Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.1.2006, 10:46   #101
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
alexwolf kaže:
Pa, ako broj iz tvog nicka oznacava godinu tvog rodjenja, onda tesko da da SK Kupujes od drugog-treceg broja. Osim, ako nisi poceo da citas sa dve godine. SK 01 je izasao oktobra 1984!
A sta ako je rodjen decembra 82' znaci da nije imao ni 2 godine zatvora zbog ubistva usera.
Salim se naravno. Ja ga citam od 2 broja i imao sam tada ZX Spectrum 48K. A bio je i slovenacki list Moj Micro isto tako kvalitetan pa sam kupovao oba. Koliko je tada u Srbiji bilo kucnih racunara tipa Spektrum, Amstrad ( Schnaeider), Aple, Comodore 64,16,116,128....Atari.....
Bilo je to vreme klasicnog IT casopisa bez mnogo reklama a sa puno korisnih tekstova. Ucenja programiranja u asembleru, basicu i utrkivanju razbijanja zastite igrica. Secam se Satan softa iz Zagreba kome sam provalio fazon kako linijski red 1 prebaciti u 0 i ostaviti najvazniji deo programa pekriven i nedostupan ostalim hackerima - pocetnicima. Svi smo ucili jedan od drugoga cak smo se i dopisivali. Eh ta romanticna vremena.
Danas posle toliko godina samo svadja i utrkivanja ko ima jaci hardwer taj je veca faca.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2006, 12:26   #102
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Ja iako sam klinac za vas, secam se vremena kada su kompovi bili "oaza" pojedinaca, i kad sam sa 3-4 druga (jer su samo oni imali komp) razmenjivao igre na 5,25" disketama...

Sad je sve drugacije... kad udjem u igraonicu i vidim klince kako rkcu po tastaturi smuci mi se...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 2:38   #103
Stefi
Novi član
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Nisam propustio nijedan broj od januara 2004. Od tada su napravljeni neki koraci. Kvalitet papira se meni sada više sviđa. Ja mislim da je savršen. Od tada je cena skočila tri puta! Uostalom, časopis je strava. Ako ovako nastave SK će 2050. koštati 900 dinara!
Stefi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 3:07   #104
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
Stefi kaže:
Nisam propustio nijedan broj od januara 2004. Od tada su napravljeni neki koraci. Kvalitet papira se meni sada više sviđa. Ja mislim da je savršen. Od tada je cena skočila tri puta! Uostalom, časopis je strava. Ako ovako nastave SK će 2050. koštati 900 dinara!
A bas sam planirao da ga do 2012 placam u evrima
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 3:16   #105
Zenit
Novi član
 
Član od: 6.1.2006.
Lokacija: dembelija...
Poruke: 24
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

redovan od '00. sad mi dosao kao navika... definitivno najbolji domaci casopis, i definitivno best buy...
Zenit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 4:49   #106
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Ok, tema je pročišćena i vraćena međ raju, ali vas molim da se ubuduće držite teme. Dakle, vaše LIČNO mišljenje o SK-u, bez napadanja nekog čije se mišljenje razlikuje od vašeg. Takođe, bez političkih upadica. Hvala.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 19:35   #107
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Licno misljenje o SK

