Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2011, 9:09   #2321
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Skroz dobra komedija, gledao sam je pre 2-3 dana

Inace, odgledao sam juce "Arctic Blast"
http://www.imdb.com/title/tt1523267/
Ovaj film je zalutao u 2010, ovo je snimljeno otprilike pre 10-15 godina, samo sad pusteno, efekti u filmu, nisu dorasli danasnjim... inace film govori o "magli" koja je nastala tako sto je puko ozonski omotac i sad ona ledi sve pred sobom... da ne zamaram, ima imdb
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2011, 9:32   #2322
mentolbrebombona
Veteran
 
Član od: 22.6.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 702
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 166 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Upravo sam zavrsio sa gledanjem "Bad Teacher"
http://www.imdb.com/title/tt1284575/
Cameron fenomenalna, slazem se... Nego, koliko je to filmova snimio ovaj Justin u poslednje vreme? Muka mi bre od njega.
mentolbrebombona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2011, 15:46   #2323
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Swimming Pool



Добра и напета атмосфера, еротске сцене ту и тамо, расплет не баш најбољи, али у суштини добар филм.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2011, 20:45   #2324
Little Green Ghoul
Član
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 44
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Galaxy Quest



A Fish Called Wanda



Life of Brian



Ovo su ti komedije koje su bas light weight a da nisu americka komercijala sa fizickim humorom, lakim drogama i vec vidjenim forama.

Poslednja ispravka: Ocelot (8.8.2011 u 23:28)
Little Green Ghoul je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Little Green Ghoul na korisnoj poruci:
P.A.I.N (8.8.2011)
Stara 8.8.2011, 23:01   #2325
Zapdog
Član
 
Član od: 6.4.2011.
Lokacija: Roscoe Street Station
Poruke: 94
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Dead Snow



Nema najbolju pricu, najbolje efekte, najveci budzet, velika imena ali je najbolji film koji sam pogledao u...ne znam koliko...

Poslednja ispravka: Ocelot (8.8.2011 u 23:29)
Zapdog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2011, 0:05   #2326
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Phone Booth

Stuart Shepard finds himself trapped in a phone booth, pinned down by an extortionist's sniper rifle.

http://www.imdb.com/title/tt0183649/

Uzbudljiv film od pocetka do kraja. Koliko sam procitao, ceo film su snimili za manje od nedelju dana.

Ne znam zasto mnogi ne vole Colin Farella, odlican je glumac.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2011, 0:11   #2327
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Klasicne (pogresne) predrasude, lepotan = ne zna da glumi.

Tako mnogi i dalje misle o Di Kapriju, a covek je de fakto fantastican glumac.
Kao i recimo o Dzoniju Depu, a covek moze kvalitetno odglumiti svaku ulogu.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
Leonida (9.8.2011), mentolbrebombona (9.8.2011), Ocelot (9.8.2011), pentraksil (10.8.2011), RUSuper (9.8.2011), zidan grobar (9.8.2011)
Stara 9.8.2011, 1:03   #2328
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

To su ujedno po meni i 2 najbolja,pa moze se reci mladja glumca,trenutno,a definitivno medju boljim uopste.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2011, 1:21   #2329
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Do not forget about Christian Bale!

Elem... 500 days of Summer

Ne voli baš ovakvu vrstu filmova (romantična, hajde da kažemo komedija) ali ovaj je ok.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2011, 3:40   #2330
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spoiler za Spoiler 1:
Source Code
Sa'cu polupam pola sobe u 3 sata nocu .
Ovo sam iskopao kao jedno vidjenje i odatle sam preuzeo neka razmisljanj.
Zasto je ona prokleta poruka (text message) morala stici .

Citat:
But here’s my explanation, which isn’t too much different in terms of their possibly being multiple timelines, but I think it works even within a single reality, albeit a somewhat paradoxical one: Stevens returns to the train for its final 8 minutes and he succeeds in averting the disaster by handcuffing the terrorist and reporting his van full of explosives. However, when the 8 minutes is up, and the time appears to freeze, this is when Stevens would leap out of Sean’s body and return to his own body.

