Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2013, 9:34   #21
rajkard
Novi član
 
Član od: 22.5.2007.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 17
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Warframe

Igram ovu igru vec par mjeseci, i moram reci da me je stvarno zarazila. Malo me bila smorila nakon pocetnog zanosa, ali ljudi se stvarno trude, stalno izbacuju apdejte i nove sadrzaje, tako da uvijek ima nesto novo da se radi. U odnosu na period od prije par mjeseci igra je dosta igrivija i laksa, dosta je interfejs popravljen.
Vec sam izlevelovao 7 frejmova, zasad mi je frost favorit, pored njega vauban. Obrisao sam rhina, maga, excalibura, lokija i banši (usteda prostora jbga). Sad pravim nekrosa i frost prime. Volim koristiti lanku ( na infestedu imam 12k dmg critical hit ) kao i acrid ( najbolje oruzje u igri). Od melee oruzja koristim scindo, mocna sjekira za razbijanje mase.
Cudi me da tema nije malo aktivnija posto vidim da ima dosta nasih igraca u igri. ako hocete dodajte me , nick u igri rajkard, takodje u klanu sam gdje su sva oruzja osim ovih novih iz apdejta 10 istrazena, mogu vas pozvati.
Toliko od mene
rajkard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2013, 17:37   #22
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Warframe

Eto proslo je dosta vremena sada sam rank 4 koristim rhin-a level 30 a exalibur prosli mi je isto level 30 sa orokin reaktorom
, vitality 200%, fast deflection 60%, redirection 160% rush, iron skin max rhino stomp, max stamina recharge 90%, stream line 30%.

Shade sentinel level 30.

Dosao do osme planete nakon Europa, i raptor bossa.

Igram T2 void isto exterminate defence i td, pomazem random likovima na svim planetama koje ocistim i tako.

Od melee oruzja dual ehters za griner, gram i galatine za infected modovan damage al jos ne charge.
Od ostalih potatovan bronco 140% hornet strike + 90% ap i elementarni electro/fire na 60-90%

Formu sam stavio na burston sa separation 105%, ap 50%, speed triger 40%, i fast hands fale mi multi shot modovi.

Boar sa point blank max + ap flechete max + frezee.

skoro uzeo gorgon i kunai, a prodao latron i lex jer se ne uklapaju u moj stil.

Poslednja ispravka: sale94 (1.10.2013 u 10:29)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2013, 21:36   #23
Jovan4
Član
 
Član od: 9.5.2012.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 286
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan4
Određen forumom Re: Warframe

Hajde ko hoce da mi se pridruzi u grupi,trenutno skidam igru tako mi treba pomoc,moj Nick je Jovan422 tako ko hoce neka me obavesti

Ps:Evo probao igru i nemam sta da kazem nego da je fenomenalna,gameplay je extra odradjen,kada igras online brzo ubija vreme ali sto mi se najvise svidja sto je igra dugacka ima mnogo mnogo misija tako da me nije ni malo razocarala

Poslednja ispravka: Jovan4 (3.10.2013 u 10:24)
Jovan4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2013, 19:16   #24
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Warframe

Dodacu te ja pa cu ti pomoci kad sam online.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2014, 10:23   #25
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Warframe

Igra li neko?

nick piladin ,dodajte me.
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 21:14   #26
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Warframe

aj probacu malo temu da dignem iz mrtvih

Ko nije igrao igru barem zadnjih dve godine trebao bi da uradi updejt i da je pokrene, mnoooogo je promenjena u odnosu na izlazak i kasnije patcheve, a u 2014toj u su odradili skoro remake igre.

Melee combat je znacajno unapredjen, animacije likova, grafika, interfejs u igri, onaj suvoparni chat window je sada prilicno normalan.
Dodate su nove misije i nove vrste misija, daily i mesecni eventovi, sindikati i novi qvestovi za sindikate, odbrane i napadi na sisteme gde podrzavate jednu stranu (obicno se gleda bolji reward), novi pratioci (dodati su neki mutirani psi-vukovi koji se mogu uzgajati i genetski modifikovati), novi modovi, nova oruzja i joooos gomila toga.
Uvedene su misije u svemiru, frejm dobio svoje space odelo (krila) i onda malo shibanja u open space.
Zatim jos jedna dobra novina, u jednom delu sistema postoje Tenno releji, stanice na kojima se tennoi okupljaju i gde postoje predstavnistva svih sindikata. Na neku od tih stanica povremeno dodje Void trader, kod koga za dukate mozete kupiti neke dobre stvari, tipa BP nekog prime oruzja ili jos bolje neki Prime Mod ( znatno unapredjene verzije obicnih modova koje imaju fantasticnu cenu u trgovini sa drugim igracima). Svaki put kada se pojavi trader donosi totalno random ponudu tako da neki modovi dobijaju super cene. Dukate dobijate razmenom prime printova koje imate u inventaru, napravili su izvrstan prime print sink a ujedno omogucili da laganom igrom mozete doci do izvore prihoda za otkljucavanje jos slotova na nalogu.

