Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2006, 4:40   #81
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Marko_L kaže:
Hoćete li prekinuti da se frljate sa ciframa. Ja sam već rekao na jednoj temi da ako neko zna kompaniju koja će za za tih 10-15 dinara koje pominjete sa sve PDV-om da mi odradi kopiranje i štampu na njihovom disku, povežite me s njima, častiću vas, jer uštedeće mi barem 1000 evra. To ne može da se dobije ispod 50 dinara na količine veće od 1000 komada, ni na koju foru. E sad tu treba još uračunati i da treba platiti čoveka koji će da prikuplja materijal za cd, internet konekciju kojom bi se to skidalo, plus pakovanje CD-a i distribucije. Znači cena ne da bi izašla 100 dinara, nego dosta više. Nije isto narezati jedan disk u kućnoj radinosti i spremiti cd uz časopis.
Za stampu cd se slazem s tobom ali za ostalo se ne mogu sloziti.
Nemoj mi reci da niko od njih ne moze da prikuplja materijal?! Izvini ali kada opisuju softvare sa interneta u casopisu, valjda ga prvo probaju, sto znaci da ga skinu itd...To za skidanje je najmanji problem.Druga stvar,Neka plate konekciju onu najskuplju 50 eura, i?! Sta pakovanje cd-a, ne razumem, one male kesice?Pa to nadjes za manje od 5 dinara po komadu...
Da sam na tvom mestu, prihvatio bih to da su jednostavno lenji ili ne zele to da rade...Znas zasto, zato sto su jedni od prvih koji su izdali casopis o kompjuterima i time kupili dosta publike...Sad ih publika voli kakve takvi su.Jednostavno ljudi su navikli na njih i oni misle da posle 15 godina ne treba promena.Licno mislim da grese i da ovo malo pametnih sto se pobunilo za cd su osetili onu jednolicnost.
Jos nesto, skoro svi bolji izdavaci casopisa uz casopis daju cd/dvd, sto im je veliki plus...Za mene cete vi uvek biti #1, ali za one neznance koji odu na kiosk i vide (da ne navodim sad tu neke casopise) sarene casopise u najlonu sa dvd-om naravno da ce njega privuci taj sareni skupi, a ne SK, jer u njegovoj glavi je: ma ovaj SK je propao, vidi, tanak, bez cd-a bez kesice, ja cu ovaj bolji potpuniji...SK dobri ste ovako ali uz cd biste imali mnogo vise publike...Jednostavno cd/dvd je nekako postao standard za casopise.
Volimo mi vas ali ponekad su potrebne inovacije...
Master Neo je offline  
Stara 13.1.2006, 6:17   #82
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Nemoj mi reci da niko od njih ne moze da prikuplja materijal?! Izvini ali kada opisuju softvare sa interneta u casopisu, valjda ga prvo probaju, sto znaci da ga skinu itd...To za skidanje je najmanji problem.
Softver koji se skine i opiše u jednom broju nije dovoljan za popunu CD-a, već treba tu dodati još toga. Znači dosta stvari bi trebalo da se pronađe, skine, isproba i tek onda stavi na cd. To je "full time job" i neko ko bi to radio treba da prima i platu. Slažeš se. Lako je reći "To je najmanji problem". Svaka stavka je najmanji problem kada se gleda zasebno, ali kada se sve sabere dolazimo do toga da je to jedan veliki posao.
Citat:
Sta pakovanje cd-a, ne razumem, one male kesice?Pa to nadjes za manje od 5 dinara po komadu...
Nije stvar u pakovanju, već u ljudstvu koje će to da pakuje. Da li si ikad imao prilike da zapakuješ nekoliko hiljada CD-ova u "one male kesice" ? Uostalom, to bi morala da radi izdavačka kuća "Politika", jer ona je ta koja distribuira časopis, a ne verujem da bi se neko tamo prihvatio toga za dž. Znači računaj da treba platiti barem dva-tri čoveka za taj posao.
Citat:
Da sam na tvom mestu, prihvatio bih to da su jednostavno lenji ili ne zele to da rade...
