Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.7.2010, 10:25   #41
Virus
Novi član
 
Član od: 8.2.2008.
Lokacija: Becej
Poruke: 23
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Huh, znaci da cemo za opis Mafia 2 sacekati do oktobra..?
Virus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 12:01   #42
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Tako je!
Oluja u svakom broju treba da se takmiči sa forumašima što se dizajna naslovnice tiče. Ako dotični forumaš bolje uradi naslovnicu, oluju treba najuriti, a dotičnog forumaša zaposliti (bar dok ga sa "trona" ne skine neki drugi forumaš). Nema veze što dizajniranje naslovnice najverovatnije predstavlja jedva 0,1% od olujinih radnih obaveza za taj mesec.
Pravilo glasi ne treba nikom otimati hleb. Budite vi u koži dotičnog.
Drugo, naslovna je odlična i u duhu leta i odmora.
Mene ove školjke podsećaju na enterpriz.
Što se tekstova tiče mislim da će imati šta da se pročita.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (3.8.2010), shrafko (28.7.2010)
Stara 28.7.2010, 12:52   #43
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Ja sam tu postovao nekoliko brojeva, ali dzaba. Ne treba Oluju terati.
To sto si ti posovao je "kako mali perica zamislja zivot odraslih"... simpatican/dopadljiv dizajn sa tom greskom da je sve prilagodjeno tvojoj osnovnoj ideji a ne zahtevima urednika... (o cemu niko ne razmislja). Logo si smanjio da ne "smeta" ilustracijama a najave se prakticno utapaju u pozadinu umesto da su istaknute da ih citalac prvo primeti... etc..
Naziv: icon_twisted.gif, pregleda: 544, veličina: 2,8 KB
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 17:04   #44
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Pravilo glasi ne treba nikom otimati hleb. Budite vi u koži dotičnog.
Drugo, naslovna je odlična i u duhu leta i odmora.
Mene ove školjke podsećaju na enterpriz.
Što se tekstova tiče mislim da će imati šta da se pročita.
Slažem se s tobom todose, uz izuzetak da je OK otimati hleb nekome pod uslovom da taj neko koji otima hleb bolje radi to što radi od onoga kome je taj hleb otet. Naposletku, to i jeste jedan od osnovnih principa kako slobodno tržište pa čak i evolucija funkcionišu (bolji istisnu gore, sposobnije vrste prežive, nesposobnije / neadaptabilnije izumru, itd).

Mene samo - sve više - počinje da iritira činjenica da se nečija dobra volja zloupotrebljava, i to vrlo često na štetu dotične osobe ("dobrovoljnika" ). Posebno je uznemirujuće to što je postalo "in" da osobe žele da dokažu svoj kvazi-autoritet time što će se upinjati da spuste drugu osobu, uprkos opštepoznatoj činjenici da ništa nije savršeno i da uvek može bolje (samim tim, uvek je moguće kritikovati nekoga za nešto). Nažalost, sve manji broj kritika je konstruktivan, a sve veći broj je omalovažavački.

Primera radi, i jedan tvoj skoriji post je namerno izveden iz konteksta (kada si pisao da bi želeo da je SK što skuplji, da je sadržaj što gori, da su fotografije što nekvalitetnije, itd.), zato što je vajni kritičar prosto želeo da pokaže kako je pametan, ne kapirajući da se zezaš (a bilo je očigledno da se zezaš, ako ćemo iskreno). Isto tako, zoran845 je se nedavno zezao za Slezindžer teniske loptice da bi se, nedugo zatim, našao neko pametan da kaže "šta lupaš, toga kod nas / u mom mestu nema, pričaš gluposti" (slobodan prevod ). Ovakvih primera je tušta i tma na FSK-u, navodim ova dva zato što su mi se urezala u sećanje.

