Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2017, 12:10   #361
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Elex

Ja sam sa Berserkerima, ali cu da se odmetnem i da probam da s***** sve frakcije, ako igra to uopste dozvoljava.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2017, 12:50   #362
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Ja sam sa Berserkerima, ali cu da se odmetnem i da probam da s***** sve frakcije, ako igra to uopste dozvoljava.
U Gotiku si i to mogo, a zavrsetak na taj nacin je bas evil.
Vjerujem da i ovdje ima ista opcija, da se devastira Elex u svakoj formi.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2017, 13:02   #363
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Elex

Ja lvl 5-6, oko 10 sati, još uvek ne mogu da se odlučim. Sve se nadam da ću imati prilike bolje da upoznam svaku, mada...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2017, 14:38   #364
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elex

Jedna stvar koju mozda niste znali u vezi sa borbom:

Ako vam je stit na ledjima, velika je verovatnoca da ce vas archeri pogadjati u njega sa ledja.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Dovahkiin (31.10.2017)
Stara 1.11.2017, 10:33   #365
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Elex

Najbolja igra koju sam ikada igrao.

I u sustini nije preterivanje. U zadnjih par godina nekako sam izgubio interesovanje za igre, nista preterano zanimljivo za mene nije izaslo i igranje kao hobi je postalo cisto ubijanje vremena kad ne znam sta cu sa sobom. U zadnjih 5 godina jedina igra koja mi se stvarno svidela bio je Dishonored 2. Svi moji favoriti i igre kojima se vracam su stare preko 15 godina, i polako postaju ne mogu da kazem dosadne ali svakako ne vise sveze iskustvo Dani kada sam imao po 50 sejvova i eksel tabele za neki rpg su davno prosli.

Sve do Elexa. Iako igra ima ozbiljne mane ono najvaznije je tu, odlican svet i kvestovi. Pravo osvezenje da u open world igri zapravo istrazujes a ne samo pokupis qvestove/markere u gradu/habu i juris ih po mapi kao u Witcheru. Ili u Skajrimu, sa op krafting sistemom, otrcis do najblizeg grada, izlevelujes alhemiju, enchanting i blacksmithing za cuku - dve prodajuci skupe napitke a da ne izadjes napolje i imas najbolju opremu i istrazivanje postaje potpuno besmisleno. U moru slicnih igara iz zadnje decenije ovo je jedina igra koja je uradila to kako treba, jer cak i u kasnijim fazama igre imas motivaciju da prevrnes svaki cosak iz prostog razloga sto je lova uvek dobrodosla i neophodna za sve, ekonomija u igri funkcionise. Nema zidova sa teksturom vrata, ako su vrata mozes da ih otvoris/obijes/nadjes kljuc i udjes unutra pre ili kasnije. Prava interakcija sa npc-evima, sa ozbiljnim posledicama i to ne samo u end credits nego u toku same igre. Pravo grananje u prici. Par misterija koje se vuku kroz igru, cak iako je njihovo resenje malo razocaravajuce tih 30-50ak sati dok si istrazivao, citao i slusao logove bili su odlicni.

Borba mi je takodje prijatno iznenadjenje, kad sam video klipove mislio sam da ce biti katastrofa ali u praksi, kad si ti iza kontrola i kad izvalis sistem vise je nego dobra, da nema problema sa hitboxovima i nekim animacijama bila bi odlicna. Meni licno se bas svidja, precizan tajming sistem sa staminom i progresivnim combo damage je lepo zamisljen, hyperarmor/flinch funkcionise logicno, nema "super cancel-a" ili kako vec to da krstim, ne mozes da dodzujes iz svake animacije u svakom frejmu pa je samim tim takticna i ne mozes da se cupas na reflekse ako napravis glupost.

