Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.9.2010, 22:19   #121
Aljosa
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Beograd - Zemun
Poruke: 504
Zahvalnice: 116
Zahvaljeno 51 puta na 38 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Aljosa
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovu poruku, ali moram pohvaliti kolumnu od Bojana Zivkovica - "Ispod haube", kao i kolumnu od Petra Loncarevica - "Pazljivo planiranje". Svaka vam cast na veoma jasno napisanom tekstu o dve veoma zanimljive teme za mene.
Aljosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aljosa na korisnoj poruci:
Petar Lončarević (9.9.2010)
Stara 9.9.2010, 15:14   #122
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Verovatno je ovo vec neko pomenuo, ali mrzi me sad da tresem 7 strana ove teme... Zanima me da li cete objaviti u iducem broju ispravak grafikona za FirePro kartice?
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 15:18   #123
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

^4 strane ako staviš da prikazuje maksimalan broj postova.

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Nasa greska sto se tice grafika, izvinjavamo se, objavicemo grafike za test grafickih na sajtu. Jednostavno je u poslednjoj "premetacini" tekstova jedan ispao a ostali njegovi grafici... ako je za neku utehu imas bonus informacije o najnovijim AMD procesorima...
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 15:39   #124
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

I u nekim od prethodnih brojeva se desilo nesto slicno. Secam se da je ranije opis nekog 5670 bio bez grafikona.

I jos nismo dobili grafikon.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 15:42   #125
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
I u nekim od prethodnih brojeva se desilo nesto slicno. Secam se da je ranije opis nekog 5670 bio bez grafikona.

I jos nismo dobili grafikon.
Mislis imala je grafikone,ali od 5850 (ako me drzi secanje)
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 16:04   #126
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Da, bas to. Cak je jedan grafik bio sumljiv jer je sadrzao sve sto se vec nalazilo u ostalim graficima (verovatno je tu trebao da ide onaj od 5670).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 16:25   #127
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Moram još da dodam nešto u vezi tekstova o elektronskim čitačima knjiga. Mogli su autori malo da se konsultuju pri opisu ovih uređaja jer se nailazi na preklapanje istih podataka primer:
'' Iznenađujuća i svakako jedna ohrabrujuća vest je da to odnedavno Amazon pruža punu 3G podršku za Wispernet pristup i download knjiga u Srbiji ''. Ovo je citat jenog Autora.
A drugi će ovako '' Srbija je makar u nečemu bolja od zemalja u regionu sa kojima nas naši ministri stalno porede (nepotrebna stvar), pa za razliku od okoline koja ima pristup samo putem bagovitog i sporog GPRS-a, korisnici u Srbiji mogu uživati u punoj brzini koju nudi 3G ''.
Puno nepotrebnih stvari u opisu i sličnih informacija u oba teksta poput obaveštenja kako je jako teško nešto kupiti sa Amazona i da carinici delju. Te stvari svi znaju i takve informacije su nepotrebne.
Što se tiče teksta iz istraživačke misije na Mesec, moglo je da se proprati sa linkovima o istraživačkim laboratorijama koje se nalaze širom sveta.

Poslednja ispravka: todos (9.9.2010 u 16:35)
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2010, 18:03   #128
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Puno nepotrebnih stvari u opisu i sličnih informacija u oba teksta poput obaveštenja kako je jako teško nešto kupiti sa Amazona i da carinici delju. Te stvari svi znaju i takve informacije su nepotrebne.
Test Kindle DX modela je ispao potpuno neplanski, kolega koji ga je autor teksta ga je kupio, napisao tekst i poslao uredniku rublike (chitaj Chivan) koji dan pre zavrsetka broja sto je i razlog preklapanja, nije bilo planski da se pise njegov opis pa je ispalo kako je ispalo.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
todos (9.9.2010)
Stara 10.9.2010, 17:32   #129
alex@
Novi član
 
Član od: 2.9.2010.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Pa, valjda se iz teksta vidi šta je pisac hteo da kaže. Ne znam kako je greška sa grafikonima nastala (pretpostavljam da je na tom mestu trebalo da bude tekst o procesorima), ali Saša uvek u tekstu prokomentariše rezultate testiranja, tako da su grafikoni tu uglavnom kao kratak podsetnik.

Ne kažem da grafikona ne treba da bude i da ovo nije greška, sako kažem da oni nisu primarni i da je tekst sasvim razumljiv i bez njih.

