Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.5.2009, 13:55   #1
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom 3Д биоскопи у Србији

http://www.kolosej.rs/

Занима ме да ли је неко гледао неки XpanD 6D филм у колосеју (или неким другим биоскопима мада сумњам да има бољих).
Нажалост тренутно је избор јако танак, у XpanD 6D сали се пројектује само цртани филм ''Fly Me To The Moon 3D'', а у 3Д сали комедија ''I love you, Men''. Осталих десетак сала су предвиђени за стандардне филмове и ту је избор много бољи.

За оне који не знају, XpanD 6D филм има комплетан 3Д угођај и оно што класичан 3Д филм нема су ефекти на специјаним столицама(голицачи), зидовима, ефекти за појаве као што су киша, магла, дим, ватра итд.
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2009, 13:57   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Moram ici da gledam koji "6D" film. Nego, koja je cena karte za takvo nesto?
Monsters vs. Aliens ce biti native 3D film tako da nece biti problema ni oko 6D projekcije, jos samo da ga docekamo i kod nas...

Edit: Nadjo' karte, pa jeftino ono nesto (6D), verovatno zato sto ima samo jedan film.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2009, 22:08   #3
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
Moram ici da gledam koji "6D" film. Nego, koja je cena karte za takvo nesto?
Monsters vs. Aliens ce biti native 3D film tako da nece biti problema ni oko 6D projekcije, jos samo da ga docekamo i kod nas...

Edit: Nadjo' karte, pa jeftino ono nesto (6D), verovatno zato sto ima samo jedan film.
390 динџи. Инче неки људи су ишли и по два пута да гледају тај глупи цртани филм. Пази кажу да су гледали масу бољих цртаних филмова или да чак и не воле цртане филмове, али 6Д је 6Д.
Ја идем следеће недеље па ћу пренети прве утиске.
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2009, 22:13   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Sto dole pise 6D filmovi, cena karte: 150 din?
U cemu je sistem...

Edit: Aha, cena karte + specijalni efekti na sedistima je 390+150 kinti.
Kada ne citam do kraja.
Davati 800 dinara (ja i brat) za Fly me to te Moon ili za I love you, Men, nece da moze.

Poslednja ispravka: dzonihsv (30.5.2009 u 22:23)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2009, 12:07   #5
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Jel to u uscu ili delti?
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2009, 12:09   #6
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Usce, u Delti je Ster.
http://www.kolosej.rs/centri/
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2009, 22:56   #7
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Niame moja sestra je prosle godine bila u Parizu i otisla je u Disneyland gde je gledala neki deciji film (nije crtani) u 6D.Kaze da je bilo odlicno.Jer kada su neka deca trcala kroz cvece u bioskopskoj sali se osecao miris cveca,isto tako kada je duvao vetar na filmu,tebe je samarala promaja iz stolice po glavi a vrhunac svega je bio kada se na ekranu pojavio pas koji je u trenutku kinuo i sve gledaoce je tada prsnula voda u lice iz prskalice koja se nalazila na ledjima stolice ispred tebe.Zamislite taj osecaj.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 15:37   #8
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Coraline 3D od 6-og u Koloseju.

Poslednja ispravka: dzonihsv (4.6.2009 u 16:54) Razlog: typo
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2009, 22:19   #9
wu-gambino
Veteran
 
Član od: 18.5.2006.
Poruke: 727
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 28 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Niame moja sestra je prosle godine bila u Parizu i otisla je u Disneyland gde je gledala neki deciji film (nije crtani) u 6D.Kaze da je bilo odlicno.Jer kada su neka deca trcala kroz cvece u bioskopskoj sali se osecao miris cveca,isto tako kada je duvao vetar na filmu,tebe je samarala promaja iz stolice po glavi a vrhunac svega je bio kada se na ekranu pojavio pas koji je u trenutku kinuo i sve gledaoce je tada prsnula voda u lice iz prskalice koja se nalazila na ledjima stolice ispred tebe.Zamislite taj osecaj.
А ми још чекамо 6Д, постоји само у реклами, а кад дођеш тамо 'немамо још техничких услова' .
Па што онда рекламирају оно што не поседују ?
wu-gambino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 13:43   #10
wega
Član
 