Citat:
Stefi kaže:
Nisam propustio nijedan broj od januara 2004. Od tada su napravljeni neki koraci. Kvalitet papira se meni sada više sviđa. Ja mislim da je savršen. Od tada je cena skočila tri puta! Uostalom, časopis je strava. Ako ovako nastave SK će 2050. koštati 900 dinara!
NE planiram toliko dugo da živim...HAHAHAHAHA
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2006, 22:11   #108
Sherman
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 141
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 22 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Ja ga redovno citam od '93 godine (mislim da je bio 100-ti broj onaj koji sam prvi kupio), ali imam i neke jos starije ukljucujuci i prvi broj . Imam skoro sve brojeve od '93 pa do sada.
Sherman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 2:50   #109
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Licno misljenje:ne vredi te pare.Vredim vise.Mnogo vise.Kvalitet tekstova je extra i primeren je svakome(skoro svakome).Odrzavaju taj duh SK-a mada mislim da je pocelo malo poistovecivanje SK-a sa Kuzmom,ali je to bar dobro za profit.Mogli bi malo brand-name racunare da opisuju kao i da hard/soft scena bude malo korisnija.Ipak me ne interesuje da li ce da se prozvede USB ves masina..
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 2:56   #110
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Ipak me ne interesuje da li ce da se prozvede USB ves masina..
Nece, treba joj mnogo jace napajanje
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 3:03   #111
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
dbaja kaže:
Sadrzaj DVD-a: shareware i freeware programi, demo-i igara predstavljenih u casopisu da ih i drugi mogu isprobati i videti zasto neka igra dobije 95% a ne vredi ni 60% itd.
I traileri novih filmova! Mada ja mislim da nam to i nije bas potrebno, umesto cekanja da izbace program na dvd-u recimo zar nije bolje skinuti sa neta bas onaj koji zatreba.
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 3:08   #112
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
AstraLogos kaže:
Eh ta romanticna vremena.
Danas posle toliko godina samo svadja i utrkivanja ko ima jaci hardwer taj je veca faca.
Mi smo tek poceli sa ovim forumom, u krvi nam je da u pocetku bude malo levo-desno. Ali ce se sve to vremenom smiriti! Bicemo big Sk happy family

Poslednja ispravka: Nicolas (7.1.2006 u 3:22)
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 3:20   #113
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
Stvarno bi trebalo da razmislite o "sklanjanju" Kuzme sa mesta odgovarača u IO portu. Ili barem još neko da radi sa njim.
Slazem se sa gore recenim! Imam utisak da u svakom broju izgubi po stranu (u IO portu) na nepotrebne odgovore! A siguran sam da ima nekih potrebnijih i zanimljivijih pitanja u redu!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 13:36   #114
buyjoon
Član
 
Član od: 7.1.2006.
Lokacija: Arandjelovac
Poruke: 69
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku buyjoon
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Casopis je savrsen ovakav kakav jeste. Ne menjajte nista (cak je i cena dobra kad pogledas koliko dobijas). A mozda bi mogli i Kuzmanovicu da date 100% vise prostora u casopisu!
buyjoon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 16:39   #115
robilad
Novi član
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

redovno čitam sk već nekoliko godina. znam da u ova vremena mora nogo prostora da ode na reklame, ali ako će to pomoći da sadržaj bude na visokom nivou sve je u redu. kvalitet papira nije toliko važan ako je ono na njemu prava stvar.

jako su mi bitni testovi hardwera i programa i verujem u sud ljudi koji to rade, mada mislim da bi pravu sliku o bilo kom parčetu opreme mogla samo vremenski duža analiza da nam prikaže.

svi komentarišu kuzmu, mada nije samo on svet kompjutera. možda tekstovi ostalih nisu toliko "lepršavi" ali njihova suština jeste dobra.

ponekad "lirski izleti" malo i zamaraju ali nema veze. sve je u globalu ok.

sve dok ste objektivni i nepristrasni u svojim ocenama, imaćete vrednost.

žao mi je što cene rastu, ali kada sam video na tv-u o štrajku naježio sam se. gde sve ovo vodi pitam se ja?
robilad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2006, 22:38   #116
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Ne znam zasto su reklame problem, ovako ih imamo sve na jednom mestu i mozemo dosta lakse da dodjemo do informacija tipa: gde kupiti, za koliko itd. Tako da one nama i koriste!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2006, 16:03   #117
VeNoM
Član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: BGD
Poruke: 370
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku VeNoM
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