Da ne znam ono što znam, možda bih i ja mislio kao ti, ali imao sam prilike da vidim kako funkcioniše izavaštvo, kako funkcioniše produkcija CD-ova, tako da ne mogu da prihvatim da je u pitanju samo lenjost. Ok, možda ima i toga, možda bi i moglo nešto da se uradi, kada bi se cela redakcija angažovala, ali časopis bi svakako bez obzira na sve morao da kušta minimum 100 dinara skuplje, a realno barem 150. Koliko bi ljudi nastavilo da kupuje SK ako bi mu se cena popela na 270 dindži ?
Citat:
Sad ih publika voli kakve takvi su.Jednostavno ljudi su navikli na njih i oni misle da posle 15 godina ne treba promena.Licno mislim da grese i da ovo malo pametnih sto se pobunilo za cd su osetili onu jednolicnost.
Ne znam koliko si pratio SK zadnjih 15 godina, ali promena je bilo. Poboljšan je papir, povećan je broj strana, modernizovan je dizajn, a ono što je valjalo je ostalo...jer ono što valja i ne treba da se menja.
Marko_L je offline  
Stara 13.1.2006, 6:28   #83
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Imam dva druga koji rade u magacinu politike.Ako vec hoces da znas oni su ti koji pakuju i dele SK.Inace sve njih dvojica i jos par ljudi tu rade.Mislis da bi dobili koju kintu vise da pakuju cd u kesice, ma nema sanse...Inace takodje pakuju i druge casopise sa cd-ovima.Sve se moze kad se hoce, ali kad se nece...Ne kazem ja, SK je meni odlican, ima i onih koji bi kupovali samo da ima cd.BTW cilj svake proizvodnje je kako kaze neka definicija: napredak, prosirenje, poboljsanje, uglavnom, SK mora da raste, ne sme da stagnira...20 dinara skuplji, bez promena(skorijih)...To mi ne mirise na dobro
Master Neo je offline  
Stara 13.1.2006, 6:30   #84
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Za mene cete vi uvek biti #1, ali za one neznance koji odu na kiosk i vide (da ne navodim sad tu neke casopise) sarene casopise u najlonu sa dvd-om naravno da ce njega privuci taj sareni skupi, a ne SK, jer u njegovoj glavi je: ma ovaj SK je propao, vidi, tanak, bez cd-a bez kesice, ja cu ovaj bolji potpuniji...
Pa kompjuterski časopis i nije za nekog selju ko smatra da je proizvod potpuniji samo zato što je šaren i ima cd uz njega. Takav će kupiti časopis zbog cd-a, a za 95% stvari koje se nalaze na istom, nema pojma šta je niti za šta služi. Takvom je bolje da kupuje "Skandale" i "Svetove". Nemoj da me shvatiš pogrešno, i meni bi ponekad dobro došlo da dobijem na cd-u nešto što mi treba, a veliko je za skidanje, međutim to što meni treba ne bi imalo smisla stavljati na cd, jer to verovatno treba meni i još nekolikocini ljudi koji čitaju SK (na primer Service Pack za VB, NET. Framework, MDAC...). Evo recimo, kupio sam par brojeva časopisa DIGITAL uz cenu od 270 dinara, a od svih stvari na CD-ovima iskoristio sam sledeće, već pomenuti NET. Framework, i programe : Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, Free Download Manager, Paint. NET, Image Forge i DirectX 9.0c. Ostalo mi jednostavno nije trebalo, jer su u uglavnom pitanju shareware i trial verzije softvera na koji ne želim da bacam pare, tako da šta ima da ga isprobavam kad znam da neću da ga kupim. Sve to što mi je trebalo zajedno izađe 50-60 MB. Pa, više bi mi se isplatilo da sam poskidao sve to za jedno veče. Ne kažem da nekome drugom, neće trebati nešto drugo, ali opet svako ima neku interesnu sferu i trebaću mu možda 3-4 programa sa svakog cd-a, a ostatak može da baci. Prema tome ne vidim smisao postojanja takvog cd-a sa glupostima zbog kojeg će mnogi prestati da kupuju časopis. Uostalom, na kraju krajeva, ako imaš sporu vezu, pa te mrzi da skidaš, imaš firmi koje rade usluge downloada na brzim vezama za male pare, pa lepo naručiš šta ti treba, oni poskidaju i narežu ti na cd i tako dobijaš cd sa sadržajem koji si 100% ti birao, a ovako bi dobio nešto od čega nećeš iskoristiti ni 5%. Da li tih 5% može da opravda razliku u ceni, pa makar ona iznosila i 50-60 dinara više ?