Ako bih sad mogao malo da isfilozofiram, ovakav način ponašanja je ekstremno kontraproduktivan - zbog šačice mudrose*a, "dobrovoljnik" će pre ili kasnije reći "ko vas yebe, stoko nezahvalna" i više neće postovati / iznositi svoja mišljenja, veoma često na štetu ljudi koji imaju želju da nešto istinski nauče. Kako vreme prolazi, sve mi je jasnije zašto pojedini autori ne učestvuju u javnim raspravama. A to je yebeno, jer kad kvalitet ućuti, budale rulaju.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Eddy (28.7.2010), jozvan_Kg (3.8.2010), Maladikt (29.7.2010), sportista (28.7.2010), Thaedass (31.7.2010)
Stara 28.7.2010, 18:11   #45
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke

Primera radi, i jedan tvoj skoriji post je namerno izveden iz konteksta (kada si pisao da bi želeo da je SK što skuplji, da je sadržaj što gori, da su fotografije što nekvalitetnije, itd.), zato što je vajni kritičar prosto želeo da pokaže kako je pametan, ne kapirajući da se zezaš (a bilo je očigledno da se zezaš, ako ćemo iskreno). Isto tako, zoran845 je se nedavno zezao za Slezindžer teniske loptice da bi se, nedugo zatim, našao neko pametan da kaže "šta lupaš, toga kod nas / u mom mestu nema, pričaš gluposti" (slobodan prevod ). Ovakvih primera je tušta i tma na FSK-u, navodim ova dva zato što su mi se urezala u sećanje.
Ne zezam se uopšte. sam ozbiljan.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 19:10   #46
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

@shrafko
Da se ovo ne bi pretvorilo u veeeeliki offtopic> Uvek, u bilo kom poslu, svuda u svetu, postoje (najmanje) tri grupe ljudi: oni koji znaju, oni koji ne znaju i oni koji misle da znaju. Oni poslednji su najopasniji. Prepoznaju se relativno lako, i najčešće su najgrlatiji i najzahtevniji. A pošto smo mi južnjački narod tvrdoglavog "crno-belog" mentaliteta (idemo iz krajnosti u krajnost), ta grlatost treće grupe ljudi je jača i "obojena" krajnošću (selektora ćemo ili "za predsednika" ili "za pokojnika", u zavisnosti od uspeha reprezentacije). Stoga - onom ko je ubeđen da zna, gotovo je nemoguće dokazati da ne zna, nego valja sačekati da sam lupi glavom o zid. To je nama tvrdoglavima u Srbiji izgleda jedini lek. A to lupanje se kad-tad desi.

Zato, iako tvoj post gađa srž, uglavnom je nedelotvoran za ciljnu populaciju, jedino možemo da kažemo - da, ima puno takvih, slažem se. A dodaću i da su meni, nekada, pokušaji takvih ljudi nadasve simpatični.

Dakle, uzalud filozofiramo i uzalud si iritiran, nego hajde da se vrnemo temi - naslovnoj, novom broju, temama u njemu...
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (3.8.2010), Peruzzi (2.8.2010), shrafko (28.7.2010), todos (29.7.2010)
Stara 28.7.2010, 19:36   #47
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
To sto si ti posovao je "kako mali perica zamislja zivot odraslih"... simpatican/dopadljiv dizajn sa tom greskom da je sve prilagodjeno tvojoj osnovnoj ideji a ne zahtevima urednika... (o cemu niko ne razmislja). Logo si smanjio da ne "smeta" ilustracijama a najave se prakticno utapaju u pozadinu umesto da su istaknute da ih citalac prvo primeti... etc..
Prilog 35506
Razumem ja da ti iznad sebe imas jos dosta ljudi koji odlucuju o tome kako ce izgledati SK, ali bar malo postovanja prema profesiji kojom se bavis (ipak ne pravimo naslovnu stranu za nekakav poljoprivredni bilten). Ova moja resenja koja si video su uradjena za jako kratko vreme (neko je spomenuo, zasto nema negde ČŠĆĐčćšđžŽ; iz razloga sto sam postovao beta verzije da ljudi bace koji post o tome; da ne ulazim u to koliko bi bilo potrebno meseci za redizajn kompletnog casopisa i kako bi on izgledao kada bi izasao). Vama je gospodo draga prvo potreban redizajn logotipa (kreirati novi ili redizajnirati i osveziti postojeci). Ako nemate zelje ni volje za tim, pa ko ce onda da ima? Mi vas ovde guramo da radite bolje, a vi se pronalazite uvek negde, pa da ne ispadnem malo grub i ne kazem, uvredjenim.

