Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.7.2010, 12:01   #81
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

^ Ne ložimo se, to je i meni zasmetalo kada sam kupio časopis, nakon toga sam video da je još neko to primetio.

Ali, ok, red bi bio da idemo dalje. Over and out.
pixel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 12:41   #82
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
ZoNi, to bi možda bilo nebitno za ekipu iz kraja koja se dvoumi da li će da igra sa krparom, Tangom ili Džabulanijem, ali itekako ima veze kada u jeku Svetskog prvenstva staviš Trikolorku umesto aktuelne fudbalske lopte. Jer što onda ne staviš onaj prost (univerzalni šestougani) model kao asocijaciju na fudbal, nego stavljaš loptu koja je bila aktuelna daleke 1998.

Još nešto, kakve SEKA veze ima sa fejstliftingom časopisa? Nisam siguran da SK angažuje McCann & Erickson za dizajn i prelom magazina... Sve se to može mnogo bolje izvesti i u domaćoj radinosti...
Ako si ti završio fakultet i baviš se dizajnom, dali si slučajno obavešten šta znači tradicija. Nije dizajn sve što cveta i miriše. SK ima nekakvu tradiciju u vezi naslovnih strana, i ne mora da isprati svaki belosvetski događaj. Ne znam koliko si dugo u toku u vezi SK, ali nama koji poznajemo malo duže sva ta dešavanja je bitnije dali će se na naslovnoj strani pojaviti enterprise nego neka boja koja odudara od okoline, a i ta lopta zvana Jabulani je čist promašaj, što SK svakako nije.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 13:29   #83
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
a i ta lopta zvana Jabulani je čist promašaj, što SK svakako nije.
Promasaj onima sto gube... Za one sto pobedjuju, Jabulani je sjajna lopta

Izvinjavam se zbog offovanja.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 13:35   #84
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Ma baš je sjajna. Kriva je za barem 5-6 golova
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 14:09   #85
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Mi razumemo hajp koji izaziva Svetsko prvenstvo, ali...

Prosto pitanje - na šta je trebalo da asocira naslovna? Na trenutno Svetsko prvenstvo ili na gledanje fudbala (u 3D TV tehnici)?
Da li je na teniskoj loptici trebalo da piše Roland Garos 2010 ili Wimbledon 2010? Wilson ili Babolat?

Ako mislite da je to greška, veća marketinška greška jeste to što nismo poklonili mini Vuvuzelu (do 5 cm) kineske proizvodnje svakom čitaocu... Ali, neka se tog marketinškog trika sete oni koji se sportom i bave...

Dakle, mi se bavimo kompjuterskim tehnologijama a ne sportskim (i drugim ne-IT) događajima - nemamo olimpijske krugove kad traje Olimpijada, nemamo Džabulani kad je Svetsko fudbalsko prvenstvo, nemamo logo Eurosonga... Ali zato imamo, kad treba, logo CeBita... i poneki enterprajz
A bilo bi i ljutih čitalaca koji bi očekivali unutra ekskluzivni intervju sa Rajevcem, Davidom Viljom ili Maradonom...
U svakom slučaju, hvala na kritikama, konstruktivne su - i samo tako nastavite
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
shrafko (6.7.2010)
Stara 5.7.2010, 14:20   #86
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Nemorate da budete totalno ograničeni na IT kada je u pitanju izbor naslovne strane
Ipak se Srbija i svet ne vrti oko SK-a nego oko SP-a

Neću više o SP-u, zna se da Nemačka osvaja.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 14:38   #87
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ako si ti završio fakultet i baviš se dizajnom, dali si slučajno obavešten šta znači tradicija. Nije dizajn sve što cveta i miriše. SK ima nekakvu tradiciju u vezi naslovnih strana, i ne mora da isprati svaki belosvetski događaj. Ne znam koliko si dugo u toku u vezi SK, ali nama koji poznajemo malo duže sva ta dešavanja je bitnije dali će se na naslovnoj strani pojaviti enterprise nego neka boja koja odudara od okoline, a i ta lopta zvana Jabulani je čist promašaj, što SK svakako nije.
Izvini, ja nisam rekao da je poremećena tradicija SK naslovnica. Uostalom, ako pričaš o tradiciji konkretnih naslovnih strana, možemo da pričamo jedino o logotipu (odnosno zaglavlju), jer nisam siguran da postoji bilo kakva konzistentnost dizajnerskih rešenja u dugogodišnjem periodu u kome ovaj sjajan časopis izlazi. Veoma sam upućen u hronologiju i samu filozofiju ovog časopisa. Ja ne kritikujem sadržajnost ili stručnost tekstova i autora, ja pričam o vizuelnom, o kreativnom, o nečemu što nije striktno vezano za tip časopisa i tematikom kojom se bavi. Mada, ne možeš oštro da razdvojiš IT i grafički dizajn, u nekim tačkama se baš dodiruju.

