Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.9.2017, 21:26   #301
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Kontroler treperi narndžasto (svetlo sa zadnje strane) dok se puni, kad se napuni onda ne sija više ništa. Može da se puni ako je konzola u režimu "rest mode", ne može ako je baš skroz ugašena. Takođe može da se puni i na običnom PC-ju.
Može i još jednostavnije. Tri godine svoja dva DS4 kontrolera punim običnim punjačima za mobilne telefone i sve radi bez greške. Nema opasnosti, odgovarajući je napon koji punjači daju i to je to.

A na Amazonu gledam neke dokove za punjenje DS4 od po 25 dolara. Totalna nepotrebnost. Jedino što lepo izgledaju i zgodni su da se na njih zakače kontroleri, inače za punjenje nimalo neophodni.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku star-duster na korisnoj poruci:
besantesteras (15.9.2017)
Stara 8.9.2017, 17:17   #302
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Mnogo me nervira što ne mogu da izbrišem demoe iz biblioteke. Hoće li barem nestati kada kupim igru?
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2017, 0:07   #303
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
star-duster kaže: Pregled poruke
Može i još jednostavnije. Tri godine svoja dva DS4 kontrolera punim običnim punjačima za mobilne telefone i sve radi bez greške. Nema opasnosti, odgovarajući je napon koji punjači daju i to je to.

A na Amazonu gledam neke dokove za punjenje DS4 od po 25 dolara. Totalna nepotrebnost. Jedino što lepo izgledaju i zgodni su da se na njih zakače kontroleri, inače za punjenje nimalo neophodni.
kada sam video koliko kratko traje baterija, našao sam neki stari usb produžni kabl pošto je kabl za punjenje koji isporučuje sony prekratak, i kontroler mi je sad povezan putem dva kabla non stop sa ps4 tako da ne razmišljam više o bateriji. mada me je jednom pecnula blago struja kod onog otvora za mikrofon.

bruka koliko je ps4 kontroler gori u odnosu na ps3, od trajanja baterije, onih glupavih svetala, klizavih stickova itd itd...
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2017, 0:12   #304
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Mnogo me nervira što ne mogu da izbrišem demoe iz biblioteke. Hoće li barem nestati kada kupim igru?
ljudi, nije valjda da ne može?
užas, ako je tako...
jesi li probao option button
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2017, 1:12   #305
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Mnogo brate kukaš. Vrati se na taj PS3, šta se patiš bezveze.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
besantesteras (15.9.2017), djuras (12.9.2017)
Stara 10.9.2017, 9:14   #306
maremas
Starosedelac
 
Član od: 26.11.2006.
Lokacija: Borča
Poruke: 1.324
Zahvalnice: 165
Zahvaljeno 1.210 puta na 500 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
poeta kaže: Pregled poruke
Mada me je jednom pecnula blago struja kod onog otvora za mikrofon.
I mene je pre peckala, ali nekim čudom se to više ne dešava
maremas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2017, 10:29   #307
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

ako me još jednom pecne moraću izolir traku da lepim.
nervira me i jeftina izrada kontrolera, ona nastavljana plastika na njegovim izduženim krajevima koji naležu u dlanove, ti krajevi škripe i pomeraju se kad se malo pritisne....
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2017, 9:53   #308
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

moram da pohvalim dve igre - mafia 3 i resident evil 7. iako sam probao samo demoe, sve pohvale...
mafia 3 je gta klon koji je bolji od gta5... sjajno dočaran nju orleans 60ih, likovi,gluma priča odlični, sjajna muzika u kolima, grafika je gotovo fotorealistična, odlično brzo radi... čude mi da igra nije napravila neki veći bum, čitao sam da su misije malo repetitivne, ali razmišljam da ovo kupim... dok gta5 deluje nekako plastično, ova igra ima šmek...

re7, uh, jeziva igra, ona fora u demou sa klavirom je odmah nagovestila atmosferu i potencijal igre, mada nisam fan horor igara niti igranja iz prvog lica ovo bih ladno mogao da igram.
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku poeta na korisnoj poruci:
besantesteras (15.9.2017)
Stara 15.9.2017, 10:18   #309
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Smile Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
poeta kaže: Pregled poruke
moram da pohvalim dve igre - mafia 3 i resident evil 7. iako sam probao samo demoe, sve pohvale...
mafia 3 je gta klon koji je bolji od gta5... sjajno dočaran nju orleans 60ih, likovi,gluma priča odlični, sjajna muzika u kolima, grafika je gotovo fotorealistična, odlično brzo radi... čude mi da igra nije napravila neki veći bum, čitao sam da su misije malo repetitivne, ali razmišljam da ovo kupim... dok gta5 deluje nekako plastično, ova igra ima šmek...

re7, uh, jeziva igra, ona fora u demou sa klavirom je odmah nagovestila atmosferu i potencijal igre, mada nisam fan horor igara niti igranja iz prvog lica ovo bih ladno mogao da igram.
Zato se ne veruje demo igrama .