Član od: 19.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 69 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Evo i ja da nesto kazem vezano za ovu temu. Sinoc sam, posto sam ljubitelj Terminatora, kao i dobrih bioskopa odlucio da posetim dosta reklamirani Kolosej. Rezervisem kartu telefonom ujutru (trazim sredinu-ne bi li dobio najbolja mesta) i predvece pravac bioskop. Lep trzni centar, jos lepsi bioskop (spolja). Podignem karte, kupim kokice i pozurim da udjem u salu malo ranije (uvek sam voleo da gledam trejlere koji idu pre filma). Sala je Xpand 3D (ona veca u kojoj ne dobijate naocare). Sedista velika, sa kadicama, dovoljno prostora za noge, nagib izmedju redova bi mogao da bude malo veci (najveci je u Ster-sinema u Delta Sity-ju), veliko zakrivljeno platno, dosta publike... znaci sve predispozicije za extra dozivljaj. Al sto bi rekao nas narod: "Spolja gladac a iznutra jadac."
Razocaranje 1: Slika je nekako bledunjava, kao isprana bez jakih boja. Na levoj ivici platna postoji vertikalna linija celom visinom iz koje izbija bela svetlost (kao da dimenzije trake i projektora ne odgovaraju jedna drugoj-ne znam kako ovo drugacije da objasnim) i koja toliko 'bode' oci da vam celo vreme odvlaci paznju sa filma. Desna strana platna je izreckana kao kad iz casopisa iscepite stranicu pa ona ostane onako iscepkana neravnomerno sa jedne strane. Nisam mogao da verujem! 3D ultra-sega-mega bioskop, ali sutra malo!
Razocaranje 2: Zvuk. Iako prisutan, surround efekat je po mom misljenu mogao biti mnogo bolje odradjen. Zvuk jeste jak i prisutan (narucito niske frekfencije koje cine da stolice podrhtavaju), ali imam osecaj da zvuk uopste ne kruzi oko sale (kao da su max. pojacali jacinu zvuka na ustrb kvaliteta i surround efekta - tipican primer je Tackwood u kome kad se rasteluje tonska glava (iliti red light), sto se desava na svakom projektoru posle odredjenog vremena umesto da zovnu coveka da im to namesti oni pojacaju jacinu zvuka da se to ne bi primecivalo. Ma vazno je samo da roka i trese, sta zna Srbin sta je to surround.

Utsak: Kolosej izbegavati dok ne prebole ove decije bolesti (ako upste prebole).
wega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 18:30   #11
LebronMVP
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Lokacija: Rt Dobre Nade
Poruke: 393
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 127 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Ja sam pre par nedelja gledao Fast & Furious u Uscu. Sve je bilo ok sem zvuka. Tokom celog filma je bio prisutan tih al primetan zvuk koji bi opisao kao zvizdanje. Na trenutke se zaboravi na to al je itekako primetno.
Za sliku sam se pomirio da je nemoguce izgleda u Srbiji biti 100% zadovoljan projekcijom. U Delta City-ju jos gore izgledaju filmovi (po meni).
LebronMVP je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2010, 12:04   #12
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Isao sam sinoc prvi put u Kolosej da gledam Avatar 3d i to mi je ujedno prvi 3d film. Sedeo sam u trecem redu otpozadi i 3d efekat mi je bio extra dokle god mi je pogled bio u okviru platna (sto je naravno i logicno). E sad, interesuje me kakva su vasa iskustva kada se sedi mnogo blize, tj. kada vidokrug ne moze da obuhvati celo platno (ako je iko sedeo tako blizu)?
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 18:43   #13
ilijavk
Novi član
 
Član od: 17.10.2006.
Lokacija: Milky way
Poruke: 28
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom 3D Bioskopi, iskustva, preporuke?

Htio bih da pogledam Tron 3D pa me interesuje koji 3D bioskop bi preporučili.

Poslednja ispravka: Iris (24.11.2010 u 18:53)
ilijavk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 18:55   #14
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Pregledaj postove u temi do sada, verujem da ćeš naći dovoljno preporuka.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2010, 23:46   #15
ilijavk
Novi član
 
Član od: 17.10.2006.
Lokacija: Milky way
Poruke: 28
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Još neki bioskop osim Koloseja?

