Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2015, 10:34   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Svet kompjutera 6/2015

Junski broj "Sveta kompjutera" je od danas na kioscima

Nova naslovna strana izgleda ovako:

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Naslovna06-web.jpg
Viđeno:	400 puta
Veličina:	99,7 KB
ID:	52442

Evo i kratkog izvoda iz sadržaja:

Igra meseca - The Withcer 3: Wild Hunt
Finalni deo trilogije o Geraltu od Rivije, srednjovekovnom „istraživaču i eksterminatoru” natprirodnih pojava.

LG G4
Odličan telefon, balansiran između fableta i smartfona uz minimalne kompromise, po ceni koja će biti niža od direktne konkurencije. G4 je pružio ono što se od njega očekivalo, ni manje ni više.

Kingston HyperX Predator M.2 SSD
Maksimalna brzina SATA III interfejsa već neko vreme predstavlja glavni kamen spoticanja kada je u pitanju dalji razvoj SSD uređaja. Ipak, rešenje postoji...

AMD A10-7870K i MSI A88X-G45 Gaming
Za 200 MHz viši nominalni i 100 MHz viši radni takt u Turbo režimu, u odnosu na prošlogodišnji A10-7850K na papiru ne deluju kao naročit napredak, ali...

LaunchBox 4.8
Aplikacija je prvobitno bila namenjena lakšoj organizaciji i pokretanju starih DOS igara, ali je vremenom postala pravi katalogizator igara sposoban da pokreće naslove sa različitih platformi.

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
dxceltic (1.6.2015), filpan (1.6.2015), Knight (1.6.2015), maska (2.6.2015), pentraksil (1.6.2015), PinociO (1.6.2015), voodoo_ (1.6.2015), Wolverine (1.6.2015), Yonai (1.6.2015), zvucnjak (1.6.2015)
Stara 1.6.2015, 12:42   #2
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Svet kompjutera 6/2015

Po tradiciji sam pazario novi broj čim sam došao na posao... i evo me sada na pauzi, ispijam kafu i listam... Odmah sam pročitao par tekstova koji su mi zapali za oko, dok sam ostatak ovlaš prelistao jer je pauza (nažalost) isuviše kratka.

Elem, s obzirom da gajim fascinaciju zemljom izlazećeg sunca još od malih nogu i sjajnih crtaća koji su emitovani na nikad prežaljenom trećem kanalu, meni se tekst gosta kolumniste izuzetno dopao. Simpatičan insajderski uvid u japansku kulturu koja zaista predstavlja svet za sebe. Svet koji je toliko isprofilisan tradicijom, etičkim kodeksima, specifičnim društvenim normama... fascinantno, zaista. Želja mi je da jednog dana posetim tu daleku zemlju, a ovaj tekst Gaje Petrovića je jedna savršena razglednica sa brojnim specifičnostima življenja u društvu koje je totalno drugačije od našeg.

Dalje... bio mi je zanimljiv i tekst o budućnosti AMD-a. Jači AMD je svakako potreban globalnom tržištu kako bi se tempo inovacija ubrzao, kako bi krajnji korisnici dobili bolju ponudu za svoj novac. Uzbudljivo vreme je pred nama i svakako će biti zanimljivo pratiti dešavanja vezana za industriju čipova na globalnom nivou. Držim palčeve da se AMD vrati na put inovacije i tehnološkog proboja.

