Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Javne rasprave
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Javne rasprave Učestvujte u javnim raspravama o stvarima koje su bitne za sve nas

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.6.2010, 15:03   #1081
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Ovo im je pametno. Ali sigurno može da se pristupi sa njihovog nacionalnog domena
miša topola je offline  
Stara 28.6.2010, 15:09   #1082
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Supreme.50 сигурно мисли да чим држава уведе локалне домене све инститиције ће прећи на њих а латиничне ће заборавити? Па ко сад ту нема разума да сам закључи очигледно?
Stojadin je offline  
Stara 28.6.2010, 15:10   #1083
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Po tebi sajt ministarstva nije internacionalni domen nego je lokalni koji ce se koristiti u okviru jednog sela? Mislis da njihovim drzavljanima koji ne zive tu, nikada nisu i ne znaju jezik, taj sajt nekada mozda nece zatrebati?
A ko je tebi rekao da će sajt ministarstva biti samo na lokalnom domenu?

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Pitas pitanja na koje je vec dan odgovor. Odgovor je cak i ocigledan, ali sam ga dao for argument's sake, cisto da postoji vidljiv za vas koji nemate ni malo razuma da sami zakljucite. Ovo sam vec objasnio i dao primer ali nema ko da cita, predpostavljam da je vama samo zanimljivo da nabijate postcount i da se vrtite u krug.
Ignorance is a bliss...

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Predpostavljam da znaci da su odradili anketu kao trogodisnjaci i da su neki ljudi glasali po vise (stotina) puta?
Na osnovu ovoga možemo da zaključimo:
a) misliš da su u RNIDS "trogodišnjaci" ili "paceri"
b) na bazi tvoje pretpostavke (a ne predpostavke) i ranijih postova, trebalo bi svi da vide koliko su ti koji su glasali malobrojni, malomozni i jadni jer koriste trikove - jer, samo si ti u pravu a takvi kao ti su u vecini?
Dakle, pretpostavljam da si shvatio da vređaš, ili hoćeš još malo da raščlanjujem da bi shvatio?

Poslednja ispravka: Dukes (28.6.2010 u 15:32)
Dukes je offline  
Stara 28.6.2010, 15:18   #1084
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

@Dukes

Је л' има неке информације шта ће од понуђених највероватније да буде домен?
Ghost je offline  
Stara 28.6.2010, 15:24   #1085
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Ako oni pak imaju svoj "lokalni" domen, on je nemocan.
Može, jer ne razumeš postavku. Malo prouči osnovne pojmove, pa ćeš videti.

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
1) Mene zanima zasto drzava daje pare da bi firme mogle da uzmu domene i, kako sam vec rekao, indirektno zabrani pristup strancima?
2) Ko je ovde na dobitku?
3) Zasto bi ijedna firma uzimala 2 domena, jedan za "njihovo lokalno stanovnistvo", i drugi samo za ceo svet i ponovo za "njihovo lokalno stanovnistvo" (koje naravno mora da razume latinicu da bi pristupilo internetu i uopste trazilo nesto na sajtu telekomunikacija).
1) Zato što je to NEKIM firmama i institucijama u interesu.
2) Svi.
3) Zato što moja firma nije "Politika" već "Политика". Dovoljno jasno ili da vadim citate iz 60 stranica unazad? A možda bi mogao da pročitaš, a?
Dukes je offline  
Stara 28.6.2010, 15:28   #1086
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
@Dukes

Је л' има неке информације шта ће од понуђених највероватније да буде домен?
Imam informacije, ali vas molim za strpljenje - mogu trenutno da kažem samo ono što je vezano za naše (SK) glasanje:
.срб ima oko 80% glasova
.србија ima oko 15% glasova

Dakle, iako pravila kažu da ne mora da bude izabran onaj koji ima najviše glasova, I presume da će biti jedan od ova dva.
Dukes je offline  
Stara 28.6.2010, 15:29   #1087
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Lepše bi čučnulo .срб
miša topola je offline  
Stara 28.6.2010, 15:33   #1088
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
http://www.mcit.gov.eg/


