Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2006, 12:21   #121
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
iurisvulgaris kaže:
ja ni sam ne znam šta više tražim tu.Neki put pomešam na kiosku SK i "Halo oglase" jer su po sadržaju sve sličniji a i naslovne stranice su im podjednako intuitivne i lepe.
Kupujem Sk i dalje pre svega zbog stare slave,a i zato što je najjeftiniji od sličnih časopisa.

Cudan i mracan, sta da mislim o tebi kad stalno sejes po forumu svoju depresiju... OK reci jednom, ali ti prosto pokusavas da isisas pozitivnu energiju iz drugih, kao neki energetski vampir... Sve ti je bez veze i sve ne valja... Sta si ti veliko napravio/postigao u zivotu da mozes sa takve visine da sudis o drugima?

Poslednja ispravka: oluja (10.1.2006 u 14:20)
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 21:34   #122
iurisvulgaris
Banned
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 167
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
Marko_L kaže:
Možda, ali treba shvatiti i da su se vremena promenila. U to "zlatno vreme" SK-a i tržište je bilo drugačije... ... Mnoge stvari su bile bolje nekad nego sad, ali vremena se menjaju.
Naravno vremena su se promenila,pa i časopis tipa SK mora da pravi kompromise i da bude prijemčiviji za šire čitalačke mase i da im pomalo povladjuje da bi se prodavao i opstao na tržištu.Kompromis kao kombinovanje lakših i ozbiljnijih tema da bi se pokrio što širi krug publike razumem i opravdavam.Ono što mi se ne svidja je potpuno uranjanje u plitku tematiku i bavljenje temama tipa "kako da izbrišem tu i tu ikonicu" ili "šta će biti ako kliknem ovde".Dalje,sve su dominantnije teme o foto aparatima,mobilnim telefonima,kućnim bioskopima i dvd plejerima i drugim raznim dodacima.Jeste, ovi dodaci se mogu priključiti na PC ali suštinski nemaju nikakve veze sa kompjuterima ali stalno posvećivanje nekih stranica njima je čista komercijala i marketing.
Tačno je i da časopis tipa SK mora da ispoštuje trendove ali da im u tolikoj meri robuje je stvarno neprimereno za časopis takvog renomea.SK u sadašnjem obliku sigurno kod nas neće u budućnosti stvoriti nikakav nov trend već će samo povladjivati postojećim-to je stvarno bedna sadašnjost nekada mnogo cenjenijeg lista.
Pogrešno je mišljenje kreatora SK-a da su im potencijalna publika samo deca koja se igraju na kompjuteru i eventualni kupci skupog hardvera i softvera,te da im treba ugadjati i isključivo se orijentisati na njih.Ono što je glavna odlika sadašnjeg Sk je stalno recikliranje istih tema-u ovom broju test grafičkih karti,u idućem test štampača pa onda kućni dvd plejeri pa onda ponavljanje ciklusa ispočetka-sve ovo se može saznati i sa Weba na mnogo brži i konforniji način uz dnevno ažuriranje a ne čekajući mesec dana.
Citat:
oluja kaže:

Cudan i mracan, sta da mislim o tebi kad stalno sejes po forumu svoju depresiju... OK reci jednom, ali ti prosto pokusavas da isisas pozitivnu energiju iz drugih, kao neki energetski vampir... Sve ti je bez veze i sve ne valja... Sta si ti veliko napravio/postigao u zivotu da mozes sa takve visine da sudis o drugima?
Čudan,mračan,depresivan,energetski vampir-obilje kvalifikacija samo kao iskazivanje nemoći pred argumentima.Ja ne moram da postignem ili napravim nešto veliko u životu da bih iznosio mišljenje i kritikovao časopis koji ja kupujem za pošteno zaradjen novac.I SK je jedan proizvod koji nekad zaslužuje pohvale a ponekad kritike.Kao potrošač i čitalac mogu da dozvolim luksuz i da "sa takve visine sudim o SK-u"
Naravno,nije sve crno i u SK ima dobrih stvari ali ja to često ne pominjem na forumu jer se to i očekuje od časopisa sa tradicijom od 20 godina.I dalje je SK u konkurenciji ostalih sličnih izdanja,najbolji u Srbiji ako se ima u vidu da skoro 3 puta jeftiniji od PC Mikra na primer.Mada je i konkurencija prilično loša pa se iz opšteg sivila SK poneki put izdvaja.
iurisvulgaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 22:15   #123
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Dalje,sve su dominantnije teme o foto aparatima,mobilnim telefonima,kućnim bioskopima i dvd plejerima i drugim raznim dodacima.Jeste, ovi dodaci se mogu priključiti na PC ali suštinski nemaju nikakve veze sa kompjuterima ali stalno posvećivanje nekih stranica njima je čista komercijala i marketing.
Za ovo se apsolutno slazem. Samo cekam dan da u review odeljku vidim opis novog Texas Instruments calculatora
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 0:26   #124
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Ooo bilo je i kalkulatora... Dodushe, Hewlett-Packard, ali bilo je i kalkulatora...