Yet at that very same moment, Goodwin has terminated Stevens’ body so instead of returning to the present he enters the afterlife. His afterlife looks exactly like the last moment of his consciousness, because this is what he wanted it to be. He held onto his perception of that last image and world and brought it with him to use it as a projection in his post-death consciousness, which is kind of like a dream. Actually, it’s not much different from the projected surroundings he experienced in the present, the hatch and pilot garb he felt safe in while suspended in the limbo of the coma (or whatever state his mind was living in), and the explanation of that is where he got the idea that he could do the same in death, provided consciousness still exists after our body dies.

So the entire sequence of events from the moment that time on the train unfreezes up through to the Cloud Gate (and beyond, after the film ends) is like Stevens’ heaven, as weird as it may be for him to still see someone else’s face in the mirror, and all the other people are a part of his imagination. As I said, this sort of afterlife is like a dream, and so the other people, including Christina, are just subconscious projections and not the real deal. I’ll admit, this is how I expect the afterlife to be, like an eternal sleep/dream.

Meanwhile, somewhere, the real Sean is alive, and maybe is even having coffee with the real Christina, but there is no Stevens inside his head. And the epilogue is in the same world as that real Sean and Christina wandering around either together or apart. Whether it is a paradox or an alternate timeline from the original one in which Goodwin sent Stevens back and then ultimately terminated him is not that important. Unless you want to assume that Stevens isn’t dead and is currently dreaming his date with Christina while laying in the lab, and that moment of time freezing merely rebooted him back into the lab anew. Regardless, he’s not in two places at once.*

And hopefully all that makes sense, whether you agree with it or not. As always, these time travel movies and their quantum-based explanations are tricky and will likely require some further thought and repeat reading and viewing. For now, though, let’s try to work out other thoughts down below.


* Because of the confusion, I must note that by “two places at once” I mean within the same dimension/reality/timeline and didn’t intend to dismiss the parallel worlds idea. But even with that said, I might have been confusing myself. He could technically be in two places at the same time the way there are simultaneously two Martys in 1955 in “Back to the Future,” due to time travel. I just mean his consciousness itself could not be split in half. Anyway, I’m giving myself another headache.

Poslednja ispravka: Pjanovic (9.8.2011 u 4:13)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2011, 3:40   #2331
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spoiler za Spolier 2:
Dve bitne stvari, paralelne realnosti (mind fuck vec u startu ) i svest vojnika Koltera.

1.) Cim je sms stigao, znaci da promene u proslosti, kroz Source Code, uticu na buducnost (suprotno od onog sto je Doktor na pocetku rekao Kolteru). On je ocigledno uspeo da spasi i sve putnike u vozu, gledajuci sa aspekta realnosti (na kraju filma) u kojoj se nalazi ona zena oficir, tripple mind fuck, take it ease, take it ease .

2.) Svest vojnika Koltera, gde je zavrsila ? I u kojoj realnosti , ako je zavrsila negde van tela osakacenog vojnika koji je plugged out na kraju filma. Dal je zavrsila u jednoj realnosti, il je zavrsila u svakoj realnosti mogucoj (dve). Ako telo moze biti u vise paralelnih realnosti, onda jelte moze i svest u tom telu. Problem je dusa, jer tu dolazi u sukob sa verom, ne moze biti svaki poseban raj za svaku posebnu realnost.

U jednoj realnosti, svest nekog coveka moze biti samo na jednom mestu, to je cinjenica. Ako je jedna (ne kao jedna jedina, nego kao jedna od mnogih) realnost (sto sam vec pomenuo malopre), ona u kojoj se nalazi zena oficir na kraju (kad dobija sms), onda svest vojnika Koltera umire sa umiranjem tela ili se desava tzv after life, mesto gde duse umrlih idu (vecni san). Ovo poslednje je jelte heavy religiozno (ja sam agnostik , tako da ni to ne odbijam kao mogucnost). Dakle u toj jednoj realnosti, imamo dve alternative. Mada one su vise stvar verovanje, nisu sustinski bitne za film. Jer bez Source Cod-a, svest ne moze da prelazi iz jedne realnosti u drugu. U ovoj realnosti dakle svest umire (za ateiste) ili prelazi u after life stanje (za verujuce, mada onda je 2.realnost automatski iskljucena ).

