Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.9.2007, 21:53   #1
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Šta se desilo...

Prvi broj sveta kompjutera koji sam ja kupio bio je 7.2003.
Ovako je tada izgledao test grafickih kartica
http://www.sk.co.yu/2003/07/sktd01.html
Znaci za svaku je navedena brzina gpu/memorije, koju memoriju koristi kao i koliko je moguce overklokovati svaku karticu...
Poslednih nekoliko brojeva da ne kazem i godina testovi grafickih i ostalih komponenti nisu ni blizu ovome testu...Sta se promenilo od tada...Zbog cega vise ne pisete testove kao nekada...
Moram da kritikujem i testove maticnih ploca...Sta vi to zapravo testirate, nigde nema rezultata testova, niti igde navedete koji je max fsb ostvaren sa tom plocom, pri kom naponu, koliko se grejala tokom testiranja itd...Cini mi se da samo prepricate specifikacije koje stoje na sajtu proizvodjaca...Recite mi, zasto bih ja kupovao casopis da procitam tako nesto...
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2007, 21:59   #2
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Sta Se Desilo............

Ovo si lepo zapazio,i meni su bili zanimljivi stari testovi jer volim da overklokujem.
Mozda se promenio autor ili su promenili politiku testova.
Cekamo da nam neko kaze sta se desava
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2007, 22:08   #3
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Sta Se Desilo............

Autor se nije promenio - sve to testira Sasa Uzelac, meni se njegovi tekstovi izuzetno dopadaju, ali je to zanimljivo zapazanje. Mozda manjak prostora, ja bih sekciju internet prepolovio i tako bi bilo dovoljno mesta za detaljan review.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2007, 22:48   #4
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Sta Se Desilo............

zanimljivo je to da sam i ja primetio istu stvar samo mi bilo glupo da kazem da ne bih izazvao neku nepotrebnu raspravu.
Stvarno nekada su testovi grafickoh kartica bili odlicni dok su sada bas onako povrsni. Evo ovaj zadnji test je najgori ikada. I mene zanima sta se dogadja.

Voleo bih ako sam Sasa moze da nam odgovori.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 1:01   #5
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Sta Se Desilo............

Hm. Ovaj test 2600 me je strašno iznervirao, zato što nisam mogao da nađem SK od ranije u kome piše koliko šejder jedinica imaju grafičke... A u novom opisu nema tog podatka...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 1:55   #6
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Sta Se Desilo............

Vidiš, i ja sam primetio u prošlom broju kad je bio test Gigabyte 8600GT... I sad ove ATi karte... Čudno...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 2:30   #7
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Sta Se Desilo............

A na SK-ovom sajtu? www.sk.co.yu
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 11:04   #8
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

A ovaj mesec su me igre u SK razocarale, nekoliko PC izdanja i sve ostalo Sony, XBox i Nintendo Wii . Bolje da se zove svet konzola, ovako dzaba trose prostor, pa koliko ljudi u Srbiji ima te konzole, a koliko kompjutere?
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 11:32   #9
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Citat:
beagle kaže: Pregled poruke
A ovaj mesec su me igre u SK razocarale, nekoliko PC izdanja i sve ostalo Sony, XBox i Nintendo Wii . Bolje da se zove svet konzola, ovako dzaba trose prostor, pa koliko ljudi u Srbiji ima te konzole, a koliko kompjutere?
Vec je naglaseno da je proslog mjeseca vladala ekstremna susa sto se tice izdavanja PC naslova i da je to jedini razlog slabe zastupljenosti u ovomjesecnom SK-u.

Mene je kod najnovijeg testa grafickih karti najvise zacudilo sto nema poredjenja sa pandanima iz nVidije, sto korisinke najvise interesuje (2600 - 8600). Shvatam da je tesko istestirati onoliko karti i jos napraviti uporedne testove, ali zar nije bolje uzeti nekoliko obicnih modela i napraviti poredjenje, a primjerke tipa Diamonda ili Sapphirea sa GDDR4 memorijom ostaviti za sledeci broj kao poseban clanak, jer to su ipak dosta ekskluzivne i "pojacane" karte.

Poslednja ispravka: Dimo (9.9.2007 u 11:42)
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 12:16   #10
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Stvarno strasno dobro da je neko ovo postavio nego ima svega na netu pa i ne obracamo puno paznje stvarno jadno,bolje da su skuplji a da ima sadrzaja kao nekada.Sumljam i da su imali ove kartice mnogo je lako prepisati rezultate samo izmeniti pricu a ako su ih imali onda strasno ne klokovati i ne reci nesto vise o temperaturama stabilnosti itd.. A reklame nikad smesnije podignite cenu i ugledajte se na neke druge casopise,uredjivacka kuca je skroz zeznula stvari.

