Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.4.2008, 18:45   #41
Davor Đurašković
Novi član
 
Član od: 3.4.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Svet Kompjutera protiv reklamnog Godzile

Deo 3.
I opet- red reklama- SK- dva reda reklama – SK. Odahnem kada okrenem stranicu i ne vidim reklamu. Dođe mi da častim. Ženu naravno. Onda mi se sve meša i više ne pamtim o čemu se ovde u stvari piše. Vratio bih se da rekapituliram gradivo ali se prepuštam reklamnom transu. I onda se pojavljuje limenka koja poručuje: „Živi Burno – Izoštri Um“. Šta ovde radi limenka. Možda je to neki Burning software. Klimam glavom i izoštravam misli. Hrabrim sebe da potražim logiku. Ide Test Fun. Čitaću kasnije. Opet ADSL. Onda jedan telefon. Mobilni i nije smart. Kao neka smetnja na vezama koja je ubacila stranu iz Mobilnog Magazina. Možda treba da pozovem pomoć. Hrabro nastavljam. Phone Zone. Čitaću sa uživanjem. Reklama. Zaštita od udara. Mnoogo dobro. Vraća mi se nada. Pa reklama za šporet Milana Blagojevića. Čekaj nije! To neko kuva u kompjuteru. Ma ne. Želeo bi da jede ali nema kad. Pa napravio šporet od kompjutera da ga podseti da je gladan. Čudno, ja sam idealno kućište uvek posmatrao kao dimnjak u zidu od pola metra. Ništa ne vidiš. Ništa ne čuješ. Samo ogroman ekran i umesto miša neki čarobni štapić a pričamo na srpskom. Opet reklame pa nagradna igra. Al’ su nagrade! Kao za malu decu. Samo hvale bombone. Istrošili se bogami. Verovatno zato nisam slao ove kupone ni pre 20 godina. Čini mi se kad bi svako ko je stavio reklamu u SK dao samo 100€ svaki mesec bi jedna škola dobila bar 20 novih kompjutera. Kakva bi to akcija bila!
Štipam se za obraz. Ne sanjari bre. Ko si ti da kažeš ljudima šta koliko vredi. Idem brzo dalje preko vrhunskog kvaliteta, neverovatnih cena, i dolazim do pisma čitalaca. To bi trebalo da se zove smešna stranica. Uvek se lepo nasmejem pitanjima koja kao da postavlja moj komšija prodavac. Ali su bar odgovori stručni. Mada - jedva se uzdržavaju od smeha.
I okrećem stranu gde dolazi ON. Njegovo veličanstvo Kuzma. Sada mi nije žao što sam se ovoliko mučio. Ne smeta mi ni Politikin Zabavnik sa veselim novčićima na levoj strani. Ovo ću odmah da pročitam jer se plašim da će (ako ga preskočim) da se udavi negde u nekom marketingu i više neću moći da otvorim stranu 119. Ili još gore zamišljam Kuzmin lik sa dve žice u ruci kako prodaje najbrži, najjeftiniji i najpouzdaniji Internet u Srbiji i ostatku sveta. Čitam članak i još jednom sam oduševljen. Bravo Care ili kako bi rekao moj Đed – svaka ti je na mjestu! Jedino te moj komšija prodavac ne razume. Ali šta ću mu ja.
Davor Đurašković je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Davor Đurašković na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (29.9.2008), player1 (17.4.2008), punnik (17.4.2008), zdravkelja (16.4.2008)
Stara 16.4.2008, 18:47   #42
Davor Đurašković
Novi član
 
Član od: 3.4.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Svet Kompjutera protiv reklamnog Godzile

