Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.2.2006, 1:10   #21
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Citat:
bobi kaže:
Dok, ne pocnu redovno da opisuju automobile u kojima su ugradjeni racunari, ne plasim se...
pa bojim se da cemo i to da dozivimo, kako smo krenuli
nadam se da ce sve doci na svoje i da ce malo skresati ostale rubrike, neka budu tu po principu: od svega ostalog po malo. Ali po malo
RaideR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2006, 18:05   #22
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Eh, ali ima nešto gore od automobila, veš mašine, baš me interesuje da li mogu da fleshujem bios pa da trošim manje praška za pranje (na ovu skupoću to nije mala stvar). Mada kada bolje razmislim kompjuter je vrlo rastegljiv pojam a danas manje -više u svemu postoji nekakav silicijumski abakus.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2006, 23:22   #23
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Rubrika za mobilne telefone 3 strane u zadnjem broju?
Previse-jedna je dovoljna.....
Ne kupujem SK,kao i vecina ljudi da bi citao o Doom-u za mobilne telefone-ko se jos ozbiljno igra na mob-u....te igre sluze da se utuca pola sata-sat dosade...
Specijalizovanih casopisa za mobilne ima toliko,a tekstovi su kudikamo bolji nego u SK-tracenje prostora...
I opet rubrika na "Licu Mesta" za koju garntujem da je niko zivi ne cita-taman sam se ponadao da ste je izbacili,kada ono opet na dve strane-jedna mozda,a i to je previse....
I opet nije bilo rubrike o starim igrama za emulatore-to bi moglo(trebalo)da bude u svakom broju a ne samo kada je pun mesec...
Igre za flash ste razvukli na dve strane-to skoro nikoga ne interesuje-to moze da bude spojeno sa Test Fun i da zauzima jednu stranu
Ako mobilni telefoni zauzimaju 3 strane,onda bi linux sekcija mogla da ima 4 strane u svakom broju...
Da ne ispada da ja pricam samo za sebe,ovo isto misli i dosta mojih drugova koje kupuje SK,i ko zna koliko jos ljudi....
Toliko...
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 1:01   #24
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Nemam sta da dodam Covenantu, u vezi mobilnih.
Bez, ili sa jako malo "mobilnih" (pola strane, strana), bolje je prostor upotrebiti za druge teme.
Redakcijo, pokrenite on-line glasanje ko je za, a ko protiv mobilnih u SK, moze i van foruma, a moze i neki anketni kupon u listu.
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 3:30   #25
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Uh što volim da čujem ovo "pa to niko ne čita". Pa otkud ti znaš da niko ne čita ? Gde si vršio istraživanja, na kom uzorku... daj, prezentuj nam rezultate. I ako mobilni telefoni zauzmu 3 strane od 140 i kusur koliko časopis ima... to je opet negde oko 2%-3% časopisa. A siguran sam da više od 2%-3% čitalaca čita o tome, pa je samim tim postojanje rubrike opravdano.
Uostalom, svetu se ne može ugoditi... tako da treba da ima od svega pomalo, naravno srazmerno interesovanjima. Zato opisa igara i hardvera ima neuporedivo više nego opisa mobilnih telefona. Vidim dosta ljudi tvrdi da bi prostor koji zauzimaju mobilni telefoni trebalo da pripadne Linuxu, a da se ja nešto pitam, ne bi ni postojala rubrika o Linuxu, jer smatram da je taj OS krš i da nije ni za Game Boy, a kamoli PC, i šta sad...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 9:44   #26
Dacko
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 71
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Bilo bi super da se rubrika sa pismima ljudi koji traže pomoć proširi na četiri strane. Volela bih da u svakom drugom broju postoji preporuka redakcije za najbolju konfiguraciju tog meseca, koju bi sami kreirali, a ne izabrali među onim glupostima iz reklama, bez favorizovanja pojedinih distributera ili navođenja cena.
Mobilni telefoni - fuj!
Lepo bi bilo da povremeno postoji i rubrika o nezavisnim igrama, kao i feljtoni posvećeni istorijatu igara raznih žanrova.
Dacko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 14:18   #27
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Vidim,tek sada se i modovi ukljucuju u raspravu.....
Ono...setili se,posle par meseci

