Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.9.2010, 22:04   #361
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Boondock Saint kaže: Pregled poruke
Prince of Persia: The Sands of Time
http://www.imdb.com/title/tt0473075/


Konačno nadjoh vremena da ga odgledam, a sad eto žalim što nisam pre.Kao fan Sands of Time trilogije, ja sam više nego zadovoljan ovom obradom.A dobri filmovi po video igrama su izuzetno retki. Stvarno se vidi da su hteli da ispoštuju fanove, a opet da ispričaju svoju priču.Što je sasvim OK, jer je scenario pisan od strane Džordana Meknera, tvorca Prince of Persia igara.Očigledno je da je Mekner hteo da ispriča malo drukčiju verziju Sands of Time igre.
Neke stvari su promenjene ali, priča je generalno slična.Ono što je verovatno najvažnije fanovima je da li ima akrobacija i koliko? IMA IH I TO PUNO.Takodje ima puno referenci na igre, od odeće likova, preko rečenica, do dogadjaja.Film defintivno može da posluži kao primer kako treba praviti filmove po video igrama.Doduše Mekner je imao puno sreće da je naišao na kombo režiser/producent koji ga nije ometao nekim svojim "vizijama".(kao što se desilo Hitmanu, kada je Fox bukvalno UZEO film od režisera, koji je stvarno imao poštovanja prema source-materjalu, i dodao sa nekim novim režiserom onu debilnu scenu borbe noževima, koja je prevagnula inače sjajno izbalansiranost akcije i stealtha, i iznervirala tolike fanove)
Sve u svemu, vanserijski sjajna obrada i u mojoj listi, deli treće mesto sa Hitmanom(Unrated Edition naravno) kao najbolji film po igrama posle Mortal Kombat keca i Street Fighter 2 The animated Movie.
Upravo sam hteo da napisem i ja svoj komentar u vezi PoP-a ali nema nista vise da dodam na ovo iznad mog posta. Film je super, jos sam ga gledao u 720p i na dobrom ozvucenju i stvarno sam zadovoljan.

BTW Mnogo mi se dopao dizajn noza u filmu. Neprekidno sam prizeljkivao da upadne u krupan kadar.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2010, 23:39   #362
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pa na wikipediji kažu da su film pravili da sadrži elemente sve tri igre, pa tako ima i one coruptovane ruke (svi znamo šta je to).
Inače jeste li primetili sve one aluzije na Ameriku kroz društvo i vladavinu Persije, meni je bilo baš očigledno......?
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 14:56   #363
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Upravo odgledao, i pomalo se razočarao,veoma malo akcije, prethodni su bili bolji
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 16:03   #364
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Metal Gear Solid Philantropy
Part 1: The Overnight Nation
Trajanje: 1h
http://www.imdb.com/title/tt1543283/
Oficijani sajt za skidanje:http://www.mgs-philanthropy.net/