Deo 4.
Nerado idem dalje kroz gibanicu od reklama i Igara. Tražim najviše ocene i najniže cene. Ocene preko 90 jer se nadam da ću jednog dana u penziji imati dovoljno vremena i manje pameti da ono malo života što mi preostane potrošim na igranje. Evo prodaju mi i osiguranje preko interneta. Znaju o čemu razmišljam. I neke igrice za male pare. Ali legalne i sa verovatnom ocenom od 10-tak bodova po kriterijumu SK. Vidi nema nijedne sa skorom 90. A ja se ponadao. Ili bar neka u kojoj je glavni junak Iračanin koji ubija mrskog neprijatelja makar i sa ocenom 50. Onda nailazi neka klinika. I ona prodaje računare? Ala su im dobre cene! Ma čekaj da nije to nešto sa popustom za lekare? Oni ionako ne moraju da izdaju fiskalne račune. Tražim, tražim i ... našao sam. Nećete me prevariti! Sitnim slovima u donjem prelomu između strana: SVE CENE SU BEZ PDVa. Neka, bar je za zdravstvo – da se lečimo bre. Verovatno za psihijatriju.
I kada se već potpuno gubim u hipersvemiru izmišljenih virtuelnih svetova javljaju mi se tri limenke energetskog napitka. Shvatam da mi se pričinjava i brišem rukom znoj sa čela. A onda šok. Preparati za sprečavanje opadanja kose. Shvatam da sam preterao. Bunilo. Okrećem ponovo korice misleći da sam u brisanju znoja uzeo ženin časopis Lepota i Zdravlje. Ali nije! Ne verujem. Odbijam da verujem. Onda u svojim prstima vidim pramenove kose. Moje! Hvata me panika. Kako su znali. Da me ne gledaju kroz skrivenu kameru? Duboko hvatam vazduh i shvatam. Pa to su Slovenci. Oni sve znaju izgleda. Znali su da ću na kraju morati da izgubim malo ionako dragocene kose. Napor je bio prevelik. A oni su majstori za lečenje. Već su nam nekoliko puta skinuli kolektivni skalp. A sada će da nas leče. Naravno za pare.
Davor Đurašković je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Davor Đurašković na korisnoj poruci:
player1 (17.4.2008), zdravkelja (16.4.2008)
Stara 16.4.2008, 18:49   #43
Davor Đurašković
Novi član
 
Član od: 3.4.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Svet Kompjutera protiv reklamnog Godzile

deo 5.
I onda prelazim u akciju. Brojim stranice sa reklamama. 64 od 164 iliti 39%. Što je mnogo, mnogo je. Odlazim u svoju biblioteku i u kolekciji SK nalazim broj 4/07. Bolje korice i manje listova. Ista cena. Opet brojim. 54 od 148 ili 36%. Znači dodali smo 3% na godinu dana. Shvatam tužnu istinu. Za 20 godina kad odem u penziju provešću moj 1. April uz broj 4/28. A u njemu će biti jedan članak, slika Kuzme sa štapom i antologijskom rečenicom: „ E deco a lepo sam vas upozoravao!! I 99% reklama.
Ma ja sam u stvari optimista. Ko kaže da ću uopšte doživeti tu godinu. Zato bolje da se spremim za broj 5/08. Kupiću tri limenke energetskog napitka, i još jednu sa onim bursterom ako me potera. Kupiću od deda Miće trave i čajeve za kosu za svaki slučaj (Slovencima nije za verovanje) i početi terapiju unapred. I nadati se da će moj omiljeni časopis koji pratim sa manjim ratnim prekidima od samog početka (al sam mator) doći sa reklamama u dvoslojnom perforiranom papiru i na kraju, tako da mogu da se iscepaju i ponesu sa sobom za slučaj da mi curi nos, vrši nužda ili mi treba usputna informacija u momentima punih džepova i želje za informatičko-nutritivnim bahanalijama. Taman bi mi trajalo mesec dana. A onaj deo zbog kojeg rizikujem gubitak kose i loše snove bi lepo spakovao u arhivu, manju ali pravu.

Ajd’ u zdravlje!

Sa Poštovanjem Vaš do poslednje vlasi kose.