Iskreno ne vidim sto su animacije toliko losije od Skajrima ili Andromede, Witcher je druga prica, godinama ispred. Grafika je skroz ok i optimizacija je na nivou, igra je izuzetno ispeglana i maltene da nema bagova. Zvuk je stvarno katastrofa, narocito sinhronizacija kad npcevi pricaju, kasni u nekim situacijama narocito u borbi. AI kompanjona je retardiran, desava se da samo stoje sa strane i posmatraju dok te mobovi kolju, ili u drugim situacijama kad samo pokusavas mirno da prodjes izmedju dve tacke trce pola kilometra da napadnu grupu protiv koje nemate nikakve sanse.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
Dovahkiin (1.11.2017), filpan (1.11.2017), Krilce (1.11.2017), player1 (2.11.2017), Shobe (1.11.2017), zvucnjak (5.11.2017)
Stara 1.11.2017, 19:11   #366
Shobe
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 180
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 61 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Elex

Uh, Kuzma bas ispljuva Elex u novom SK-u, bas nisam očekivao takvo crnilo :/ Mislio sam da ce standardno dobiti ocenu oko 75-80 :|
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2017, 19:16   #367
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elex

Njemu je Dragon Age Inquisition 87, tako da pusti nebitnog lika.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2017, 19:50   #368
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Elex ce se kao igra verovatno svrstati u one posebne klasike tipa half-life, morowind, gothic, metro 2033, stalker i slicne igre.
Navedene igre sigurno nisu prosle po recenzijama kao game of the year materijali ali su imale ono sto jako fali danasnjim igrama da bi bile savrsene.
Jbt, koja si ti zanosiljka!! Oba Half Life-a su među najbolje ocenjenim igrama ikada, klasici prodati u milionima primeraka, osvojili po 50-60 goty nagrada kada su izašli. Morrowind je takođe sjajno prošao kod kritike i igrača, odlično se prodao i osvojio par goty nagrada. Elex se nikada neće naći u njihovom društvu. I ove ostale igre su daleko bolje prihvaćene i uspele su da stvore kult oko sebe, dok ćemo za Elex tek videti (za sada mu ne ide sjajno).
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
bojan1080 (2.11.2017), caine (1.11.2017), Leonida (1.11.2017), Skenderevo (1.11.2017), Wolverine (7.11.2017)
Stara 1.11.2017, 20:02   #369
Shobe
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 180
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 61 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Njemu je Dragon Age Inquisition 87, tako da pusti nebitnog lika.
Nece mene bilo kakva recenzija odvuci od igre, samo sam se iznenadio. Dragon Age nisam igrao
Shobe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2017, 23:15   #370
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Elex

Dovke, druže, stvorio si narativ o Elex-u kao da je neki biblijski mesija međ igrama, koji je stupio na igračku scenu da je pročisti od svih grehova, trpeći pritom šikaniranje od strane IGN-a i Gamespot-a; ali nakon te golgote, ipak će naći svoje mesto na nebesima, ruku pod ruku sa Half Life-om. A sebe predstavljaš kao vernog apostola, koji nije podlegao sumnji, već je istrajao održavajući ovu temu živom, kako bi sada svi uživali u blagodetima svetog Elex-a.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Bascelik (2.11.2017), bojan1080 (2.11.2017), DeCoy (1.11.2017), filpan (13.2.2018), Leonida (2.11.2017), Sakiboj (2.11.2017), Skenderevo (2.11.2017), Vladimirus86 (2.11.2017)
Stara 2.11.2017, 0:07   #371
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Elex

Igra će biti zapamćena slično kao Risen 2 i 3. Nekima se sviđa nekima ne, ali definitivno neće biti one ogromne većine na poziciji "igra je ok" koja i čini sve velike naslove velikim.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2017, 10:06   #372
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Elex

Stvarno ne kapiram ovako lose ocene, jasno mi je da igra nije za svakoga i da vecini nece da se svidi, ali nekako ocekujes da "novinar" prepozna kvalitet nekih stvari, makar otvorenog sveta koji je objektivno odlican.

