Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2005, 23:06   #61
Oliver
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: green forest
Poruke: 325
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Lightbulb Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Ako budu davali ovo što daju ostali u cd-u ja sam za ne.
Il neka bude opciono, možda čak dvd
A ako možemo da naručujemo na ovom forumu šta nam treba pa nek oni u SK sklapaju?
Oliver je offline  
Stara 30.12.2005, 12:07   #62
Sreten Mladenovic
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Ne mogu da smanje reklame jer od tih sponzora se casopisi i izdaje.
 
Stara 31.12.2005, 1:25   #63
Kostarum Rex Persia
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: deep underground Klingon homeworld
Poruke: 321
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Jednom rečju NE, nisam za CD uz SK. Zašto? Pa prevashodno zbog cene koja bi skočila za oko 50 dinara, a jedino doba godine kad treba davati uz SK CD je novogodišnji broj i julski broj.
Kostarum Rex Persia je offline  
Stara 31.12.2005, 13:54   #64
fLuXx
Novi član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 27
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Moze cd, ali nesto nalik na sadasnju situaciju: ako hocesh - kupish, ako ne - nikom nishta. To je super. Ima ljudi kojima se to svidja i imaju para, a ima i onih koje to ne interesuje!
fLuXx je offline  
Stara 2.1.2006, 11:55   #65
THPS
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Cd da se stavlja u casopis je nepotrebno,ako bi i stavljali nesto ond DVD jer cd vise nije nista,ali najbolje da ne stavljaju nista,samo da izbace reklame,zauzimaju bar 30 posto casopisa!!!
THPS je offline  
Stara 3.1.2006, 0:12   #66
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Kostarum Rex Persia kaže:
... a jedino doba godine kad treba davati uz SK CD je novogodišnji broj i julski broj.
Na neki način se slažem sa tobom.
hacker_aca je offline  
Stara 5.1.2006, 13:09   #67
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

ja sam protiv CDa uz SK... mnogo bih vise voleo da stave cene uz hardver
ZoNi je offline  
Stara 5.1.2006, 18:54   #68
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Predložio bih nešto svima onima koji su za CD/DVD uz časopis.

Hajde smislite sadržaj ali tako da se taj sadržaj bitno razlikuje od svega onoga što je morate priznati prilično jednolično a deli se uz druge slične časopise.

Smislite takav sadržaj da požele da ga kupe i svi oni koji kupuju konkurentske časopise o informatici.

Sadržaj mora da bude u duhu Sveta Kompjutera.

Sadržaj mora da bude takav da se taj medijum čuva kao što se čuvaju stari brojevi SK.

Smislite dobar sadržaj ali ne po logici: meni se ovo dopada a za druge nemam pojma i nije me briga.

Šta mislite?
Da li je ovo lako?
Svakako da nije i toga su svesni u redakciji.
Da li je nemoguće?
Normalno da nije ali suprotno treba dokazati.

Razmišljajte!!!
Svakako je zima i dosadno je.
Simke je offline  
Stara 6.1.2006, 1:02   #69
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Evo nekih mojih predloga:

Stari brojevi u PDF formatu
Svi ovi programi i zezalice što se mogu skinuti sa interneta što opisuju u časopisu (zbog onih sa slabim konekcijama)
Tu drajveri moraju da idu, zar ne? (nVidia, ATI...)
Mnoštvo nekih dobrih web stranica
Dosta slika (u vezi PC-a, normalno, neću da gledam Kuzminu babu! )
Po koji trejler
Tako i koji film (takođe u vezi PC-a, snimci overklokovanja i itd...)
I možda neku grupnu sliku redakcije!
hacker_aca je offline  
Stara 6.1.2006, 2:06   #70
Stefi
Novi član
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Nisam za CD. On bi povećao cenu časopisa, a na njemu bi se nalazili programi (igrice) koje bar 90 % čitalaca ne bi koristilo. Jedino što mislim da je prihvatljivo je CD u januarskom broju.
Stefi je offline  
Stara 7.1.2006, 16:58   #71
ljuba-trebotin
Novi član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Pa da!!!
Za novu godinu smo dobili poklon POVEĆANJE CENE ZA 20 dinara bez CD-a!
Čestitka redakciji na preduzimanju pravih poteza !
U sledećem broju će doći i CD koji smo već platili !
ljuba-trebotin je offline  
Stara 8.1.2006, 13:03   #72
SaleLS
Novi član
 
Član od: 8.1.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Thumbs up Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Generalno ja sam uvek da uz casopis bilo koje vrste ide i dodatak, pa makar i na blago povecanje cene. Price o 50din povecanja cene ako bi uz casopis isao i cd su blago receno smesne, cak i za dvd je to mnogo (noname disk na par hiljada komada ili desetine hiljada komada... masovna stampa... ), mada, ako je reseno da cena casopisa poraste sigurno ce razlog 'drasticnog poskupljenja' biti taj cd/dvd ili nesto slicno. U najgorem slucaju, mozda i ne bude nista u dodatku a da cena poraste - zar ne izgleda malo jeftino casopis s obzirom na sadrzaj, broj strana i stampu? Treba valjda i ti ljudi koji rade da zarade makar za plate .

