Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2010, 18:30   #1
perakle
Član
 
Član od: 16.8.2009.
Poruke: 63
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Question Savet za bad sectors

Problem je u tome sto imam 4 kb bad sectora na Hitachi ATA HD-u od 160 gb. Ovo mi je vec drugi hard koji se kvari na ovakav nacin a ovaj je star samo 1,5 godinu. Probao sam HDD regenerator koji je nasao dva losa sektora na hardu i ispravio ih je (tako kaze). Problem je u tome sto check disk i dalje pronalazi 4 kb ostecenja. U sustini ne primecujem da mi komp bilo kako koci zbog tog "ostecenja" posto sam uradio full format C particije (ne bih bas da diram D posto imam dosta vaznih podataka a ne radi mi DVD rezac). Pokusavam da sto manje koristim komp da se ne bi vise pokvario. Cuo sam da bi moglo da pomogne da uradim low rate format celog diska, pa da potom izolujem taj deo gde je ostecenje. Posto je HDD regenerator nasao ostecenje na 23. gigabajtu, da li bi to znacilo da treba da napravim C particiju do 20. Gb, zatim jos jednu particiju od 20.-25. Gb koju da uopste ne koristim, i D particiju od 25. Gb do kraja?
Izvinjavam se ako slican post vec postoji.

Poslednja ispravka: perakle (27.8.2010 u 20:04)
perakle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2010, 9:56   #2
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Savet za bad sectors

Ne vidim razlog što bi se cimao da popravljaš, pošto bad sector-i podležu garanciji. Lepo odneseš u prodavnicu gde si kupio, dobiješ nov, i mirna glava. Takođe, proveri napajanje, tj sam molex koji ulazi u hard da li čvrsto leži u ležištu, i po potrebi malo pritegni one ''O'' priključke od molexa. Ako nisu lepo pritegnuti, dolazi do prekida napajanja harda u toku rada, a da ti to i ne primetiš, jer hard dosta vibrira u radu, i usled tih mikro šlogova, moguće je da se pojave bad sector-i. A možda ti jednostavno zapala takva serija hardova.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
perakle (28.8.2010)
Stara 28.8.2010, 12:57   #3
perakle
Član
 
Član od: 16.8.2009.
Poruke: 63
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Savet za bad sectors

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Ne vidim razlog što bi se cimao da popravljaš, pošto bad sector-i podležu garanciji. Lepo odneseš u prodavnicu gde si kupio, dobiješ nov, i mirna glava. Takođe, proveri napajanje, tj sam molex koji ulazi u hard da li čvrsto leži u ležištu, i po potrebi malo pritegni one ''O'' priključke od molexa. Ako nisu lepo pritegnuti, dolazi do prekida napajanja harda u toku rada, a da ti to i ne primetiš, jer hard dosta vibrira u radu, i usled tih mikro šlogova, moguće je da se pojave bad sector-i. A možda ti jednostavno zapala takva serija hardova.
Garancija je glasila na godinu dana a proslo je 1,5 godina tako da nema nista od toga. Kontam da mozda i nije fizicki kvar vec samo promena u namagnetisanju diska posto se ne cuju zvuci preskakanja glave iz kompa. Provericu napajanje. Hvala
perakle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2010, 13:24   #4
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Savet za bad sectors

Kako garancija na hard godinu dana? Sve hardove što prodajem imaju garanciju 3 godine...Nešto mi je tu fishy.
Gledaj, neki put ako dolazi do prekida u napajanju harda ne mora da znači da će glava preskakati. To su izuzetno mali vremenski intervali, ali su dovoljni da naprave bad sector na hardu.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
[Playthrough #4] - The Whispered World dijego_ Avanturističke igre 241 2.1.2015 21:37
Instalacija Retail Snow Leoparda na Asus P5Q-E i slične ploče Mickie Operativni sistemi 60 12.8.2010 10:15
Vista (instalacija) GeForce Operativni sistemi 29 9.5.2010 9:25
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com