И? У чему је проблем?
Problem je sto ne razumem cemu onaj drugi. Sad sam editovao poruku gore pa evo da dodam i ovde
Citat:
3) Zasto bi ijedna firma uzimala 2 domena, jedan za "njihovo lokalno stanovnistvo", i drugi samo za ceo svet i ponovo za "njihovo lokalno stanovnistvo" (koje naravno mora da razume latinicu da bi pristupilo internetu i uopste trazilo nesto na sajtu telekomunikacija).
Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Supreme.50 сигурно мисли да чим држава уведе локалне домене све инститиције ће прећи на њих а латиничне ће заборавити? Па ко сад ту нема разума да сам закључи очигледно?
Procitaj ovo gore a i dodacu jos ovo: da li ces odredjeno (proizvoljno vreme ne znam koliko vremena dnevno koristis internet) vreme sedeti i ici na razne sajtove kao sto su warez, torrent trackeri, hosting, image hosting, strani forumi (ne znam koliko ih koristis), strani sajtovi (sta ja znam steam, blizzard), ici na Wikipedia stranice koje su na Engleskom (posto nema sve u potpunosti na Srpskom)... i onda te zove neko i pita te da mu proveris sta treba da se ponese za licnu kartu, da li ces prebaciti na cirilicu da bi usao na vas voljeni cirilicni domen, ili ces uci na latinicni?
Podpitanje: ako ces da prebacis, zasto jednostavno ne ukucas latinicom sta si radio proteklih x sati?

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
A ko je tebi rekao da će sajt ministarstva biti samo na lokalnom domenu?
Isto pitanje kao gore..

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Ignorance is a bliss...
Ne razumem da li meni kazes za njega ili za mene? Ako je za mene, ja sam mu odgovorio, mrzi me vise da quotujem kada ce ionako pitati ponovo... Ne znam kako ti mozes
Postarao sam se da odgovorim na sve sto su "protivnici" pitali, inace da znam odgovor samo na neka pitanja a da druga ignorisem, ne bi bio ovako uporan i ne bi bio ja (posto to nikada ne radim).


Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Na osnovu ovoga možemo da zaključimo:
a) misliš da su u RNIDS "trogodišnjaci" ili "paceri"
b) na bazi tvoje pretpostavke (a ne predpostavke) i ranijih postova, trebalo bi svi da vide koliko su ti koji su glasali malo, malomozni i jadni jer koriste trikove - jer, samo si ti u pravu a takvi kao ti su u vecini?
Dakle, pretpostavljam da si shvatio da vređaš, ili hoćeš još malo da raščlanjujem da bi shvatio?
a) naravno da mislim to sam i rekao gore. Ako sam predstavio moje misljenje, logicno je da to mislim. I naravno da su paceri kada je moglo vise puta da se glasa... Takodje ima mali milion clanova ovog foruma koji jos nisu punoletni i napravili bi bolje anketu od pomenutih pacera.
b) Sto se tice glasanja od vise (stotina) puta, nisam rekao na kojoj sam strani (da li sam ja taj koji je glasao toliko puta, da li sam ja onaj drugi koji je glasao jednom i da li sam ja uopste glasao?), ne nazivam ni jedne ni druge ni trece nikako, samo predstavljam cinjenicu da je bilo mogucnosti da se glasa vise puta i da je to veoma veoma amaterski uradjeno. Ne "postoji 6 kontinenata" amaterski, nego "postoji 2 kontinenta" amaterski.

Sto se tice vredjanja, naravno da ih vredjam kad nisu sposobni da naprave glupu anketu kako treba, stavise editovali su je nekoliko puta tokom prvog dana .
Supreme.50 je offline  
Stara 28.6.2010, 15:47   #1089
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Supreme.50 kaže:
Ako oni pak imaju svoj "lokalni" domen, on je nemocan.
Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Može, jer ne razumeš postavku. Malo prouči osnovne pojmove, pa ćeš videti.
Objasni mi kako neko ko vidi http://موقع.وزارة-الأتصالات.مصر
(Da ne pricam o poteskocama selektovanja, ne mogu ni da nastavim recenicu u istom redu niti da editujem i sklonim http o boze toliko o funkcionalnosti i linkovanju )
Evo ovde cu nastaviti recenicu posto gore ne mogu: kako neko ko vidi ovo bez http (posto se to ne pise ispred domena web sajtova na televiziji i vizit kartama) zna da je ovo ime web sajta?? Kao sto je bio primer, ja vidim ovo na TVu i kako da znam da je ovo uopste domen?
Takodje pogledaj moje pitanje i tvoj odgovor. U kakvoj postavci pricas i koji "osnovni pojmovi" ce mi pomoci da razumem ovo? Evo ti mi objasni ali molim te direktno i u potpunosti.
Citat:
1) Zato što je to NEKIM firmama i institucijama u interesu.
2) Svi.
3) Zato što moja firma nije "Politika" već "Политика". Dovoljno jasno ili da vadim citate iz 60 stranica unazad? A možda bi mogao da pročitaš, a?
1) Daj mi primer kako bi to nekome bilo u interesu.
2) Daj primer i obrazlozi. Ovako sam i ja mogao da napisem "ovaj domen je glup i nikome nece koristiti", ali sam napisao kako i zasto...
3) Ne, tvoja firma je POLITIKA, svejedno pisano cirilicom ili latinicom. Ne mozes registrovati ime firme i naglasiti "moja firma se zove politika cirilicno". Takodje da je ovako, ja bi sutra mogao da otvorim latinicnu politiku posto vi ne biste imali prava na latinicno ime, sto nije slucaj i neizvodljivo je.