Prave grafikone, naravno, objavićemo na sajtu, a možda i ovde. Trenutno nismo u punom sastavu zbog odmora, ali ćemo nešto preduzeti, nadam se, već u ponedeljak.
Ovo je obecano, a da li je ispunjeno vidite i sami
alex@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2010, 17:44   #130
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Je li igde pisalo "obećavam"?

Drugo, to ti stvarno toliko treba da ključaš u sebi (sudeći po smajliju)?

Treće, da li ti je neko ikad predlagao "anger management" tretman?

Poslednja ispravka: VojaM (15.9.2010 u 13:26)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 0:54   #131
frenkyshka
Član
 
Član od: 10.11.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Unhappy Svet kompjutera 9/2010

Pokusao sam da nadjem neku temu slicne tematike, nakon fail-a u tome resio sam da otvorim temu. Zapravo slicna tema postoji ali je prevelika i teska za pracenje a search je ne pronalazi. Tema je namenjena svima koji imaju neku zamerku na nas casopis. Molim Vas da izbegavate zamerke tipa "ima previse reklama" i sl. jer to nisu uopste konstruktivne kritike.

Evo danas sam tek pronaso malo vremena da procitam neki text iz casopisa. Prvo sto otvorim je text o profesionalnim grafickim kartama. Procitam prvu stranu i sve bude ok, okrecem drugu a tamo EPIC FAIL. Dve-tri sekunde sam bio zbunjen a onda shvatam da chart nema blage veze sa textom. Dok mi usi postaju sve crvenije dobijam neodoljivu zelju da svratim do redakcije i napravim vam jedan wipe pa da ovomesecni raid krenete lepo iz pocetka. Sve bi bilo manje frustrantno da ovakvi fail-ovi nisu postali redovna stvar, narocito za textove koje radi S.U.
Ja sam nesto slicno vec komentarisao http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=212 ali su me svi ladno ignorisali. Primetio sam da su, u toj temi, modovi (za koje predpostavljam da su i clanovi redakcije) radije komentarisali o testu zvucnih kartica (mislim WTF situacija) nego li o ovom realnom problemu.
Ako mislite da je ova tema neprikladna i da redakciji netreba dvosmerna komunikacija, budite slobodni da ovu temu skinete sa foruma.
frenkyshka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 12:04   #132
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Poruka ti je preseljena ovde jer joj je tu i mesto.
O tome o čemu pričaš već je pisano i već smo odgovorili.

Zašto niko nije reagovao na tvoje ranije postove? Zato što su 1. nepotrebno ostrašćeni i 2. na pogrešnom mesto, kao što je bio i ovaj. Razmisli i o mogućnosti da drugim ljudima ta greška možda ne smeta onoliko koliko smeta tebi.

Što se tiče onoga "teško se nalazi", slažem se da je sistem za pretraživanje na forumu (i na forumima uopšte) loš, ali uvek postoji Google.

Savetujem ti da odvojiš malo vremena da se upoznaš sa mogućnostima foruma, da malko pretražiš neke sobe i bitne teme u kojima su neke osnovne stvari objašnjene i slično. Tako nećeš dolaziti u situaciju da po ko zna koji put potežeš neka pitanja o kojima je već isti toliki broj puta pisano i odgovoreno.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 12:28   #133
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
O tome o čemu pričaš već je pisano i već smo odgovorili.
Kad smo vec kod ovoga, kad ce vec jednom grafici?
Receno je da ce biti postavljeni negde, a proslo pola meseca.

P.S.
Moglo bi i slicno da se uradi za test 5670 od pre nekog meseca (kome su isto grafici misteriozno nestali).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 13:32   #134
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Da, rečeno je da će biti postavljeni negde, ali nije rečeno kad.

Ja bih ti odgovorio da znam. Mogu da se raspitam... i to je sve što mogu.