Momir Đekić i kolumna... kolumna je dobra i ideja o podršci nekim novim inovatorima svakako zaslužuje pažnju. Pogotovo u ovo današnje vreme kada se svi uče na puki konzumerizam i kada se iz sezone u sezonu kupcima sve više izvlači novac "na fore". Svaki novi tablet/smartfon/gedžet je "najbolji, neviđen do sada, superioran, neponovljiv"... a isuviše često su u pitanju samo nijanse i reciklirana ideja koja je već viđena. Trebalo bi više da se okrenemo ka pametnom korišćenju tehnologije, a ne ka tome da nam životi postaju sve više virtuelni i "na klik". Postajemo gotovani, sve bismo na izvol'te, a realno jako malo toga korisnog zaista činimo van online sveta. Matriks nam je odavno navučen preko naše svesti i to sve više vodi ka pasiviziranju pojedinca, zatrpavanju informacijama, neaktivnosti. Pametno korišćenje tehnologija i inovacije trebaju da budu zvezda vodilja, a ne da dopuštamo da tehnologija i virtuelni svetovi upravljaju nama. No dobro, to su sada već neke druge teme o kojima može svašta da se kaže van ovog podforuma.

Dopao mi se i tekst o privatnosti, koji se opet uklapa u ovo što sam prethodno rekao. Ljudi su sve manje svesni da svoje živote pružaju na dlanu svakome ko ima net, sve više žive uronjeni u fensi ekrane sa kojih pljušti multimedija i prividna povezanost. A u stvarnosti im je sve teže da odu do prijatelja na kafu u drugi deo grada. Mnogo je lakše "popiti" virtuelnu kafu putem fejsa... I u tim ćaskanjima, slanjima fotografija i videa, često se izgubi svaki osećaj za zaštitu privatnosti i stoga ovakve tekstove pozdravljam svim srcem. Ne treba biti paranoik, ali isto tako ne treba ni ići u drugu krajnost. Ljudi postaju svesni opasnosti tek kada im se desi nešto negativno, a tada je skoro po pravilu poprilično kasno za lečenje posledica.

Ima tu još dosta toga što mi je zapalo za oko, ali evo, kraj pauze je blizu i prinuđen sam na prekid tokova misli i piskaranja. Napisaću ostatak kada dođem kući, nakon završetka "borbe" sa ostalim tekstovima

Sve u svemu, bilo je lepo ispiti još jednu kafu uz stari, dobri SK.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
filpan (1.6.2015), Nietzsche (1.6.2015), oluja (1.6.2015), Rockstar (1.6.2015), veljadj (1.6.2015), Wolverine (1.6.2015)
Stara 2.6.2015, 11:19   #3
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Dosta tebi traje pauza kad si uspeo sve ovo da procitas pa jos i da iskuckas


Elem, stigoh samo do 15te strane i teksta "Hasta la vista, baby" - odmah se iznerviram kad vidim, cujem ili procitam da mladi ljudi kod nas mogu mnogo ali im to nasa prelepa Srbija ne dozvoljava svojom gluposcu i primitivizmom uglednih nam zvanicnika.

Zvirnuo na tekst o amd-u i unapred se radujem sledecem mestu gde rado citam voljeni mi casopis kad se vrnem s posla - WC
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2015, 12:20   #4
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Citat:
maska kaže: Pregled poruke
Zvirnuo na tekst o amd-u i unapred se radujem sledecem mestu gde rado citam voljeni mi casopis kad se vrnem s posla - WC
Overshare
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Game fever (30.6.2015), JohnnyNT (2.6.2015), Marko (3.6.2015), maska (2.6.2015), Wolverine (2.6.2015), Yonai (2.6.2015)
Stara 2.6.2015, 12:25   #5
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Svet kompjutera 6/2015

@ maska

Kurs brzog čitanja je učinio svoje a i ultrabrzo kuckanje mi je jača strana, zbog posla kojim se bavim