Sto se tice mojih pravopisnih gresaka, svima se desava, ali ne zaboravi druge koji nisu u stanju da napisu jedan jedini post bez nekoliko banalnih gresaka koje su toliko ocigledne da mi pripadne muka kad vidim kako je neko u stanju drugima da soli pamet a ne zna da sastavi pravilnu recenicu. Ovo naravno nisi ti, ali njima nisi nista prigovarao zato sto su bili tvoji istomisljenici...
Supreme.50 je offline  
Stara 28.6.2010, 16:00   #1090
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Problem je sto ne razumem cemu onaj drugi. Sad sam editovao poruku gore pa evo da dodam i ovde

Procitaj ovo gore a i dodacu jos ovo: da li ces odredjeno (proizvoljno vreme ne znam koliko vremena dnevno koristis internet) vreme sedeti i ici na razne sajtove kao sto su warez, torrent trackeri, hosting, image hosting, strani forumi (ne znam koliko ih koristis), strani sajtovi (sta ja znam steam, blizzard), ici na Wikipedia stranice koje su na Engleskom (posto nema sve u potpunosti na Srpskom)... i onda te zove neko i pita te da mu proveris sta treba da se ponese za licnu kartu, da li ces prebaciti na cirilicu da bi usao na vas voljeni cirilicni domen, ili ces uci na latinicni?
Podpitanje: ako ces da prebacis, zasto jednostavno ne ukucas latinicom sta si radio proteklih x sati?

Isto pitanje kao gore..
Ignorance is a bliss...



Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Ne razumem da li meni kazes za njega ili za mene? Ako je za mene, ja sam mu odgovorio, mrzi me vise da quotujem kada ce ionako pitati ponovo... Ne znam kako ti mozes
Postarao sam se da odgovorim na sve sto su "protivnici" pitali, inace da znam odgovor samo na neka pitanja a da druga ignorisem, ne bi bio ovako uporan i ne bi bio ja (posto to nikada ne radim).
Da, tebi. Razmisli malo pre nego što zasuješ sa ignorisanjem odgovora. Pitaću te opet - da li treba da ti vadim citate iz ovih 60 strana ili ćeš sam da čitaš?

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
a) naravno da mislim to sam i rekao gore. Ako sam predstavio moje misljenje, logicno je da to mislim. I naravno da su paceri kada je moglo vise puta da se glasa... Takodje ima mali milion clanova ovog foruma koji jos nisu punoletni i napravili bi bolje anketu od pomenutih pacera.
b) Sto se tice glasanja od vise (stotina) puta, nisam rekao na kojoj sam strani (da li sam ja taj koji je glasao toliko puta, da li sam ja onaj drugi koji je glasao jednom i da li sam ja uopste glasao?), ne nazivam ni jedne ni druge ni trece nikako, samo predstavljam cinjenicu da je bilo mogucnosti da se glasa vise puta i da je to veoma veoma amaterski uradjeno. Ne "postoji 6 kontinenata" amaterski, nego "postoji 2 kontinenta" amaterski.