Mafia 3 solidna igra u najboljem slucaju, tesko bolja od GTA V (inace ne volim GTA igre). Likovi u GTA su odlicno razradjeni, tek kada krenu one misije pljacke- kao da gledas neki film.

RE7 dobar pravi horor.

Posto vidim da si nov, imas razmena igara forum i tamo kupis nalog nosioc ili gost za smesne pare 600-3000 dinara za igru. Sve legalno sve cisto.

Ja ti tako za jedno 8000-10000~do sada uzeo nosioce za :
-Last of US i Uncharted Trilogy
-Bloodborne
-Dark Souls 3
-Witcher 3 i ekspanzije
-DOOM
-God of war III i The order 1886
-Driveclub
-Until dawn

EDIT :
za dzojstik

Kako meni onda traje 3 dana baterija ?
Must be some maggic .

Dovoljno je na svaka 2-3 dana kao sto je neko lepo gore napisao, kada konzolu stavite u rest mode samo prikopcate da se puni i nikada nece trebati da se koristi kabel.

Koliko sam shvatio neko ovde u isto vreme puni i igra da kao bude zicani dzojstik, kakvo skrnavljenje . Ne shvatam sta je tesko uraditi ono gore napisano.

I SMANJITE ONU LAMPU, ONA JEDE BATERIJU.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Crusader88 na korisnoj poruci:
besantesteras (15.9.2017), poeta (15.9.2017)
Stara 15.9.2017, 13:14   #310
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

i kako si podneo pop in u Witcher 3? mnogo sam gadljiv na to. možda je na ps4 pro manje izraženo ali sumnjam...
ono je mučno za gledati kako se kamenje stvara ispred tebe dok jašeš, totalno me odbilo od igre, kao i onaj olujni vetar non stop.

mafia 3 ima malo iritantno kretanje, kad linkoln krene da trči, tad i kameru jedva primirim, mnogo bi bolje bilo da za trčanje treba pritisnuti posebni taster, a ne nivo iskošenja džojstika. igra ima podršku za pro, odsjaj automobila i uopšte to neko dnevno osvetljenje je fenomenalno urađeno, pomisliš kao da je film. gta5 sam igrao na ps3, pa mi ovo izgleda osetno bolje grafički.

međutim, MGS ipak nije loša igra. imam samo ovaj ground zero.
malo mi je trebalo da se naviknem na kontrole, a i ona kiša me ubila u pojam, noć i silni reflektori. mogao sam za 7 funti da kupim i phantom pain, bio je na popustu 70%, a ja tad kupio samo ground zero za 4 funte. ali nije hitno, možda ću nekad to igrati.

probao i life is strange, demo. tu upravljamo povučenu tihu srednjoškolku koja ima moći da putuje unazad kroz vreme. iako grafički i po gejmleju prilično zaostaje za drugim igrama, uopšte nija loša, deluje da bih i to mogao da igram.
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2017, 19:44   #311
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
нешто слабију графику и по мени нешто квалитетније наслове него на компјутеру
игре могу да се набаве и релативно јефтино..улећу прилично често попусти,старије игре су готово као по правилу јефтиније,remake игре исто.
углавном људи праве америчке налоге па узимају на playstation store игре
налога може да имаш,ако се не варам 10,па гледаш на чијој продавници су игре повољније

уколико си заинтересован за Online играње,ps+ претплата ти је око 50-ак евра
у цену спада и то да сваки месец добијаш две игре бесплатно,претежно крш који ти не пада напамет да играш,али у колико годишње улете две игре које би одиграо,то ти се онда већ исплати

овде имаш списак игара које можеш на 1080 да играш на 60fps
игре не раде у нативној 4к резолуцији
https://www.gamespot.com/articles/ev.../1100-6443385/
I ja sam mislio tako, što se tiče PS+ pretplate, ali u proteklih 4 meseca su se itekako otvorili sa nekim AAA naslovima, poput Until Dawn, life is Strange, AC Freedom Cry, Just Cause 3, Infamous Second Son, plus od septembra ide i jedna free igra za PS VR (o kome se tako malo piše na bilo kojem našem forumu, ja sam ga kupio pre mesec dana i vrlo sam zadovoljan video materijalom i jedinom igrom koju još uvek igram a to je RESI 7...
Samo tako neka nastavi Sony i imaće vmnogo veći broj pretplatnika PS+ kanala. Nego jel postoji mogućnost pšretplaćivanja na Hulu odavde (msm iz Srbije) preko US ili UK naloga?