Sto se tice sadrzaja, ne slazem se da je bezveze da se na tom disku nadju i osnovni programi koje je prilicno lako skinuti sa interneta. Zasto? Prilicno sam siguran da veliki broj relativno racunarski nepismenih ljudi, pocetnika, ako kupuje samo jedan kompjuterki casopis njihov izbor pada bas na SK.

Lako je reci da se npr. najnoviji drajveri graficke kartice mogu skinuti sa zvanicnog sajta i da nije nista 20MB... ali, kao prvo pocetnik nema nameru da ostavi racunar sat ili sva prikljucen na internet da bi samo poboljsao kvalitet rada graficke kartice, a i sta ce biti ako nesto pogresi prilikom skidanja? Ovo je samo jedan banalni primer, mada 100MB najnovijih drajvera i ostalih korisnih nadogradnji ne bi bilo nista naspram recimo 4.5GB koliko ima mesta na dvd-u.

Takodje, nisam siguran da se svi programi koji se predstavljaju u SK nalaze na diskovima koji se dobijaju uz ostale casopise. Iskreno, iako imam mogucnosti da ih relativno brzo sve skinem, neki koji su prilicno veliki mi se i ne skidaju, a skoro da sam siguran da bih rado probao njihove mogucnosti.

Sto se tice demo-a igrica, to je jedna od najpametnijih stvari kojom se moze popuniti mesto na disku. Verujem da se mnogi nece sloziti, ali ako probamo demo verziju neke igre i ne svidja nam se zasto kupovati celu igru, bilo originalni ili ne? Naravno, opet je tu ona prica da se i svi ti demoi mogu skinuti sa interneta, sta ce to na disku... Sa interneta se moze apsolutno SVE skinuti samo treba znati kako i gde, ali da li ima potrebe za tim??? Da li je i koliko ljudi skidalo Need for Speed: Most Wanted demo koji se pojavio mesec dana pre full verzije - 700MB??? Ja jesam, ali ne od kuce i dialup-a, a ogromna vecina internet korisnika je idalje ogranicena na to i nesto ne vidim da ce u skorije vreme to da se promeni . NFS:MW sam uzeo samo kao primer zbog velicine fajla, ali recimo jedan drugi casopis je na disku davao instalaciju/e Linux-a, giga i kusur korisnih podataka... Mozda trenutno ne treba, ali nikada se ne zna .

U svakom slucaju, sta god da odgovorni odluce imaju moju podrsku .
SaleLS je offline  
Stara 8.1.2006, 15:55   #73
VeNoM
Član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: BGD
Poruke: 370
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku VeNoM
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

pa ako će da budemo realni za cenu od 100din /što je mnogo ali mnogo dobro / ne bi trebalo da ide ništa...i ovo je malo sa obzirom na cenu konkurenata.....
ali....poklona nikada dosta....
VeNoM je offline  
Stara 11.1.2006, 9:41   #74
proxy
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Ne... Iz prostog razloga sto bi na tom discu bila gomila djubreta kao shto daju ostali... Gomila freeware-a... A to mogu i sam da nabavim na netu... A to bi mu samo diglo cenu...
proxy je offline  
Stara 11.1.2006, 12:05   #75
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

