Forum Sveta kompjutera -->  

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2017, 23:50   #561
Dovahkiin
Veteran

Član od: 23.6.2012.
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 235 puta na 153 poruka
Određen forumom Re: Elex

Kuzma uzeo vece kolicine Elexa pa posasavio
Dovahkiin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2017, 0:11   #562
Apostrof
Veteran

Član od: 27.11.2007.
Zahvalnice: 268
Zahvaljeno 289 puta na 141 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof

Citat:
EbonKnight kaže: Pregled poruke
U pravu si, ali ima samo veeliki teleport-skok unazad koji jeste koristan ali isto je kretenski animiran i malo limitirajuc ako ne koristis dvorucno oruzje, sta znam. Ono na sta sam mislio je vise taj neki Vicer fazon, ili ako oces i Dark Souls fazon, gde mozes bukvalno, kao zdravorazumska osoba da se pomeris tek toliko da izbegnes udarac bez da ko pajac kolutas okolo.. al jbg, izgleda da od toga nema nista Najbolja stvar koju su uradili u combatu je jetpack + izgleda da je naj-op stvar asortiman naocara za sunce (em daju vidljive bonuse em 30% dodatni DR posle oklopa), tako da mi izgleda ne gine da budem Outlaw
Meni se kolutanje svidja u neku ruku, zato sto imas dugacku animaciju posle toga. Withcer side-step/super cancel mi je nekako op, samo udri izmakni se nastavi da meljes. Witcher borbu sto se mene tice izvlaci samo produkcija, animacije i sl, zabavno je ali u sustini jako plitko. Dark Souls je ipak prica za sebe, kad bi nesretni PB nekako uspeo to da iskopira 1:1 imali bi stvarno legendarnu igru.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2017, 0:03   #563
zvucnjak
Starosedelac

Član od: 2.12.2005.
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 244 puta na 136 poruka

Just another day in Magelan

zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2017, 12:56   #564
Apostrof
Veteran

Gotovo. 120 sati spakovanih u jedva nesto vise od nedelju dana, najbolje iskoriscen zaostali godisnji odmor ikada . Spavanje je za mekusce. Jedino sto nisam uspeo da zavrsim je da nadjem dovoljno crvenih gemova da napravim jedan +10 dmg, I polako pocinjem da sumljam da je uopste moguce, klasican PB dick move.

Kvestovi su odlicni, i cak i oni standardni zadatci na pocetku tipa ubij 5 vukova/goblina imaju neki mali obrt da budu malo drugaciji od onoga na sta smo navikli. Svet stvarno deluje zivo, nema ucitavanja I odvojenih zona. Momenat kad se usunjas nekome u kucu a on te primeti, prati te i krene da se dere na tebe da se tornjas dok se ne skupi par ljudi i strazara, pa izvuku oruzje, pa te prebiju i orobe ako se ne pokupis... ili samo kako se npc-evi krecu po gradu, sad cu malo da odkuntam, idem da soram kod onog drveta, sad na njivu pa u kafanu. Kad bi Bethesda nesto ovako napravila jedino sto bi postojalo na internetu su hvale na konto njihove genijalnosti i inovativnosti, a eto PB to radi vec 20 godina. Istrazivanje je uvek zanimljivo jer cak i samo par rolni toalet papira da nadjes mozes fino da ih prodas a lova je uvek dobrodosla, par audiologova ili poruka, I naravno momenat kad nasto zarezi iza tebe a ti molis boga da upravo nije probudilo 5 svojih drugara pored kojih si se usunjao unutra.

Cak mi je I borba bila super kad sam naucio sve sulude animacije I hitboxove I poceo da kompenzujem svinjariju, menjam izmedju dvorucnog cekica/maca i stita/sekirceta da se prilagodim situaciji. A ima nesto u tome kada letis iznad ogromnog robota i odjednom ispalis pet magicnih strela u njega, ili kad sa par strateskih black hole magija grupises 10 Albova I dokrajcis ih granatom, ranged borba je stvarno super pogotovu sto nema hitscan oruzja, cak i shotgun ima projektil koji putuje I moras da racunas na kretanje protivnika.