I umalo da zaboravim gomila novih frejmova je dodata
Treba napomenuti da sada svi frejmovi koji su postojali u prvobitnoj release imaju svoju Prime verziju.

Evo trenutne prime opreme
http://warframe.wikia.com/wiki/Prime
i evo spiska frejmova, videcete da je skoro duplo duzi nego pre 2 god.
http://warframe.wikia.com/wiki/Warframes

Rekao bih jos da ovu igru igram godinama, do sada nisam ni jedan dinar potrosio na nju a otkljucao sam sve zivo, vrlo je lako nabaviti platinijum trgovanjem maxovanih modova ili prime printova koji padaju tokom misija tako da mi je bas zanimljiva i povolja igra.

I na kraju naleteh na ovaj video, covek se nije logovao 2 godine pa prikazuje
nove momente u igri, ima zanimljivih stvari.

Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 22:21   #27
airforce_on
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 37 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Warframe

Ни мени није јасно зашто ова тема није жива,поготово што је игра јединствена и редовно се освежава новим стварима. Од кад играм ово,потпуно сам изгубио жељу да играм сингл/мултиплејер полуфабрикате који излазе последњих година...
Дефинитивно најбољи акциони rpg који постоји на нету. Чак ни генеричко понављање нивоа не може да досади поред гомиле ствари које се могу јурити.
airforce_on je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2016, 23:31   #28
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Warframe

I ja sam mislio tako nekad.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Machinaeguns na korisnoj poruci:
sale94 (14.3.2016)
Stara 14.3.2016, 0:48   #29
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Warframe

Citat:
Machinaeguns kaže: Pregled poruke
I ja sam mislio tako nekad.
I ja takodje dok nisu uveli argon crystale kao obavezan materijal za skoro svaki mastery lvl +6 item uh a tek dojo. Slavni dani kada smo za 3 50 minutna t3 dobijali po 1 crystal tops. good times

I dalje bih se vratio da znam da ne cu dusu ispustiti.

Core mehanika,napucavanje/fizika, izbor naoruzanja i modovi su i dalje dobra strana svega.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2016, 0:52   #30
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Warframe

Warframe jeste akciona igra, ali definitivno nije RPG. Meni je najviše zasmetala ta repetitivnost od koje izgleda ne mogu pobeći jer se smisao igre i svodi na grindanje frejmova i oružja. Odličan, prilično unikatan koncept, vrlo dobra akcija, zanimljiv setting, slaba priča i odvratan grind. Kad se to sve pomeša dobija se nešto što mi se na duže staze ne dopada.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (18.3.2016)
Stara 14.3.2016, 8:55   #31
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Warframe

Warframe je bio najbolji u closed/open beti. Verovatno jer nije bilo gomile oružja i retkih resursa pa je moglo da se farma.
Tad je Warframe i bio RPG, bar nakratko. Igrači su imali skill drvce i tako su otključavani bonusi za oružje/skilove.
Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
I ja takodje dok nisu uveli argon crystale kao obavezan materijal za skoro svaki mastery lvl +6 item uh a tek dojo. Slavni dani kada smo za 3 50 minutna t3 dobijali po 1 crystal tops.
Mnogo smo razglabali i složili smo se da je RNG odvratan
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2016, 18:06   #32
Karzen
Član
 
Član od: 14.3.2012.
Poruke: 158
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Warframe

Poceo sam da igram WF pre par nedelja misleci "ajde da probam ovo *****e ionako ne radim nista..." i sad igram po 5-6 sati dnevno minimum...
Igra je grind ali zasad mi je super jer imam osecaj da napredujem ka necemu a gameplay je zanimljiv!

Hteo bih da nadjem ljude sa kojima mogu da igram i koji mogu da me upute u neke slozenije stvari, aktivan klan koji prima nove igrace bi bio idealan. (Moze i internacionalni - english speaking).

Moze li mi neko pomoci u ovom pogledu?
Karzen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2016, 13:48   #33
Pile_glodje_kost
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Lokacija: [CORE]
Poruke: 484
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 201 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: Warframe

Bio sam na nekom putu zadnjih 9 dana, odgovorio bih ti ranije.