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
ја још увек имам тај проблем,једноставно ми се руке зноје кад играм од кад знам за себе,и палац само спада..

што се тиче батерије,па,ја не играм сатима да се она испразни,а и кад је пуним,пуним је на пуњачу за телефон па се брзо и напуни.
Takođe, meni je potrebno nekih 12h efektivnog igranja da bi PS4pro počeo da upozorava da je prazna baterija, a punim je preko punjača za mobilni na malo višoj amperaži, i potrebno mu je oko sat vremena, do sat i po da se napuni skroz kada je skroz prazan....

Citat:
poeta kaže: Pregled poruke
moj samsung 40 fullhd 5300 model, kojim sam vrlo zadovoljan bio u mp gejmingu, vidim ima input lag 26ms što ga svrstava u brže tv
dok za ovaj lg nisam našao na netu, ali je sporiji sigurno od mog starog dobrog samsunga

inače probao sam slučajno wd2, greškom skinuo demo, igra je smeće, klon gta. mada lepo fluidno radi, redak je pop in

hteo sam da kupim wicher 3, ali je tamo pop in toliko izražen, pogledajte yt snimke, nije mi jasno kako neko uopšte to može da igra

na kraju sam se odlučio za the order 1886 ali je on preskup 35funti.
pa se pitam ako kupim cd verziju igre, da li će cela igra da se lepo instalira na hdd, ili će često da čita sa cd dok igram i da pravi buku?
Ja imam Nosilac nalog The Order igre, tako da ako imaš nekog starijeg nosioca, neke RPG ili FPS, TPS starije igre, javi se u pp pa možemo da se dogovorimo, jer sam ga ja prešao. Neverovatno dobra grafika i priča, pominjanje i obrada našeg Nikole Tesle u alternativnoj prošlosti. Igra je stvarno full, zamerke su što malo kraće traje i što ima puno 4k scena, ali ko voli dobru priču, ovo je igra koju ne sme da propusti. Optimizirana je odlično. Ne znam o kakvim bukama konzole pričate, msm na PS4pro ne znam za druge, ali ja moju praktično ne čujem osim nekad blagog pucketanja plastike kod povećanja ili smanjivanja temperature, isto je i kada igra RESI7 u VR modu, čuje se disk ali ništa to nije nenormalno bučno, čak jedva primetljivo. Desktop mi je puno bučniji od konzole, neuporedivo!!!

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Mnogo brate kukaš. Vrati se na taj PS3, šta se patiš bezveze.
Uze mi reč iz usta, a prvo pomislih da je momak neki zakleti predanik XXX klana jer priča stvari o konzoli, koju i ja igram na 4K TV (doduše midlle up klasa sa odličnim odzivom i odličnim refresh-om, reč je o modelu LG 55SJ810V koji je detaljno opisan u pretprošlom broju SK), a pre toga sam igrao na odličnom Samsung TV u Full HD i to Samsung UE55F6400 koji je pre 2 godine koštao Boga Oca i dalje tvrdim da je svakako to bolji model od mnogih novih 'nazovi 4K HDR10' TV poput Tesla serije SUS, ili LG serije 510v, 530v i sl., Ima razlike svakako u kvalitetu slike, nijanse boja, crne boje pogotovo, i na HDR nisam primetio nikakvo drastično opadanje fps, msm sve od toga što momak priča mi je strano, a meni je PS4Pro prva konzola, i skoro sam imao prilike da probam istu igru na PS3 koju igram na PS4pro, razlika je neverovatna u svemu: grafici, gameplay-u, fps, svemu (u pitanju je AC BLACK FLAG); a što se DS4V2 tiče ja sam odmah kupio silikonske ruber zaštitnike one sa rupicama od finijeg materijala sa Alija, kao i kapice za pečurke i bilo je malo problema jer pečurka ne može da postigne baš najbolji ugao ponekada, ali sam i to odmah rešio u stilu DIY i sve funkcioniše savršeno...ali izgleda da svako ima svoje poglede i stavove i to je ok. Ne valja mu HZD, ne može zbog priče da svari, msm a ni ne zna priču ako nije zaigrao (jer nije u pitanju samo alternativna budućnost sa robotskim dinosaurusima, već odličana grafika i priča iza nje, i igra će se i dalje razvijati što me jako raduje, sam INTRO u igru je fenomenalan, intro...a da ne pominjem main misije i side misije, veličinu mape, uticaj klimatskih promena, teksture, zaključan fps i sl.; pominje AAA naslove koji izlaze tek krajem 2018.godine, a šta je sa igrama poput The Evil Within 2, Destiny 2, Dark Souls 3, Hellblade Senua Sacriface, CoD WW2, Wolfenstein New Order, Dishonered edition, sa svim DLC, AC ORIGINS, The inpatient, Far Cry 5, Rez Infinite, Deus Ex Mankind Divided, Final Fantasy 15, i sve AC optimizovane za PS4pro, plus tu je i tona platformskih igara i tone sportskih e-games (FIFA, PES, NBA, NHL...) kao i tolike nove simulacije...
Ali svako ima svoj ukus, ja ne zameram i ovo nemoj shvatiti kao neku kritiku sa moje strane (obraćam se POETI, samo sam malo iznenađen pristupom, a evo ti link i opis svih igara koje podržavaju HDR i $k odn koje su optimizovane ili če tek biti, za PS4Pro
https://www.digitaltrends.com/gaming...nhanced-games/

