Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.4.2015, 14:10   #1
Positronium
Novi član
 
Član od: 15.4.2015.
Lokacija: BG-NS
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Room Escape

cao svima, ne znam koliko ljudi jos ovde prati forum, citao sam dosta tema i vidim da je nekad bilo dosta aktvino ovde

Naime, imam ideju da napravim igru u room escape fazonu, koristeci Unity3d engine. Ako ovo uspem da odradim, presao bi na recimo neku hidden object igru, interesuje me, da li je neko od vas probao ista slicno da izvede u unity3d-u?

Vecina ovih igara je radjena u in-house enginima... zasto je to tako?
mora da postoji neki dobar razlog, ja recimo vidim prednost u unity-u oko multiplatformse mogucnosti, pises jednom pokreces gde hoces... ako me razumete...
Positronium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2015, 14:23   #2
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Room Escape

Ajde da probam da odgovorim...

Nije da sam se naigrao "escape room" i "hopa" igara, ali (povucen iskustvom) nekako mi se cini da takav tip igara u Unity-ju je kao da topom pokusavas da ubijes komarca. Kao razloge zasto neki koriste svoje engine-e mogu da navedem jos: budzet i veca kontrola nad engine-om "ispod haube".
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2015, 20:10   #3
Positronium
Novi član
 
Član od: 15.4.2015.
Lokacija: BG-NS
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Room Escape

E toga "ispod haube" se najvise plasim, mada realno gledano, mislim lupam i ja , jer nisam ni pokusao, sta moze da zakoci kod room escape igre, pa da zatreba to ispod, a da ne moze da se resi unutar dostupnog engina...

U pravu si i za budzet, ali sta ako recimo, ja uzmem programera koji napravi framework i engine na svoju "ruku" i odustane od projekta, koliko stete moze tim da pretrpi zbog toga, a koliko kada bi se to radilo u unityju?


Nadam se da vas ne gnjavim mnogo sad, znaci mi da sa nekim brainstormujem oko ove teme.
Positronium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2015, 21:00   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Room Escape

Pa i za Unity ti trebaju iskusni C# programeri. Nemoj da misliš da je Unity plug and play
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2015, 21:12   #5
Positronium
Novi član
 
Član od: 15.4.2015.
Lokacija: BG-NS
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Room Escape

Ne, daleko od toga da mislim kako je nesto plug and play, nego razmisljam samo, recimo koliko vremenski treba da se razvije neki sistem koji je vec ukljucen u unity, da li se to isplati raditi... recimo video player, hocu da imam intro u video formatu, da li moram da platim licencu neku dodatnu za video decoder, ne bi valjda i to pisao od nule?
Positronium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2015, 11:51   #6
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Room Escape

Citat:
Positronium kaže: Pregled poruke
E toga "ispod haube" se najvise plasim, mada realno gledano, mislim lupam i ja , jer nisam ni pokusao, sta moze da zakoci kod room escape igre, pa da zatreba to ispod, a da ne moze da se resi unutar dostupnog engina...

U pravu si i za budzet, ali sta ako recimo, ja uzmem programera koji napravi framework i engine na svoju "ruku" i odustane od projekta, koliko stete moze tim da pretrpi zbog toga, a koliko kada bi se to radilo u unityju?


Nadam se da vas ne gnjavim mnogo sad, znaci mi da sa nekim brainstormujem oko ove teme.
Koliko vidim na forumu Unity-ja ima primera igara za oba zanra. Predlazem da skines Unity i pocnes malo da se igras u njemu; ispitas mogucnosti i koliko brzo moze da se implementira ono sto tebi treba.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
unity3d

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Escape Dead Island mare037 Akcione igre 7 1.9.2014 21:24
Problem oko DVD room ili drivera pomoc wog326 Operativni sistemi 2 21.6.2012 14:45
Escape room Hephaestus Male igre 17 20.3.2012 23:29
The Room Tribute Willy Avanturističke igre 0 20.8.2011 13:03
Sagrario's Room Escape 3LANCER Male igre 3 15.3.2009 18:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com