Ok, sećate se kad je pre nekog vremena SK izbacio tekst o Hunt for Golum fan film-u? FIlm je definitvno vanserijski fan film, što i ruku na srce nije mnogo teško jer je većina fan filmova bezveze.U najčešćem slučaju je to zbog nedostatka ozbiljnosti da se napravi ozbiljan film a i na kraju zbog novca.(Ja to znam jer sam gledao tone Star Wars fan filmova koji i kada pokušaju da budu ozbiljni ispadnu smešni)
Ovde je u pitanju fan film, da, ali fan film koji hladno može da se takmiči sa "ozbiljnim" filmovima iz koji stoje veliki filmski studiji.Naravno specijani efekti nisu, i ne mogu da budu na nivou, šta znam Transformersa, ali recimo da su na nivou Stargate serija.
Nivo produkcionih vrednosti je ovde ZAPANJUJUĆI: priča, gluma, glasovna gluma,(ta dva su odvojena a i rećiću zašto) akcija......Zaista ne znam odakle im pare za ovako nešto.KADA JE SAM FILM BESPLATAN!!!Sama ideja da se okupi tim ljudi sa ljubavlju prema nečemu sa željom da ili urade sjajan posao il nikakav(zato se i čeka ovako dugo na Part 2) me uverava da ima nade za ljudski rod.
Glavni kolovodja je Đakomo Talamini, koji je ujedno i pisac, režiser i glumi Snejka, ali ono što me je zadivilo je da je on, došao na sjajnu ideju, kako da napravi film još boljim i time ujedno odbacio svoj ego, jer je u post-produkciji sinhronizovao/dubbovao sebe i sve glumce u filmu sa ljudima čiji je engleski sjajan i čiji glas opasno liči na video-game pandane,(nije Dejvid Hajter ali je opasno blizu).
Priča prati Snejka koji odlazi jednu od bivših sovjetskih republika da pronadje senatora Bišopa koga će odvesti u SAD i raskrinkati njega i njegovu podršku ArmsTech kompaniji koja tajno pravi Metal Gearove.On angažuje Pjera, rookie snajperistu, koji je i gejmer u slobodno vreme, i Elizabet, misterioznu pripadnicu Delta tima, koju zovu "Disgrace" jer su svi njeni oficiri do sada umrli...Neću da otkrivam dalju priču, jer u maniru MGS-a imamo, oružane oršaje sa tonama vojinika ,misteriozne kultove, obrte u priči, bivše FOXHOUND članove, zavere, i DA, OKRŠAJE SA METAL GEAROVIMA.
Nažalost, nije mnogo toga za sada objašnjeno u priči jer je ovo samo prvi deo od planirane trilogije.
Ako sebe smatate fanom MGS igara, dugujete sebi da vidite ovaj film, koji je generalno bolji od većine Holivudskih adaptacija igara.AKo je sam HIDEO KOJIMA rekao da je dobar onda šta mi ostali ima da pričamo....

PS. Ostanite do kraja credits-a jer ima mega smešnih gegova.
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 13:23   #365
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Evo upravo odgledah Inception... Svaki frejm me je drzao prikucanog za monitor. Jednostavno ne moze da se opise recima koliko je film awesome, mora da se pogleda. A Nolan me definitivno uverio da mu nema ravnog
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 17:54   #366
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Iron Man 2



Još jedan dan, još jedan film iz kalupa. Ako ne volite superherojske filmove i njihove jeftine fore preskočite i ovaj. Ipak, ako niste zakrvljeni protivnik plitkih blockbuster-a, a uz to još volite AC\DC i Scarlett Johansson , ovo i nije tako loša zabava.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 17:58   #367
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Koliko mi je prvi deo bio zanimljiv, toliko je ovaj dosadan. Nista specijalno.

Inace, Scarlett je
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 19:26   #368
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zanimljivo meni je bas suprotno, prvi deo mi je bio smor (origin priche mi nisu toliko zanimljive, a i citao sam milion stripova na tu foru), plitka pricha sa prevelikim akcentom na americhki "patriotizam" i no-name negativac kog sam odmah zaboravio, dok mi je drugi bash full blooded akcioni superherojski film, stalno akcija, eksplozije, fore&fazoni, pomenuti AC/DC i Miki Rurk kao jako upechatljiv i gotivan negativac. Naravno, ovo nije Watchmen, nema tu neke dubine ili naruchitosti, ali mi je bash savrshen letnji akcioni blockbuster.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 21:35   #369
Dimso
Član
 
Član od: 24.12.2008.
Poruke: 136
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 25 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

dva filma koja sam pogledao u zadnje vreme



SPLICE (2009)
Prica o dvoje mladih naucnika koji kloniraju zivo bice mesajuci dnk coveka i zivotinje. Ali kako se bice razvija ne ide sve kako je zamisljeno... Dobar sci-fi film.
http://www.imdb.com/title/tt1017460/