Iuris nekad stvarno pretera ali je delimicno u pravu... Mislim da casopis sa takvom tradicijom i uticajem treba to i da iskoristi, i vremenom polako "nametne" neke ozbiljnije stvari publici od opisa 20 igara. Ili digitalnih fotoaparata. Ili mp3 playera...

Dopada mi se ovo sto ste poceli da radite sa Linuxom, samo napred. Ali dajte malo i o osnovama programiranja, interfejsima itd. Pa da i tu "decu koja sk kupuju zbog igrica" polako i lukavo preusmerite na nesto ozbiljnije
RaideR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 0:30   #125
nsAce
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

SK kupujem vec dugo, jedno 8,9 godina. Pre toga sam kupovao sporadicno, mislim dva broja Sveta igara. Mnogo mi se svidja koncepcija - Od svega po malo. Relativno dobri opisi igara (ako izuzmemo Kuzmin hajp), relativno posteni opisi hardvera (mada nekad pod uticajem sponzora). Ali to sto se hvalite da ste posle 10 godina redizajnirali Internet rubriku vam bas ne ide na cast. Citao sam neka misljenja kada se SK pojavio posle dugo vremena u Hrvatskoj. Kaze lik da je kupio vas list posle mnogo godina i vidi isti dizajn. Onda ste se malo popravili u izgledu i konacno zamenili papir (narocito na koricama) koji je farbao ruke u crno. Smetao mi je nedostatak podatka o broju medija na kojim igra dolazi- to je ispravljeno. Kod hardvera jedna rec - CENE. Mnogo je lose sto ne pise ni okvirna cena hardvera koji testirate. Najvise me nervira kada nista ne pise ili kad pise: Ovo je uzorak. Pa ne treba citaocima cena tacna u evrocent jer se ona ianako menja iz dana u dan, potrebna je bar okvirna cena da citaoci znaju na cemu su (da li je cena 5 ili 500 evra). Ni CD ne bi lose leg'o mada ne znam koliko bi onda list kostao (mi sa modemom bi cenili sveze drajvere i zakrpe za igre posto sada vec svi oni prelaze tridesetak megabajta). Naravno programcici i sve sto uz njih ide se podrazumeva.

Evo toliko, valjda cu se setiti jos necega.
nsAce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 9:37   #126
proxy
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Imam jednu zamerku i to godinama... Zasto pored recenzija ne pisete cenu proizvoda nego samo mail... To je malo glupo...
proxy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 13:18   #127
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Evo meni je dosta hard/soft scena da mi se isplati tih sto dinara koliko košta SK... Lepo, informativno, zgusnuto, skoncetrisano...
Lično ne bih nikad imao vremena da gledam na netu kad se koja nova verzija nekog programa pojavila, a ovako pročitam "taze" rubriku i za minut nađem šta ću tog dana da čitam i da skidam...
Nekada se čitao po 5 puta za mesec dana, a sada mi služi da budem u toku...
Inače se popravio u zadnjih par brojeva sa "Nove Tehnologije" i "Primene" ...
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 9:47   #128
rmandic
Novi član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Iskreno, i sada s vremena na vrijeme kupim pored SK i neki drugi računarski časopis, ali me redovno razočaraju nedostatkom kvalitetnog sadržaja. Sarajevski Info varira u kvalitetu, većina hrvatskih časopisa je čista reklama, a SiCG časopisi (osim SK) su nažalost postali prepisivačina prilično debilnih članaka iz zapadnih časopisa.
Činjenica je da je SK jedini časopis koji tretira svoje čitaoce kao iole inteligentne. Većina ostalih je u fazonu: "JJjjjaaoooo, kako je dobar ovaj monitor (i narednih 124 koje ćemo opisati u ovom broju)", ili u fazonu prepisivanja članaka sa Interneta. SK daje dobar dijapazon novosti, hard/soft testova, poneki zanimljiv intervju... Sve u svemu, po sadržaju koji nudi trebao bi da bude najskuplji računarski časopis, a on je najjeftiniji. E pa sad vi vidite .
rmandic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 12:38   #129
Sasa011
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 75
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