Poslednja ispravka: DeCoy (15.9.2017 u 21:03) Razlog: postoji MULTIQUOTE
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2017, 21:14   #312
besantesteras
Član
 
Član od: 24.1.2017.
Poruke: 50
Zahvalnice: 143
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Zna li neko šta smo mi, vlasnici PS4Pro konzola, konkretno dobili od ovog novog system update-a, čini mi se 4.74???
besantesteras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2017, 22:54   #313
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

pisao sam da hdr meni sad odlično i brzo radi od kada sam apdejtovao tv preko usb-a... a znao je da štucne na last of us mp. međutim on je skroz nepotrebna glupost za mp. kao i 4k rezolucija. dok ga u sp igrama koristim ali čisto ono reda radi, nije neka promena.
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2017, 11:50   #314
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
besantesteras kaže: Pregled poruke
Zna li neko šta smo mi, vlasnici PS4Pro konzola, konkretno dobili od ovog novog system update-a, čini mi se 4.74???
Nista, update za stabilnost sistema. Uskoro stize 5.0 koji ponovo nista bitno nece da donese.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2017, 11:09   #315
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

stigao update za tlou, sad postoji opcija da ps4 pro igrači biraju između veće rezolucije ili boljeg frame rate. developeri shvatili da forsiranjem grafike ubijaju igrivost i super što igrači imaju mogućnost da izaberu šta im je bitnije.

kad se igra podesi na bolji frame rate, radi u rezoluciji 1080. i piše stable 60fps
to za mene nije ništa novo jer sam i sam eksperimentisao sa obaranjem rezolucije konzole i došao do boljih performansi u mp, a razlika u grafici jedva da je primetna ljudskom oku. čak mi je blagi blur dopadljiviji od one prenaglašene oštrine
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku poeta na korisnoj poruci:
besantesteras (21.12.2017), nameless1 (19.9.2017)
Stara 19.9.2017, 20:51   #316
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Takodje, gurati render rezoluciju iznad 1080p na obicnom 1080p televizoru je bacanje resursa (i antireklama za PS4 Pro ako nemas 4K televizor). Bolje iskoristiti visak GPU snage za bolji framerate.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2017, 10:06   #317
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Takodje, gurati render rezoluciju iznad 1080p na obicnom 1080p televizoru je bacanje resursa (i antireklama za PS4 Pro ako nemas 4K televizor). Bolje iskoristiti visak GPU snage za bolji framerate.
Framerate je tabu za konzole
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2017, 10:23   #318
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

probao demo tomb raider 20 yr celebration... na popustu je ovog vikenda, 18funti je. padam u iskušenje da je kupim. a i mad max je u ponudi za samo 10 funti, pa sam u dilemi.

dakle, šta reći, tomb raider najbolja grafika koju sam do sada video... šokantno da u 4k vrlo fluidno radi u demou pa nisam izabrao onu opciju framerate.

demo mi je lepo legao, protagonistkinja ima lep ženstveni hod, šteta što onoliko visoko može da skakuće... setio sam se kako sam kao klinac igrao tomb raider, ono u veneciji nešto beše
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2017, 14:31   #319
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

Citat:
poeta kaže: Pregled poruke
napravio sam eksperiment
spustio rezoluciju konzole na 720p, a ona salje sliku na 4k tv koji je sada podiže
igre bolje rade, fluidnije, mp last of us leti

šokiralo me koliko nba live 18 demo realističnije izgleda na 720p, gotovo fotorealistično, kao tv prenos na espn, zbog tog nekog blagog blura, probajte.