Donekle mogu da razumem IGN koji je ovu igru niskog profila i sa 5$ ulozenih u marketing dao nekom nubu da odradi i ovaj nije mogao da se navikne na arhaicni borbeni sistem, jos je realno ova igra na easy teza od svih AAA igara na ultra mega legendary super hero.

Ali sve one silne kritike na los odziv komandi u borbi (da li je moguce da nisu provalili da moras da budes poprilicno precizan kod tajminga i da ne mozes da dodzujes iz svake animacije), bagove (ni jedan jedini veliki bag posle evo sad vec 80 sati igranja ukupno sa berserkerima i clericima, bolje ispeglana i od Witchera i od svega sto je Bethesda ikada napravila) stvarno ne kapiram.

Takodje veliki broj negativnih komentara je na konto toga sto nema nikakvog health/mana regena pa moras da non stop kupujes napitke, ili sto moras relativno cesto da dokupljujes municiju. Veliki problem je i to sto je "difficulty curve is all over the place". Da li je moguce da niko nije igrao RPG pre levelovanih neprijatelja i zoniranih mapa? Cak i ljudi na Stimu, samoproklamovani najveci fanovi Gothica, imaju slicne zamerke.

U svakom slucaju mene je igra odusevila i izvukla iz igrackog mrtvila dugog vec par godina, i preporucujem je svakome 11/10. A objektivno igra je bas jaka sedmica u najmanju ruku, i to cisto zbog niske produkcije.

Sto se legendarnog statusa tice postoje sanse ako se PB potrudi i malo sredi animacije ako kane dovoljno love od prodaje, i skidam im kapu sto nije bilo nikakvih preorder gluposti, first day dlc-a i ostalih *****a na koje smo navikli u zadnjih par godina.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
Bascelik (2.11.2017), D.J.Quimby (2.11.2017), Dovahkiin (2.11.2017), filpan (2.11.2017), Krilce (2.11.2017), Shobe (2.11.2017)
Stara 2.11.2017, 11:16   #373
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Elex

Ovo i ne bi trebao da ocjenjuje neko ko nije igrao Gothic igre i ko nije prepoznao kvalitet u njima. Mislim na recenzije "renomiranih" sajtova i časopisa. Tek takav bi mogao da pravilno uporedi sa tim igrama a i sa novima. Ali koliko vidim komentari na Steamu su dobri, kažu da je ovo njihova najbolja igra nakon Gothica 2. Meni više znače takvi komentari od ljudi koji su igrali Gothic igre nego ocjene časopisa i sajtova koje dugi niz godina ne gledam i ne čitam.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2017, 14:43   #374
ognjen_ogi
Veteran
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Von Braun
Poruke: 736
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 138 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Elex

Tacno.Meni je igra skroz ok,bitan je gameplay.
ognjen_ogi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2017, 15:34   #375
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Neces da se ufatis za Metro ili Stalker (pogotovo) koje su takodje krasile siromasne produkcije, a igre na kraju ispale cudo nevidjeno (iako s greskom) a nisu imale neku Bog-zna kakvu prodaju.

Ti isto, bez ikakvog argumenta za Elex, samo kazes ono nonsalantno "pa za sad mu ne ide sjajno". Na osnovu cega? Ocena? Prodaje? Ok onda.
Stalker je igra čiji je razvoj pomno praćen godinama, a kada je izašao bio je pravi mali fenomen, koji je privukao značajnu pažnju i izdvajao se od svega ostalog na tržištu. Prodao se u preko milion primeraka za godinu dana, fino prošao kod kritike, a igrači su bili oduševljeni (ocena na steamu je 94), još su moderi nastavili da održavaju igru u životu. U pitanju je pravi pravcati kultni klasik. Gotovo sve ovo stoji i za Metro, s' tim što je u pitanju jedna od grafički najimpresivnijih igara..

