Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2006, 13:20   #61
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
Covenant kaže:
Izgleda da ovde svi modovi imaju iste odgovore-kao da se ponasaju po nekoj napisanoj skripti.....
Poput pokvarene ploce koja vrti jedno te isto...
Ubacite anketu u casopis pa cete videti da li se ljudi ne slazu ili slazu sa mnom-iz petnih zila deklamujete svi u horu kako se trudite da opipate puls citalaca-a jedini nacin da saznate njihovo misljenje o vasem casopisu nazivate smejurijom.... Ako se ljudi ne slazu ili slazu sa mojim i bilo cijim misljenjem koje je ovde izneto-anketa ce to pokazati.....
Da li ti zaista mislis da mi ne dobijamo i tonu elektronske i obicne poste? Nije forum jedini izvor razlicitih misljenja. Da li je zaista moguce ispuniti zelju svakog citaoca? Ne, zao mi je, vecina misli da je ovako dobro. I u redakciji postoje razlicita misljenja kako treba neke stvari da se uredjuju i o tome se konstantno raspravlja... verovatno smo zato najtirazniji u zemlji.
Citat:
Covenant kaže:
A da pratite trendove to svakako-ugledate se vidim na Playboy-samo sto se na naslovnoj strani novogodisnjeg izdanja umesto neke duplerice u kostimu Deda mraza kezi Kuzma-a ako ste primetili-on i nije bas neka riba
Ako nisi primetio u januaru 2005 na naslovnoj je bila tadasnja miss SCG, a kuzma (kostimiran) je parodija na tu naslovnu, godinu dana kasnije...
Citat:
Covenant kaže:
Ili otvoreno deranziranje AMD korisnika u IO portu,samo,eto,zato sto jedan pajac smatra da je Intel bolji-kakav profesionalizam....
A covek nema blage veze o zivotu-neka se drzi igara gde mu je i mesto...
Hmm, da li si primetio da je redakcija prilicno podeljena po pitanju AMD/Intel konfiguracija - koja je bolja... neko drugi ce reci da Sasa Uzelac sikanira intel...
Citat:
Covenant kaže:
Ili gomila tekstova koja je po sistemu copy/paste uzeta sa net-a ili iz strane stampe,a mrzi vas i da pravite screenshot-ove igara nego ste i slike poskidali sa net-a...
Ovo je vec prozivka/uvreda. Svi tekstovi u SK su autorski. Nijedn opis u casopisu nije objavljen a da igra ili uredjaj nije isproban. Ne razumem zasto ovakav "hate"
Citat:
Covenant kaže:
Ja vas casopis kupujem od '92 godine a sve nesto imam utisak da to cinim nostalgije radi....
Vec sam rekao previse,i kao sto rekoh nemam nameru da ovde vise postujem-jer izgleda sve moje reci,a i drugih ljudi zavrsavaju u praznini....
Cemu onda cela ova rasprava pitam se ja
Verovatno da bi se zadovoljila necija sujeta-citaj:redakcije i urednika
Ako vec imas tako dobro izgradjeno misljenje sta je dobro i kako bi bilo bolje, uzmi i napisi recenziju bilo cega i posalji na mail redakcije. Ucini nesto konstruktivno, najlakse je kritikovati.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2006, 22:10   #62
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Znaš Covenante, ponekad je prava umetnost umeti saslušati (pročitati) nekoga i uvažavati njegov stav i mišljenje. Dakle NE prihvatiti i NE složiti se s tim, već samo uvažavati. Imaš gadan problem sa svojom tačkom gledišta i s tim nesnosnim kljucanjem. Da ti je zaista toliko stalo do časopisa i njegovog sadržaja, ne bi ti napisao ni 80% toga što nažalost jesi - modovi grakću, drobe jedno te isto, redakcija tek što nema veze sa životom (u prevodu, neistomišljenici jedu go*na, on regular basis). Ma koliko tvoj stav izgledao čvrst i samouveren on temelja nema.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2006, 12:41   #63
Bojan
Novaković
 
Avatar korisnika Bojan
 
Član od: 22.8.2005.
Lokacija: Beograd, Čukarica
Poruke: 1.183
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 365 puta na 168 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bojan
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
Covenant kaže:
Ili gomila tekstova koja je po sistemu copy/paste uzeta sa net-a ili iz strane stampe,a mrzi vas i da pravite screenshot-ove igara nego ste i slike poskidali sa net-a...
Ja ne znam kako te samo nije sramota da tvrdish ovako neshto, da stvarno kupujesh chasopis od 92-e godine i da stvarno chitash tekstove znao bi da nisu preuzeti sa Interneta vec su autorsko delo saradnika SK-a.