Poslednja ispravka: Marko_L (13.1.2006 u 6:43)
Marko_L je offline  
Stara 13.1.2006, 6:44   #85
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

I ti i ja vrlo dobro znamo koliko ima tih "selja" koji kupuju svet kompjutera samo zbog igrica...A zamisli da vide cd pun igrica itd...OK, mozda i ne bih toliko koristio cd ali, bilo bi veoma zanimljivo da sk postavi neku download sekciju, i sve sto opisu postave ovde nama smrtnicima dostupno(evo vec sam poceo da menjam temu).Dakle, dosli smo do zakljucka da nama taj cd nece nesto mnogo koristiti(iskreno u svom zivotu sam kupio 1 casopis sa cd-om).Ali razmisli koliko bi bilo onih koji bi ga kupovali.SK sigurno ne bi bio na gubitku.Evo nekoliko predloga(neki su vec ranije dati):
1.DVD izdanje SK ne mora izlaziti svakog meseca, moze svaki drugi...Ili jednom u sest meseci.
2.Moze izlaziti i kao posebno izdanje, probno prvih 2-3 meseca da se vidi kako ce to da ide...Mozemo ti i ja da pricamo sta hocemo, sve dok se to ne pokaze u praksi...
3.A moze i samo cd sa najnovijim casopisom na cd-u, pa ce manje kostati stampa itd...
Sve u svemu postoji resenje za sve, sad ko ce kako uraditi, to ostaje da vidimo...
Master Neo je offline  
Stara 13.1.2006, 6:59   #86
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
A zamisli da vide cd pun igrica itd...OK, mozda i ne bih toliko koristio cd ali, bilo bi veoma zanimljivo da sk postavi neku download sekciju, i sve sto opisu postave ovde nama smrtnicima dostupno(evo vec sam poceo da menjam temu).
Ako malo razmisliš o svom predlogu, videćeš da isti nema mnogo smisla. Mislim, kakva je razlika za nas "smrtnike" da li ćemo nešto da skidamo sa SK sajta ili sa nekog drugog, kada mi to svakako moramo da skidamo modemom, pogotovo što je u časopisu pored svakog programa dat link odakle je program skint, tako da ne moraš da gubiš vreme ni na traženje.
Citat:
Dakle, dosli smo do zakljucka da nama taj cd nece nesto mnogo koristiti(iskreno u svom zivotu sam kupio 1 casopis sa cd-om).Ali razmisli koliko bi bilo onih koji bi ga kupovali.SK sigurno ne bi bio na gubitku.
Ubeđen sam da bi bilo više ljudi koji bi prestali da ga kupuju, nego li onih koji bi počeli, ali neka je i taj broj jednak, misliš li da je fer odreći se nekog dugogodišnjeg čitaoca, samo da bi se privukao neki klinac, kome cd treba koliko da bi pogledao trejler za neku igru ili isprobao neki demo ?
Citat:
1.DVD izdanje SK ne mora izlaziti svakog meseca, moze svaki drugi...Ili jednom u sest meseci.
To sam i ja jednom rekao, ako se ikada odluče za neki cd, neka to bude jednom u 6 meseci ili jednom godišnje (za Novu godinu recimo ili godišnji jubilej)...
Citat:
2.Moze izlaziti i kao posebno izdanje, probno prvih 2-3 meseca da se vidi kako ce to da ide...Mozemo ti i ja da pricamo sta hocemo, sve dok se to ne pokaze u praksi...
To je lakše reći, nego učiniti. To je ipak jedan eksperiment sa kojim treba biti oprezan. Jednom izgubljeni čitaoci se teško kasnije vraćaju.
Citat:
3.A moze i samo cd sa najnovijim casopisom na cd-u, pa ce manje kostati stampa itd...
A ne, časopis na cd-u nikada ne može da zameni papirno izdanje, isto kao što ni elektronska knjiga nikada neće biti isto što i "prava".
Marko_L je offline  
Stara 13.1.2006, 7:07   #87
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