Nije mi jasno u kom smislu se povezao "promašaj Jabulani lopte" sa "promašajem SK-a". Ovde niko nije rekao da je časopis loš zbog naslovne strane, pričamo o detaljima (koji nisu baš toliko nebitni). Uostalom, u kom smislu je po tebi Jabulani čist promašaj? U vizuelnom ili zato što navodno ima loše fizičke karakteristike?


CITAT @Dukes > "Prosto pitanje - na šta je trebalo da asocira naslovna? Na trenutno Svetsko prvenstvo ili na gledanje fudbala (u 3D TV tehnici)? Da li je na teniskoj loptici trebalo da piše Roland Garos 2010 ili Wimbledon 2010? Wilson ili Babolat?"

Ako bi napravili presek 1. ljubitelja SK-a koji ne zanima fudbal i SP, sa 2. fanovima SK-a koji fudbal smatraju najvažnijom sporednom stvari na svetu i rado prate SP, pre će biti da ovih poslednjih ima mnogo više.

Osnovna moja kritika se sastojala u tome što dizajner nije ubacio tradicionalni izgled fudbalske lopte (već sam rekao na koju mislim - prostu belu loptu sa pravilno raspoređenim crnim šestouglovima), već Francusku Trikolorku koja je otišla u istoriju. Jer kako to možeš da nađeš Trikolorku i svesno je staviš u kontekst gledanja fudbala (jer ste sigurno tom fudbalskom loptom hteli da asocirate na aktuelno SP), a ne staviš baš aktuelnu loptu sa baš aktuelnog SP?

Da je ova postojeća lopta stavljena na naslovnu stranu u januaru ili prošle godine, ne bi bio nikakav problem. Ali stavljena je u jeku SP-a, red je da se ispoštuju aktuelni simboli i zvanična rešenja. Makar toliko bi moderan dizajner trebao da se potrudi.

Iskreno se nadam da razumete šta je moja poenta.

P.S. Teniska loptica je teniska loptica, uvek je ista sa veoma zanemarljivim izmenama. Fudbalska lopta je nešto sasvim drugo. Upravo tu je reč o tradiciji. Tradiciji koja podrazumeva menjanje izgleda i imena lopti za svako Svetsko prvenstvo ponaosob.

CITAT 2 @ Dukes > "Dakle, mi se bavimo kompjuterskim tehnologijama a ne sportskim (i drugim ne-IT) događajima - nemamo olimpijske krugove kad traje Olimpijada, nemamo Džabulani kad je Svetsko fudbalsko prvenstvo, nemamo logo Eurosonga... Ali zato imamo, kad treba, logo CeBita... i poneki enterprajz "

Onda je red da obogatite svoj inventar jer novinarska profesija pored objektivnosti podrazumeva i aktuelnost, kao i pametno pozicioniranje elemenata u određenom društveno-socijalnom kontekstu. To što imate logo CeBit-a je nešto što se podrazumeva, naravno, i nije nešto čime se treba razmetati.

Poslednja ispravka: pixel (5.7.2010 u 14:49)
pixel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pixel na korisnoj poruci:
DobroslaV (5.7.2010), r0nIn (5.7.2010)
Stara 5.7.2010, 15:09   #88
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
Iskreno se nadam da razumete šta je moja poenta.
Razumemo, ali probaj da razumeš ovo:
Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
A bilo bi i ljutih čitalaca koji bi očekivali unutra ekskluzivni intervju sa Rajevcem, Davidom Viljom ili Maradonom...
Razumeš šta tu piše?