Sve u svemu, "savladao" sam i ostatak ovomesečnog broja... i apsolutno sam se pronašao u onom delu vezanom za mir i želju da se isključiš od svih vidova komunikacije. Radim u jednoj velikoj firmi na održavanju računara, fiskalnih kasa, mreže... i to poprilično često zna da se pretvori u 24/7 režim dostupnosti, gde se ne bira vreme i mesto. Iz tog razloga, svaki slobodan dan ili godišnji koristim da isključim telefone i da se odmetnem u neku prirodu. Nemam tviter, fejs, nema me na linkedln-u, ne koristim viber/whatsapp, koristim praistorijski telefon sa old school numeričkom tastaturom i apsolutno ništa mi ne fali. Mnogi ljudi i kolege sa posla mi traže fejs ili neki drugi social/IM vid naloga, na šta im s apetitom kažem da ja to ne koristim. I onda me gledaju u čudu, misleći da lažem, jer kakav je to kolega koji radi u IT sektoru a nema nikakav onlajn nalog... Jedino što imam jeste skajp, a i to dajem samo ljudima za koje postoji svrha da komuniciramo na taj način. Imam par prijatelja u Italiji i za njih mi je sasvim ok da imamo takav vid komunikacije, jer je komotnije i ne košta. Trudim se da očuvam old school viđanje, druženje, odlaske na kafu, odigravanje partije basketa ili uživanje u singstar karaokama uz vokalne "bravure" na oduševljenje (ili nesreću) svih prisutnih...

Iz svakog kontakta se trudim da izvučem obostrano zadovoljstvo, ali u četiri oka, a ne onlajn. Previše je sve oko nas postalo generičko iskustvo zasnovano na "još jednom lajku". I muka mi je od toga...

...Test Play. Rubrika je ovog meseca ispunjena sa dosta naslova, dosta dobrih opisa i naravno - zna se ko je opet bio zadužen za igru sa najmanjom ocenom Što se tiče igre meseca, mogli ste dati tu titulu za dva naslova, niko vam ne bi zamerio jedino što bih zamerio jeste to da ni ovog meseca niste pisali o velikim tektonskim potresima u okviru Konamija. Ta tema svakako zaslužuje pažnju, barem u jednom manjem pasusu, jer se dotiče gejminga uopšte.

Launchbox je odličan za sve ljubitelje retro šmeka, te sam namerio da danas ponovo posvetim vreme emulaciji nekih starih naslova. Onako, na sitno, za svoju dušu. Pa dokle stignem... a kada predveče sunce prestane da prži, odoh do keja uz DTD kanal da malo šetam i razbistrim misli. Zalazak sunca i vreme sa dragom osobom su savršena stvar za isključivanje od frenetične svakodnevnice i zračenja raznoraznih ekrana.

Na prirodu i kontakt sa njom sve više zaboravljamo, nažalost...

Poslednja ispravka: Yonai (2.6.2015 u 13:22) Razlog: typo
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
filpan (2.6.2015)
Stara 2.6.2015, 14:02   #6
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

@Jan Cmelik, jel' ovo sarkazam, ili stvarno misljenje:

Citat:
..u kome je udario fasista na fasistu...
- Order of Battle
Citat:
...nasi tradicionalni inostrani "prijatelji"...
- Solarix
Citat:
...buducnost kojom vladaju multinacionalne korporacije (sto bas i nije SF scenario koji izaziva znatizelju, s obzirom da se on odavno pretvorio u stvarnost)...
- Invisible, Inc.

Da nije previse (veoma) povrsne politike za Svet kompjutera?

Edit:

@Wolverine, u poslednjem citatu, rec "scenario" ne oznacava licnost, da li je zamenica "on", na kraju recenice, visak?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
forsaken (7.6.2015)
Stara 2.6.2015, 16:09   #7
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Citat:
Yonai kaže: Pregled poruke
apsolutno sam se pronašao u onom delu vezanom za mir i želju da se isključiš od svih vidova komunikacije. Radim u jednoj velikoj firmi na održavanju računara, fiskalnih kasa, mreže... i to poprilično često zna da se pretvori u 24/7 režim dostupnosti, gde se ne bira vreme i mesto. Iz tog razloga, svaki slobodan dan ili godišnji koristim da isključim telefone i da se odmetnem u neku prirodu. Nemam tviter, fejs, nema me na linkedln-u, ne koristim viber/whatsapp, koristim praistorijski telefon sa old school numeričkom tastaturom i apsolutno ništa mi ne fali. Mnogi ljudi i kolege sa posla mi traže fejs ili neki drugi social/IM vid naloga, na šta im s apetitom kažem da ja to ne koristim. I onda me gledaju u čudu, misleći da lažem, jer kakav je to kolega koji radi u IT sektoru a nema nikakav onlajn nalog... Jedino što imam jeste skajp, a i to dajem samo ljudima za koje postoji svrha da komuniciramo na taj način. Imam par prijatelja u Italiji i za njih mi je sasvim ok da imamo takav vid komunikacije, jer je komotnije i ne košta. Trudim se da očuvam old school viđanje, druženje, odlaske na kafu, odigravanje partije basketa ili uživanje u singstar karaokama uz vokalne "bravure" na oduševljenje (ili nesreću) svih prisutnih...