"Ubeđen sam da bi bilo više ljudi koji bi prestali da ga kupuju, nego li onih koji bi počeli, ali neka je i taj broj jednak, misliš li da je fer odreći se nekog dugogodišnjeg čitaoca, samo da bi se privukao neki klinac, kome cd treba koliko da bi pogledao trejler za neku igru ili isprobao neki demo?"

Taj isti dugogodisnji citaoc sigurno ce skrpiti jednom mesecno 270 dinara...Uostalom dugogodisnji znaci verni, sto znaci da se nece lako odreci...
270 dinara = 3 milka cokolade = 4 pakle cigareta(nekih srednjih) = 2 dana kes za skolu;fax...
Nije strasno jer je jednom mesecno, sigurno se oni verni ne bi odrekli SK.
Drugo je da je to jednom nedeljno, onda ni ja ne bih kupovao, ali to se nece ni desiti.
Master Neo je offline  
Stara 13.1.2006, 9:33   #88
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Taj isti dugogodisnji citaoc sigurno ce skrpiti jednom mesecno 270 dinara...Uostalom dugogodisnji znaci verni, sto znaci da se nece lako odreci...
270 dinara = 3 milka cokolade = 4 pakle cigareta(nekih srednjih) = 2 dana kes za skolu;fax...
Ma ne radi se uopšte o iznosu (barem kod mene), znam vrlo dobro da pomenuta cira i nije neka para, već je stvar u principu. Svako ko me poznaje, zna da nisam škrtica, ali isto tako zna da neću dati ni dinara ako ne znam za šta dajem, niti ću dati dinara za nešto što mi ne treba, nebitno da li je jeftino ili skupo. Prema tome, ja bih davanjem tih 270 dinara za časopis praktično sponzorisao CD nekom drugom, jer meni ne treba. E sad, zašto bih ja, sto mu gromova, to radio ? Ne vidim ni jedan jedini razlog. Šta, dobiću CD i tutnuću ga u neku fioku ili ih skupljati pa ih koristiti kao podmetač za čaše, možda i napraviti sat od njega...mislim, valjda shvataš poentu...ne želim da plaćam nešto što mi ne treba. Kada mi trebaju veliki fajlovi koje ne mogu da skidam, lepo odem kod čoveka (jednog mog poznanika koji ima ADSL), platim 50 para po megabajtu, dam mu spisak šta mi treba i za 350 dindži ja imam cd ali sa sadržajem koji sam kompletno sam odabrao i za koji znam da bi treba. I zašto bih ja sad davao skoro isto toliko para za sadržaj od kojeg će mi trebati 5% ili čak manje od toga ? Jednostavno, nema logike.
Marko_L je offline  
Stara 13.1.2006, 13:08   #89
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Master Neo kaže:
Taj isti dugogodisnji citaoc sigurno ce skrpiti jednom mesecno 270 dinara...Uostalom dugogodisnji znaci verni, sto znaci da se nece lako odreci... 270 dinara = 3 milka cokolade = 4 pakle cigareta(nekih srednjih) = 2 dana kes za skolu;fax...
Ajmo po redu - ti si prvi koji se buni zbog povećanja cene od 20 dinara. Svet kompjutera koštao je 100 dinara tokom cele 2005. godine. Reci mi šta je radio evro cele 2005. godine? E to se zove inflacija i to ponekad utiče na menjanje cene iako se sadržaj realno ne menja. Žao mi je što moram da te razočaram i da ti skinem ružičaste naočare, ali to je situacija u ovoj zemlji.