BLACK DEATH (2010)
Srednji vek, engleska, vreme kuge koja se siri citavom zemljom osim u jednom selu u nekoj mocvari. biskup salje nekoliko ljudi da proveri selo jer se sumnjaju da ima vestica i nekromansera. Film ima iznenadjujuci i dobar kraj, nesto sto nisam ocekivao. I za ovaj se moze reci dobar
http://www.imdb.com/title/tt1181791/
Dimso je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 0:44   #370
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Evo upravo odgledah Inception... Svaki frejm me je drzao prikucanog za monitor. Jednostavno ne moze da se opise recima koliko je film awesome, mora da se pogleda. A Nolan me definitivno uverio da mu nema ravnog
Divim se sebi sto nisam izvrsio samoubijstvo nakon gledanja filma.Jednostavno......mozda sanjam
Inace film je mnogo dobar,najbolji ove godine koji sam video uz kick ass i Ip man 2. Prica uopste nije prezvakana kao u vecini novih hollywood filmova,kraj je perfektan do perfekcije,gluma je odlicna.Sve je na visokom nivou.Odusevljen sam filmom zaista.Ceo film mi je bio prosecan dok stvari nisu pocele da se razjasnjuju,tada je sve postalo previse dobro. 10/10 neka moja ocena.
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 16:29   #371
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Predrag Stankovic kaže: Pregled poruke

Upravo odgledao, i pomalo se razočarao,veoma malo akcije, prethodni su bili bolji
kako malo akcije...jedva da je 1/5 filma bez akcije...a ona je odradjena vrhunski, mada sve po malo nedoroceno, ali

Poslednja ispravka: Iris (17.9.2010 u 23:59)
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 16:55   #372
Aleksandar Tobdzic
Član
 
Član od: 26.7.2006.
Poruke: 277
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar Tobdzic
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Da li je neko gledao Predators 2010 i kakvi su mu utisci?

Poslednja ispravka: Iris (17.9.2010 u 23:59)
Aleksandar Tobdzic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2010, 21:51   #373
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah u bioskopu:
A nightmare on Elm street.



Ako imate manje od 13 godina mozda i ne budete mogli da zaspite posle ovog filma.Ali ako ste odgledali vise kvalitetnih horor filmova u zivotu ovo ce biti smejurija.
Mislim prica je ocajna.Jedino sto ovaj film cini hororom jeste zvuk i iznenadno pojavljivanje jezivih scena koje vas mozda i budu strecnule.Ostalo je lose. :/
Nisam preterano odusevljen,ali sta znam,mozete ga pogledati ali ne ocukujte jezu kao posle pravog horor filma.
Moja ocena-6/10
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 1:45   #374
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Dnevnik gledanja filmova II





Universal Soldier Regeneration

Mislim da je film uspjesnije ostvarenje od mnogo hvaljenog The Expendables (koji mi se takodje svidja ali jednostavno, manje).

Nema nepotrebnog preseravanja vec samo dobra akcija.
Andrei Arlovski je dobio dobru ulogu, a Van Dam je u boljoj formi nego Stalone.

edit: zasto se sad ne vidi slika, sinoc se vidjela normalno?

Poslednja ispravka: VojaM (19.9.2010 u 22:50) Razlog: jedva stavih link u okviru naslova......
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 11:10   #375
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Odgledah u bioskopu:
A nightmare on Elm street.