U drugoj realnosti, je regular guy, ucitelj Son i ortakinja/devojka Kristina. Opcija 1. Oni su preziveli, jer voz nije unisten, i sad rade sta god rade, napravili su 10-oro dece i razveli se ,... sta god. Ali to je onda ista ona realnost u kojoj Kolterevo telo bude iskljuceno sa aparata .
Opcija 2. Zahvaljujuci Source Codu, vojnik Kolter je preuzeo telo Sonovo, dakle zivi njegov zivot, ali sa svojom jelte svescu (na kraju filma, kad se ogleda u ono jajasto ogledalo, Kolter vidi Sonovo lice i telo).
Opcija 3. Opcija 1 + 2, obe te realnosti postoje, naravno paralelno odvojene.

U sustini, svaki put kad je Kolter prozivljavao "8 minuta", on je pravio novu realnost. Mada voz biva unisten, tako da je to irelevantno za same putnike u vozu (ne racunajuci jelte poslednje osmominutno putovanje). Znaci on je mogao 2. puta kad je isao, da ubije pistoljem nekoga sa prozora (coveka van voza i buduce eksplozije), i to bi bio njegov uticaj na drugu realnost, nesto bi se promenilo. Treci put bi ucinio nesto drugo, i to bi bila treca realnost. U sustini, ne bi morao nista da radi, po mom misljenju, on svakim svojim "odlaskom" stvara prostono-vremenski paradoks i stvara 7 razlicitih realnosti. Osmim odlaskom i slanjem sms poruke, on utice na realnost u kojoj zena oficir prilazi njegovom telu da ga iskljuci.
Tih 7 realnosti nisu bitne za putnike u vozu jer oni ginu. Za putnike u vozu je bitna 8. realnost, i oni zive tu 8. realnost. To dakle vazi za Sona i Kristinu. Dok Kolter ima tu realnost i realnost u kojoj unakazen poluziv/mrtav lezi, prikacen na SC aparate.

Sad me hebe jedna misao. Da je to jedna ISTA realnost u kojoj Son, Kristina, zena oficir i ostali u laboratiji (na kraju, kada stize sms) zive.
Jer Kolter je promenio buducnost. Nema prve eksplozije. Ili se ona ipak desila vec, u trenutku kada zena oficir (stalno je tako oslovljavam , zaboravih ime) prima sms. Ako je promenio buducnost, onda nema eksplozije, pa nema potrebe ni da njegovo telo upotrebljavaju za tu misiju. Jer Kolter kaze zeni oficiru, da kaze Kolteru (kada bude ulazio u Source Code), da ce sve biti u redu. Sad, kad ce to biti u redu, za koju misiju ? Mislim, ako ce Kolter iznova i iznova da ulazi u SC i radi istu misiju, onda to nema veze sa mozgom. Repeating circle, beskonacna petlja.

Sad sam ja hteo da napisem, ono bottom line sta se desilo.
A pishuci ovo, jos vise sam se zbunio .

Problem je u tome, ako neko nesto uradi u proslosti i to utice na buducnost, onda je to jedna ista realnost, nema paralelne realnosti. A Kolter je uradio bas to. Paralelne realnosti su realnosti koje (jelte matematicki, paralele se nikad ne dodiruju) nemaju dodirnih tacaka jedna sa drugom.
Mada, opet nije slao poruku iz dnevne sobe dok je gledao Zvezdu kako dere Ren , slao je iz SC masine dok je bio povezan sa Sonovim telom. Dakle, ostvario je vezu izmedju paralelnih realnosti. U sustini, to je i namena SC aparata sa sve vojnikom Kolterom u njemu.