Drugo - uopšte mi ne ide u glavu odakle vam ideja da možete da baratate iznosim i ciframa o kojima uopšte nemate pojma. Cena štampanja tolikog broja CD-a može da se meri milionima dinara.

Sa vezi u tim - ne znam odakle vam i ideja da se takav broj CD-a reže??? Takvi CD-i se štampaju. Šta si mislio, da će tvoja dva drugara iz magacina Politike da sede i da ubacuju i izbacuju CD-e iz dva rezača?!?

I na kraju - tvoja dva drugara iz magacina. Mislim da su oni najkvalifikovanije osobe u Politici da obave finansijsku kalkulaciju poslovanja "Sveta kompjutera". Bez obzira šta ti misliš ili šta ti oni pričaju, svaki umetak u bilo koje novine se dodatno plaća, kao i pakovanje časopisa u kesice, što bi bilo obavezno, ako bi se uz broj delili CD-i. Na naš tiraž, to cenu proizvodnje ponovo diže nekoliko hiljada evra, samo za pakovanje.

I na kraju imamo značajno višu cenu časopisa koju najveći broj naše čitalačke populacije neće progutati.
Chivan je offline  
Stara 13.1.2006, 14:02   #90
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Chivan kaže:
Ajmo po redu - ti si prvi koji se buni zbog povećanja cene od 20 dinara. Svet kompjutera koštao je 100 dinara tokom cele 2005. godine. Reci mi šta je radio evro cele 2005. godine? E to se zove inflacija i to ponekad utiče na menjanje cene iako se sadržaj realno ne menja. Žao mi je što moram da te razočaram i da ti skinem ružičaste naočare, ali to je situacija u ovoj zemlji.
Ako bolje pogledas, nisam prvi.Drugo pogledaj malo korisne kritike nemoj odmah da dizes frku.Pogledaj sve moje postove na ovu temu, pa onda nesto pricaj.Drugo, ako vec dizete cenu jel bas mora za novu godinu, super nam poklon...
Citat:
Chivan kaže:
Drugo - uopšte mi ne ide u glavu odakle vam ideja da možete da baratate iznosim i ciframa o kojima uopšte nemate pojma. Cena štampanja tolikog broja CD-a može da se meri milionima dinara.
Dobro,i? Vi da zelite to da radite radili bi.Nemoj mi pricati da to nije isplativo, jer ne bi drugi casopisi radili da nije!

Citat:
Chivan kaže:
Sa vezi u tim - ne znam odakle vam i ideja da se takav broj CD-a reže??? Takvi CD-i se štampaju. Šta si mislio, da će tvoja dva drugara iz magacina Politike da sede i da ubacuju i izbacuju CD-e iz dva rezača?!?
Ne, "moja dva drugara" Ako pazljivo procitas, samo pakuju i raznose casopise!Jesam li ja rekao mozda negde da ce oni da rezu...Uostalom da si procitala sve moje postove videla bi da sam na pocetku jednog napisao da se slazem sa Markom za stampanje cd-ova.

Citat:
Chivan kaže:
I na kraju - tvoja dva drugara iz magacina. Mislim da su oni najkvalifikovanije osobe u Politici da obave finansijsku kalkulaciju poslovanja "Sveta kompjutera". Bez obzira šta ti misliš ili šta ti oni pričaju, svaki umetak u bilo koje novine se dodatno plaća, kao i pakovanje časopisa u kesice, što bi bilo obavezno, ako bi se uz broj delili CD-i. Na naš tiraž, to cenu proizvodnje ponovo diže nekoliko hiljada evra, samo za pakovanje.
Moji drugovi mene ne lazu i imaju tacno odredjenu platu, a to sto vi mislite da cete placati posebno pakovanje, pitam se kome te pare idu...