SK mi je jednom saspao zivot,zbog toga je sada moj nerazdvojni prijatelj.Nemoram ga hvaliti ionako neznam sta bih posebno izdvojio.Citam ga redom od prve strane sa onim sitnim zanimljivostima,do poslednje sa lepim reklamama.
Ma koliko da ima izgled obicnih novina,zaista moze predstavljati zamenu za veliki broj kvalitetnijih izdanja.
Napredan je po svim pitanjima,mozda jedino zbog pristupacnosti neprati novi trend dodavanja prateceg CD-a.
Meni to ne nedostaje mnogo,imam srece doduse jer moja komsinica radi u obliznjoj trafici,tako da joj pokupim sve kompjuterske magazine,otpakujem iz celofana i vratim.Nije lose jel tako?Izvinjavam se zbog toga sto nedoprinosim zaradi omiljenog casopisa SK,nisam kolekcionar svih brojeva,vec se na srecu docepam i posluzim.
Sasa011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 15:10   #130
alexwolf
Novi član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
AstraLogos kaže:
A sta ako je rodjen decembra 82' znaci da nije imao ni 2 godine zatvora zbog ubistva usera.
Salim se naravno. Ja ga citam od 2 broja i imao sam tada ZX Spectrum 48K. A bio je i slovenacki list Moj Micro isto tako kvalitetan pa sam kupovao oba. Koliko je tada u Srbiji bilo kucnih racunara tipa Spektrum, Amstrad ( Schnaeider), Aple, Comodore 64,16,116,128....Atari.....
Bilo je to vreme klasicnog IT casopisa bez mnogo reklama a sa puno korisnih tekstova. Ucenja programiranja u asembleru, basicu i utrkivanju razbijanja zastite igrica. Secam se Satan softa iz Zagreba kome sam provalio fazon kako linijski red 1 prebaciti u 0 i ostaviti najvazniji deo programa pekriven i nedostupan ostalim hackerima - pocetnicima. Svi smo ucili jedan od drugoga cak smo se i dopisivali. Eh ta romanticna vremena.
Danas posle toliko godina samo svadja i utrkivanja ko ima jaci hardwer taj je veca faca.
Da, stari dobri "gumicar", ja sam imao "debeljka", tj. jos uvek ga imam u ispravnom stanju (ipak je commodore pravio kvalitetne masine).
Imam CELOKUPNU kolekciju SK (osim 5/95).
Bila je tada neka frka sa roto papirom valjda, pa je stampano malo primeraka.

Licno misljenje: SK ZLATNE GODINE 1987-1991!
alexwolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 15:22   #131
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Meni je najbolja godina 98.Krasne igrice i veliki pomaci u 3D grafici...Those were the days...Sad nekako tesko razlikujem novi broj od proslog.Da li zato sto sam izlapeo,ili zato sto sam postao glupi masinac...Nesto jeste,ali SK i dalje drzi popularnost medju masom.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 15:23   #132
shockwave
Novi član
 
Član od: 9.2.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Obzirom da se SK izdaje već duži vremenski period, danas bi trebao da ima status najuticajnijeg (da ne kažem najboljeg) časopisa u oblasti računara na ovim prostorima. Činjenica je da to zasigurno nije. Jer kvalitet tema i sadržaj samog časopisa je takav da možemo slobodno reći: "Svet Kompjutera isključivo čitam uz kafu, ili na WC šolji ili ..." Sam kvalitet štampe i dizajn je (uzevši u obzir konstataciju na početku) prosečan ili ispod prosečnog. Mnogo pažnje se posvećuje video igrama a recimo, tzv. tutoriala uopšte nema... Novinari su u "samo da odradim i idem kući" fazonu...
Pomenuću rubriku I/O port koja već počinje da nervira. Odgovori na pitanja kao što su: "Imam 500E. Treba mi kompjuter. Šta mi predlažete" ili pak odgovori na neka totalno uobičajena pitanja su verovatno besmislena i zauzimaju prostor mnogo praktičnijih saveta. O trendu "ima cd, nema cd, veća cena, niža cena" da i ne govorimo...
E sad, ukoliko bi pitali novinare ili redakciju zbog čega je sve to tako oni bi nam sigurno odgovorili da nemaju para, da je situacija teška itd... Sve u svemu ja kao dugogodišnji čitalac SK prelazim na neku kvalitetniju novinu... 1 čitalac manje...
shockwave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 15:38   #133
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Talking Re: Licno misljenje o SK

Citat:
shockwave kaže:
Obzirom da se SK izdaje već duži vremenski period, danas bi trebao da ima status najuticajnijeg (da ne kažem najboljeg) časopisa u oblasti računara na ovim prostorima. Činjenica je da to zasigurno nije. Jer kvalitet tema i sadržaj samog časopisa je takav da možemo slobodno reći: "Svet Kompjutera isključivo čitam uz kafu, ili na WC šolji ili ..."
Tema Sveta Kompjutera su oduvek bili kompjuteri.
Šta ti podrazumevaš pod kvalitetnijim temama?