Poslednja ispravka: ilijavk (24.11.2010 u 23:48) Razlog: ...
ilijavk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2010, 12:00   #16
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Ja mogu da kažem da mi je doživljaj u Tuckwood-u i Domu sindikata bio potpuno isti, tj. da je jednako zadovoljavajuć 3D osećaj u oba. Generalno, kada na kraju sumiram utiske, nisam zadovoljan nijednim, ali ne verujem da je toliko do samih bioskopa već do toga da sam potpuno razočaran 3D tehnologijom.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
ilijavk (25.11.2010), muki85 (25.11.2010), oluja (25.11.2010)
Stara 25.11.2010, 19:29   #17
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Колосеј 3Д биоскопи

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ja mogu da kažem da mi je doživljaj u Tuckwood-u i Domu sindikata bio potpuno isti, tj. da je jednako zadovoljavajuć 3D osećaj u oba. Generalno, kada na kraju sumiram utiske, nisam zadovoljan nijednim, ali ne verujem da je toliko do samih bioskopa već do toga da sam potpuno razočaran 3D tehnologijom.
Jako lepo rečeno. Ja sam Avatara odgledao prvo u Takvudu, pa onda u Koloseju, zato što nisam mogao da nađem karte prvih nedelju dana za Kolosej. Mogu slobodno reći da sam više uživao u Takvudu, a što se same 3D tehnologije tiče, mislim da samo deca do deset godina mogu reći WOW!
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2010, 11:30   #18
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Колосеј 3Д биоскопи

Citat:
Bioskop "Arena sineplex" će u četvrtak, 30. decembra biti otvoren za sve Novosađane. Direktor "Art viste" Zoran Cvetanović, kaže za Radio 021 da će građani ulaznice za film "Montevideo, Bog te video" u režiji Dragana Bjelogrlića moći da kupe na jednoj od šest blagajni bioskopa.

"Svečano otvaranje će biti u sredu i to je bez ulaznica, isključivo sa pozivnicom, a dan kasnije počinje normalno da radi biletarnica", objašnjava Cvetanović. On dodaje da će građani moći da rezervišu ulaznice i preko interneta.

"Biće i mogućnost on lajn rezervacije. Kad se uvede pej pal opcija, građani će moći karte da kupe od kuće, odštampaju i donesu u bioskop", navodi Cvetanović.

Arena renovirana u skladu sa najnovijim svetskim standardima

Poseduje šest vrhunski opremljenih sala ukupnog kapaciteta od oko 1.000 mesta. Sve sale su opremljene projekcionom tehnikom poslednje generacije, luksuznim sedištima kao i sistemima za klimatizaciju. Novi Sad je dobio i prvu salu u Vojvodini sa 3D Dolby Digital tehnologijom koja omogućava vrhunski doživljaj 3D fimova.

Na repertoaru Arene svakodnevno će biti preko petnaestak različitih filmova, koji će se prikazivati u skoro četrdeset projekcija tokom čitavog dana. Najavljeno je da će svakog dana na repertoaru biti nekoliko filmova za decu, a jednom nedeljno će biti organizovan i "Happy day", dan kada će karte biti prodavane po nižim cenama.

Cena ulaznice će biti 250 dinara za redovne filmove i oko 400 dinara za 3D filmove.
Izvor

Ajmo "novosadisti" Ja jedva čekam! Ako neko bude išao na tu prvu VIP projekciju, neka napiše utiske!

Sajt je u pripremi: http://www.arenacineplex.com/


Doduše, sajt i nije toliko u pripremi ako znaš šta tražiš

Poslednja ispravka: Iris (28.12.2010 u 12:27) Razlog: prebaceno
Ninoslav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Ninoslav na korisnoj poruci:
Aibo (28.12.2010), blast beat (28.12.2010), stepanov (28.12.2010)
Stara 28.12.2010, 12:42   #19
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: 3Д биоскопи у Србији

Svaka cast Ninoslave, bas sam trazio poslednjih dana ponetu kad ce otvoriti
Onaj video o unutrasnjosti je super, futuristicki dizajn, barovi jako je lepo, osim cinjenice da nisu morali podeliti bas na toliko sala, one manje su mi nekako klaustrofobicne i suvisne... ako se bude pustao film u dve susedne sale odjednom zvuk ce mozda biti losiji, a jos ako budu isla dva razlicita filma... Al nadam se da ce ipak sve biti na niviou i besprekorno, ipak je ''kino'' buducnosti...
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2010, 12:54   #20
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: 3Д биоскопи у Србији

Konacno. Taman da iskoristim jos ovih par meseci studentskog popusta sto mi je ostalo.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ja i Linux (vaš prvi kontakt) Mickie Slobodni softver 194 6.11.2017 0:02
Vlada prodaje 51 odsto Telekoma Kisr Internet usluge 252 27.1.2012 13:18
Kolumnisti forumaši oluja „Ja, igrač!” 393 30.7.2011 11:50
промена језика у ворду ekvi Aplikativni softver 4 17.4.2010 20:12
Nove lične karte (elektronske)... dzonihsv Brbljaonica 164 9.12.2009 23:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com