Moj ingame nick je Piladin pa se javi u bilo koje doba.
Posto nisam igrao par meseci sada sam upao u neki ,, nas " klan koji je u alijansi sa gomilom nasih klanova, pa je OK chat za vecinu aktivnosti.
Pile_glodje_kost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2016, 21:20   #34
MoNsTeR
Veteran
 
Član od: 4.11.2010.
Lokacija: Mars
Poruke: 927
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 40 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Warframe

Jel vredi ovo kretati sad?Kakvo je stanje sa igracima?
MoNsTeR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2016, 21:30   #35
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Warframe

Top 20 igara na Steamu trenutno...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Steam  Game and Player Statistics.png
Viđeno:	83 puta
Veličina:	44,5 KB
ID:	54660  
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
MoNsTeR (28.8.2016)
Stara 13.7.2017, 0:29   #36
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Warframe

Jeli igra neko ovo? Igra dobija značajan update, zanimaju me utisci.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2017, 14:38   #37
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Warframe

ja sam probao, igrao nekih nedelju dana... ali iako igram mmorpg igre preko 3000 sati godisnje , ovo je previse repetativno cak i za mene...
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 5:02   #38
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Warframe

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
ja sam probao, igrao nekih nedelju dana... ali iako igram mmorpg igre preko 3000 sati godisnje , ovo je previse repetativno cak i za mene...
ali resio sam da mu dam drugu sansu.. videcu kako ce da mi se svidi posle desetak sati igranja.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 12:49   #39
0gold
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2010.
Poruke: 1.295
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 163 puta na 128 poruka
Određen forumom Re: Warframe

Do koje si planete stigao? Upravo sam stigao na Neptun. Igram misije po planetama i alerte. Na Eidolan još nisam ni otišao. Kada sve odradim što ima onda ću, a to neće skoro.

Mastery rank 9 treba da polažem za 10.
Imam na lvl 30: 7 frame-ova i preko 40 raznoraznog oružja.
Do sada grind nisam ni osetio. Jedino sam grindao boss-eve na planetama za frame delove i to svakog bossa 3-4 puta. Ništa strašno. Bude gotov za par minuta kada vas je 4.

Za ostale neki moji utisci. Malo duži tekst

Spoiler za Utisci o igri:

Nakon 30-ak sati igranja Mass Effect: Andromede multiplayer smorio sam se kada sam uvideo kakav je to grind fest, hebale ih loot kutije preko kojih se sve otključava i leveluje. Guglao i vidim da je Warframe jedina slična igra Andromedi multiplejeru. Setim se da sam Warframe igrao 2013 kada je izašao i da mi se nije svideo. Malo proguglam igru i naletim na ovaj filmić i rešim da dam igri novu šansu.

https://www.youtube.com/watch?v=0vuJitrbTFY

Frame-ovu su kao heroji/šampioni u MOBA igrama. Svaki ima 4 sposobnosti + pasivnu sposobnost. Nađete onog koji vam se sviđa i njega igrate. Pošto je ovo PVE igra, svi frame-ovi su OK za igranje. Kažu izaberi frame koji ti je najlepši.

Igra ima za početnike malo čudno levelovanje.
Imate Mastery Rank sa kojim otključavate nove stvari. I imate levele na frame-ovima i opremi.

Kada igrate exp se deli na opremu (max lvl 30) sa kojom ste igrali a to su:
Frame
Primary weapon
Secondary weapon
Melee weapon
Sentinel/Pet

Svaki put kada deo opreme dobije level, (za svega par sati sve na max lvl30) vaš Mastery Rank se povećava za 100 poena. Što znači da vam pištolj na max lvl donosi 3000 mastery poena, onda uzmete neki drugi pištolj pa njega levelujete dok igrate.

Ja sam recimo našao primary weapon Tigris (dvocevka) sa kojim volim da igram i levelujem Mastery tako što menjam sve ostalo od opreme osim primary weapon. Buklvano levelujem pištolj i sekiru iako ih ne koristim jer se na njih deli exp koji dobijem killovima sa dvocevkom.

Glavnu ulogu u igri igraju modovi. Modove stavljate u sve od opreme. I modovi se leveluju za Endo (resurs) i kredite. Zbog toga igru možete igrati bez problema i sa Mastery level 1 i sa jednim setupom opreme. Modove skupljate kao loot ili igrate Alerte gde su oni zagarantovana nagrada za uspešno kompletiranje.

Na primer Vitality mod lvl 1= +40% hp, a lvl 10= +440% hp. Uglavnom modovi imaju svega 5 levela i to se vrlo lako otključa. Na primer Hellfire mod, lvl1= 15% heat dmg, lvl 5= 90% heat dmg.

Heat, Cold, Electricity i Posion dmg. Svi mogu da se kombinuju. Recimo electricity + cold daju Magnetic dmg koji proždire štitove. Na ovo dodajte još i dmg koji svako oružje ima Impact, Puncture i Slash.
U zavisnosti od neprijatelja u misiji menjate kombinaciju modova ponekad čak i oružja.