DA,ali samo dok ne predjem na ADSl!!!
Znaci,generalno NE!!!
Zoran_KS je offline  
Stara 11.1.2006, 15:50   #76
nsAce
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Znate kako, uz skoro sve strane casopise (ako ne i sve) se dobija bar CD a ni DVD nije nista neobicno. CD (DVD) bi dobro dosao za sve one koji imaju budjavi modem pa im je sve preko 40,50 megabajta nedostupno. Sta bi falilo da se dobiju na disku zakrpe za igre, najnoviji drajveri i korisni programi. Na primer uz jedan nemacki casopis se dobija DVD na kojem se cak nalaze lokalizovane FULL lokalizovane verzije malo starijih igara (stare otprilike 2-2,5 godine sto i nije tako lose). Narravno ko ima FLAT od 1Mbps njemu ne ide u prilog da kupuje casopis po vecoj ceni zbog stvari koje moze i sam da svuce sa interneta.
nsAce je offline  
Stara 13.1.2006, 1:01   #77
Usamljeni Revolveras
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Wild West
Poruke: 167
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Wink Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
fLuXx kaže:
Moze cd, ali nesto nalik na sadasnju situaciju: ako hocesh - kupish, ako ne - nikom nishta. To je super. Ima ljudi kojima se to svidja i imaju para, a ima i onih koje to ne interesuje!
Ovo je lepa zamisao i slazem se sa time, ali je tesko izvodljiva. Pa prema tome mislim da NE BI TREBALO dodavati CD ili DVD sa gomilom djubreta kao sto neko rece, a plus sto bi se cena povecala za najmanje 100 din. Trebalo bi da shvatime da ako bi na tom CD-u bilo drivera za graficke karte to NE ZNACI da bi bilo drivera bas za vasu graficku... Moje je misljenje da postoji puno ljudi koji nemaju bas mnogo para, pa bi u slucaju da pocne da izlazi i CD prestali da kupuju casopis. Mislim da je mnogo prakticnije da se poveca rubrika u casopisu koja se Test Fun, pa ako vam se nesto od toga svidi, vi mozete da to downloadujete. A sto se tice onih koji imaju dial-up oni jednostavno mogu da skoknu do neke igraonice i da tamo downloaduju (to sam ja radio kada sam imao dial-up).
Usamljeni Revolveras je offline  
Stara 13.1.2006, 1:28   #78
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Usamljeni Revolveras kaže:
Trebalo bi da shvatime da ako bi na tom CD-u bilo drivera za graficke karte to NE ZNACI da bi bilo drivera bas za vasu graficku...
Iskreno ne verujem da neko odavde koristi za igranje nesto sto nije made in nVidia ili ATI
Reloader je offline  
Stara 13.1.2006, 2:52   #79
SaleLS
Novi član
 
Član od: 8.1.2006.
Poruke: 14
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Usamljeni Revolveras kaže:
Pa prema tome mislim da NE BI TREBALO dodavati CD ili DVD sa gomilom djubreta kao sto neko rece, a plus sto bi se cena povecala za najmanje 100 din.
Ne znam na osnovu cega bi trebalo da cena bude veca 100din??? Sigurno taj cd/dvd ne bi bio na ko zna kom mediju, a kao sto sam vec i rekao na kolicine od par hiljada ili desetina hiljada komada cene su znatno nize nego na komad.
Da ne imenujem jednog 'oglasavaca' iz casopisa, ali kod njih je trenutno cena praznog dvd-a bez pdv-a ispod 10din, a na recimo 10000 komada ili vise koliko ce tek biti??? Za rezanje ako se placa 90 din/kom onda i ne treba da se kupuje casopis, bilo koji da je.
Ne znam zasto svi spominju da bi cena sa diskom bila znatno veca (~100din) a da uz to nece dobiti nista sto vec nema uz diskove koji idu uz druge casopise??? Da li imaju izbora kada njih kupuju? Da li nas neko pita ako uz Casopis Br1 dobijemo 90% isto sto i uz Casopis Br2 a uz to svaki od njih je otprilike duplo skuplji nego SK??? Naravno da ne.
Moje je misljenje da je SK najtirazniji kompjuterski casopis u SCG i da ako recimo neko kupuje samo jedan caopis izbor uglavnom pada na SK i zato 'dodatak' nije naodmet .


P.S.
Ako bi cena bila znatno veca od realne cene koja bi mogla da bude na osnovu troskova 'dodatka' i ako bi se eventualno povecanje iskljucivo time pravdalo, to bi bila velika mrlja za SK
SaleLS je offline  
Stara 13.1.2006, 4:14   #80
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Hoćete li prekinuti da se frljate sa ciframa. Ja sam već rekao na jednoj temi da ako neko zna kompaniju koja će za za tih 10-15 dinara koje pominjete sa sve PDV-om da mi odradi kopiranje i štampu na njihovom disku, povežite me s njima, častiću vas, jer uštedeće mi barem 1000 evra. To ne može da se dobije ispod 50 dinara na količine veće od 1000 komada, ni na koju foru. E sad tu treba još uračunati i da treba platiti čoveka koji će da prikuplja materijal za cd, internet konekciju kojom bi se to skidalo, plus pakovanje CD-a i distribucije. Znači cena ne da bi izašla 100 dinara, nego dosta više. Nije isto narezati jedan disk u kućnoj radinosti i spremiti cd uz časopis.
Marko_L je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
7600 gs- 3dmark 05 daje razlicite rezultate bokidaki Grafika 5 1.10.2007 14:48
Računari = Ljubav, naravno. Kako zaraditi od racunarskog znanja? vickovic zlatko Opšta kultura 75 13.7.2007 23:21
DVD peticija - Izglasajmo DVD uz omiljeni časopis U Jogurtu Nema Kostiju O SK-u uopšte 2 6.2.2007 17:23
Igre uz SK vertigo O SK-u uopšte 8 28.7.2006 13:06
Asus FX5200 uz Samsung SyncMaster 753s Sasa011 Grafika 9 14.3.2006 18:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com