Citat:
Marko_L kaže:
Uh što volim da čujem ovo "pa to niko ne čita". Pa otkud ti znaš da niko ne čita ? Gde si vršio istraživanja, na kom uzorku... daj, prezentuj nam rezultate.
Kao sto rekoh-tako misli vecina mojih prijatelja i prijtelja njihovih prijatelja,a pazi molim te svi citaju SK-nekako to izadje skoro 100-ak ljudi i to u malom gradu kao sto je Loznica....
Ti razmisli da li je slicno ili isto i na drugim mestima,a Bg da ne pominjem....
Sto se anketiranja tice-to je vas posao,a ne moj-uostalom postavite ovde anketu pa cemo videti sta ljudi misle....

Citat:
Marko_L kaže:
I ako mobilni telefoni zauzmu 3 strane od 140 i kusur koliko časopis ima... to je opet negde oko 2%-3% časopisa. A siguran sam da više od 2%-3% čitalaca čita o tome, pa je samim tim postojanje rubrike opravdano
Da s tim da skoro polovina od tih 140 strana ide na male oglase.....

Citat:
Marko_L kaže:
Vidim dosta ljudi tvrdi da bi prostor koji zauzimaju mobilni telefoni trebalo da pripadne Linuxu, a da se ja nešto pitam, ne bi ni postojala rubrika o Linuxu, jer smatram da je taj OS krš i da nije ni za Game Boy, a kamoli PC, i šta sad...
Valjda ne mislis na Mobile Linux
E blago tebi.....
Za tvoji informaciju,ja ne korstim ni Win ni Linux,vec FreeBSD kome ni Win ni Linux nisu ni do kolena....
Koristio sam i Win i Linux i sada BSD vec nekoliko godina i samo mogu da kazem da je Win daleko inferiorniji OS od pomenutih,tako da ne pricam bas gluposti...
Interesantno-ljudi koji nisu videli Linux u zivotu smatraju da je on *****e....
Verovatno zato sto nije sve na next,next i zato sto ne postoji Photoshop u kome 90% ljudi koriste 10% funkcija....
Jednom je lepo primetio nekih lik-kada bi Adobe portovao svoje proizvode na linux/unix,bio bi to kraj MS-a...
Svidja vam se Win i udobanost koje vam pruza?E onda budite spremni na formatiranje svakih nekoliko meseci,instaliranje antivirusa,ad-ware remover-a,kao i na mogucnost da vam se sistem srusi iz cista mira....
Sta se zove zemlja Srbija-nase uvazeno Ministarstvo koristi Win na svojim kompjuterima,a u USA Pentagon koristi OpenBSD koji je jos besplatan,otvorenog koda,a nosi i titulu najsigurnijeg OS-a na planeti....
Ko god je odgovoran za ugovor nase zemlje sa MS-om,taj bi trebao da visi na banderi na Terazijama,jer je autmatski unazdio nas IT sektor za vise decenija...
Ali mnogi ljudi nisu toga uopste svesni sto je jos tragicnije....
Srbi su oduvek znali,da nanjuse kroz celu istoriju,uvek ono sto ce biti na njihovu stetu....
Toliko....
P.S. Malo sam otisao u off-topic,ali nisam mogao da se suzdrzim posle ovih nebuloznih izjava...