Ajde da budem hrabar, pa da odradim bottom line.
U trenutku kada zena oficir gasi telo Kolterovo...
U jednoj realnosti, svest em dusha vojnika Koltera dozivljava after life (raj, nazovite ga kako hocete). Ali se onda u tom snu ne moze nalaziti Kristina, jer u njegovom secanju su njegovi ortaci ratni, otac,... njegova secanja, koja nemaju veze sa Source Code-om, jer on je fakticki bio mrtav pre nego sto je bio ukljucen u projekat. To sto je mozak radio sa tipa 5% mogucnosti, ne moze biti utaknuto u svest, kao stvarni dogadjaji koji su mu se dogodili. Ali, tu onda nastupa Source Code. U trenutku kada istice 8 minuta, u istom trenutku zena oficir gasi njegovo telo, pa se mozda svest nije vratila gde je trebala, i poslednje sto je stavljeno u svest, jeste upravo Kristina i svi dogadjaji za poslednjih 8 minuta. Dakle, time je obrisano njegovo secanje na pravi zivot, i on sanja ono sto mu se desavalo dok je bio u SC-u, tj. Kristinu i zivot sa njom.
A u toj istoj realnosti (nevezano sta se desava sa Kolterom, njegovom svescu/dushom), Son i Kristina are maried happily ever after, u stvarnom (istom tom ^) svetu .

U drugoj realnosti, svest vojnika Koltera je zaposela Sonovo telo (sto prikazuje sam kraj filma).

Ocelot, nemoj da mi brises poruku .

Poslednja ispravka: Pjanovic (9.8.2011 u 4:14)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2011, 3:57   #2332
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

zar to ne bi trebalo da ide u spojler?
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku noisy na korisnoj poruci:
Pjanovic (9.8.2011)
Stara 9.8.2011, 4:49   #2333
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spoiler za Spolier 3:

Jos nesto mi pade napamet.
Osim toga sto je jedna od kljucnih stvari, stizanje sms poruke. Veoma bitno je i to sta on u toj poruci kaze. Da zena oficir kaze Kolteru da ce sve biti u redu. Ta recenica nosi u sebi neko spokojstvo, sto nam govori da je Kolter nastavio svakako da zivi u jednoj realnosti, kroz Sonovo telo.

A u NOVOJ realnosti, koja nastupa na samom kraju filma, kada zena oficir cita sms, u toj realnosti, pravi Son i Kristina zive svoj zivot.

Kasna noc je pametnija od rane noci, kaze izreka .
Realno, sad mi i jeste mnogo razumljivije.
U filmu postoji vise paralelnih realnosti. Ona kojom pocinje film je izmenjena, sa poslednjih 8 minuta, tako sto je Kolter spasio putnike i poslao sms. Dakle, to je ta ista realnost, jedino sto je izmenjena u proslosti. Son i Kristina, i svi ostali u vozu su zivi, zena oficir dobija sms, vojnik Kolter u polu-zivom stanju je na SC aparatima.

Jedini problem je ta druga realnost, realnost u kojem Kolter preuzima Sonovo telo.
(Ostale realnosti, koje su nastajale sa prvih 7 putovanja su irelevantne za samu radnju filma, jer svi u vozu ginu.)
Kad se sve polako razbistri, tu je i glavni mind fuck celog filma. Kako se to desilo ? Kako je njegova svest uspela da prezivi, po zavrsetku 8-minute SC sekvence i nastavi da zivi u Sonovom telu.
Jer prakticno, svest je nastavila da zivi (u SC alike svetu), izvan tela, jer je zena oficir iskljucila aparate i prekinula zivot Kolterov u aparatu. Ova poslednja recenica (tj. shvatanje kraja filma) veoma lici na film Inception i ono sto se desilo liku koga tumaci Di Kaprio .
Ghost in the machine .