Davor (iz srca Srbije) Đurašković
Davor Đurašković je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Davor Đurašković na korisnoj poruci:
Astral_Rock (4.1.2009), FiresnakE (16.4.2008), Nergal (16.4.2008), player1 (17.4.2008), zdravkelja (16.4.2008)
Stara 16.4.2008, 18:51   #44
Davor Đurašković
Novi član
 
Član od: 3.4.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Svet Kompjutera protiv reklamnog Godzile

PS:

Ovaj članak nisam mislio da napišem da nisam sanjao jedan groooozomorni san iste večeri. Kao - kupio ja Svet Kompjutera. Negde u bliskoj budućnosti. ( n.a. blizu kao Bliski Istok ). Ceo časopis ima dva ingenijalna članka. Jedan je naravno Kuzmin. Otvaram a u predgovoru stoji da je nova uređivačka politika da se članci nalaze sakriveni u tekstovima reklama. Ko shvati šta je pisalo dobija nagradu – virtualne naočare kojima može da čita samo ono što želi da vidi. I napregnem se ja jelte.
„ novo u državi Beogradskih kantona- akcija- grafički akcelerator – XY ADSL bežično – čip u glavi jeftino – koristi vaš mozak – 3500 THZ radni takt – glava bez kose u novom izdanju – super igra – Kuzma dao 100 poena igri – samo 2800000$ sat virtuelne stvarnosti - .....“
A onda mi se stvari ubrzavaju i bistri tekst:
„ ... nova igra je nešto o čemu nisam nikad sanjao. Zajedno sa novim hardverskim okruženjem kružne video kupole, koja simulira kapi krvi iz posebnih prskalica koje padaju po vama dok nemilosrdno ubijate nevernike, i zvučnika u sistemu 57 suround sa 76 levih, desnih, gornjih i donjih jedinica iz kojih dopiru krici izbezumljenih žena i dece koji gledaju kako im ubijate najmilije, učiniće da nestane svaka razlika između stvarnog i virtuelnog. Ova igra se preporučuje svima starijim od 6 godina jer nema seksualnih scena koje su inače zabranjene svima do 31 godine. Odlična je kao priprema za prijemne ispite na CIA fakultetu u Beogradu i kao vežba za ulazak u krug najelitnijih specijalnih jedinica današnjice. „
Tada u san uleće moj kum, sa zlatnom kajlom na vratu i viče:

„Daj pare, daj pare ili ćeš morati ovo da čitaš i dalje !“ - I otvara kesu približavajući se preteći .....

Probudio sam se u znoju i rešio da stavim slovo na ekran. Palo mi je napamet da se moj članak pojavi na levoj strani pored Miodragovog u broju 05/08. Bio bi jako srećan i ne bi tražio honorar. Makar ga niko i ne pročitao jer su svi navikli da je tu UVEK reklama.
Davor Đurašković je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Davor Đurašković na korisnoj poruci:
Astral_Rock (4.1.2009), Iilija64 (16.4.2008), player1 (17.4.2008), zdravkelja (16.4.2008)
Stara 16.4.2008, 19:06   #45
Strike
Član
 
Član od: 23.8.2007.
Lokacija: Ispred monitora
Poruke: 74
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 39 puta na 12 poruka
Arrow Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Otišao, video, zatvorio.
Pa dobro, njihovo je bilo da te dovuku na adresu, neka svaki peti malo prosurfuje, svaki 20-ti zadrzi, eto im je poseta. Fazon spama, posalju na 100 miliona adresa neku glupost, neka se svaki 100-ti nalozi i da po taj famozni 1$ (a ima i veci procenat paljevina) oni valjaju milionce!

PS. Ja nisam zatvorio odmah, bio sam peti
Strike je offline  
Stara 16.4.2008, 20:17   #46
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

@ Davor
Odlican text, steta samo sto nece imati nikakvog efekta.
nebojsa986 je offline  
Stara 16.4.2008, 21:12   #47
Iilija64
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Lokacija: Tomislavgrad
Poruke: 1.547
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 281 puta na 200 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Iilija64
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
nebojsa986 kaže: Pregled poruke
@ Davor
Odlican text, steta samo sto nece imati nikakvog efekta.
Ali važno je što se netko trudi.
Iilija64 je offline  
Stara 16.4.2008, 22:10   #48
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
Strike kaže: Pregled poruke
Pa dobro, njihovo je bilo da te dovuku na adresu, neka svaki peti malo prosurfuje, svaki 20-ti zadrzi, eto im je poseta. Fazon spama, posalju na 100 miliona adresa neku glupost, neka se svaki 100-ti nalozi i da po taj famozni 1$ (a ima i veci procenat paljevina) oni valjaju milionce!