Citat:
Chivan kaže:
I na kraju imamo značajno višu cenu časopisa koju najveći broj naše čitalačke populacije neće progutati.
A kako onda opstaju drugi?! Sta?! Da mozda ne hipnotisu citaoce pa oni nesvesno placaju 300 dinara...
Master Neo je offline  
Stara 15.1.2006, 12:41   #91
Usamljeni Revolveras
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Wild West
Poruke: 167
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Master Neo kaže:
"Ubeđen sam da bi bilo više ljudi koji bi prestali da ga kupuju, nego li onih koji bi počeli, ali neka je i taj broj jednak, misliš li da je fer odreći se nekog dugogodišnjeg čitaoca, samo da bi se privukao neki klinac, kome cd treba koliko da bi pogledao trejler za neku igru ili isprobao neki demo?"
Sa ovim se u potpunosti slazem! A ako bi se cena recimo povecala za 120 din, to znaci da je taj CD vredan isto koliko i casopis? Ja se sa tim ne bi bas slozio...
Usamljeni Revolveras je offline  
Stara 16.1.2006, 0:35   #92
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

@ Revolveras: to nije moj post, vec Markov, cisto da se zna.
Master Neo je offline  
Stara 16.1.2006, 15:28   #93
M@rin
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku M@rin Slanje poruke preko MSN-a korisniku M@rin Slanje poruke preko Skypea korisniku M@rin
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Slusajte ovako, koliko platis toliko dobijesh, tako je oduvek bilo i bice. Ja redovno kupujem i BUG i SK. BUG kosta 350 din ali je 10 puta bolji. Dobijate tutorijale uz svaki broj od ljudi koji znaju znanje + DVD.
E sada, ako se SK ne potrudi u skorije vreme, ljudi ce uvideti ovo shto sam gore naveo tako da ce SK-u preostati samo tradicija, shto ljude preterano nije briga.
Naime BUG pokriva trziste, Hrvatske, Bosne, Srbije, Makedonije i svakog 1. u mesecu moram manijacno da trcim do Tgra da uzmem BUG, jel 2. vec nema. Tako da ono... ja mislim da je CD uz Svet kompjutera stvar nuzde. A shto se tice socijale kojima je 100 din puno, na to nemam komentara. Jedna karta za GSP kosta 35 din, znaci 3 karte za gsp su vam puno za mesecni broj SK-a. Pocnite da radite nesto...

Nemojte me shvatiti pogresno, redovni sam citalac SK, samo kazem, u skorije vreme...
M@rin je offline  
Stara 16.1.2006, 16:06   #94
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Vidi, da ti socijala nešto kaže, ti da si nešto stvarno zaradio naučio bi da ceniš i tih 100 dinara. Lepo rekoh, nije stvar u iznosu, već u principu. Neću da dajem 100 dinara za nešto što mi ne treba, ma koliko to nekome izgledalo dobro. Jednostavno mi ne pada na pamet da sponzorišem nekome cd sa koga će taj neko da instalira trial verzije nekih programa i posle da juri crackove po netu za njih, kao što većina čitalaca bug-a to radi. Zašto da sponzorišem lopovluk ? Da, znam, ima i ljudi koji bi stvarno probali te programe, pa ako im se svide, otići će da ih kupe, ali čini me se da ta dvojica nisu dovoljan razlog za uvođenje cd-a
Marko_L je offline  
Stara 16.1.2006, 16:47   #95
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Očigledno da ima argumenata ZA i PROTIV... Ja sam već 4 godine pretplaćen na MIKRO sa CD-om (sada DVD-om) i dešavalo se da na nekom disku baš "ubodu" dobre stvari, a nekada bude ono "hm... ništa specijalno". Sve zavisi od toga šta kome treba. Recimo, slažem se sa onima koji misle da bi bilo dobro stavljati drajvere za razne uređaje (MB, modeme, grafičke karte...) jer nekad je to mnogo za skidanje preko neta dial-up vezom (a zamislite, ima i vlasnika računara koji nisu na netu!), ali i sa onima koji kažu da je teško svaki mesec ponuditi kvalitetan sadržaj. Zato mi se dopada ideja da CD (DVD) uz SK bude periodičan (na 3 ili 4 meseca) i kvalitetan, a što se cene tiče i toga kako nema para, može li neko da mi kaže da li je uspeo da pronađe prazan kafić (kafanu ili drugi ugostiteljski objekat) u celom gradu (gde je npr. pivo min. 80din.)???
Spawn BG je offline  
Stara 16.1.2006, 17:52   #96
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