Najvise mi je krivo sto nisu bas ispolirali emotional/logical "aligment" sistem. U sustini ideja je odlicna, na pocetku igre ociscen si od Elex-a i prvi put u zivotu osecas emocije, i od tvojih odluka zavisi da li ces da potisnes te emocije i ponovo postanes prakticno robot, ili ces da se prepustis i postanes impulsivni tenkre. Nesto slicno smo vec videli u drugim igrama npr. Planescape Torment, medjutim dok u Tormentu tvoj aligment ne utice uopste na to koje kvestove mozes da uzmes i kako ces da ih zavrsis, mozes da budes lawful good i pristanes da ubijes nekoga ili chaotic evil i doniras pare sirotistu. U Elexu te ogranicava i to ne samo u usputnim, da kazemo nebitnim razgovorima ili zadatcima nego i u stvarima jako bitnim za pricu.
Problem je sto je ceo sistem u sustini jako cudno balansiran, i sto je jako tesko "iscupati se" iz nekog aligmenta jer jednostavno u vecini razgovora vise ni ne mozes da uzmes drugu opciju. Tesko je objasniti bez spojlovanja ali u par kljucnih situacija aligment bas moze da te zaebe, i to ne na nacin koji bi ocekivao i zbog kojeg je i dizajniran tako. U sustini aligment je zamka i treba ostati neutralan, tj normalan, ali je u standardnom PB maniru to jako lose objasnjeno i malo traljavo implementirano.

Igra je daleko od savrsene I nije bas lako oprostiti joj sve mane ali mislim da ce ljudi koji su igranje poceli pre 15-20 godina uzivati. Generacija koja je pocela igranje na W3 tesko da ce moci da se prilagodi Elexu bez napora.

Spoiler za sto se mene tice:

slika maznuta sa rpg codex-a

Poslednja ispravka: Apostrof (7.11.2017 u 21:14)
Sledećih 11 korisnika se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
director (7.11.2017), Dovahkiin (8.11.2017), filpan (7.11.2017), helen (8.11.2017), Krilce (7.11.2017), pentraksil (8.11.2017), perablenta (7.11.2017), player1 (7.11.2017), Shobe (7.11.2017), shrafko (7.11.2017), zvucnjak (7.11.2017)
Stara 8.11.2017, 19:36   #565
Dovahkiin
Veteran

Za one koji su igrali sa Clericima, a u pitanju je jedan od prvih questova sa njima, pa mi treba objasnjenje:
Spoiler za quest:
U questu high tech allies, u vezi dilovanje hemijskih supstanci, ko je koji k.... Sigfried?
Ne secam se da sam sreo tog lika a onaj Xander (guard na ulazu u Hort) zeli da optuzim bas njega, kako bih mu vratio uslugu za dopustanje ulaska u to utvrdjenje. Ne bih da optuzim nevinog coveka, ali opet, usluga se mora vratiti. U zabludi sam...
Stara 8.11.2017, 21:19   #566
Apostrof
Veteran

@dovahkiin
Spoiler za spoiler:

Sigfried je trgovac u hortu, nebitan npc. Problem koji ces da napravis sebi sa Xanderom mozes da resis sa malo love, harizme ili mozda cak sugestijom klerika ne secam se. "Nagradu" koju dobijes mozes da zaradis na drugi nacin, a klerici ce provaliti da si optuzio pogresnog coveka kasnije u igri.
Spoiler za jos jedan spoiler:

Dace ti Claw sa svojim imenom koji ce ti posluziti da udjes u thieves guild, ali ti u sustini nije potrebna a ima i drugin npc-eva koji mogu da ti daju clanstvo na ovaj nacin.

Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
Dovahkiin (9.11.2017)
Stara 9.11.2017, 11:14   #567
White Ripper
Deo inventara foruma

Član od: 21.5.2008.
Zahvalnice: 1.038
Zahvaljeno 1.019 puta na 664 poruka

Instalirao sam i ja igru prije par dana i sudeći prema sejvu zasad imam oko 2h igre.
Mogu reći da sam prijatno iznenađen i da mi se igra baš svidjela. Tu je ta atmosfera gothica i onaj vajb koji nosi igračku zarazu sa sobom.
Kao što je i ranije bilo u PB igrama, sa početka jeste malo teže dok se ne izleveluje, ali to razmaženi zapadnjaci koji su navikli na instant igre, instant akciju, godlike način igranja koji povlađuje egoizmu prosječnog zapadnog čovjeka nisu u stanju da svare i razumiju da kako u igrama tako ni u životu nema ništa lako, instant i preko noći. OFFTOPIC: zaista sam mišljenja da djeci treba zabraniti da igraju lake igre, jer ih to podsvjesno uči da idu linijom manjeg otpora ili odustaju od igre. (pokrenuću sliču temu u nekom djelu foruma, ili neka neka drugi okrene baš me zanimaju mišljenja).
Kombat nije savršen, ali je daleko od groznog. Napredak je evidentan u odnosu na ranije PB igre. U principu mora se taktizirati prilikom borbe, nije sve u pukom kliktanju. Naročito treba procjeniti kada je vrijeme za heavy attack. Zasad jedina stvar koja iritira je enemy lock sistem, koji može da mi taguje saborca u sred borbe. Da li ima način da se ovo ugasi?
S tehničke strane, grafika je apsolutno ok. Zvuk okoline, hoda, pada, trčanja bi mogao biti bolji. Muzika je odlična, kao i uvijek.
Dijalozi i kvestovi su po mom mišljenju daleko osmišjeniji u odnosu na prethodne igre. Kvestovi koje sam dosad igrao, veoma su razgranati, sa mogućnošću izbora širokog spektra odgovora, emocija i načina postupanja. Uglavnom sam dosad igrao side kvestove, želim da polako igram i uživam u sadržaju.
Nastaviću da igram ovih dana. Po ovome što sam dosad vidio, igra je dosledan naslednik ranijih PB igara. Kako će se priča kasnije odvrtati, da li će ostati sve na nivou, ostaje da se vidi.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
filpan (9.11.2017), shrafko (9.11.2017)
Stara 9.11.2017, 12:42   #568
Dovahkiin
Veteran

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Zasad jedina stvar koja iritira je enemy lock sistem, koji može da mi taguje saborca u sred borbe. Da li ima način da se ovo ugasi?
Na kom difficulty levelu igras?
U toj opciji (difficulty) mozes da podesis da ti lockujes koga hoces pritiskom na taster x (na istom tasteru i lockujes i "od-lockujes" koga ti hoces i kad hoces).
Ja lockujem samo kad su borbe 1 na 1 i to ne stalno. Ali dobro dodje ponekad.
Stara 9.11.2017, 13:19   #569
White Ripper
Deo inventara foruma

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Na kom difficulty levelu igras?
U toj opciji (difficulty) mozes da podesis da ti lockujes koga hoces pritiskom na taster x (na istom tasteru i lockujes i "od-lockujes" koga ti hoces i kad hoces).
Ja lockujem samo kad su borbe 1 na 1 i to ne stalno. Ali dobro dodje ponekad.
Sve stoji po defaultu, nisam ništa dirao. Pogledaću po menijima da li ima nešto oko ovoga, ovo stvarno djeluje strašno debilno da mi igra zaključava saborca i strašno iritira.

