Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.12.2005, 18:31   #1
Gerovit
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pa dokle više sa tom cenom?

OK vi jeste najbolji casopis o kompovima na balkanu to niko ne spori, ali zasto jos 20 DIN ? Koliko samo reklama imate dovoljno je njih da naplatite pa da cela redakcija od njih zivi. Postoje casopisi drugih izdavackih kuca koji imaju gotovo 2 puta manju cenu a usudjujem se i reci kvalitetniji papir kao i veci broj strana primer Lepota i zdravlje. Kako je moguce da vasi troskovi prevazilaze njihove? Stvarno nije u redu, i nemojte nam nuditi price o masnim hamburgerima kao sto je to bio vas odgovor kada se u jednom od prethodnih brojeva jedan citalac pozalio na poskupljenje.
Gerovit je offline  
Stara 29.12.2005, 18:35   #2
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Još 20! Tužno,mada ih razumem.
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 29.12.2005, 18:58   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Tiraž bato, tiraž,...
Najvažnija konstanta svake štampe.
holodoc je offline  
Stara 29.12.2005, 19:28   #4
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Nije tiraz nego inflacija- zbog inflacije u 2005. od oko 17% su morali da podignu cenu, a i pocetkom 2006. ce biti inflacija neki procenat tako da ocekujem da ce do aprila biti ova cena, naravno ako nebude skocila inflacija drasticno.

Naprotiv sto je tiraz veci marginalni troskovi po jedinici proizvoda su manji i obrnuto. Sad bas neverujem da su smanjili tiraz pa su zato morali da podignu cenu.
Pantelija je offline  
Stara 29.12.2005, 19:32   #5
Electric
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 202
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
Pantelija kaže:
Nije tiraz nego inflacija- zbog inflacije u 2005. od oko 17% su morali da podignu cenu, a i pocetkom 2006. ce biti inflacija neki procenat tako da ocekujem da ce do aprila biti ova cena, naravno ako nebude skocila inflacija drasticno.
Lepo receno.
Electric je offline  
Stara 29.12.2005, 21:18   #6
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

O ne, chak dvadeset dinara
Johny Atos je offline  
Stara 29.12.2005, 21:49   #7
veljadj
Član
 
Član od: 10.11.2005.
Lokacija: Veliki Crljeni
Poruke: 200
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 56 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku veljadj Slanje poruke preko MSN-a korisniku veljadj Slanje poruke preko Skypea korisniku veljadj
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Zivo me interesuje sta za 20 din moze da se kupi
veljadj je offline  
Stara 29.12.2005, 22:01   #8
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
veljadj kaže:
Zivo me interesuje sta za 20 din moze da se kupi
Za 14 din mozes da kupis 100 spajalica, za 18 din 40 spenadli, za 20din djevrek, za 15din kiflu, za 11 din hemijsku olovku.... sve dalje bi bilo spam- mislim da je dovoljno.
Pantelija je offline  
Stara 29.12.2005, 22:12   #9
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Ako su ti drazi 100 spajalica ili jedna hemijska od SK-a, idi pa to kupi
Reloader je offline  
Stara 29.12.2005, 23:11   #10
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Kakvog je kvaliteta ovaj poslednji broj,trebalo bi da je 20 din. jeftiniji,a ne da jos podizu cenu.

Poslednja ispravka: Magneto (29.12.2005 u 23:21) Razlog: premeštena poruka, off-topic
Jim Bravura je offline  
Stara 29.12.2005, 23:23   #11
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

100 din mozda izgleda mnogo ali nije ako vidiš da SK izlazi jednom mesečno.(Postoje časopisi koji izlaze jednom nedeljno a imaju istu cenu)
Stevvan je offline  
Stara 30.12.2005, 3:36   #12
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