Neko je ovde u prethodnim postovima spomenuo: "da ne treba otimati hleb iz usta..." Nemoj da se bojis da ce ti neko oteti hleb iz usta od nas koji postujemo naslovnice. Ovo je samo nasa dobra volja da se da mali doprinos, da ovaj casopis koji iza sebe ima toliko godina, izgleda onako kako treba da izgleda. Na vama je da to promenite i ucinite nas srecnim.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 20:03   #48
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
(ipak ne pravimo naslovnu stranu za nekakav poljoprivredni bilten).
Hvala za tako lepe reči, drago mi je da ti se sviđa naslovna.

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Vama je gospodo draga prvo potreban redizajn logotipa (kreirati novi ili redizajnirati i osveziti postojeci).
Tvoje mišljenje, poštujem, ali ga ...

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Mi vas ovde guramo da radite bolje, a vi se pronalazite uvek negde, pa da ne ispadnem malo grub i ne kazem, uvredjenim.
...ovde generalizuješ u opšti stav većine forumaša... Što, jelte, predstavlja i mišljenje većine čitalaca "Sveta kompjutera"?

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Neko je ovde u prethodnim postovima spomenuo: "da ne treba otimati hleb iz usta..." Nemoj da se bojis da ce ti neko oteti hleb iz usta od nas koji postujemo naslovnice. Ovo je samo nasa dobra volja da se da mali doprinos, da ovaj casopis koji iza sebe ima toliko godina, izgleda onako kako treba da izgleda. Na vama je da to promenite i ucinite nas srecnim.
Cenim nameru i dobru volju, hvala, ali opet generalizuješ. Vas? Tebe, petoricu, desetoricu? Većinu forumaša? Većinu čitalaca? Sve u Srbiji?
Svojevremeno je jedan političar zaključivao retoričke govore "Svim dobronamernim građanima je jasno da ..."

Dakle, reko si šta si imao - ne sviđa ti se naslovna, ti bi to uradio drugačije i promenio logotip. Shvatili smo, ali prvo ne generalizuj i drugo, shvati da smo primili k znanju tvoj stav i treće: molim te dozvoli da, iako se ne slaže s tvojim, imamo svoj koji je suprotan.
Over and out.

Poslednja ispravka: Dukes (28.7.2010 u 20:59)
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 21:39   #49
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke

...ovde generalizuješ u opšti stav većine forumaša... Što, jelte, predstavlja i mišljenje većine čitalaca "Sveta kompjutera"?
Ne generalizujem, samo konstatujem vidjenim ovde na forumu, da dosta tih citalaca SK nije zadovoljno dizajnom. Otvaranje teme: Napravite svoju verziju naslovne "Sveta kompjutera", gubi smisao, ako nije ostavio neki efekat na vas, da nesto promenite.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 22:05   #50
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Ne generalizujem, samo konstatujem vidjenim ovde na forumu, da dosta tih citalaca SK nije zadovoljno dizajnom. Otvaranje teme: Napravite svoju verziju naslovne "Sveta kompjutera", gubi smisao, ako nije ostavio neki efekat na vas, da nesto promenite.
Sad smo spali na dosta tih čitalaca, ali opet smo generalizovali mišljenje. Dakle, TVOJE mišljenje je takvo, a nemoj da podmećeš drugima da im se nešto sviđa ili ne: DOSTA tih čitalaca nije zadovoljno (sveopštim, naslovnom ili pričaš o oba?) dizajnom. Umeju i oni sami da kažu, a mi imamo oči da to i pročitamo. Zato i služi ova tema.

A što se tiče teme "napravite svoju verziju..." - ti imaš dokaz da ne utiče? Ili zato što tebe nismo poslušali znači da ne utiče?