@ M@rin: Ima nas koji se švercujemo GSP-om.Čisto sporta radi, da vidimo ko je brži-kondori ili mi. Možda uskoro osnujemo i klub
Rocker je offline  
Stara 16.1.2006, 18:17   #97
M@rin
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku M@rin Slanje poruke preko MSN-a korisniku M@rin Slanje poruke preko Skypea korisniku M@rin
Post Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Vidi, da ti socijala nešto kaže, ti da si nešto stvarno zaradio naučio bi da ceniš i tih 100 dinara.
Jesam, zato i kazem da ljudi pocnu da rade...

Ej ljudi, ne radi se samo o trial programima, nego uopshte o podizanju SK na jedan visi nivo. Na tom CD/DVD se trebaju pre svega naci neki osnovni programi koji svi koristimo, najnoviji driveri, programi ili projekti vezani za temu broja, i na kraju novi programi, demoi i ostao.
Hmm, shta hocu da vam kazem, moze se samo postici pozitivan efekat. Zamislite koliko ce ljudi koji koriste "pouzdani i stabilni" Windows OS ubaciti CD SK-a da bi instalirali neki drajver, ili predlozili nekom,..( ej Pero, pa to i to imash na SK cd-u ).

Citat:
Zašto da sponzorišem lopovluk ?
Nesto smesnije nisam cuo skorije vreme!!
_____________

I da, ja koristim Windows XP i Gentoo (i Fedora Core4), a Linux sam instalirao pre 2-3 godine, zahvaljujucu mom drugu koji je okoreli Linux-ovac. I taj moj drug redovno kupuje casopis "LINUX format", ne znam da li ste culi za njega, ali on kosta +- 1200 din. i dolazi sa dva/tri cd-a. I ja pitam druga, da li je normalan, da li se drogira, i tome slicno, a on mi kaze da uzmem proslomesecni broj i da procitam! (inace docko nije nikakav burzos, ako ste pomislili) Znaci to nije casopis, to je IT linux udzbenik! Imate intervjue sa osnivacima PHP-a, Linux distribucija, loodilo ...
LINUX format je dostigao nivo, da ljudi (koji nemaju para) prate svaki broj i gledaju da kupe kada naidje ono sto ih bas zanima... Ali u svakom slucaju LINUX format zaradjuje mnoogo vise od SK-a. Znaci casopisi kao shto su Linux format, PC plus, i slicni, bi trebali da budu uzor, i ono cemu SK treba da tezi...a ne nekom Beogradskom dnevnom casopisu poput Kurira ili ne daj boze Nacionala...
M@rin je offline  
Stara 16.1.2006, 19:20   #98
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Slazem se sa ovim gore... Dajte ljudi, nije frka jednom u 3 meseca izdvojiti extra 50-60 dinara za casopis sa cd-om (ili u mom slucaju - dodatnih 50 centi). Kad malo bolje pogledate, gde vam odu te pare? Na orbit zvake ili pivo? Ma dajte, ne radi se ni o principima ni o tome da bi bilo skupo. Nego se treba pomeriti ass sa stolice i uneti nesto novo u casopis. Ovako, bez ikakvog dodatnog materijala tesko da cete ostati konkurentni. Ako stvarno tezite tome da budete bolji i da zaokruzite ono sto nudite citaocima, CD/DVD ce pre ili kasnije postati neophodan. Ako vam je vec koncept casopisa "od svega po malo"...