20 po 20...Osim toga,to je 20 din od svakog od nas.A koliko nas je kupilo casopis?A sto se tice inflacije,jos samo da pocnu da se vade na cenu nafte.Koja usput,budi receno,pada.Ali,na kraju,niko nas ne tera da ga kupujemo.Pricao mi je jedan prijatelj,koji je dugo godina ziveo,i zivi u Engleskoj (od nekih kraja 70-tih godina),kada je jednom cena mleka skocila u Britaniji,da je narod prosipao mleko po ulicama.Mozes misliti.Sta onda mi da uradimo?
Apostol je offline  
Stara 30.12.2005, 4:10   #13
Night Hawk
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 602
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 9 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
veljadj kaže:
Zivo me interesuje sta za 20 din moze da se kupi
Brate mozes da kupis 4 zvake , jedan Pardon , 2 suncokreta ,..... i jos znacajnih sitnica dok recimo gledas tekmu .....

Ali cena SK je zadovoljavajuca
Night Hawk je offline  
Stara 30.12.2005, 4:13   #14
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
Apostol kaže:
20 po 20...Osim toga,to je 20 din od svakog od nas.A koliko nas je kupilo casopis?A sto se tice inflacije,jos samo da pocnu da se vade na cenu nafte.Koja usput,budi receno,pada.Ali,na kraju,niko nas ne tera da ga kupujemo.Pricao mi je jedan prijatelj,koji je dugo godina ziveo,i zivi u Engleskoj (od nekih kraja 70-tih godina),kada je jednom cena mleka skocila u Britaniji,da je narod prosipao mleko po ulicama.Mozes misliti.Sta onda mi da uradimo?
Mleko kupujesh svaki dan, SK kupujesh najcheshcje jednom MESECHNO

PS A jesu morali prvo da kupe mleko da bi ga prosuli? hahahah
Johny Atos je offline  
Stara 30.12.2005, 6:26   #15
Ilic Marko
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 158
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ilic Marko
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

120 je OK cena,cak skromna,razumeo bih i da je 150 ! Kupovao bih i da je 200 dinara, skrgutao bih zubima, ali kupovao...
SK staje oko 1.4 evra i izlazi jednom mesecno, cena je smesna! Procitao sam i nov broj , OK je , i kolumna je (kao i uvek) super mada sada malo previse pesimisticka, ali OK .
SK ima 149 strane( zajedno sa naslovnom-koja je uvek genijalna i poslednjom stranom) , a kosta 120 dinara, sto je manje od 1 DINAR PO STRANI . Pa vredi, i mnogo vise. Koliko puta cigancetu koje prosi udelite 2 dinara u metalu, a ono vam zato ne ispise karakteristike 2 graficke karte na 2 strane( kao Sasa Uzelac), ili kolumna Kuzme za manje od dinar , ili svaka igra do detalja opisana-a svaki opis za manje od dinar!
149 strana X 1 dinar = 150 dinara I TO JE MALA CENA ZA SK , ALI ZA NASA PRIMANJA I USLOVE REALNA. SK je uvek mnogo jeftiniji nego sto vredi - svaka cast!
A reklama mora biti. OK, ja bih kupovao SK i za 300 dinara, da nema ni jednu reklamu i 300 strana, ali to bi tada bio udzbenik informativnih tehnologija a ne casopis(sa cenovnicima i ponudama) i sl. Papir je OK ! SK ima neki smek koji vredi mnogo vise od 1.4evra ili 120din (jednom mesecno)
Oduvek sam cenio odnos cena-kvalitet, a SVET KOMPJUTERA je na tom polju najbolji, cak bolji od AMD-a!
SK - THE BEST!
Ilic Marko je offline  
Stara 30.12.2005, 6:53   #16
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Ajde onda bar da ga uviju u celofan kao sto je bilo jedno vreme !!!
P.s. Nije to zato sto mora nego im raste apetit i to drasticno, malo su se osilili ali ko leti visoko...ipak ima sve vise konkurencije u zadnje vreme!
Nicolas je offline  
Stara 30.12.2005, 12:46   #17
Sreten Mladenovic
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Pogledajte druge casopise i njihove cene. Pogledajte hrvatski vidi kosta 250 dinara puno vise strana i vise reklama od SK, ali bitno je sta je unutra o cemu pisu.
Sve teme koje nam dolaze vecinom nam dolaze prvo od hrvata kao sto je pcchip i vidi pa tek onda nasi casopisi iste te teme obradjuju. Kradja ili ne procenite sami.
Npr test hard diskova je u SK- u bio tek mesec dana nakon sto je bio u vidiju.
 