Iz svakog kontakta se trudim da izvučem obostrano zadovoljstvo, ali u četiri oka, a ne onlajn. Previše je sve oko nas postalo generičko iskustvo zasnovano na "još jednom lajku". I muka mi je od toga...
Ovo kao ja da sam pisao. Ako je neko isti po tom pitanju i skroz te razume, taj sam.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Yonai (2.6.2015)
Stara 2.6.2015, 16:38   #8
fisfikus
Član
 
Član od: 23.1.2008.
Lokacija: PG
Poruke: 196
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 53 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Kompletan "gejmerski" dio novog broja(full tekstovi) je dostupan online na dobro poznatom piratskom sajtu www.sk.rs
Namjerna greška ili .. ?Broj čitalaca opao aeh?

Poslednja ispravka: fisfikus (2.6.2015 u 16:43) Razlog: xy€
fisfikus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku fisfikus na korisnoj poruci:
Marko (3.6.2015)
Stara 2.6.2015, 19:01   #9
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Citat:
fisfikus kaže: Pregled poruke
Kompletan "gejmerski" dio novog broja(full tekstovi) je dostupan online na dobro poznatom piratskom sajtu www.sk.rs
Namjerna greška ili .. ?Broj čitalaca opao aeh?
Sumnjam da neko odustaje od SKa koji kosta 170 dinara. A i gamerski deo vise nije "big deal" kao nekada.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2015, 19:25   #10
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Edit:

@Wolverine, u poslednjem citatu, rec "scenario" ne oznacava licnost, da li je zamenica "on", na kraju recenice, visak?
Citat bi trebalo da glasi: "...budućnost kojom vladaju nemilosrdne multinacionalne korporacije (što baš i nije SF scenario koji izaziva znatiželju, s obzirom na to da se on odavno pretvorio u realnost)."

Uz svo dužno poštovanje, tekst je prošao kroz analizu lektora (moju) i redakcije, konsultovaćemo se međusobno još jednom i dobićeš odgovor.


Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wolverine na korisnoj poruci:
mvasic (2.6.2015)
Stara 2.6.2015, 20:28   #11
fisfikus
Član
 
Član od: 23.1.2008.
Lokacija: PG
Poruke: 196
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 53 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Sumnjam da neko odustaje od SKa koji kosta 170 dinara
Ne odustaju ljudi zbog cijene,već kvaliteta.

Meni lično, ne-gejmerskom dijelu ne fali kvaliteta. Sa izuzetkom hardvera, gdje su opisi postali sve sterilniji i mučni za čitanje.Kao da ih pišu(izinjavam se na izrazu,nije mi namjera da ikog uvrijedim) botovi.
A gdje su ekskluzive i rani opisi hardvera?
Nekada (prije deset i kusur godina) si mogao da prvo pročitaš opis u SK-u,a tek posle mjesec dana bi mogao da nadješ nešto o tome na netu.
Sad nerijetko SK kaska i po dva+ mjeseca za ostalima(i online sajtovima i "offline" časopisima)

Ostalo je i više nego dobro,a nerijetko i odlično.
Upravo zbog toga časpopis i dalje kupujem,jer znam da će biti barem dva-tri fantastična teksta,što je meni (za sad) dovoljno.


Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
A i gamerski deo vise nije "big deal" kao nekada.
Well,nekada je bio big deal,a vjerujem da je i sada mlađoj populaciji.
Moje mišljenje je da oni ćine ogroman dio,ako ne i većinu čitalaštva SK-a.
Ako bi izbacili taj dio, mislim da bi se broj prodatih primjeraka bar prepolovio.
Nije SK SK bez Sveta Igara. A upravu tu fali mnoogo stvari koje su u prošlosti činile časopis legendarnim. Nema humora(izuzetak je Čmelik-čovjek je legenda , a Kuzma je već odavno samo sebi smiješan)Recezenti ne ostavljaju emotivni pečat(mislim na pravi,iskreni) već kao da opisuju igre "preko falusa". Itd.itd...

Poslednja ispravka: fisfikus (2.6.2015 u 20:33) Razlog: krivopis i grambatika
fisfikus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku fisfikus na korisnoj poruci:
todos (2.6.2015)
Stara 2.6.2015, 20:35   #12
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Ma daj, bre, pusti ti hipstere....
Gejmerski deo je uvek bitan, ali nazalost dosta je utanjio (mozda zato sto JEDAN covek opisuje sve glavne igre tekuceg meseca...)
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
fisfikus (3.6.2015), Marko (3.6.2015), Yonai (2.6.2015)
Stara 2.6.2015, 21:45   #13
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Ocena, vrlo niska. Da nije nekoliko iznad proseka tekstova broj ovakav kakav je ne zasluzuje da uopste izadje. Hardver moze da prodje jer delove koje ste opisali sa njima moze da se sastavi vrhunski ne jedan racunar. Cini mi se da nedostaje samo kuciste da bi bio kompletan. Kao po obicaju preteraste sa laptopovima pa i monitorima. Gde su vam hibridni monitori na testu gde bi se mogli gledati obicna televizija na UHD monitoru. Zasto ne opisete neki monitor koji bi sa dodatkom tjunera ili bi vec imao isti u sebi a da bude kao sto sam vec rekao uhd. To je u trendu. Ovaj poslednji je ok ali zasto u tekstu nema opis kako bi on izgledao i kao televizor?
Dalje gde vam je opis WP640, 532? Bas ovaj drugi je zanimljiv da vidimo mi obicni citaoci razliku izmedju njega i 530, 535. Opisujete svakakve pa mogli ste da ubacite i ovakve koje bi zainteresovale potencijalne kupce. O fotoaparatima da ne pricam, ide leto vec odavno izasli novi modeli poput canon 750, 760, 7MK2, 5DS... Nikon, izvadili ste se sa proslim brojem i opisom D750, ali tu je D5500, D7100 da ne zapostavim i druge brendove. Ne vidim ni jedan razlog da se u SK ne opisuju i objektivi koji su bitan deo celog fotoaparata. Ti objektivi mogu naravno da se testiraju i na starijim aparatima.
Sto se programa tice, nikad slabiji izbor za softversko testiranje.
Mozda vam moj tekst izgleda prestrog ali da nema tih par odlicnih tekstova poput opisa g4 ili Cmelikovih opisa igara za popravljanje raspolozenja ocena bi zaista bila negativna.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2015, 23:06   #14
