Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2024, 14:52   #621
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ljudi završe igru underlevelovani jer preskaču dosta sadržaja i mini boss fajtova, a neki mini bossovi mogu da donesu i preko 200.000 runa, kao npr. Death Rite Bird na krajnjem severu mape. S druge strane ima i onih igrača koji sve to temeljno prolaze, ali rune neracionalno troše na upgrade gomile bespotrebnog oružja, kupovinu bespotrebnih itema, itd. Treba se fokusirati uglavnom na levelovanje statsa, i upgrade 2-3 oružja i to je to. Tek u NG+ se rune troše na sve i svašta i tada se isprobavaju razna oružja i spellovi.
DaniloNS je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2024, 14:57   #622
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
Za Maleniju sam samo dao primer da sam odustao od te borbe jer sam video da bas nemam nikakve sanse kad sam prvi put stigao do nje. Mislim da mi strength nije bio ni 50 kad sam zavrsio igru, iako mi je bio main stat, a ukupan level lika oko 100.

Ako si bio STR build onda za nju moraš da uradiš ''respec'' na ARC build i da je uništiš blood-om (Rivers of blood, Eleonora's poleblade, itd...). Jako je slaba na blood, to je uništava kao nijednog bossa, u principu, gosn. Mijazaki je odlučio da joj je to jedina slabost i to treba iskoristiti.
DaniloNS je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2024, 15:42   #623
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

EEee, pa nisam radio respec. Bas dosta sam ginuo.

A nisam ni preskakao sadrzaj, ni pod razno. Itrazivao sam dosta okolo, nije bilo opcionog ni mini boss-a da sam ga nasao, a preskocio. Inadzija sam, mada valjda je to preduslov da obozavas souls igre. Koliko sam posle gledao, samo mi je promakao onaj lava deo, kad te proguta ona skalamerija...

Sve u svemu, iscedio sam igru dobrano, mozda samo ne pamtim onda tacno koji sam level bio... Imam sejv fajl sa predjenom igrom sacuvan, ne znam dal mogu da proverim lika bez da ponovo instaliram igru sad? Zanima me sad bas.

Ali znam da nisam ni jednom bosu oduzimao preko 10% sa jednim hit-om... Mozda nisam radio bafove i budzio oruzja do max u tim momentima. Negde oko Malenije sam ja mislim prvi put nabio neko oruzje i tear do kraja.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2024, 16:28   #624
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Taj lava deo ti je Volcano Manor i ne mora da te proguta ta skalamerija da bi tamo došao, tako da nisi ništa propustio. To kada te proguta ta skalamerija samo dolaziš u donji deo Volcano Manora, nije to nikakva nova mapa.

Ne moraš da instaliraš igru ponovo, samo overwrite-uj taj save file, ja imam nekoliko save file-ova i samo ih menjam.
DaniloNS je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2024, 16:57   #625
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Mali str, verovatno neoptimizovano budzenje oruzja, heavy infuziju jel si odradio? Inace regularna oruzja su rak za budzenje za razliku od specijalnih, somber kamenje se nalazi dosta lakse i u cecim kolicinama od obicnog.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2024, 17:05   #626
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Mali str, verovatno neoptimizovano budzenje oruzja, heavy infuziju jel si odradio? Inace regularna oruzja su rak za budzenje za razliku od specijalnih, somber kamenje se nalazi dosta lakse i u cecim kolicinama od obicnog.
Mislim da je ovo ključno što si rekao, ljudi uopšte ne urade ''heavy'' infuziju, već ostave na ''standard'', pa time izgube i preko 20% na Attack rating-u.

Somber weapons možeš da apgrejduješ na max +10 bukvalno još u prvoj četvrtini igre, jedino je malčice zayebano da uzmeš somber stone 7 na početku, jer moraš da pobediš onog debelog Godskina u Volcano manoru.
DaniloNS je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2024, 17:23   #627
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Pa da za Somber kamenje uvek imas neku precicu u vidu questa na pocetku, trap chesta, teleportera ili nesto. Smithing 6 da pokupis sve da predjes do 7 moras ili prestonicu ili Gelmir da ocistis, a za 7 ceo ranni quest bez da zalazis na mountaintop i dalje.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2024, 2:38   #628
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Heavy sam koristio... Mora da se ne secam levela dobro, zato ja kazem da imam sejv fajl kad sam presao igru (i nisam usao u NG+), pa kad bih mogao negde da ga ucitam na netu, video bih makar sa kojim sam levelom zavrsio igru. A mrzi me da instaliram igru samo zbog toga.
Ali nije ni vazno. Poenta bila da ne znam kako da se okanem glomaznih melee oruzja bar ponekad, da promenim.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2024, 11:44   #629
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Nije li svaki build bar kod nekog bosa relativno neupotrebljiv?Mislim svi imaju svoje slabosti i imunitete...

