kuler i montira novi opsteje poznato da se box prvo zagreje tj kontaktna povrsina i cpu optereti kako bi se "zvaka" malo opustila i onda se polagano skida bez preterane upotrebe sile sto je u tvom slucjau dovelo do krivljenja pinova.
Danas mu radim operaciju pa javljam sta je bilo ,procitao sam po dr. forumima da je problem resiv pa videcemo mislim pazljivo poravnjane pinova , pa videcemo....
Hvala na pomoci u svakom slucaju!
sax69 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 13:48   #5
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Kompjuter se ne pali

Tipičan problem kad procesor ne legne u slot kako treba/nema dobar kontakt. Desilo mi se ovo nedavno na jednom matorom PIII. Ispravljanje nožica nije bauk. Dešavalo se i meni. Tako sam na jednom P4 ispravio oko trećine nožica (brat, kreten, ga iščupao zajedno sa kulerom i spustio na sto ). Proc je radio posle normalno, ali je zahvat potrajao. Slažem se da su kreditne kartice dosta dobar "alat" za tako nešto. Budi samo strpljiv, trebalo bi da upali.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2009, 18:25   #6
sax69
Član
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kompjuter se ne pali

Problem resen ,kreditna kartica i igla 10 min posla komp radi svi srecni i zadovoljni .
Hvala na savetima!
sax69 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoć, kompjuter mi se sam gasi! []D.[].[]v[].[]D. Operativni sistemi 23 22.2.2014 5:43
Pomoć - kompjuter se ne pali ivicas86 Kvarovi 3 3.2.2009 17:11
Kompjuter ne vidi memoriju ispravno David Montiljo Osnovne komponente 8 17.11.2008 23:09
Ne mogu da ugasim kompjuter na Visti Robert Operativni sistemi 6 23.5.2008 0:55
Vista Plavi Ekran kada gasim kompjuter? Captain Jack Sparrow Operativni sistemi 10 8.12.2007 1:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com