Neki od ljudi koji se bave tim stvarima su na službenom putu do početka sledeće nedelje, pa ne očekuj brz odgovor.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 16:29   #135
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Opet ja!!!
Moram još nešto da dodam u vezi ovog poslednjeg broja. Bar za mene on je jedan od ponajboljih u zadnjih nekoliko godina. Puno informacija, puno nostalije...
Kad smo kod ovog drugog hteo bih da se osvrnem na test of time i Serijal Pole Position!!!
Ma to je nešto najbolje što sam doživeo u detinjstvu tih osamdesetih godina. Igrao sam tu prvu varijantu možda i druga na tim simulatorima u obliku formule. Ljudi, čekalo se u redu za takvu avanturu. To uzbuđenje i radost koja je proizilazila iz ove igre ne može da se opiše. Ostavio sam mnoge užine i džeparce na takvom simulatoru.
Inače da dodam da mi je uvek fascinantna bila grafika na takvim igricama. Divio sam se oblacima i nebu i čudio kako se to uopšte pravilo. Zamislite kako to izgleda kad se oblak kreće po ekranu.
p.s. Da li može neko da mi kaže u kom je broju opisana igrica u kojoj se vozi avion, a bori sa drugim koji su iz različitih doba. Nešto kao 1918, 1942, 1982, 2..., tako nekako. Znam da je to bilo opisano u nekom od prošlih brojeva. E baš tu su izraženi ti isti oblaci?!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 17:50   #136
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 662 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Ja sam dosta igrao Pole Position na C64. Video sam makar jednu od ovih verzija, ne secam se koju, i na automatima, samo sto je bio obican "kabinet" nije imao sedista i te poslastice, samo menjac sa dva polozaja, lo i hi


Citat:
todos kaže: Pregled poruke
.
p.s. Da li može neko da mi kaže u kom je broju opisana igrica u kojoj se vozi avion, a bori sa drugim koji su iz različitih doba. Nešto kao 1918, 1942, 1982, 2..., tako nekako. Znam da je to bilo opisano u nekom od prošlih brojeva. E baš tu su izraženi ti isti oblaci?!
Ne znam da li je bilo opisivano, ne mogu da nadjem pretragom na sajtu SK-a. U svakom slucaju trebalo bi da se radi o ovoj igri:
Spoiler za slika:
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Oggy na korisnoj poruci:
oluja (17.9.2010), todos (15.9.2010)
Stara 16.9.2010, 10:39   #137
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Procitao danas ceo SK.
Mnogo dobar broj.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2010, 20:22   #138
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Lepo, lepo, ali budi određeniji. Kaži šta ti se tačno sviđa ili, u neverovatnom slučaju da ti se baš SVE sviđa, napiši šta ti se najviše sviđa. Naravno, i zbog čega.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2010, 17:52   #139
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Hadr/sotf scena me uvek odusevi jer uvek saznam nesto novo tako da bi ovu rubriku trebalo dodatno prosiriti.Odmah posle toga citam celu rubriku "test drive" jer me to najvise zanima.U rubrici "test run" citam samo ono sto mi privuce paznju naslovom ili nekom slikom.Isto vazi i za rubriku "pd kutak".Ako se vrsi neki uporedni test raznih programa(kao sto je u ovom broju vrseno uporedjivanje online foto-editora koji su inace vrlo korisni) to isto procitam.Phone zone citam od kako sam nabavio telefon sa Android OS jer me pre i nije toliko privlacilo to polje."Sitna crevca" su mi omiljena rubrika pored "test drive" tako da i nju detaljno iscitam.Takodje i rubrika "servis" zan biti korisna.U ovomesecnom broju izvestaj sa GamesCom-a i QuakeCon-a je bio mnogo dobar i zanimljiv."Test play" ne citam ceo vec samo ako me nesto zanima.I da,tekst o Lunarnom ratu mi se svideo.

I zato je ovaj broj bio dobar.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2010, 22:57   #140
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2010

Баш сам се обрадовао тексту "Лунарни рат" јер по први пут мало скрећете са теме компјутера ка популарној науци. Не знам шта вас је спречавало да и раније то урадите, можда зато што би делимично зашли у домен "Политикиног забавника"? И раније сте имали излете у друге науке, нпр чланци о археологији, медицини, кинематографији, али то је било уско везано за примену компјутера у тим областима. Мислим да је делотворно да се на бар 2 стране направи мали предах од помало сувопарног описа програма, игара, хардвера и вести.

Свака похвала за ово и мислим да би било сјајно када би се чешће бавили науком, па и научном фантастиком, с обзиром да их велики део ваших читалаца конзумира

Ево сећам се када је преминуо Даглас Адамс, да сте се осврнули на његов рад итд, иако он очито нема везе са компјутерском науком. Дакле повремени излети у том смеру би били право освежење, не морате да чекате да неко умре
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 06/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 134 27.7.2009 15:11
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com