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ocena, vrlo niska. Da nije nekoliko iznad proseka tekstova broj ovakav kakav je ne zasluzuje da uopste izadje. Hardver moze da prodje jer delove koje ste opisali sa njima moze da se sastavi vrhunski ne jedan racunar. Cini mi se da nedostaje samo kuciste da bi bio kompletan. Kao po obicaju preteraste sa laptopovima pa i monitorima. Gde su vam hibridni monitori na testu gde bi se mogli gledati obicna televizija na UHD monitoru. Zasto ne opisete neki monitor koji bi sa dodatkom tjunera ili bi vec imao isti u sebi a da bude kao sto sam vec rekao uhd. To je u trendu. Ovaj poslednji je ok ali zasto u tekstu nema opis kako bi on izgledao i kao televizor?
Zasto bi neko hteo tv tjuner na UHD monitoru? Da li uopste znas koliko bi se uvelicavala PAL slika u UHD rezoluciju?
Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Dalje gde vam je opis WP640, 532? Bas ovaj drugi je zanimljiv da vidimo mi obicni citaoci razliku izmedju njega i 530, 535. Opisujete svakakve pa mogli ste da ubacite i ovakve koje bi zainteresovale potencijalne kupce. O fotoaparatima da ne pricam, ide leto vec odavno izasli novi modeli poput canon 750, 760, 7MK2, 5DS... Nikon, izvadili ste se sa proslim brojem i opisom D750, ali tu je D5500, D7100 da ne zapostavim i druge brendove. Ne vidim ni jedan razlog da se u SK ne opisuju i objektivi koji su bitan deo celog fotoaparata. Ti objektivi mogu naravno da se testiraju i na starijim aparatima.
Neki se zale sto uopste opisujemo DSLR aparate a ti bi i objektive... stvarno, testovi i opisi objektiva pripadaju specijalizovanim fotografskim casopisima kao sto je ReFoto. Evo u ovom broju imas opis Canona SX610...
Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Sto se programa tice, nikad slabiji izbor za softversko testiranje. Mozda vam moj tekst izgleda prestrog ali da nema tih par odlicnih tekstova poput opisa g4 ili Cmelikovih opisa igara za popravljanje raspolozenja ocena bi zaista bila negativna.
Znam da se sada bavis sve vise stock fotografijom ali mi zaista ne mozemo ici u korak sa tvojim interesovanjima... Bice tona novog softvera kada zazivi novi windows 10... imam neki utisak da ces imati drugacije misljenje kada procitas i ostale tekstove u broju i da ce ti se bar jos nesto svideti...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2015, 23:18   #15
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 855
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Što se gejmerskog dela tiče, mislim da se ne radi o kvalitetu, već o činjenici da je klasičan format recenzija, naročito u pisanom obliku, polako prestao da bude relevantan i pogodan za igre, od eksplozije YouTubea i sličnih stvari.