Stara 30.12.2005, 15:59   #18
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
Gerovit kaže:
OK vi jeste najbolji casopis o kompovima na balkanu to niko ne spori, ali zasto jos 20 DIN ? Koliko samo reklama imate dovoljno je njih da naplatite pa da cela redakcija od njih zivi. Postoje casopisi drugih izdavackih kuca koji imaju gotovo 2 puta manju cenu a usudjujem se i reci kvalitetniji papir kao i veci broj strana primer Lepota i zdravlje. Kako je moguce da vasi troskovi prevazilaze njihove? Stvarno nije u redu, i nemojte nam nuditi price o masnim hamburgerima kao sto je to bio vas odgovor kada se u jednom od prethodnih brojeva jedan citalac pozalio na poskupljenje.
Ti si decko nacisto prsao...SK ima ubedljivo najlepsi papir od svih casopisa koje sam ikada u zivotu procitao a i kad bi udarili jos 50 din cenu ne bih se bunio.
diablo_ je offline  
Stara 30.12.2005, 16:21   #19
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
Reloader kaže:
Ako su ti drazi 100 spajalica ili jedna hemijska od SK-a, idi pa to kupi
Nisu mi draze spajalice, vec samo odgovaram veljadj na pitanje, verovatno si primetio da sam vec procitao SK.

Citat:
NikolaS kaže:
Ajde onda bar da ga uviju u celofan kao sto je bilo jedno vreme !
Sta ce ti celofan, ja sam u to doba odmah cepao celofan koji sam bacao u najblizu kantu( dakle bacajte otpad u kantu, a ne na ulicu).

Citat:
Sreten Mladenovic kaže:
Sve teme koje nam dolaze vecinom nam dolaze prvo od hrvata kao sto je pcchip i vidi pa tek onda nasi casopisi iste te teme obradjuju. Kradja ili ne procenite sami.
Npr test hard diskova je u SK- u bio tek mesec dana nakon sto je bio u vidiju.
Treba pogledati to sa druge strane i primetiti, hteli mi to ili ne, da je hrvatsko trziste mnogo otvorenije od naseg pogotovu po pitanju ICT-a, jer ovde biju po usima sa cenama drzavnih taksi.

Poslednja ispravka: Pantelija (30.12.2005 u 16:27)
Pantelija je offline  
Stara 30.12.2005, 17:30   #20
sirNemanjapro
Član
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 206
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 18 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sirNemanjapro
Određen forumom Re: Pa dokle vise sa tom cenom ?

Citat:
Gerovit kaže:
OK vi jeste najbolji casopis o kompovima na balkanu to niko ne spori, ali zasto jos 20 DIN ? Koliko samo reklama imate dovoljno je njih da naplatite pa da cela redakcija od njih zivi. Postoje casopisi drugih izdavackih kuca koji imaju gotovo 2 puta manju cenu a usudjujem se i reci kvalitetniji papir kao i veci broj strana primer Lepota i zdravlje. Kako je moguce da vasi troskovi prevazilaze njihove? Stvarno nije u redu, i nemojte nam nuditi price o masnim hamburgerima kao sto je to bio vas odgovor kada se u jednom od prethodnih brojeva jedan citalac pozalio na poskupljenje.
Pazi da nisu najbolji casopis na BALKANU!
Jednostavno ljudi zele mali bonus za Novu Godinu, razumi ih.
sirNemanjapro je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia 3250 - Problem sa cenom ForceWare Aparati i oprema 39 17.8.2007 2:02
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40
prodavnice kompjutera i opreme sa najboljom cenom beograd Vasilije b. Osnovne komponente 1 29.4.2006 18:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com