PS. Ja nisam zatvorio odmah, bio sam peti
A ako pošalju na 10 milijardi adresa, dobiće još više para? Ne ide to baš tako.
Bryan Fury je offline  
Stara 16.4.2008, 22:11   #49
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

@Davor Đurašković
E brate nasmejao si me do suza
Svaka cast za text!!!
FiresnakE je offline  
Stara 16.4.2008, 22:20   #50
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Bravo za text

Ali morate se pomiriti sa tim. Ja vec jesam. Reklame su neminovnost.
zdravkelja je offline  
Stara 16.4.2008, 23:59   #51
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Svet Kompjutera protiv reklamnog Godzile

Citat:
Davor Đurašković kaže: Pregled poruke
Probudio sam se u znoju i rešio da stavim slovo na ekran. Palo mi je napamet da se moj članak pojavi na levoj strani pored Miodragovog u broju 05/08. Bio bi jako srećan i ne bi tražio honorar. Makar ga niko i ne pročitao jer su svi navikli da je tu UVEK reklama.
Kako postati Kuzma umesto Kuzme.
Bryan Fury je offline  
Stara 17.4.2008, 20:32   #52
Davor Đurašković
Novi član
 
Član od: 3.4.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Svet Kompjutera protiv reklamnog Godzile

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Kako postati Kuzma umesto Kuzme.

I u naslovu piše:

ONO što je Kuzma hteo ali nije mogao da napiše
Davor Đurašković je offline  
Stara 17.4.2008, 21:19   #53
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Eto, onda smo sada saznali, sreća naša.
Bryan Fury je offline  
Stara 17.4.2008, 21:26   #54
Strike
Član
 
Član od: 23.8.2007.
Lokacija: Ispred monitora
Poruke: 74
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 39 puta na 12 poruka
Arrow Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
A ako pošalju na 10 milijardi adresa, dobiće još više para? Ne ide to baš tako.
Nego? Cemu inace ona glupa reklamiranja? Doduse ima tu i trziste informacija, nije sve u novcu.
Strike je offline  
Stara 28.4.2008, 23:49   #55
Davor Đurašković
Novi član
 
Član od: 3.4.2008.
Poruke: 23
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Exclamation Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Evo nam i broja 5/08. Da vidimo kako stvari stoje. Ocekujete li neke rezultate ove teme na forumu? Ne bih smeo da se kladim ali opet ce biti reklama za bezalkoholna pica a verovatno i jos ponecega. I cena koje nisu cene (bez PDVa). Ajde da vidimo.
Davor Đurašković je offline  
Stara 29.4.2008, 0:13   #56
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Citat:
Davor Đurašković kaže: Pregled poruke
Evo nam i broja 5/08. ... Ocekujete li neke rezultate ove teme na forumu?
Mislim da su članovi redakcije (suočeni sa silnim odijumom koji reklame kod nas čitalaca izazivaju, a koji smo ovde iskazali) sigurno rešili da iz najnovijeg broja izbace sve reklame i da će tako biti i ubuduće. Ništa njima ne može da nadomesti radost čitalačke publike koju će ovim postupkom prouzročiti.
zoran845 je offline  
Stara 29.4.2008, 0:38   #57
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Reklame i kako ih doživljavamo

Reklame su nesto od cega se ne moze pobeci a i raspravljali smo o tome u vise navrata tako da bi mogli da zakljucamo ovu temu.
oluja je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako instalirati program na Fedori? dacho Slobodni softver 2 4.10.2007 9:00
Kako da ukljucim mreznu kartu i lan??? wu-gambino Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 11.9.2007 23:19
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41
kako da napravim sljedece (portal za vijesti): alx.iznogood Internet usluge 3 20.5.2007 4:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com