Ako SK čitaš na WC šolji ili uz kafu, zato što misliš da je bezvredan,
kako onda čitaš druge časopise?

Obučeš svečano odelo, pokloniš se i počneš da čitaš DIGITAL
dok ti sluge obrću stranice?

Šitaš "Moj Mikro" tokom seksualnih odnosa?

Čitaš računare dok voziš?

Zakačiš PC Magazin volu na zadnjicu dok oreš?

Citat:
Mnogo pažnje se posvećuje video igrama a recimo, tzv. tutoriala uopšte nema...
Tutoriala za video igre??? A u kom časopisu toga ima?

Citat:
Novinari su u "samo da odradim i idem kući" fazonu...
Jok, treba ljudi da ti šalju video snimak kako pregalački izgaraju 48 sati dnevno zarad nečijeg subjektivnog feelinga o "ljubavi prema poslu".

Citat:
Sve u svemu ja kao dugogodišnji čitalac SK prelazim na neku kvalitetniju novinu... 1 čitalac manje...
Lepo što si se registrovao na forum da to kažeš
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 16:20   #134
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
shockwave kaže:
Jer kvalitet tema i sadržaj samog časopisa je takav da možemo slobodno reći: "Svet Kompjutera isključivo čitam uz kafu, ili na WC šolji ili ..."
Vidi, toalet (a.k.a. WC šolja) je mesto na kome kompjuteraši provode slobodno vreme da bi iz drugog ugla sagledali neki problem (ne mislim na onaj fiziološki već na računarski). Čitati novine na WC šolji je za mene uzvišena rabota, trenutak slobode da mogu na miru da čitam a da me niko ne uznemirava i ne skreće pažnju sa materije koju čitam. Ako ne čitam SK na WC šolji, onda sastavljam koncept za nešto novo što planiram da uradim, ili virtualno rešavam neki softwerski problem.

Najsvežij iprimer: pre nekoliko dana odjednom je prestao da mi radi Firefox. Instalirao sam nove verzije, vraćao stare, probao ovako, onako, ma ni da čuje. Uz sve to, SeaMonkey i Mozilla Suite rade bez problema. Posle par dana prošlo mi je kroz glavu da se Firefox naljutio što zadnjih dana intenzivno koristim Operu pa me bojkotuje (šta znam kakav su sve AI ugrađivali u verziju 1.5 ). Potrošio sam aktivno tri sata pre dva dana da pronađem problem, guglao, straceovao, pitao po IRC sobama, ali ništa. I onda pre ta dva dana za vreme boravka na WC šolji umesto da čitam SK uzmem da razmišljam o fantomskom FF problemu. I, dođemo do rešenja, udaljen desetak metara od kompa! Prisetih se da sam pre onoliko dana postavio "Window-Specific Settings" klasu za "Window Behavior" opciju u KDE-u i to samo za Firefox. Posle "razmišljanja" sklonio sam FF iz WSS i on je proradio.

Dakle, na WC šolji se ne rade gluposti već korisne stvari (u svakom pogledu)!

Za deo o igrama se slažem sa tobom, ali šta da se radi kada i mladi i matori vole da se igraju, mnogo više nego da nešto pametno rade, pa željama takvih se i izlazi u susret. A opet, SK ima premalo strana da bi mogao da izađe u susret svakom članu zajednice SiCG

P.S. Ako voliš prevedene američke recenzije hardvera koji nećeš videti u Srbiji još narednih par meseci, MIKRO&Co. je pravi izbor. Samo, ne vidim čemu informisanje pre vremena
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 17:03   #135
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
urke kaže:
P.S. Ako voliš prevedene američke recenzije hardvera koji nećeš videti u Srbiji još narednih par meseci, MIKRO&Co. je pravi izbor. Samo, ne vidim čemu informisanje pre vremena
Ako ikad i stignu do nas...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 17:33   #136
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
urke kaže:
Vidi, toalet (a.k.a. WC šolja) je mesto na kome kompjuteraši provode slobodno vreme da bi iz drugog ugla sagledali neki problem (ne mislim na onaj fiziološki već na računarski). Čitati novine na WC šolji je za mene uzvišena rabota, trenutak slobode da mogu na miru da čitam a da me niko ne uznemirava i ne skreće pažnju sa materije koju čitam. Ako ne čitam SK na WC šolji, onda sastavljam koncept za nešto novo što planiram da uradim, ili virtualno rešavam neki softwerski problem.
Tako je! Zato onlajn magazini nikad neće pobediti papirna izdanja!!!1
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 19:06   #137
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Najkapitalnije odluke u mojem zivotu bile su donesene na WC solji. Pored svih gluposti koje je covecanstvo izmislilo ovo je jedini izvor mira.