Modove morate skupljati i levelovati. Inače ste previše slabi za igranje daljih planeta. Ali to sve dolazi uz put dok igrate. Do sada još ni jednom nisam bio slab za novu planetu.

Sve u igri se otključava preko blueprinta. Blueprint kupujete na marketu ili pokupite kao loot. Da bi se od blueprinta napravila oprema trebaju vam 4 različita resursa. Svaka planeta dropa samo 4 određena resursa.

Recimo imao sam veliku muku sa resursom Nano Spores. Imao sam dosta bluprintova koji traže ovaj resurs (uglavom 1000-2000) a nisam imao ni jedan. Odem na Saturn a tamo je to glavni resurs, u svakoj misiji nađete po par hiljada. I sada sam napravio sve što sam imao i imam višak od 30k Nano Spores...

Bluprintovi se kraftaju. Kada skupite resurse ide kraft. Kraft traje 12-24h kod opreme, a frame se krafta 72h. Naravno ako nećete da čekati platite prave pare za instant kraftanje. Sve u igri može da se kupi odmah za prave pare ali isto tako bukvalno sve u igri možete da otljučakte preko blueprintova. Čak i kozmetiku.

Imate 20 različitih tipova misija, svaka planeta nema sve tipove misija. Neki blueprintvi i resursi se dropaju isključivo u određenom tipu misije. Počinjete na Zemlji, svaka planeta ima Jump Gate koji se otključava kada ispunite 4 zadata uslova za tu planetu. Ne morate preći sve misije na planeti da bi ste otišli dalje.

Imate čak i neku zanimaciju nalik na Rocket League gde igrate fudbal sa framoveima 3v3.

Alerti su random misije, koji iskaču svakih 15 minuta, i traju svega 60 min. I uvek za nagradu imaju neki redak resurs, mod ili blueprint za opremu ili kozmetiku. U zavisnoti od vrste alerta, pređe se za 5-10 min. 10 min je jedino kada igrate Defense i Survival. Do sada sam preko Alerta skupio oko 30-ak različitih šlemova za frame-ove. I dosta retkih-jakih modova za opremu.

Nakon 30h igranja Andromede i 100h igranja Warframe-a mogu reći da Warframe ima daleko manji grind. Što je prosto neverovatno jer je igra f2p sprem Andromede koja je 50e. Ali ajde ne kupuje se Andromeda zbog multiplayera...

Što se tiče priče, Warframe ima dobar lore i ostavljam vam naznake priče po planetama da sami povežete stvari. Na Neptunu dobijate Second Dream kvest koji važi za jednu od najboljih priča u igrama. Po netu se piše da je najveća mana Warframe bila slaba priča a nakon ovog kvesta najveća vrlina Warframe je njegova priča. Još nisam uzeo Second Dream da igram tako da ovo ne mogu da potvrdim.

Igru igram jer uživam dok igram. Još ni jednom se nisam smorio niti iznervirao (kad se samo setim LOL-a i WOT-a). Gameplay mehanika je odlična. Od looter igara Path of Exila sam batalio nakon nekih 80 sati jer mi je igra odjednom dosadila. Warframe mi je i dalje zabavan, odličan 3rd person shooter.

Igra je kompleknsa i obimna. Dosta često morate baciti pogled na warframe wiki.

Igra je odlično optimizovana, radi i na krompiru

edit:
Stvari koje još nisam probao.

Klanovi. Svaki klan pravi i ukrašava svoj Dojo koji je ogroman. Imate klanske misije...

Sindikati (frakcije) ima ih 7 i svaka ima određene retke modove i oružja. Morate igrati njihove misije da levelujete reputaciju i dobijate iteme od njih. Frakcije su u međusobnim odnosima, dok levelujete jedne kod drugih opadate. Treba da viditi šta vam se sviđa od oružja i šta koja frakcija daje...

Eidolan - nova open world mapa. Tu ima materijala da se igra barem 20-40h.


Poslednja ispravka: 0gold (22.10.2017 u 13:05)
0gold je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2017, 17:01   #40
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Warframe

Igram povremeno, kad imam sat vremena posle posla itd, odradim jednu mapu ili dve... Nisam daleko odmakao, možda 10h igranja, tek dobio archwing i imam kera i ono leteće čudo... mislim da sam na 4. planeti, Mars valjda. Tri sam prešao ova je na početku... Ne žurim nikuda, niti igram po ceo dan da me prebrzo smori (jer u suštini je kao BL2, ako igraš sam bez prestanka zamrzećeš ceo serijal, al po malo u društvu i onda je najbolja igra ikad).
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com