Quote:
Originally Posted by Brett
"So if I tell the ps4 in the menu to only do 720p, does this mean I will get a frame rate bump in any game that the rate is unrestricted?"
Yep.
Citat:
poeta kaže: Pregled poruke
stigao update za tlou, sad postoji opcija da ps4 pro igrači biraju između veće rezolucije ili boljeg frame rate. developeri shvatili da forsiranjem grafike ubijaju igrivost i super što igrači imaju mogućnost da izaberu šta im je bitnije.

kad se igra podesi na bolji frame rate, radi u rezoluciji 1080. i piše stable 60fps
to za mene nije ništa novo jer sam i sam eksperimentisao sa obaranjem rezolucije konzole i došao do boljih performansi u mp, a razlika u grafici jedva da je primetna ljudskom oku. čak mi je blagi blur dopadljiviji od one prenaglašene oštrine
Moj ti je savet da ovakve predloge ne slušaš, jer je ovo čist clickbait tekst. Verujem da si dobio neki placebo efekat u NBA, ali ništa više od toga.

Prvo, konzola nije PC da bi podešavanja vezana za perfomanse bila dostupna. Većina naslova za nju su zaključani za određenu rezoluciju. Postoje neki naslovi koji daju izbor veći framerate sa manje piksela i detalja ili grafički detaljnije sa nižim framerate-om u većoj rezoluciji i to je izvodljivo samo zato jer su developeri ubacili tu mogućnost da se igra odvija u jednoj ili drugoj.

Drugo, postavljanjem 720p na konzoli kao video output na 1080p/4k televizoru se ne dobija nikakav benefit u vidu perfomansi. Razlog je u tome što se igra svakako renderuje u rezoluciji koju su postavili, dok PS4 samo šalje sliku u tom broju tačaka da bi ekran imao 1/1 odnos piksela.

Sve ovo možeš i sam da proveriš, tako što ćeš na konzoli da postaviš 2160p, pokreneš neku igru i odradiš screenshot. Onda se vrati u podešavanja i postavi video output na 720p i uradi novi screenshot. Nakon toga uđi u galeriju, izaberi sliku, pritisni Options dugme na gamepad-u, pa odaberi Information. Videćeš da je ista rezolucija i na jednom i na drugom screenshot-u.

Dakle, slobodno možeš na konzoli da vratiš video output na 2160p, a u samim igrama gde postoji mogućnost izbora rezolucija vs framerate, da odabereš šta ti više prija. Npr. u TLoU koji si pomenuo.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2017, 23:21   #320
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4 Pro

nisam siguran da si u pravu, ali moguće...
lično sam i dalje mišljenja da konzola renderuje u 720 rezoluciji ako tako podesiš u opcijama. možda su screenshotovi automatski fiksirani na neku istu rezoluciju.
meni lično oštrina slike ništa ne znači, osim što zamara oči i tera te da paziš na više detalja i kontura, ne doprinosi nekom fotorealizmu. čak bih rekao da prikazuje suviše čime otkriva nedostatke dok blur lepo maskira.

live 18 su updejtima ispeglali i radi fluidno i na 4k, tako da više ne primećujem razliku, osim što mi je sa blurom vizuelno dopadljivija. dok ono ***** zvano nba2k18 odavno ne igram a nisam odigrao ukupno ni 2 utakmice, jer je teški shit od igre, skroz bačeni novci.

tlou mp nakon apdejta što igre što televizora radi odlično, lag se izgubio, mada sam podesio opciju framerate i bez hdr efekta kako bi bilo što brže. ali mi je istekla ps plus pretplata, ali ionako me nervira što su ubacili pay to win oružje, pa se pokušavam skinuti sa ove igre posle više hiljada killova

trenutno igram until dawn, tek se okupljaju u kući, tzv štrecalice su me par puta iscimale, nije baš preporučljivo igrati noću sam, a i nisam fan horor igara... tako da sporo napredujem lol. inače, ona statična kamera malo ide na živce
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku poeta na korisnoj poruci:
besantesteras (21.12.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
PlayStation Now stize na PC dex3108 O igrama uopšte 95 7.4.2020 18:03
Gde kupiti PlayStation 4? Urosito Konzole 18 16.8.2016 18:20
Sony PlayStation 4 Љуша Konzole 2 25.2.2012 11:30
Treba mi spindle hub za Playstation 1! rapsod Brbljaonica 6 25.1.2010 20:25
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com