Poslednja ispravka: starx (9.9.2007 u 12:38)
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 13:42   #11
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Ja ne sumnjam u validnost tih testova, a sto se tice brzine gpu-a i memorije i toga ima i dalje. E sad za oc, to sve zavisi od primerka i napajanja. Ko hoce da oc, sam ce da proba dokle mu ide karta. Ko nece, sta ce mu tekst u SK?
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 13:50   #12
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Ako je u pitanju karta istog proizvodjaca i specifikacija generalno se moze znati koliko su everklokabilne, od primerka samo zavise sitne nijanse. Zato je mnogo vazno dati informacije o overklokabilnoscu testiranih kartica.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 14:02   #13
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Mnogo vazno za sta? I na te nijanse sam i mislio. Sad npr. u SK napisu da je max za GPU 700 a za memoriju 2000. I tako neko kupi SK, pogleda test, vidi svoju grafu i resi da je oc. Tako njemu ati tool stigne do 690 i 1970 i on pogleda u SK, pogleda u monitor, pogleda ponovo u SK i revoltiran resi da napravi puch. I dok se reko keks nacionalna bezbednost je u krizi. Rekao bih da je ovaj splet okolnosti vrlo moguc i zato nemojte da izazivate sudbinu
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 14:50   #14
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Pazi ovako, nijedan klok nije isti i onaj koji se bavi njime to mora da zna. Ali se na osnovu tudjih iskustava moze bar orjentaciono saznati je li karta raspolozena ili ne za oc. Recimo jedna stigne do 600MHz a druga do 700MHz za gpu i to vec nije zanemarljivo i ne moze biti slucajnost. Mali broj nas je probao glh modele grafickih, ali na osnovu raznih review-a na netu i tudjih iskustava zna da su one izuzetno overklokabilne. Stoga je je podatak o oc-u izuzetno vazan za one koji ce znati da ga iskoriste.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 15:05   #15
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Zaboravio sam na te idiotske primerke (glh, gst...pa pogadjaj sta je). Eto sad ste pridobili i mene
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 19:20   #16
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Mnogo vazno za sta? I na te nijanse sam i mislio. Sad npr. u SK napisu da je max za GPU 700 a za memoriju 2000. I tako neko kupi SK, pogleda test, vidi svoju grafu i resi da je oc. Tako njemu ati tool stigne do 690 i 1970 i on pogleda u SK, pogleda u monitor, pogleda ponovo u SK i revoltiran resi da napravi puch. I dok se reko keks nacionalna bezbednost je u krizi. Rekao bih da je ovaj splet okolnosti vrlo moguc i zato nemojte da izazivate sudbinu
A je li majketi da budu revoltirani sto i oni nisu postigli ako se tom logikom vodimo, oni za testove koriste najace intelove i jos klokovane procesore da li to treba da izazove revolt da ista kartica kod mene ne moze da ostvari 60fps a kod njih moze mislim to su gluposti a taj koji bi se razocarao ili je pocetnik ili jos uvek dovoljno nezna kakve su prave stvari u it industriji pa naravno da postoje primerci koji manje vise mogu da se kloknu, ali granica se zna koju bi sve morale da postignu.Koji intelov core2 duo nemoze na 2.5Ghz koji,mislim na pentiume i na e 4300,4400 e to je naprimer granica gde ja dosad nisam cuo da neko nije uspeo.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 21:39   #17
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Koliko ja mogu da vidim, ova tema je o tome da se vrati maksimalni klok grafickih karti u testiranje, a ti sad uplices fps-ove, procesore itd. + otkud ti to da oni oc procesore? I ja sam za to da kada se testiraju graficke trebaju da se stave ostale komponente ali valjda ima poseban topic za to
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 22:15   #18
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Je li a kako ces da vidis klok ako ne gladas fps kako to mislis da ih ne uplicem.Sa fps se proverava vredi li klokovati i onda se testira igra, a vidim da nisi shvatio sta sam hteo sa procesorima,nema veze koja komponenta samo sam slucajno naveo kao jedan primer,a gde pise da ne klokuju.Pa vidi na nekom sajtu tipa benchmark ili tomshardware pa vidi kako testiraju,za sk ne pise tako da i ja i ti neznamo kako se to radilo.
starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2007, 23:27   #19
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Šta se desilo...

Slep Vs Gluv.....Round 1

Ja sam mislio na sirovi oc u odnosu na default, a ti na efikasnost oc-a...A sto se tice procesora cini (!) mi se da sam video negde da su neklokovani.

Nego...definitivno treba prosiriti Test Drive rubriku, strpati sto vise podataka u nju i tako zadovoljiti mene i siroke narodne mase
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2007, 1:14   #20
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Sta Se Desilo............

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
A na SK-ovom sajtu? www.sk.co.yu
Pa ako poneseš SK na selo od 1500 metara nadmorske visine da čitaš u cveću livada nemaš baš mogućnost priključenja na internet, a kredit na telefonu je kratak....

edit: ruku na srce, nisam išao na selo, ali sam planirao

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (10.9.2007 u 4:09) Razlog: dodajem
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zaglavljivanje ili restartovanje računara Rocker Kvarovi 2247 31.8.2021 15:03
Forum SK & Zoran Modli lete iznad nas! Simke Forum o forumu 30 25.2.2020 13:09
Oslepecu: ili sta mi se desilo sa porukom player1 Forum o forumu 3 30.12.2006 16:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com