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
[/B]Onda je red da obogatite svoj inventar jer novinarska profesija pored objektivnosti podrazumeva i aktuelnost, kao i pametno pozicioniranje elemenata u određenom društveno-socijalnom kontekstu. To što imate logo CeBit-a je nešto što se podrazumeva, naravno, i nije nešto čime se treba razmetati.
Razmeće - malko prejaka reč... Nisam uočio da se time razmećemo.
Retoričko pitanje - jesi li razmišljao o uticaju drugačijih elemenata na naslovnoj strani baš u trenutku masovne (zlo)upotrebe jednog te istog elementa u svim novinama?
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 15:15   #89
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Moram da se složim sa ovom paljevinom, ako ti je posao da uradiš kako treba, nije izgovor što tebe nešto potrebno za posao ne zanima u privatnom životu. Oluja je podbacila ovog puta, ali tornado je protutnjao i ne treba dizati frku oko toga. Siguran sam da je video i prvi post i sam skontao da je mogao otići taj jedan korak dalje. Nema potrebe natezati se sad oko lopti na 10 strana...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 15:30   #90
DobroslaV
Veteran
 
Član od: 6.11.2006.
Lokacija: Voždovac, Beograd
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 571
Zahvaljeno 169 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Preteraste ga. Ako se bavimo ITom ne treba da znači da fudbal automatski treba da odbacimo. Takođe ja ne razumem ali na ama baš svakoj reklami (TV, na ulici, na koka koli) ste mogli videti Jabulani loptu i da niko ne skapira da se sa njom igra SP.

Ali zato imamo, kad treba, logo CeBita... i poneki enterprajz

Hajde molim te pitaj nekog običnog prolaznika da li je čuo za CeBit.
Pa ga posle pitaj da li je čuo za SP.

A bilo bi i ljutih čitalaca koji bi očekivali unutra ekskluzivni intervju sa Rajevcem, Davidom Viljom ili Maradonom...

Intervju sa Rajevcem, Maradonom i ostalom kompanijom rade sportski časopisi, a niko ovde nije rekao da to treba da radite. Kritika je upućena naslovnoj a ne sadržaju.

Uostalom, citiraću mišu topolu koji je to već rekao

"Svet se ne vrti oko SK-a". Ja bih dodao da se svet ne vrti ni oko IT-a.
DobroslaV je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 15:34   #91
G@Rtn3R
Nepotvrđena registracija
 
Član od: 10.2.2008.
Lokacija: Cybertron
Poruke: 418
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 346 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
DobroslaV kaže: Pregled poruke
Hajde molim te pitaj nekog običnog prolaznika da li je čuo za CeBit.
Pa ga posle pitaj da li je čuo za SP.
A prije toga ga pitajte da li čita SK
G@Rtn3R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku G@Rtn3R na korisnoj poruci:
DobroslaV (5.7.2010), shrafko (6.7.2010)
Stara 5.7.2010, 16:04   #92
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Dukes, mislim da sad već preteruješ sa tim intervjuima Rajevca, Maradone ili Viljom, i bez obzira na to što želiš da umanjiš značaj onoga što sam rekao, znam da znaš da nisam išao toliko daleko.

Pomenuo sam "razmetanje" iz prostog razloga što je tako zvučala tvoja rečenica. Ono kao... Znaš, nemamo Jabulani, ali zato imamo logo CeBita! Zato sam rekao da se to podrazumeva i da nije nešto čime bi se jedan IT časopis trebao hvaliti (razmetati).

Odgovor na retoričko pitanje. = Sad će još da ispadne da ste zbog originalnosti stavili neku drugu loptu umesto zvanične...

O kakvoj zloupotrebi pričaš? Ako je tema Eurosong, normalno je da će u svim novinama osvanuti zvaničan zaštitni znak. Koja je inače svrha logotipa i zaštitnog znaka ako ne da obezbedi duže postojanje simbola u određenom prostoru i vremenu?

Poslednja ispravka: pixel (5.7.2010 u 16:14)
pixel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 17:41   #93
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Što se tiče sadržaja, broj je standardno dobar, izdvajam: 3d televizija i internet zonu.
Naslovna je malo ružnjikava, al' može da se podnese (vidim da se nešto žale zbog "crnačke"() lopte, ili šta već, u mom slučaju nije zbog toga, već onako, opšti utisak)

EDIT: Auu, tek sam sad provalio one šake što izlaze iz tv-a, možda naslovna i nije toliko loša

EDIT 2: Strip je vr'

Poslednja ispravka: JohnnyNT (5.7.2010 u 17:50)
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 18:52   #94
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Менe је више уболо то што нема Ентерпрајза него Џабуланија. Додуше предухитрио ме DeCoy.