Jednostavno ne može pisani tekst da prenese "ugođaj" igre onako kako može neki dobro osmišljen video, naročito ako ga radi neko kao npr. TotalBiscuit i sl.
(Štaviše, ne može ni video koji se radi po klasičnom "review" šablonu)

Da se ne pominje zakašnjenje... Ranije sam za sve igre prvi put čuo kad kupim SK, a u poslednje vreme šta god da pogledam setim se da sam već slušao o tome nekad negde na YouTubeu...


Izgleda da su u pravu oni koji kažu da je klasične medije, novine, pa i TV, u mnogim segmentima pregazilo vreme.
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zvucnjak na korisnoj poruci:
filpan (3.6.2015), player1 (8.6.2015)
Stara 2.6.2015, 23:26   #16
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Citat bi trebalo da glasi: "...budućnost kojom vladaju nemilosrdne multinacionalne korporacije (što baš i nije SF scenario koji izaziva znatiželju, s obzirom na to da se on odavno pretvorio u realnost)."

Uz svo dužno poštovanje, tekst je prošao kroz analizu lektora (moju) i redakcije, konsultovaćemo se međusobno još jednom i dobićeš odgovor.


Isto pitanje vezano za pravopis, 67. strana, zar ne bi trebalo da se piše Tokio, a ne Tokijo?
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2015, 23:50   #17
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

@oluja
Uopste ne govorim u svoje ime vec u ime mnogih slicnih meni koji su na ovom forumu. Ako se vec bavite necim bavite se sa tim do kraja. Zasto ne bi opisivali objektve? Bar jedan upecatljiv u pet brojeva ako vec postoje dslr fotoaparati? Da ne idem dalje sa time.
Postoje korisnici monitora koji bi hteli da budu u koraku a da opet taj monitor bude univerzalni. Zasto smatras da neko treba da ima posebno tv a posebno uhd? Gde da ih stavi? Bolje je reci i kroz test nekih od tih monitora da takva kombinacija jednostavno nije moguca. Moj trenutni monitor tv u mojoj sobi ima tri funkcije. IPTV, Desktop monitor i DVR monitor. Dakle zaposlen do poslednjeg konektora. Da si na mom mestu, sta bi ti stavio umesto trenutnog Samsunga 2370 HDTV-a?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2015, 23:54   #18
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Citat:
zvucnjak kaže: Pregled poruke
Izgleda da su u pravu oni koji kažu da je klasične medije, novine, pa i TV, u mnogim segmentima pregazilo vreme.
To su pricali i za radio kada se pojavila televizija... Do tada su radio programi imali celovecernje radio-drame gde su glumci citali slusaocima... Radio je samo promenio pristup pravljanju emisija, tako ce biti i sa ostalim medijima u buducnosti... konstantno prilagodjavanje... svesni smo toga da moramo da unosimo promene...

Poslednja ispravka: oluja (3.6.2015 u 0:02) Razlog: slovna greska
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
player1 (8.6.2015), R.L. (3.6.2015), Yonai (3.6.2015)
Stara 3.6.2015, 0:01   #19
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
@oluja
Uopste ne govorim u svoje ime vec u ime mnogih slicnih meni koji su na ovom forumu. Ako se vec bavite necim bavite se sa tim do kraja. Zasto ne bi opisivali objektve? Bar jedan upecatljiv u pet brojeva ako vec postoje dslr fotoaparati? Da ne idem dalje sa time.
Testiranje objektiva nije usko vezano za kompjutere. Tebe to sada jako zanima, razumem, ali mislim da bi vecini citalaca bila dosadna prica zasto je otvor blende na nekom objektivu ovakav ili onakav...
Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Postoje korisnici monitora koji bi hteli da budu u koraku a da opet taj monitor bude univerzalni. Zasto smatras da neko treba da ima posebno tv a posebno uhd? Gde da ih stavi? Bolje je reci i kroz test nekih od tih monitora da takva kombinacija jednostavno nije moguca. Moj trenutni monitor tv u mojoj sobi ima tri funkcije. IPTV, Desktop monitor i DVR monitor. Dakle zaposlen do poslednjeg konektora. Da si na mom mestu, sta bi ti stavio umesto trenutnog Samsunga 2370 HDTV-a?
Licno mislim da je retardirano gledati PAL televiziju na UHD monitorima, pa cak i na televizorima. Onaj ko hoce da kupi UHD TV/monitor to radi da bi gledao sto je moguce ostriju sliku, osim ako nije kupio da mu komsiluk zavidi...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2015, 0:13   #20
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 855
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2015

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
To su pricali i za radio kada se pojavila televizija... Do tada su radio programi imali celovecernje radio-drame gde su glumci citali slusaocima... Radio je samo promenio pristup pravljanju emisija, tako ce biti i sa ostalim medijima u buducnosti... konstantno prilagodjavanje... svesni smo toga da moramo da unosimo promene...
Mislim da sam radio poslednji put slušao u osnovnoj školi, negde ranih devedesetih...

(Takođe, TV gledam kad odem kod babe u selo, a od novina jedino SK gomilam )
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zvucnjak na korisnoj poruci:
Game fever (30.6.2015), oluja (3.6.2015)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 11/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 58 9.11.2012 18:35
Svet kompjutera 10/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 86 20.10.2012 0:01
Svet kompjutera 4/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 223 20.5.2012 16:12
Svet kompjutera 1/2012 Nenad Vasovic Sadržaj novog broja SK 102 27.1.2012 22:09
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com