I da li je uopste svest prezivela, ili je to san koji Kolterova dusa sanja u Raju (ergo u filmu postoji samo jedna realnost, ali izmenjiva delovanjima u proslosti).
Na gledaocu je da izabare .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2011, 11:34   #2334
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Au Pjano, mnogo komplikuješ Ja sam ga gledao pre jedno mesec dana, pa se možda ne sećam nekih stvari, ali čini mi se da sam ja ovako protumačio:
Spoiler za Source Code:
Svaki put kada bi ušao u SC (nije Sava Centar) otišao bi u paralelnu stvarnost (ili bi stvorio novu, svejedno) i pokušao da sazna ko je terorista, kako bi sprečio da aktivira još bombi u stvarnosti iz koje ga šalju. On ne može da promeni stvari koje su se desile u svojoj stvarnosti, već samo da spreči nove napade. U poslednjem pokušaju (čini mi se da ih je bilo mnogo više od 8) sprečava teroristu, a u trenutku kada treba da se vrati u svoju stvarnost, ona žena oficir isključuje mu struju, što sprečava njegovu svest da se vrati u telo i ona ostaje u poslednjoj stvarnosti u kojoj je bio, tako zauzimajući tuđe telo. Zbog čega on neopozivo postaje najveći douchebag u filmu.
SMS i oficirka su iz te poslednje stvarnosti u kojoj je on ostao. Nikakva misterija. Kakav afterlife, kakvi bakrači.


Vidim da ga svi hvale, ali meni taj Source Code i nije bio nešto. Nije đubre, naravno, samo nije ništa posebno.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Highlander na korisnoj poruci:
mentolbrebombona (9.8.2011), Partybreaker (17.1.2012), Toce (9.8.2011), uros@3D (9.8.2011)
Stara 9.8.2011, 11:44   #2335
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A kako onda objasnjavas...

Spoiler za ...:
Da u toj poslednjoj stvarnosti postoji jedna svest u dva ista coveka . Dakle njegova svest u Sonu i njegova svest u pooluzivom telu na masinama.
Jedna svest u jednoj realnosti, ne moze biti u dva razlicita (ista) coveka.
Dakle, realnost u kojoj njegova svest ostaje u Sonovom telu, mora biti drugacija od bilo koje realnosti u kojoj postoji on prikacen na aparate. Dakle, mora ziveti u sasvim drugom svetu . Odnosno u svetu u kome je njegovo raspadnuto telo iskljuceno sa aparata i njegova svest se nalazi u Sonovom telu .
A ti kazes da je to jedna ista realnost, ne mere .


Nisi ti to lepo procesuirao u svojoj glavi .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2011, 12:00   #2336
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Tako što...
Spoiler za Source Code:
to nije ista svest, to su dve svesti iz dva paralelna sveta. Šonova svest iz poslednjeg sveta je verovatno zamenjena, možda je čak i prebačena u Koltera iz "originalne" stvarnosti. A Kolter postoji u svakom novom paralelnom svetu, samo što u poslednjem nisu imali prilike da ga upotrebe.
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2011, 12:49   #2337
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja sam protumacio isto kao Highlander, ne treba nesto mnogo lupati glavu oko tog filma.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
player1 (9.8.2011)
Stara 9.8.2011, 13:11   #2338
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Tako što...
Spoiler za Source Code:
to nije ista svest, to su dve svesti iz dva paralelna sveta. Šonova svest iz poslednjeg sveta je verovatno zamenjena, možda je čak i prebačena u Koltera iz "originalne" stvarnosti. A Kolter postoji u svakom novom paralelnom svetu, samo što u poslednjem nisu imali prilike da ga upotrebe.
Spoiler za Nisi ti razumeo...:
Batali Sona, on je nebitan, tu jesu dva paralelna sveta. Ja pricam o Kolteru, ti kazes da u poslednjem svetu postoji Kolterova svest u Sonovom telu i svest Koltera dok lezi prikacen na aparate (kao sto si rekao, tek treba da ga upotrebe). Ako je to jedan isti svet, ne moze svest jednog coveka da bude u dva razlicita tela (bez obzira sto je ovaj drugi, u polumrtvom stanju).