Elex je igra znatno manjeg profila i privukla je daleko manje pažnje, plus je prijem kod igrača podeljen (73 je trenutna ocena na stemu, ili mostly positive). Jednostavno, praviš neka veštačka poređenja iz samo tebi poznatih razloga, umesto da se fokusiraš na samu igru; još nisi ni igrao taj Morrowind i Gothic, a puna su ti usta njih.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Andross (2.11.2017), DeCoy (2.11.2017), Leonida (2.11.2017), Skenderevo (2.11.2017)
Stara 2.11.2017, 16:32   #376
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Elex

U pitanju je odlicna igra, posebno u odnosu na njihove prethodne 2 igre, ali to je sve. Elex nikada nece postati klasik, niti se moze meriti sa igrama koje su prakticno definisale zanr. Ne verujem da cu ikada u nekom interview-u o nekom ogromnom hitu citati da im je uzor bio Elex, iz cistog razloga sto je par igara pre nje to radilo jos bolje (Gothic i Morrowind kad ih vec pominjemo), a koje jesu bile uzor nekim velikim hitovima (pre svega Witcher serijal). Medjutim, PB je ovom igrom opet izasao na po meni pravi put i uz dodatna ulaganja, popravku losih i usavrsavanja dobrih stvari, mislim da je sasvim moguce da dobijemo jos neku igru koju ce neke buduce generacije smatrati kultnom. Elex to svakako nije.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2017, 16:36   #377
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: Elex

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Video sam dovoljno o navedenim igrama, iscitao lorea, odgledao walktroughe...
Gledam i ja Ligu Šampiona zadnjih 20 godina, pa me još uvek ne plaćaju kao CR7.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
bojan1080 (2.11.2017), Leonida (2.11.2017), Wolverine (7.11.2017)
Stara 2.11.2017, 21:17   #378
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Elex

Neko te je video sigurno, prvo mazneš, pa čekaš, pa priđeš bitnijim likovima, pa ako ne krene drvlje i kamenje, tek onda snimaš poziciju

Ja sam tako zdipio Ragnarov mač, sve kul i regularno, niko ne raguje, i onda mi u kasnijem razgovoru, kad je sve prošlo, Ragnar kaže da je malo sumnjivo da je mač nestao približno u vreme kad sam se pojavio u selu, da me ne optužuje, ali da će motriti ubuduće...
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2017, 8:27   #379
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Elex

Elex nece postati klasik iz prostog razloga sto je sve vec vidjeno, ovo je prakticno Gothic 15 godina posle. Da bi igra dobila kultni status mora da je ili izuzetno inovativna ili izuzetno kvalitetna, a Elex uprkos tome sto je meni licno legao savrseno to jednostavno nije. Mozda ako srede combat u nekom pecu bas drasticno, i poprave AI (sto je maltene izvesnost stvarno je katastrofa).

A sto se prodaje tice ni Elexu ne ide lose, ako samo steam uzmemo u obzir vec su vratili lovu i uzeli milionce-dva, na GoG-u su verovatno prodali slicno, a tu su i box & konzole mada zbog losih ocena tesko da ce tu da se opare.

@dovahkiin
sto bre ne odigras morrowind, skini https://www.nexusmods.com/morrowind/mods/36945/?, kompilacija modova za grafiku, bagove i par UI poboljsanja za prvi prelaz i uzivaj.

Poslednja ispravka: Apostrof (3.11.2017 u 9:04)
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2017, 12:14   #380
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Elex

https://youtu.be/ygHlAaEQg3c

https://youtu.be/DxmrgpdmXF0

Odican primer kako stvarno funkcionise borba i kako lepo i zanimljivo moze da izgleda kad igra neko sposoban (vecina pro-gaming-novinara su stvarno nesposobni). Takodje na klipovima se lepo vide i sve mane i problemi sa hitboxovima, a i autor daje neke dobre savete.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com