Poslednja ispravka: White Ripper (9.11.2017 u 14:50)
Stara 9.11.2017, 20:44   #570
Dovahkiin
Veteran

Clerics of Ignadon! Clerics of Ignadon!
Medjutim, imam velike probleme.
Para nemam (elexita), skil poena nemam a skilova za izlevelovat' masu, opreme dobre nemam, osim acolyte armora, i kad pogledam, nema sta nemam
Ima li u igri makar tih questova da se moze dobiti krstenog expirience-a jer od ubijanja zivulji se ne dobija mnogo.
Stara 10.11.2017, 15:51   #571
Dovahkiin
Veteran

Tek kada malo izlevelujete (predjete 10ti level), i kad nabavite malo opreme, tek tad pocinje pravo igranje jer imate kakve-takve sanse da se uhvatite u kostac i sa ozbiljnijim stvarima.
Igra postaje sve zanimljivija kako igram i savetujem da se sto brze prikljucite nekoj frakciji jer ovako ste kao riba na suvom.
Nisam mogao da verujem da ovako dobro mogu da izbalansiraju ovaj buckuris svega i svacega. Stvarno se mnogo igara vidi u Elexu.
Stara 11.11.2017, 0:45   #572
White Ripper
Deo inventara foruma

Tačno je do za do deseti level. Ja sam meni se čini 12 mogu da ribam onu sitnu divljač ali trolove ili grupu elbova teško.
Zanima me da li ako završim chapter 1 mogu da nastavim side misije? U risenu je bio neki zez sa ovim. Ja sam dosad igrao najviše side i frakcione kvestove od main storija dva tri kvesta. Odlična je igra. Kako odmiče sve bolja.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Stara 13.11.2017, 17:16   #573
Dovahkiin
Veteran

Ima li igde na mapi crafting trener koji moze da me nauci chemestry, da kreiram potione za helte i sl?...
Stara 13.11.2017, 22:03   #574
Krilce
Starosedelac

Član od: 4.11.2007.
Zahvalnice: 1.498
Zahvaljeno 511 puta na 304 poruka

Imas ih u svakom gradu. U Goliatu je to Alrik, on ti se nalazi iza taverne ukoliko ga vec nisi sreo.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Dovahkiin (14.11.2017)
Stara 15.11.2017, 20:30   #575
Dovahkiin
Veteran

U domed city-u imam strasan stutering... Bukvalno se jedva krecem dok u ostatku igre nemam problema. Ima li neki fix? Trazim i po netu...
Stara 16.11.2017, 14:44   #576
White Ripper
Deo inventara foruma

Meni je igra radila ujednačeno od početka do kraja.
Završio sam je prije par dana i mogu reći da sam više nego zadovoljan.
Ono gdje igra zaista briljira jesu dijalozi i tok odgovora kojim usmjeravate dalju konverzaciju. Veoma je veliki trud evidentno uložen da se uključi psihologija i način reakcije NPC-ova, u principu svršili su veoma kvalitetan posao uključivanjem ovih aspekata. Naročito me je oduševio suggestion skill i pravilo koje vođa Klerika daje za korišćenje ove opcije. Zaista sam iz realnog života primjenjivao neke od opcija u dijalozima i ishod je bivao uglavnom onakav kakav sam očekivao u svakondevnom životu. U ovoj igri ovo je stvarno odrađeno advanced stage režimu.
Sve u svemu, vrlo kvalitetna igra, preporuka da se odigra, teška je do nekog levela 25, 26, posle toga uz odgovarajuću taktiku možete unakaziti trolove i jače neprijatelje, naravno pod uslovom da ste kvalitetno ulagali skillove. Tada igra postaje baš laka.
Ono što mi zasad djeluje kao nedostatak jeste visoka cijena najboljeg equipmenta. Rešenje je grindovanje lokacija i skillovi za trgovinu, kao i prodaja loota, ali samo donekle.
Iskusio sam nekoliko bagova, ozbiljnije prirode. Jednom nemogućnost pokretanja kvesta sa Nasty iz prve, tek nakon restarta igre sve je proradilo kako treba. Drugi i ozbiljniji je bio problem sa saveom. Uopšte nije radio kao opcija. Problem je bio u tome što je ograničen broj sejvova na 100. Budite oprezni sa ovim.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:33.