Poslednja ispravka: Covenant (21.3.2006 u 14:31)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 15:21   #28
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.353 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Evo ja da malo kritikujem redakciju I/O porta(Kuzmu valjda).Vec sam mu dva pisma poslao a on ni da odgovori na mail!U pismima sam trazio resenja problema kada mi je komp bio s*eban i kada se drugov komp pokvario a on(oni) ni da bekne(u).
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 15:38   #29
Nikola Grbic
Banned
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 131
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Post Re: Malo kritike nije na odmet

Mislim da je bolje sto je rublika o mabilnim telefonima veca,jer sto da kupujem drugi magazin kad mogu o tome da citam u SK.Slazem se da se I/O port prosiri na jos dve satarane ako Quzmi nije problemMalo mi je bezveze sto je starim igrama psvecenjo toliko mesta, ALI okNe bih da smaram ali voleo bih ponovo cvet kompjutera.
Nikola Grbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 16:40   #30
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Citat:
Covenant kaže:
@Marko_L E blago tebi.....
Za tvoji informaciju,ja ne korstim ni Win ni Linux,vec FreeBSD kome ni Win ni Linux nisu ni do kolena....
Koristio sam i Win i Linux i sada BSD vec nekoliko godina i samo mogu da kazem da je Win daleko inferiorniji OS od pomenutih,tako da ne pricam bas gluposti...
Interesantno-ljudi koji nisu videli Linux u zivotu smatraju da je on *****e....
Dosta bre sa sektašenjem. Naravno da niko normalan ni iz redakcije niti od moderatora ne misli ozbiljno da je ovo ili ono sr**nje.

Da bismo dalje mogli na kulturan način da komuniciramo, preporučujem tebi i drugima proučavanje tzv. stilskih figura... naročito ironije i sarkazma.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 16:43   #31
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.353 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Voja je upravu Sta bi sa kuzmom?(I/O)Sto ne odgovara
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 19:14   #32
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Citat:
Covenant kaže:
I opet rubrika na "Licu Mesta" za koju garntujem da je niko zivi ne cita-taman sam se ponadao da ste je izbacili,kada ono opet na dve strane-jedna mozda,a i to je previse...
Ja čitam.Jesam li ja niko?

Citat:
Covenant kaže:
I opet nije bilo rubrike o starim igrama za emulatore-to bi moglo(trebalo)da bude u svakom broju a ne samo kada je pun mesec...
Sa ovim se slažem.Trebalo ni da bude stalna rubrika.

Citat:
Covenant kaže:
Igre za flash ste razvukli na dve strane-to skoro nikoga ne interesuje
Kako možeš da govoriš u tuđe ime?Evo ja čitam,i čitaju moji prijatelji.

Citat:
Marko L kaže:
... tako da treba da ima od svega pomalo, naravno srazmerno interesovanjima.
Tačno.One rubrike koje mnogo ljudi čita,proširiti,one koje malo smanjiti.Eto u nečemu se i slažem s Covenantom.

Citat:
Marko L kaže:
ne bi ni postojala rubrika o Linuxu, jer smatram da je taj OS krš i da nije ni za Game Boy, a kamoli PC, i šta sad...
Ubi će te Linuxaši

Citat:
Dacko kaže:
Bilo bi super da se rubrika sa pismima ljudi koji traže pomoć proširi na četiri strane.
I da se SK pretvori u Tetka Savetu?Ne,barem po meni,dokle god budu objavljivali savete za kupovinu.

Citat:
Dacko kaže:
Volela bih da u svakom drugom broju postoji preporuka redakcije za najbolju konfiguraciju tog meseca, koju bi sami kreirali, a ne izabrali među onim glupostima iz reklama, bez favorizovanja pojedinih distributera ili navođenja cena.
Koja je svrha toga?Jednom u 6 meseci,pa ajde,ali svaka 2...Ko da svako kupuje kompjuter mesečno.
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 19:38   #33
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Citat:
Marko_L kaže:
Vidim dosta ljudi tvrdi da bi prostor koji zauzimaju mobilni telefoni trebalo da pripadne Linuxu, a da se ja nešto pitam, ne bi ni postojala rubrika o Linuxu, jer smatram da je taj OS krš i da nije ni za Game Boy, a kamoli PC, i šta sad...
Zbog ovoga sam ti dao negativan poen za reputaciju
Ozbiljno, tako nešto može da izjavi samo neko ko se ozbiljno ne razume u materiju...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 20:52   #34
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Zbog ovoga sam ti dao negativan poen za reputaciju
Ozbiljno, tako nešto može da izjavi samo neko ko se ozbiljno ne razume u materiju...
Keep it cool, please.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 21:12   #35
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Citat:
Marko_L kaže:
Vidim dosta ljudi tvrdi da bi prostor koji zauzimaju mobilni telefoni trebalo da pripadne Linuxu, a da se ja nešto pitam, ne bi ni postojala rubrika o Linuxu, jer smatram da je taj OS krš i da nije ni za Game Boy, a kamoli PC, i šta sad...