Ako imate manje od 13 godina mozda i ne budete mogli da zaspite posle ovog filma.Ali ako ste odgledali vise kvalitetnih horor filmova u zivotu ovo ce biti smejurija.
Mislim prica je ocajna.Jedino sto ovaj film cini hororom jeste zvuk i iznenadno pojavljivanje jezivih scena koje vas mozda i budu strecnule.Ostalo je lose. :/
Nisam preterano odusevljen,ali sta znam,mozete ga pogledati ali ne ocukujte jezu kao posle pravog horor filma.
Moja ocena-6/10
Jel si ti gledao originalni serijal? Nekako sam stekao utisak da nisi zbog ovog "Mislim prica je ocajna.", jer kolko sam ja skapirao prisha je ista kao u originalu, ili su uspeli i to da promene/pokvare??
Mene interesuju utisci o novom Nightmare on elm Street ali nekog ko je gledao originalne delove, jel vredi da se odgleda, anyone???
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 12:21   #376
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Auror kaže: Pregled poruke
Van Dam je u boljoj formi nego Stalone.
Normalno da je u boljoj formi, kad je od njega mladji 14 godina
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Belfegor (19.9.2010)
Stara 18.9.2010, 13:27   #377
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Normalno da je u boljoj formi, kad je od njega mladji 14 godina
A tek u kakvoj je Dolph Lundgren formi, on kako stari izgleda sve kulije,....a i opet je ukrao film od Van Dama kao i prvi deo,.......borba izmendju njih dvojce.....EPIC,
A i Dolphovi zadnji filmovi su mega sjajni jer ih on sam režira, preporučujem

The Mechanik : sjajan revenge film u stilu 70'
Missionary Man : moderan rimejk/tribjut Pale Ridera
Command Performance : visoko budžetni Die Hard na rok koncertu, how cool does it gets!
Icarus : Dolphov Bourne film ali u old-school maniru...
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 13:35   #378
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Boondock Saint kaže: Pregled poruke
The Mechanik : sjajan revenge film u stilu 70'
Gledao sam ovo, nije los film. Dolf namrsteni i ruski krimosi, sta vise coveku treba
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 17:03   #379
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Jel si ti gledao originalni serijal? Nekako sam stekao utisak da nisi zbog ovog "Mislim prica je ocajna.", jer kolko sam ja skapirao prisha je ista kao u originalu, ili su uspeli i to da promene/pokvare??
Mene interesuju utisci o novom Nightmare on elm Street ali nekog ko je gledao originalne delove, jel vredi da se odgleda, anyone???
Nazalost nisam odgedao original serijal ali sam cuo da postoji i da je ovaj film radjen po njemu.
A sto se tice price,ja sam skontao sledece:
Spoiler za klik:
U vrticu je radio jedan bastovan koji je mnogo voleo decu a i deca cu volela njega,medjutim on ih je odvodio u neku "pecinu" (tj prostoriju u podrumu skole u kojoj je on inace ziveo) i tamo ih je na neki nacin mucio.Ovoj glavnoj likusi je izgrebao ledja i tako to...kada su roditelji saznali za to oterali su lika u neku zgradu na periferiji grada i tamo ga spalili zivog.Roditelji te dece su se potrudili da deca zaboorave taj dogadjaj i tog lika koji se zvao Fredi.Medjutim ti likovi(deca koja su zajedno bila u vrticu) sadaa imaju 18 god. i sanjaju isti san tj tog Fredija u njemu i tako ginu dok spavaju.Kao da je napravljena neka veza izmedju jave i sna.Ako zaspis on te ubije u snu,a ti zapravo i umres u stvarnom zivotu.Od svih likova na kraju ostaje Fredijeva "miljenica" i jos jedan lik.Zajedno planiraju kako da ubiju tog lika i dolaze do zakljucka da ako ga drzis u snu i onda se probudis da ces i njega izvuci iz sna.To i urade i onda ga ubiju i spale obdaniste ii vatrogasci kazu kako nisu nasli nikako telo u zgradi.Onda ta fredijeva miljenica dolazi kuci sa kevom i Fredi izbija iz ogledala i ubija joj majku,sto znaci da on zapravo i dalje postoji.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 17:18   #380
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mary and Max


Vrlo simpaticana, zanimljiva i smesna radnja filma, mada ja licno volim animirane filmove na ovaj nacin tako da mi je bio potpun ugodjaj
Svaka preporuka
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
altec.gs (17.6.2012), LoshMeeBre (15.2.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com