Malo je bezobrazno to, znate da vas ljudi godinama kupuju pa ste se uspavali. 20+ godina jeste za respekt, slazemo se, ali pazite da ne dremate na lovorikama :P Vidite da vam ljudi traze masu stvari...
RaideR je offline  
Stara 16.1.2006, 20:56   #99
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Mislim da ce ga vecina kupovati, jer ipak imaju oni iskustva, nisu juce poceli da rade...CD/DVD je potreban, a vi kako hocete, nemam vise zivaca da se raspravljam na ovu temu.Drugi to rade i ide im odlicno, znaci moze se uspeti u tome.Bili bi dosta popularni, ali ako hocete da ostanete na ovom nivou vasa stvar.Ne kazem da ste losi, meni ste super, ali bili bi jos bolji sa DVD diskom.Nadam se da cete dobro razmisliti o ovome.

Tema zatvorena za Nea...
Master Neo je offline  
Stara 16.1.2006, 21:06   #100
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Da li ste za to da "SK" daje CD uz casopis?

Citat:
Na tom CD/DVD se trebaju pre svega naci neki osnovni programi koji svi koristimo
Ajde, prosvetli me, koji su to programi koje SVI koristimo ?
Citat:
najnoviji driveri
Za šta će mi ? Ovi koje sam dobio uz hardver mi rade savršeno.
Citat:
programi ili projekti vezani za temu broja
Kakva tema broja ? Šta je to ?
Citat:
i na kraju novi programi
Ne trebaju mi. Ovi sa kojima radim mi završavaju posao i trenutno nemam potrebe za nečim novim.
Znači, ostaje da bi ja sponzorisao CD nekom drugom. Daj mi jedan razlog zašto bih to radio ? Ja kupujem časopis da bih ga čitao, a ne da bih ga ubacivao u CD drajv.
Citat:
Hmm, shta hocu da vam kazem, moze se samo postici pozitivan efekat. Zamislite koliko ce ljudi koji koriste "pouzdani i stabilni" Windows OS ubaciti CD SK-a da bi instalirali neki drajver, ili predlozili nekom,..( ej Pero, pa to i to imash na SK cd-u ).
Možeš li da garantuješ to ili pričaš proizvoljno ?
Citat:
Znaci to nije casopis, to je IT linux udzbenik! Imate intervjue sa osnivacima PHP-a, Linux distribucija, loodilo ...
i
Citat:
Znaci casopisi kao shto su Linux format, PC plus, i slicni, bi trebali da budu uzor, i ono cemu SK treba da tezi...
Znači SK treba da piskara o Linuxu, poveća cenu na 1000 dinara i daje Linux distribucije na nekoliko CD-ova uz časopis ? Lepo, a šta da radimo mi koji se ne pržimo na Linux, nego koristimo OS koji zaista i radi ?
Marko_L je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
7600 gs- 3dmark 05 daje razlicite rezultate bokidaki Grafika 5 1.10.2007 14:48
Računari = Ljubav, naravno. Kako zaraditi od racunarskog znanja? vickovic zlatko Opšta kultura 75 13.7.2007 23:21
DVD peticija - Izglasajmo DVD uz omiljeni časopis U Jogurtu Nema Kostiju O SK-u uopšte 2 6.2.2007 17:23
Igre uz SK vertigo O SK-u uopšte 8 28.7.2006 13:06
Asus FX5200 uz Samsung SyncMaster 753s Sasa011 Grafika 9 14.3.2006 18:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com