Sto se tice vredjanja, naravno da ih vredjam kad nisu sposobni da naprave glupu anketu kako treba, stavise editovali su je nekoliko puta tokom prvog dana .
Pa što im nisi javio da ima toliko onih koji znaju?! Što ćutiš?! Jadnici, oni sigurno nisu ni primetili tih 100 puta dupliranih glasova! Pa trebalo je da im javiš! Onda ne bi uzimali tih sto puta kao 100 glasova, nego kao jedan... I ne bi ništa menjali tokom prvog dana! Pa slušaj, ne mogu da verujem da im nisi javio! E baš si neki!
Pretpostavka je majka svih ... reče Oluja...
Pogrešili su, pa se ispravili i to ih čini pacerima ili trogodišnjacima?
A to što su neki gubili vreme i drukali glasove - pa i Tetris je igra...
Dukes je offline  
Stara 28.6.2010, 16:21   #1091
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Objasni mi kako neko ko vidi http://موقع.وزارة-الأتصالات.مصر
(Da ne pricam o poteskocama selektovanja, ne mogu ni da nastavim recenicu u istom redu niti da editujem i sklonim http o boze toliko o funkcionalnosti i linkovanju )
Evo ovde cu nastaviti recenicu posto gore ne mogu: kako neko ko vidi ovo bez http (posto se to ne pise ispred domena web sajtova na televiziji i vizit kartama) zna da je ovo ime web sajta?? Kao sto je bio primer, ja vidim ovo na TVu i kako da znam da je ovo uopste domen?
Takodje pogledaj moje pitanje i tvoj odgovor. U kakvoj postavci pricas i koji "osnovni pojmovi" ce mi pomoci da razumem ovo? Evo ti mi objasni ali molim te direktno i u potpunosti.
A što bi ti uopšte i trebalo da znaš da je to ime sajta kad nije namenjeno tebi?
A za "osnovne pojmove" - pa, očigledno nisi čitao ranije postove kad se o tvom postavljenom problemu naveliko pričalo.

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
1) Daj mi primer kako bi to nekome bilo u interesu.
2) Daj primer i obrazlozi. Ovako sam i ja mogao da napisem "ovaj domen je glup i nikome nece koristiti", ali sam napisao kako i zasto...
3) Ne, tvoja firma je POLITIKA, svejedno pisano cirilicom ili latinicom. Ne mozes registrovati ime firme i naglasiti "moja firma se zove politika cirilicno". Takodje da je ovako, ja bi sutra mogao da otvorim latinicnu politiku posto vi ne biste imali prava na latinicno ime, sto nije slucaj i neizvodljivo je.
1) Čitaj ranije postove, imaš i primere i obrazloženja
2) Čitaj ranije postove, imaš i primere i obrazloženja
3) Čitaj ranije postove (usput, grešiš za "Politika" jer ne poznaješ pokoji zakon)