Stavrno covece ne znas sta pricas. Milioni ljudi govore bas suprotno. Ocigledno je da nisi probao linux kad tako tvrdis. Navedi mi razloge zasto je po tebi linux krs? Danas je dolso vreme kada se piraterija suzbija i linux je poceo mnogo vishe da se koristi i zato posoji njegova rubika u SK-u koja svoje mesto tamo u potpunosti zasluzuje.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 21:25   #36
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Podsetio bih da je SK nekad pisao i o mnogo "hakerskijim" temama, tako da je Linux rubrika pravo osveženje posle godina opisivanja softverskih zezalica u stilu Mikroa i PC Magazina...
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 21:29   #37
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.133
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.353 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Linux uopste nije krs!Koliko sam ja cuo neke igre cak i brze rade na linuxu nego na win-u!
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 22:55   #38
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Podsetio bih da je SK nekad pisao i o mnogo "hakerskijim" temama, tako da je Linux rubrika pravo osveženje posle godina opisivanja softverskih zezalica u stilu Mikroa i PC Magazina
Konacno da neko kaze o onome sto ja pokusavam da ukazem ovde....
Zao mi je sto moram da konstatujem da SK postaje sve vise i vise sterotipan casopis i da je iz njega nestala skoro sva svezina i opustenost koja ga je krasila dugi niz godina....
Voodoo je tu potpuno u pravu-nekad je u SK-u bilo dosta tekstova gde je covek mogao nesto i da nauci,a ne tipa kao najnoviji servis gde se opisuje kako instalirati antivirus ili firewall-u tom tekstu nisam nasao ni jednu objektivno korisnu stvar,i predstavlja prezvakavanje onoga sto je odavano poznato svima...
Da vam nema Kuzme u redakciji tiraz bi vam lepo opao-imam utisak da je njegova kolumna u SK-u sa debelim razlogom...
Nisam hteo da ovaj topic ode u pogresnom smeru,ali posle onog bisera od izjave nisam zaista mogao da se suzdrzim...
PoZ!
P.S. E da-sve ovo vam kaze covek koji SK cita jos od '91 godine kad sam kao klinac dobio svoj prvi komp(C64),tako da u principu ne govorim ovo zbog sebe vec zbog vas....
Valjda sam i vise nego kompetenetan da sudim o SK-u,kada ga citam sve ove godine?
Toliko...
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 23:23   #39
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Citat:
Covenant kaže:
Kuzme u redakciji tiraz bi vam lepo opao-imam utisak da je njegova kolumna u SK-u sa debelim razlogom...
Ama ostavite Kuzmu na miru.Kao puno ljudi kupuje SK da bi čitali Kuzmu?Smešno
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2006, 23:28   #40
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Malo kritike nije na odmet

Veruj mi,prosto bi se iznenadio....
Sve ima svoju svrhu
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TV kartica Gyle Grafika 71 29.3.2009 12:46
Zasto je slika na monitoru losija nego na TV Bosko Bozinovski Video/TV softver 2 18.1.2006 14:21
Slika sa kompa na TV Svideo komunista Grafika 5 16.1.2006 23:51
Jezicki puritanci bobi Brbljaonica 137 10.1.2006 0:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com