Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.10.2015, 0:21   #41
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Svet kompjutera 10/2015

I onda bi imali SK sa 50 "Editor's choice" logotipa. Ispada da nam je sve dobro. A onda bi se to prenelo i na ostale rubrike i ne bi ličilo ni na šta.
Razmisli malo, čemu ocene ispod opisa igara? Ocena je najbolje merilo kvaliteta igre po mišljenju autora texta i urednika. Igra meseca je kombinacija više faktora. Ako ti je stalo do preporuke, računaj da sve što ima preko 80 apsolutno vredi odigrati, a sve što ima preko 85 se apsolutno mora odigrati. Svaka igra sa ocenom preko 90 je nešto što svako ko sebe smatra gejmerom mora da odigra, inače ne spada u tu kategoriju. Naravno, ocene se odnose na ljubitelje žanra, jer igrač avantura teško da će odigrati Fifu ili neki FPS.

I zašto je "Igra meseca" nešto loše? Zato što nije stereotip koji se viđa na milion drugih mesta? Igra meseca je upravo to, ne može ih biti više od jedne. Naravno da će često biti predmet sporenja i neće biti po svačijem ukusu, ali to joj daje dodatnu draž.
"Editor's choice" je ustanovljen da bi redakcije IT medija na svojevrstan način rekle "hvala" firmama od koje su nešto dobili na test (igru, hardver, neki program). Prečesto se koristi i u velikom broju slučajeva je izgubio smisao. Ispada da ništa što nema tu "etiketu" ne vredi ni 5 para. Što je najgore, to jeste tačno. Mi se prosekom ne zadovoljavamo da bismo delili nagradu nečemu što iole vredi. Dijametralno suprotna filozofija od ove koja je sada mejnstrim, pa kome se sviđa-sviđa...a sviđa se, pošto je SK i dalje najčitaniji IT magazin sa ovog govornog područja.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
caine (23.10.2015), Wolverine (24.10.2015)
Stara 23.10.2015, 17:16   #42
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2015

Naravno da su ocene vrlo relevantne, Igra meseca mi samo upada u oci jer smatram da je nemoguce da medju dve ili vise podjednako kvalitetne igre vise ljudi zajednicki izabere bas jednu najbolju (posto niste Borgovi). Nekom se vise svidja Maks, nekom MGS, a vi kao kolektiv jedino sto mozete da uradite je da kazete da su obe igre odlicne. Ne mislim da bi ispalo da vam je sve dobro, jer biste se ogranicili samo na izuzetno kvalitetne naslove.

Verujem da je Editor's Choice zato ustanovljen, ali to ne znaci i da je to automatski los koncept.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2015, 11:57   #43
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2015

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
I onda bi imali SK sa 50 "Editor's choice" logotipa. Ispada da nam je sve dobro. A onda bi se to prenelo i na ostale rubrike i ne bi ličilo ni na šta.
Razmisli malo, čemu ocene ispod opisa igara? Ocena je najbolje merilo kvaliteta igre po mišljenju autora texta i urednika. Igra meseca je kombinacija više faktora. Ako ti je stalo do preporuke, računaj da sve što ima preko 80 apsolutno vredi odigrati, a sve što ima preko 85 se apsolutno mora odigrati. Svaka igra sa ocenom preko 90 je nešto što svako ko sebe smatra gejmerom mora da odigra, inače ne spada u tu kategoriju. Naravno, ocene se odnose na ljubitelje žanra, jer igrač avantura teško da će odigrati Fifu ili neki FPS.

I zašto je "Igra meseca" nešto loše? Zato što nije stereotip koji se viđa na milion drugih mesta? Igra meseca je upravo to, ne može ih biti više od jedne. Naravno da će često biti predmet sporenja i neće biti po svačijem ukusu, ali to joj daje dodatnu draž.
"Editor's choice" je ustanovljen da bi redakcije IT medija na svojevrstan način rekle "hvala" firmama od koje su nešto dobili na test (igru, hardver, neki program). Prečesto se koristi i u velikom broju slučajeva je izgubio smisao. Ispada da ništa što nema tu "etiketu" ne vredi ni 5 para. Što je najgore, to jeste tačno. Mi se prosekom ne zadovoljavamo da bismo delili nagradu nečemu što iole vredi. Dijametralno suprotna filozofija od ove koja je sada mejnstrim, pa kome se sviđa-sviđa...a sviđa se, pošto je SK i dalje najčitaniji IT magazin sa ovog govornog područja.

Ja sve što kolega Jan dobrano išamara imam želju da odigram
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
Yonai (27.10.2015)
Stara 27.10.2015, 23:48   #44
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Lightbulb Re: Svet kompjutera 10/2015

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Ja sve što kolega Jan dobrano išamara imam želju da odigram
Ja u nekom steam bundle-u upecah Hatoful Boyfriend samo zbog SK opisa ću da ga odigram
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Wolverine (28.10.2015)
Stara 28.10.2015, 14:21   #45
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2015

U novom broju Cmelik je bas dobrano isamarao igru 'Stasis', koja je na adventuregamers sajtu dobila 4.5/5, a na RPS-u su je onoliko nahvalili. Kome tu sada verovati?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2015, 10:05   #46
veljadj
Član
 
Član od: 10.11.2005.
Lokacija: Veliki Crljeni
Poruke: 200
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 56 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku veljadj Slanje poruke preko MSN-a korisniku veljadj Slanje poruke preko Skypea korisniku veljadj
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2015

Nema novog broja jutros
veljadj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2015, 10:29   #47
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 10/2015

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
U novom broju Cmelik je bas dobrano isamarao igru 'Stasis', koja je na adventuregamers sajtu dobila 4.5/5, a na RPS-u su je onoliko nahvalili. Kome tu sada verovati?
To je lični opis i ne treba ulaziti u detalje.
Više je da se mi koji ne igramo igre nasmejemo!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com