Još jednom, hvala na svim predlozima, trudu i mišljenju, i na naslovnim stranama koje si postovao, ali nemoj da generalizuješ.
I ne, nisam uvređen (čisto da ti ukažem da nije pravilo kako tvrdiš).
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 0:31   #51
PsyDuck
Veteran
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Celeblast
Poruke: 899
Zahvalnice: 88
Zahvaljeno 126 puta na 102 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku PsyDuck
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

koga briga za naslovnu stranu???
pa SK kupujem već deset godina [po nečijim merilima verovatno-malo,po nečijim drugim-mnogo...po mojim-dovoljno]...
da uradite blanko naslovnu na kojoj će pisati 'SK 01.12.10.' ja ću je kupiti-a ta 'blanko' strana treba da asocira na sneg na pr...
briga me za naslovnu-interesuje me šta je unutra...!!!
PsyDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku PsyDuck na korisnoj poruci:
paulvandyk68 (29.7.2010), star-duster (29.7.2010), Thaedass (31.7.2010)
Stara 29.7.2010, 2:25   #52
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Citat:
da uradite blanko naslovnu na kojoj će pisati 'SK 01.12.10.' ja ću je kupiti
Samo ako ima vodeni žig u obliku enterprajza
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (3.8.2010), Peruzzi (2.8.2010)
Stara 29.7.2010, 8:18   #53
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Znate o čemu se radi, ja nikog ne branim. Ali vi ste meni toliko smešni da je to za posmatranje. Podsećate me na one američke automobile koji nemaju atest za evropsko tržište zato što su im migavci, crveni, a ovde treba da budu narandžasti li ti žuti. E tako se vi ponašate prema ljudima koji obijaju glavu o zid da naprave nešto što će mane svesti na minimum. Molim vas, ja sam amater dizajner. Corel imam u malom prstu, uskoro ću imati i originalnu verziju koja košta kao polovan auto od 15 godina. Tačno kapiran šta dizajner stranice želi reči. Kao što sam rekao one školjke su u duhu tradicije SK i podsećaju na Enterprize!

Poslednja ispravka: todos (29.7.2010 u 15:55) Razlog: Gramatičke greške u švrljanju
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 12:13   #54
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Кхм, а шта фали (за Дукеса-недостаје) насловној? Ако и има неких замерки, па није Олуја супермен. На скоро свакој насловној да и по неки хинт да наслутимо шта би то могло бити. На овој то не примећујем. То би могла бити замерка. Или је часопис малчице "празан".
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 14:30   #55
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Oprostite, izlapeli starac, da se malko pojasnim, možda ja nejasno pričam ovako pod stare dane.

Da mi ne želimo kritike na izgled i dizajn naslovne, ne bi je ni kačili ovde. Dakle, slobodno kritikujte, tražite belu, roze ili ljubičastu, votevr... Ne sviđa vam se logotip, ne sviđa vam se kompozicija, ideja, boje...

ALI, kada kritikujete, ne zakucavajte to mišljenje kao jedino ispravno. I ako vam izgleda kao poljoprivredni bilten, ili je super naslovna koju biste stavili za wallpaper na desktopu - kažite to slobodno, to jeste vaše mišljenje, ali ne svačije, opšte ili generalno. Jer, kao što reče jedan od naših saradnika: mišljenje je kao "donji deo leđa koja se tu prestaju časno zvati" - svako ga ima. Na nama je da iz vaših mišljenja izvučemo trend...

bajdvej - iza naslovne ne stoji samo Oluja, već i ja i cela redakcija. Te imajte i to na umu.

Nadam se da je starac najzad bio jasan mlađim generacijama
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 15:08   #56
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
... kao što reče jedan od naših saradnika: mišljenje je kao "donji deo leđa koja se tu prestaju časno zvati" - svako ga ima.
Opa! Kad ste ubacili Harija u ekipu "Sveta kompjutera"?
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2010, 15:09   #57
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Bio prelazni rok...
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2010, 18:02   #58
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

S obzirom da prvi avgust pada u nedelju, da li da SK već sutra (subota) očekujemo na kioscima?
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2010, 19:53   #59
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

Moguće je da se pojavi sutra kod kolportera i na ponekim trafikama, a u nedelju je sigurno na kioscima.
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2010, 12:50   #60
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2010

U prodaji je. Kupio sam. Sledi čitanje
Hvala redakciji SK-a što i tokom leta ne odmara nego izdaje naš omiljeni šasopis.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com