Kada bi SK uslishavao sve molbe chitalaca morao bi izlaziti u 10.000 razlichitih primeraka... sto i nije neka solucija, slozices se. Tako da ne mozete ochekivati da se bash sve molbe uslishe.
Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2006, 14:11   #64
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
urke kaže:
Pošto želim da se ispoštuje i moje mišljenje, ovoga puta kao čitaoca SK, želim da se izbaci svaki pomen o igrama iz mog omiljenog časopisa, jer mene one ne interesuju. Znam da se mnogi neće složiti sa mnom, ali ja tako mislim i mislim da sam u pravu, te tražim od odgovornih u redakciji da hitno usvoje moj zahtev i koliko u sledećem broju (koji će se pojaviti za petnaestak dana) ne bude ni jedno slovo o igrama. Takođe, I/O port je nepotreban, kao i opisi programa za windows. Dakle, kad se poizbacuje sve to, biće podosta prostora za pisanje o slobodnom softveru i za reklame, a i izveštaji „sa lica mesta“ i rubrika o Internetu, koji me interesuju, imaće dovoljno prostora za sebe.

A, momci (i devojke), šta mislite da se usvoje i odmah realizuju ovi moji predlozi (a ima ih podosta koji bi me podržali u tome) da li vi gejmeri i korisnici Windows OS-a mislite da je to dobar predlog? Čak i ako ne mislite, to nije bitno, jer ne mora da se javi 25001 čitalac i da kaže da sam ja u pravu, dovoljno je što će nas 50-ak da kaže da tako treba da bude.

I šta ćemo sad? Pa ništa, svako bira ono što mu ne odgovara. Ak ovoliš da gledaš grand paradu, ti ćeš da je gledaš. Ako voliš da gledaš Discovery, gledaćeš njega. Stvar je izbora. SK ne treba da nemilosrdno ispunjava svaku želju čitalaca (1000 ljudi, 1000 ćudi).

Po meni je apsolutno nebitnost navođenja cene hardvera u testu. Najbitnija stvar, u istom trenutku se u jednom gradu cene razlikuju od radnje do radnje, a da ne govorim o razlici u gradovima. I neće valjda čitalac iz Niša da ide u Beograd samo da bi za 2 € manje platio grafičku kartu od 80 €, a da se onda ispostavi da je ipak 20 € skuplja nego u Nišu?
Hvatate se za slamcicu i onda jedan od moderatora napise nesto ovako, a naravno ostali iz te ekipe se apsolutno slazu. Postoje razlike izmedju misljenja i zelja pojedinca i misljenja i zelja vecine, ali izgleda vi to niste i ne zelite da primetite. Covenant je napisao par ostrih postova. Sa nekim stavovima s ne slazem ali vecina su mu "zlatni"!
I naravno slazem se da ovde ne vredi se truditi oko ove i slicne teme jer vasa tvrdoglavost je legendarna...
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2006, 14:30   #65
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
vertigo kaže:
I naravno slazem se da ovde ne vredi se truditi oko ove i slicne teme jer vasa tvrdoglavost je legendarna...
Mi vec u samoj redakciji imamo zestoku raspravu (razlicita misljenja) oko svake nove ideje, sa i bez foruma... zamisli kad bi sad svaku ideju koja se pojavi ovde obrazlagali i objasnjavali... a do vecine smo i sami dosli. I ja licno imam gomilu ideja sta bi trebalo da se promeni ili uvede u SK ali vecina sa ne slaze samnom. A ni meni se ne svidjaju neke ideje drugih kolega i sta sad...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2006, 16:48   #66
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Citat:
oluja kaže:
ali vecina sa ne slaze samnom. A ni meni se ne svidjaju neke ideje drugih kolega i sta sad...
Sta sad? Pa da kao u onom filmu uzmes sacmarku, i celu redakciju drzis kao taoce dok cekas da ti policija donese sveze parce pice.
Da vidis posle kako ce da usvoje.

Izvinjavam se na off-topiku, morao sam ovo da kazem.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2006, 11:09   #67
M.Silenus
Veteran
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Vremenske Grobnice, Hiperion
Poruke: 680
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 124 puta na 82 poruka
Određen forumom Re: Predlozi čitalaca i posetilaca foruma... čemu?!

Hej , narode, koliko vidim ovde se hiljadu puta ponavlja jedna te ista priča , i to , čini mi se , u beskonačnom ciklusu.

Hajdete vi, kojima se ne sviđa kako redakcija SK obavlja posao, hajdete vi pokrenite svoj časopis pa ga oblikujte kako vama odgovara. Ili makar neki e-zine ili neki sajt u fazonu gamespy-a , samo mnogo manjeg obima.

Ako mislite da SK ne valja, ne kupujte ga. Mislim da će loša prodaja svakako uticati na odluke redakcije ( ah, kao da će loše prodaje biti skoro ).

Ni meni se ne sviđaju neke stvari ( recimo Kuzma, stvarno smara u zadnje vreme, Test of time, nedovoljno prostora za Linux ), ali, u globalu gledano, SK je dobar časopis koji vredi kupovati!
M.Silenus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com