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Sto se tice mojih pravopisnih gresaka, svima se desava, ali ne zaboravi druge koji nisu u stanju da napisu jedan jedini post bez nekoliko banalnih gresaka koje su toliko ocigledne da mi pripadne muka kad vidim kako je neko u stanju drugima da soli pamet a ne zna da sastavi pravilnu recenicu. Ovo naravno nisi ti, ali njima nisi nista prigovarao zato sto su bili tvoji istomisljenici...
Jel tebe drže na žeravici pa poskakuješ svaki put kad ti neko ispravi grešku? Dakle, ne uzimam za zlo, samo sam usput, kad ti već odgovaram, hteo da te ispravim bez ikakvog zadnjeg razloga. Opusti se malko, i čitaj ranije postove pre nego što odgovoriš.
Dukes je offline  
Stara 28.6.2010, 16:51   #1092
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
A što bi ti uopšte i trebalo da znaš da je to ime sajta kad nije namenjeno tebi?
A za "osnovne pojmove" - pa, očigledno nisi čitao ranije postove kad se o tvom postavljenom problemu naveliko pričalo.
Razumem cinjenice ali ne shvatam zasto bas tako mora da bude (zasto te iste cinjenice uopste postoje i zasto nisu drugacije nego bas takve).
Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
1) Čitaj ranije postove, imaš i primere i obrazloženja
2) Čitaj ranije postove, imaš i primere i obrazloženja
3) Čitaj ranije postove (usput, grešiš za "Politika" jer ne poznaješ pokoji zakon)
Pratio sam temu nisam nista preskakao niti prevideo, za Politika mozda i gresim sto se tice prava ali ako imate logo na cirilici ne znaci da se vasa firma ne zove Politika.
Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Jel tebe drže na žeravici pa poskakuješ svaki put kad ti neko ispravi grešku? Dakle, ne uzimam za zlo, samo sam usput, kad ti već odgovaram, hteo da te ispravim bez ikakvog zadnjeg razloga. Opusti se malko, i čitaj ranije postove pre nego što odgovoriš.
Ok onda hvala. Iznerviralo me sto mene ispravljas a ima nekoliko ljudi koji ne znaju kako se pise NE i LI sa glagolima i slozenicama .
Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Ignorance is a bliss...
Malo je trulo ovo samo napisati posto ne znam u cemu je fora.
Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Da, tebi. Razmisli malo pre nego što zasuješ sa ignorisanjem odgovora. Pitaću te opet - da li treba da ti vadim citate iz ovih 60 strana ili ćeš sam da čitaš?
Necu nista citati zato sto sam procitao sve. Tema je umrla, digli su je sa glupim komentarima, i ja sam samo trazio da mi objasne zasto tako misle.
Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Pa što im nisi javio da ima toliko onih koji znaju?! Što ćutiš?! Jadnici, oni sigurno nisu ni primetili tih 100 puta dupliranih glasova! Pa trebalo je da im javiš! Onda ne bi uzimali tih sto puta kao 100 glasova, nego kao jedan... I ne bi ništa menjali tokom prvog dana! Pa slušaj, ne mogu da verujem da im nisi javio! E baš si neki!
Pretpostavka je majka svih ... reče Oluja...
Pogrešili su, pa se ispravili i to ih čini pacerima ili trogodišnjacima?
A to što su neki gubili vreme i drukali glasove - pa i Tetris je igra...
Evo da ti napisem treci put. Poenta je da su amaterski uradili i ispalili se dovoljno da ne moraju ponovo narednih 1000 godina, sve posle toga nije vazno. Ne razumem prirodu tvojih komentara koji nemaju nikakve veze sa ovim sto sam sad (a i pre) napisao. Da li je bitno ko je koliko puta glasao i zasto ih ja nisam obavestio i da li su neke budale gubile vreme glasajuci duplo. Zasto to uvodis u pricu?
Supreme.50 je offline  
Stara 28.6.2010, 17:37   #1093
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
Supreme.50 kaže: Pregled poruke
Razumem cinjenice ali ne shvatam zasto bas tako mora da bude (zasto te iste cinjenice uopste postoje i zasto nisu drugacije nego bas takve).
Pratio sam temu nisam nista preskakao niti prevideo, za Politika mozda i gresim sto se tice prava ali ako imate logo na cirilici ne znaci da se vasa firma ne zove Politika.
Ok onda hvala. Iznerviralo me sto mene ispravljas a ima nekoliko ljudi koji ne znaju kako se pise NE i LI sa glagolima i slozenicama .
Malo je trulo ovo samo napisati posto ne znam u cemu je fora.
Necu nista citati zato sto sam procitao sve. Tema je umrla, digli su je sa glupim komentarima, i ja sam samo trazio da mi objasne zasto tako misle.Evo da ti napisem treci put. Poenta je da su amaterski uradili i ispalili se dovoljno da ne moraju ponovo narednih 1000 godina, sve posle toga nije vazno. Ne razumem prirodu tvojih komentara koji nemaju nikakve veze sa ovim sto sam sad (a i pre) napisao. Da li je bitno ko je koliko puta glasao i zasto ih ja nisam obavestio i da li su neke budale gubile vreme glasajuci duplo. Zasto to uvodis u pricu?
Zbirno ću ti odgovoriti, i neću odgovarati više.
Poenta koju propuštaš u svakom tvom pitanju jeste što je ICANN odlučio da to može (na pritiske Rusije, Kine, Arapa i gotovo svih koji imaju neko pismo drugačije od engleske latinice...). ICANN je odlučio jer:
a) to može da se izvede i već radi na tome (pisao je holodoc o tome u svojim postovima)
b) to im donosi kintu
c) to je traženo

Zašto je naša zemlja odlučila, odgovoreno ti je više puta - a razlog, prvenstveno, stoji u Ustavu - koje je naše zvanično pismo.

Da li ovo stvara neke probleme u radu kako si navikao do sad - stvara i ne mora da stvori. Možeš da koristiš i ne moraš, pošto se postojećem domenu .rs dodaje novi ćirilični domen. Pisali smo o tome samo tako.

Dakle, tvoj pogled je da je novi domen dupliranje, moj nije. Poštuj to kao što i drugi poštuju tvoje mišljenje. Demokratija.