@Uros
Pa najlakse je tako, ne lupati glavu, al onda se nece nista shvatiti, tj. shvatice se, ali ce to shvatanje biti puno rupa .
Mora biti barem jedna teorija, koja ce pokriti sve rupe, ako je to uopste moguce.
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
matrix_ninja (9.8.2011)
Stara 9.8.2011, 14:16   #2339
matrix_ninja
Veteran
 
Član od: 13.1.2007.
Poruke: 864
Zahvalnice: 505
Zahvaljeno 161 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spoiler za spoiler:
Ako pretpostavimo da ima vise paralelnih svijetova, onda njegova svijest nije na 2 mjesta. Pred kraj filma prikazuje one likove kako cestitaju onom sto je napravio tu masinu i da je projekat uspjeh itd.
Ona zenska onda pokusava da iskljuci glavnog lika sa aparata, i uspjeva, u tom trenutku on nastavlja da zivi sa onom zenskom u vozu, prikazuje ih pred kuglom itd.
On u tom trenutku vise ne postoji kao svijest u onoj masini, i to je recimo ta realnost u kojoj se cjeli film desava do tog trenutka.

Malo kasnije pokazuje onu zensku oficira kako prima poruku da su spasili voz, a onog sto je napravio masinu kako govori nekom liku da drzi oci otvorene i da njegova masina tek treba da dobije svoj trenutak. I prikazuje glavnog lika na samom kraju filma zivog (koliko god to moze da bude) u onoj masini. To je druga realnost, tako da nije i tu u masini i sa onom zenskom iz voza.

Davno sam gledao film pa sam pozaboravljao sva imena. Mada ja sam nekako drugacije bio shvatio film, al da me ubijes ne mogu se sjetiti kako sam to bio zamislio...

EDIT:
Spoiler za spoiler:
Sad jedino sto mene zanima, da li je moguce da su oni i prije koristili tu masinu? Na pocetku filma ona zenska oficir mu procita neki tekst poslije prvog ulaska u source code, i on se sjeti kako se ona zove (i cini mi se da mu par puta spomene da ce sve biti u redu u toku filma), kako uopste zna kako se ona zove? I na kraju filma on njoj salje isti taj tekst, i kaze joj da mu kaze da ce sve biti u redu kad sledeci put budu koristili masinu.

Poslednja ispravka: matrix_ninja (9.8.2011 u 14:36)
matrix_ninja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku matrix_ninja na korisnoj poruci:
Pjanovic (9.8.2011)
Stara 9.8.2011, 14:45   #2340
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

E to mi je promaklo...
Spoiler za Solution:

Ja sam poslednjih 2-3 minuta, koja su se desavala u laboratoriji, posmatrao kao jednu realnost, a ti si to dobro primetio. Postoje dve, nisam obratio paznju na glavnog doktora, on govori dve price na samom kraju .
Dakle, konacni rasplet.
Jedna realnost: Kolter preuzima telo od Sona, zena oficir iskljucuje Koltera sa aparata (u trenutku iskjucenja, Kolterova svest se seli u telo Sona, jer je isti trenutak iskljucenja i isteka 8 minuta u SC misiji). Source Code misija uspesno obavljena.
Druga realnost: Kolter se nalazi na aparatima. Son i Kristina su zivi, Son sa svojom svescu. Source Code nije ni upotrebljen, tj. tek planiraju da ga upotrebe (za neke buduce war on terror situacije). Doktor ni ne zna (osim zene oficira koja to saznaje sms-om) da je to upravo zahvaljujuci SC-u, jer doktor je ubedjen da se buducnost ne moze promeniti delovanjem u proslosti.

Ali, buni me eksplozija voza.
U prvoj realnosti, do nje nije doslo, da bi jelte Son sa svescu Koltera, zajedno sa Kristinom, mogao preziveti.
Ali to se isto desava i u drugoj realnosti. Terorista je vezan, i prijavio se sam.
Znaci eksplozija se nije dogododila u obe realnosti.

Poslednja ispravka: Pjanovic (9.8.2011 u 14:53)
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pjanovic na korisnoj poruci:
HSVstoned (9.8.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com