Zamislite, odes na razgovor za posao i ovaj ti ponudi uslove, a ti ga pitas: "Izvinite, gde vam je WC".

E da, nije zdaba ona nasa:" Po kupatilu se domacin poznaje".
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 19:24   #138
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
shockwave kaže:
Obzirom da se SK izdaje već duži vremenski period, danas bi trebao da ima status najuticajnijeg (da ne kažem najboljeg) časopisa u oblasti računara na ovim prostorima. Činjenica je da to zasigurno nije. Jer kvalitet tema i sadržaj samog časopisa je takav da možemo slobodno reći: "Svet Kompjutera isključivo čitam uz kafu, ili na WC šolji ili ..." Sam kvalitet štampe i dizajn je (uzevši u obzir konstataciju na početku) prosečan ili ispod prosečnog. Mnogo pažnje se posvećuje video igrama a recimo, tzv. tutoriala uopšte nema... Novinari su u "samo da odradim i idem kući" fazonu...
Pomenuću rubriku I/O port koja već počinje da nervira. Odgovori na pitanja kao što su: "Imam 500E. Treba mi kompjuter. Šta mi predlažete" ili pak odgovori na neka totalno uobičajena pitanja su verovatno besmislena i zauzimaju prostor mnogo praktičnijih saveta. O trendu "ima cd, nema cd, veća cena, niža cena" da i ne govorimo...
E sad, ukoliko bi pitali novinare ili redakciju zbog čega je sve to tako oni bi nam sigurno odgovorili da nemaju para, da je situacija teška itd... Sve u svemu ja kao dugogodišnji čitalac SK prelazim na neku kvalitetniju novinu... 1 čitalac manje...
Aha...I?Šta sada?Trebam da se zabrinem što gosn.Uobraženi smatra da SK nije na mestu,pa sad prelazi na drugi časopis?Pazi kupovao sam i ja druge časopise...I šta sam našao korisno?NIŠTA!Ili totalne nebuloze,ili prevedeno sa nekih sajtova.SK je jedini originalan i aktuelan za razliku od drugih.A tebi ako više odgovara da čitaš te gluposti,u redu izvoli čitaj.Registrovao si se da kažeš "ćao,nećemo se videti" O,Bože kakvih ljudi ima...
Carl Jonson CJ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 19:59   #139
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Baldrick, I would like to say how much I will miss your honest and friendly companionship....but as we both know, it'll be an utter lie. I will therefore confine myself to saying simply, "Sod off," and if I ever meet you again, it'll be twenty billion years too soon. (Black Adder)
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 0:01   #140
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Licno misljenje o SK

Citat:
iurisvulgaris kaže:
Čudan,mračan,depresivan,energetski vampir-obilje kvalifikacija samo kao iskazivanje nemoći pred argumentima.Ja ne moram da postignem ili napravim nešto veliko u životu da bih iznosio mišljenje i kritikovao časopis koji ja kupujem za pošteno zaradjen novac.I SK je jedan proizvod koji nekad zaslužuje pohvale a ponekad kritike.Kao potrošač i čitalac mogu da dozvolim luksuz i da "sa takve visine sudim o SK-u"
Aman prekini vise! Zaista si smorio! To sto niko ne komentarise tvoje "argumente" (nazovi tako) nije zato sto nema sta da kaze, vec zato sto ti ocigledno ne prihvatas nicije misljenje i toliko tvrdoglavo branis svoje, da je to zaista velicanstveno. Ti si jedan od onih koji misle da svako ima prava na misljenje... ali tvoje!
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Misljenje o Powercolor ATI x1950xt mikele.st Grafika 4 12.2.2008 0:10
Vase misljenje! Boris Zegarac Šta da kupim? 4 29.1.2008 20:21
Konfiguracija - vase misljenje??? Vladimir Majakovski Šta da kupim? 46 25.12.2007 12:37
Misljenje o ovom laptop-u Marko069 Šta da kupim? 9 10.4.2007 21:20
Misljenje o List computers miksajlo Šta da kupim? 4 21.12.2005 23:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com