sve je ok ... ..mada uvek kada mi neki oglas treba malo ih ima...a kada mi ne treba...pun sk...hehehe
VeNoM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 0:41   #118
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Svet Kompjutera se u poslednje vreme pretvorio u bledu senku onoga čega je nekada bio.Sada je to jedan ogromni reklamni pano sa reklamama koje zauzimaju oko 40% ukupnog sadržaja.I onih 60 % što kao nisu reklame su isto pretežno marketing jer svako predstavljanje hardvera je samo reklama nekog proizvođača,takođe i predstavljanje softvera(u 90 % komercijalnog)je samo marketing da bi se isti kupio.Teško je izcediti nešto korisno iz ovog nekada prestižnog časopisa od ostalog sadržaja koji nije opterećen reklamama ostaju prikazi igara koji mene ne zanimaju.Sk se pretvorio u štivo dece do 15 godina,ja ni sam ne znam šta više tražim tu.Neki put pomešam na kiosku SK i "Halo oglase" jer su po sadržaju sve sličniji a i naslovne stranice su im podjednako intuitivne i lepe.
Kupujem Sk i dalje pre svega zbog stare slave,a i zato što je najjeftiniji od sličnih časopisa.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 1:04   #119
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Možda, ali treba shvatiti i da su se vremena promenila. U to "zlatno vreme" SK-a i tržište je bilo drugačije. Nije bilo ovoliko kompanija koje proizvode softver, nije bilo ovoliko firmi koje trguju računarima, a vala nije bilo ni mnogo računara. Kompjutere su tada posedovali uglavnom ljudi iz branše, neko ko se time bavio i koga je to zanimalo, a danas su ipak kompjuteri rasprostranjeniji i koriste se za mnogo više stvari nego nekad, pa prema tome jedan kompjuterski časopis mora da prati to tržište. O čemu jedan kompjuterski časopis može da piše, a da to ne bude ovo što si napisao da ti se ne dopada i da smatraš za reklame (opisi hardvera, opisi softvera, igre...) ? Nekada si mogao da pišeš o mašincu recimo, jer uglavnom su ljudi koji su tada posedovali računare mogli da prate takve tekstove, a danas bi to moglo 1% istih, ako i toliko. Isto tako nekada su ljudi slali svoje kodove, koji su se kuckali po kućama, programiralo se amaterski, a danas to baš i nije moguće, jer kodovi su postali duži, potrebno je znati više stvari (osim pukog prepisivanja) da bi se kod pokrenuo, treba imati programski jezik (Basic je bio ugrađen). Pored svega toga, nekada su se bavili i takvim stvarima kao što je razbijanje igara da bi se promenio neki tekst, postigla neranjivost, neograničen broj života, energije...pa se i o tome pisalo, a danas tako nešto ne bi imalo smisla, kada na internetu postoji gomila patcheva, editora, trainera za svaku igru. Možda bi i mogla da se objavi neka serija tekstova o programiranju, ali to više ne bi bilo "kao nekad". Jednostavno takvi su trendovi, i današnji kompjuterski časopisi jedino o tome mogu da pišu, dakle opis hardvera, softvera, vesti iz sveta, aktuelnosti...ono što SK izdvaja iz gomile jeste to što im tekstovi nisu suvoparni, kao što je slučaj sa većinom časopisa, već su ipak zadržali neki duh koji je vladao svih ovih godina. Mnoge stvari su bile bolje nekad nego sad, ali vremena se menjaju.

Poslednja ispravka: Marko_L (10.1.2006 u 2:25)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 1:12   #120
GrimCasual
Novi član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Pre svega,na pocetku sve da vas pozdravim,i krajnje vreme je bilo da se pocne i sa forumom

Da ne tupim mnogo,sta reci za casopis koji citam jos od malih nogu,a davno je to bilo...svaka cast,samo tako nastavite!
GrimCasual je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Misljenje o Powercolor ATI x1950xt mikele.st Grafika 4 12.2.2008 0:10
Vase misljenje! Boris Zegarac Šta da kupim? 4 29.1.2008 20:21
Konfiguracija - vase misljenje??? Vladimir Majakovski Šta da kupim? 46 25.12.2007 12:37
Misljenje o ovom laptop-u Marko069 Šta da kupim? 9 10.4.2007 21:20
Misljenje o List computers miksajlo Šta da kupim? 4 21.12.2005 23:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com