E sad - da bih prekinuo besmislenu raspravu ljudi koji ne žele da čitaju prethodne postove, pitao sam zašto mislite da je odziv bio dobar i eventualno da prihvatite da će tako biti jer postoje ljudi koji to hoće (iz ovog ili onog razloga). A ti to nipodaštavaš svojim argumentom da su se ispalili prvog dana (so what?). To tebi znači da je glasanje bezvredno? I dalje nastavljaš istim pitanjima koje si već postavljao ranije. Verovatno je i to što piše u Ustavu, u tvojim očima bezvredno...
Dukes je offline  
Stara 28.6.2010, 17:51   #1094
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Djokovic je croat(USopen),Hrvatska dobila Nemacku 1:0 (engleske dnevne novine posle pobede srbije na svetskom prvenstvu u africi).



I raspali Chrome hoce da prevede sve ovo(forum ceo) na hrvatski iako pisem srpski jezikom.



Toliko............................................ ................................................
Markonije je offline  
Stara 28.6.2010, 18:27   #1095
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

@offtopic
Jedna stvar što se tiče Google Translate-a: tekst pisan na latinici se tretira kao hrvatski, a tekst pisan na ćirilici se tretira kao srpski (naravno uz korišćenje riječi iz srpskog jezika). Ovo sam zaključio iz ličnog iskustva.

P.S. Ime firme je „Политика” u Srbiji jer je po njenom Ustavu ćirilica službeno pismo i pod ćiriličnim nazivom je i registrovana. (Neka me neko ispravi ako griješim)
Sass Drake je offline  
Stara 29.6.2010, 10:24   #1096
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

http://www.icann.org/en/topics/idn/f...etion-a-en.htm

p.s. - "šarajte" po slovima
Dukes je offline  
Stara 29.6.2010, 14:57   #1097
IonX
Član
 
Član od: 17.11.2006.
Poruke: 52
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 63 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Šta, latinica nije dozvoljena Ustavom?

Ćirilica je službeno pismo kojim su dužne da se koriste državne ustavnove, pa?
Kakve to ima veze sa domenima?
Po istom Ustavu i crkva je odvojena od države, pa najavljuju vojne sveštenike (!).

Hoće li se i "http" i "www" u domenima pisati ćirilicom i kako?
Da li to znači da pola domena pišeš latinicom pa prebacuješ kodni raspored tastature pa nastavljaš ćirilicom, pa ako si napravio typo, ponovo prebacuješ na latinicu, pa ponovo...?
Da li će pretraga domena na upit "Politika" donositi i rezultat "Политика"?

Radim u Delta Maxi-ju, pa su mi pojedinci tražili da pišemo "Делта Махи".
Strašno.
IonX je offline  
Stara 29.6.2010, 15:04   #1098
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
IonX kaže: Pregled poruke
Šta, latinica nije dozvoljena Ustavom?

Ćirilica je službeno pismo kojim su dužne da se koriste državne ustavnove, pa?
Kakve to ima veze sa domenima?

Hoće li se i "http" i "www" u domenima pisati ćirilicom i kako?
Da li to znači da pola domena pišeš latinicom pa prebacuješ kodni raspored tastature pa nastavljaš ćirilicom, pa ako si napravio typo, ponovo prebacuješ na latinicu, pa ponovo...?
Da li će pretraga domena na upit "Politika" donositi i rezultat "Политика"?
A kako bi bilo da potražiš odgovore na tvoja pitanja u ovoj temi. Bilo ih je na početku teme
miša topola je offline  
Stara 29.6.2010, 15:28   #1099
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Citat:
IonX kaže: Pregled poruke
Radim u Delta Maxi-ju, pa su mi pojedinci tražili da pišemo "Делта Махи".
Strašno.
reče ti čoek lepo, ali bih samo da prokomentarišem i ovaj "luping" - to što su ti tražili, tražile su ti neznalice koje ni ćirilicu ne znaju.
Dukes je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
Laskaris (2.7.2010), shrafko (7.7.2010)
Stara 29.6.2010, 15:55   #1100
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Da... bas se pitam kako to X prelazi u H .
Supreme.50 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
јавна расправа, ћирилични домен, cirilicni domen, domen, javna rasprava, srbija, ćirilični domen


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Конфигурација- да ли се уклапа? :) Nikola_Kg ŠDK - Osnovne komponente 15 31.12.2009 19:51
Ваља ли овај монитор? ЗМАЈ ŠDK - Grafika 9 12.11.2009 19:50
Да ли користите TXT speech? The Flying Dutchman Brbljaonica 11 17.8.2008 16:02
Да ли постоји... Ghost Brbljaonica 1 9.7.2008 18:51
Да ли то и Firefox одступа од досадашњег начина и dbaja Web dizajn 5 17.2.2008 14:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com