Eдит:

У Бог тe...ХИЉАДИТИ ПОСТ.

Poslednja ispravka: Dekip (5.7.2010 u 21:50)
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 19:02   #95
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
Ako je tema Eurosong, normalno je da će u svim novinama osvanuti zvaničan zaštitni znak. Koja je inače svrha logotipa i zaštitnog znaka ako ne da obezbedi duže postojanje simbola u određenom prostoru i vremenu?
Da, ali ako nije tema Eurosong i nije tema Svetsko prvenstvo u fudbalu? Zar ti se ne čini da je onda bilo kakva lopta dobra kao ilustracija?

Nego, nisam primetio da si išta komentarisao sam sadržaj broja.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 19:32   #96
pixel
Član
 
Član od: 19.1.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Predlažem da batalimo ovu priču oko izgleda lopte i ostalih peripetija. Očigledno je da imamo različite stavove i estetske zahteve.

Moram samo da odgovorim Voji na post oko tematike. Dakle, moje pominjanje Eurosonga je bilo iz razloga što je Dukes pomenuo neko zloupotrebljavanje i rabljenje jednog te istog simbola u svim novinama. Slažem se da tema Sveta kompjutera ne treba da bude Svetsko prvenstvo u fudbalu (osim možda u opisima igara ili, recimo, u kratkom tekstu koji opisuje tehničke specifikacije uživo prenosa, kapacitete tehnikalija novinarskih ekipa koje direktno izveštavaju iz Južne Afrike i sl.), ali, ponavljam, ako je neko svesno ubacio fudbalsku loptu (koja btw nije default verzija lopte, već jedna od verzija davno održanog SP) sa ciljem da asocira na aktuelno SP, zašto se onda nije potrudio da tu loptu aktuelizuje? To bi bio primer ozbiljnog i pametnog pristupa izradi nečega što se zove naslovna strana. Sa dizajnerske tačke gledišta.

Eto, osim naslovne strane, nisam komentarisao bilo šta drugo. Verovatno zato što je sve drugo na mestu.
SK sam odavno odabrao kao jedini izvor IT informacija.
pixel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 19:48   #97
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.848 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Citat:
pixel kaže: Pregled poruke
...sa ciljem da asocira na aktuelno SP, zašto se onda nije potrudio da tu loptu aktuelizuje? To bi bio primer ozbiljnog i pametnog pristupa izradi nečega što se zove naslovna strana. Sa dizajnerske tačke gledišta.
A mozda namerno nije ubacena "aktuelna lopta" sa SP zato sto tekst ni ne pise o SP nego o pocetcima 3D televizije sa prenosima fudbalskih utakmica (tekst pisan pre pocetka SP) i teniskih meceva (koje smo i sami imali prilike da gledamo)... A mozda je ta lopta jednostavno dobro izgledala medju ostalim sa stock-a i trebala je samo da asocira na sport/fudbal... uglavnom nikome nije palo na pamet da ce biti do te mere analiziran njen izgled... Sta li one ribe tek rade na naslovnoj... I najvaznije pitanje, koje vidim muci veci broj ljudi je, zasto nema enteprajza?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 21:50   #98
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Šta, na naslovnoj je neka lopta?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 23:08   #99
3LANCER
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.286
Zahvalnice: 1.000
Zahvaljeno 401 puta na 248 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

^ haha to je bila moja prva reakcija kada je krenula ova rasprava oko Buzdovanija


btw evo sad sam proguglao da vidim kako izgleda Zbudzovani lopta i ona je braon, zelena sa zutim linijama. kako to zamisljate da uklopite u sliku kojom dominiraju plava i crvena (koje su tu zbog ocigledne reference na 3D)?

btw2 a i iskreno, zar je toliko bitna ta Jablannagrani lopta da ignorisete ostatak casopisa?
3LANCER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2010, 23:46   #100
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 7/2010

Ljudi samo sam dao predlog kako je mogla da izgleda naslovna.

Bitno je kako se piše naziv aktuelne lopte. Nauči barem na srpskom, pa onda da diskutujemo.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com