Sećam se kada sam prvi put prelazio, sword of night and flame je bio apsolutno op, pa je posle buffovan i nije bio ni za k, a sada u ovom poslednjem prelazu opet vidim da pravi pristojnu štetu.Ako se ne varam isti takav ili sličan mač je i u DS3, ali tamo nema ni blizu taj skil kao ovde.Naravno za pojedine boseve je spor za borbu sa skillom.Blasphemous blade je dobar jer sa svojim skilom posle 3-4 udarca svakog bosa baca u stagger ako se ne varam.Malenija je sa mimic tearom sa mojim buildom prelaka.Ne stigne ni da zamahne mačem od šamaranja sa obe strane.Maliketh isto.Tek sam u ovom poslednjem prelazu provalio Maliketh black blade incantation, koji trajno smanjuje i ukupan health neprijatelja a i pristojno skida.Do duše treba prostora za dva povezana udarca sa njim recimo.Sva tri prelaza su bila baš oko 150 lvl na kraju (149, 153...)
U prelazu na soniju mi skill od BB-a skida oko 1300-1400, a na kompu sa učitanim sejvom posle Godfrey-a 985.Levelovao sam maksimalno na kompu pogrešan seal što vidim pravi razliku.Većinom koristim skilove od oružja a ni u jednom prelazu nisam imao shard of alexander koji povečava skil damage za 15% recimo...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2024, 13:38   #630
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Nije li svaki build bar kod nekog bosa relativno neupotrebljiv?Mislim svi imaju svoje slabosti i imunitete...
STR build je najbolji overall build, jer nema tog bossa koji je imun na čist fizički demidž i ogroman stager potencijal (s druge strane, npr. Dexterity oružja u većini slučajeva nemaju tako velik stager potencijal). Jedini boss kome STR build ne može ništa je Malenija, ali kod nje ionako bilo koji build sem Arcane-a ne vredi koorca.

Faith build je odličan za PVP, ali je njesra teško u PVE, jer svi endgame bossovi su imuni na holy damage i jedino ti kao Faith useru ostaje vatra kao faith oružje, ali vatra ne čini neku veliku štetu bossovima, osim nekih minibossova, kao što su ovi Putrid Erdtree avatari i slično.
DaniloNS je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2024, 14:11   #631
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Hm. Kao što sam već rekao Maliketh Black Blade incantation pravi dosta dobar damage Placidusax-u, recimo i ima dosta dobar domet.Takođe, Maleniin Scarlet Aeonia prouzrokuje scarlet rot i veći deo borbe pravi damage konstantno.Faith build sa Blasphemous Bladeom je meni dosta dobra i manje više omiljena kombinacija.

Kad smo kod Placidusax-a, gledam često na YT onu situaciju kad on u kasnijim fazama nestaje i zaleće se u igrača, pa ga likovi tu one shotuju, da se tako izrazim, pravovremenim skilom ili heavy udarcem, ako se ne varam, što izgleda prilično atraktivno, ali meni to ne polazi za rukom.Jel neko to uspeo? Recimo unsheathe sa Nagakibom bi bilo baš onako bogovski...

Poslednja ispravka: m1aden (26.2.2024 u 14:21)
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2024, 14:49   #632
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Blasphemous blade je specifično oružje, niti je STR, niti je FTH, već pola - pola, a nije loše jer za razliku od većine FTH oružja nema holy damage, već fire damage. Ja ga ne koristim, jer mi je to ono, šta ja znam, noob-ovsko oružje gde samo stiskaš L2 weapon art i udri. A ''by the way'', to oružje je jako loše za PVP jer je jako predvidivo.

Placidusax je jako slab na ''pierce'' i ''thrust'' damage. Za njega ti je najbolje da koristiš Claymore i njegov ''poke'' R2 + da mu staviš weapon art ''impaling thrust'', ili ''piercing fang''.
DaniloNS je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2024, 15:17   #633
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

To da li je noob-ovsko ili nije je diskutabilno u najmanju ruku.ER jeste specifičan u odnosu na ostale njihove igre jer iako nisu ubacili nivo težine svakako su ih napravili sa weapon artovima i sumonima, ali šta god da su oni postavili u igru da se koristi meni je legitimno.Trudim se da jedino ne koristim sumone jer je ipak neuporedivo lakše sa njima.Ni jedan bos nije samo L2 i udri, pogotovo što većina ako ne i svi drugačije reaguju na borbu iz blizine i na borbu iz daljine i za skil ipak treba malo više vremena nego za klasičan udarac pa to kod agilnih boseva nije baš L2 i udri.
Jedan bos koristi sve to što koristi i ima tolike faze a ja treba da ga bijem golim rukama? Zbog čega?
PvP svakako ne igram...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2024, 15:27   #634
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Noobovsko je u smislu PVP-a, to sam mislio, naravno da ćeš u PVE koristiti najbolje što ti se nudi. Obično oružja koja su odlična za PVE istovremeno u PVP-u budu očajna i obratno. BB je jedno od tih oružja. Dok npr. Shamshir niko živi neće koristiti u PVE jer je preslab, a u PVP dominira.
DaniloNS je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DaniloNS na korisnoj poruci:
m1aden (26.2.2024)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ring of Elysium cages Mrežne igre 7 10.3.2019 22:00
DIY Light ring Starface Foto i audio/video 0 4.11.2018 16:49
Call of Duty: Black Ops 4 - akcija! Kole Dešavanja i događaji 11 2.11.2018 16:50
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc jzeljko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 23.6.2010 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com